• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wordpress wordpress - featured image

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Pravim auto poster za wordpress, i zanima me misljenje svih koji su koristili opciju featured image. Da li je ta opcija vezana za slajdere i ako jeste, pretpostavljam da ne postoji fiksna dimenzija?

Sada program uzima thumb od slike i uploaduje preko xmlrpc, ali pretpostavljam da thumb nije dovoljno veliki za tu opciju ?

Da li je bolje da korisnik sam upise dimenziju, pa da program posebno isece sliku svakom posebno ? Minus je to, sto je web program, SAAS, pa bi bilo vise drljanja na mom serveru u tom slucaju.

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Unutar WordPress-a odnosno teme mozes registrirati custom dimenziju slike koja se "reze" prilikom uploada (original se cuva, prakticno se pravi kopija sa novim dimenzijama).Fiksne odnosno default dimenzije postoje, one su vec predefinirane u WordPressu sa handlerima thumbnail, medium, large, full.
Kao sto sam vec rekao ti na vrlo jednostavan nacin mozes unutar same teme zadati nove dimenzije i kada prikazujes tu sliku unutar posta ili unutar loop-a, neceg treceg koristis taj 'handler' koji si zadao.

Primjer ovo unutar functions.php
Kod:
add_image_size( 'moja-slika', 120, 90 );

A ispis ce ici ovako:
Kod:
<?php the_post_thumbnail( 'moja-slika' ); ?>

Nisam bas najbolje shvatio sta zelis, tako da mozda ovo nije odovor koji zelis :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Znaci ako autoposter uploaduje sliku 1000x1000 kao featured image, vlasnik bloga moze sam da podesi zeljene dimenzije?

Da li se featured image koristi za slajdere , odnosno koje su mu glavne funkcije, gde se ta slika najcesce prikazuje?

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Moze ukoliko ima neko osnovno znanje, odnosno gdje koji code snippet ubaciti i slicno.Vjerovatno postoji i neki Plugin za te stvari, nisam nikada trazio.Bitno je podesiti dimenzije prije bilo kakvog uploada slika, jer ukoliko su slike vec uploadane, naknadnim registriranjem dimenzije neces imati efekta na te stare slike.

U vezi slidera - sve zavisi od teme do teme.U vecini slucajeva da, e sada zavisi opet kako je autor teme zamislio stvari.

Istaknute slike mozes koristi gdje god hoces, odnosno unutar nekog loop-a.Mogu se koristiti unutar samog posta, unutar slidera, unutar nekog extendanog (custom) widgeta itd, ali i ovo ti sve zavisi od autora teme - gdje je on zamislio da se slike koriste i koliko je omogucio krajnjem korisniku da odlucuje o tome.

Na vrh