• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnika unikatnog teksta

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Evo sa svima da podelim jednu tehniku unikatnog texta, doduse to spada u black zonu ali moze da se stavi izvor na kraju.

Otisao sam na pijacu, za 2e sam pokupovao brdo casopisa iz svoje nise, dosao kuci, skenirao,
uzeo http://www.abbyy.com/ koji podrzava i latinicu i cirilicu ( najbolji OCR ) i za sat vremena dobio 100 textova u wordu.
Ova tehnika sigurno nije legalna ako bi kopirali sadrzaj neke poznate firme i nekog casopisa koji i dalje izlazi , ali ja konkretno uzimam casopise iz 1970-tih od firme koja vise i ne postoji niti se stampaju vise takva izdanja, i jos stavim izvor na kraju.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
JA bih prije nazvao ovo Gray Zona, nek ostane ovdje na forumu da vidimo i ostale šta kažu. :)

tryengraved

Iskusan lik
Tu od
8 Stu 2010
A bas planiram da prosetam do biblioteke ovih dana i uzmem sve iz jedne niche :D

ps3

Moćan
Tu od
8 Pro 2010
Metoda uopste nije losa :) Jest da vjerovatno ima ulaganja za skener ali isplatice se

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
100 unikatnih , odlicnih textova- 100-300e, vec posle prvog sata ti se isplati, tako da ne treba stedeti na skeneru, uzeti najbolji i najbrzi.

ps3

Moćan
Tu od
8 Pro 2010
freemind kaže:
100 unikatnih , odlicnih textova- 100-300e, vec posle prvog sata ti se isplati, tako da ne treba stedeti na skeneru, uzeti najbolji i najbrzi.

Slazem se. Ti vjerovatno uzimas casopise na nasem govornom podrucju, jer stranih slabo ima kod nas. Sto bi znacilo da pises na nasem jeziku sa ovom metodom? Sto se tice moralnosti, pa ti faktiki spasavas te tekstove od zaborava, jer su ti casopisi ugaseni + navodis izvor od kuda je tekst preuzet, sto bi mu bilo isto sto radi pola danasnjih portala.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Zanimljiva metoda, hvala sto si je podelio. Mozete iskoristiti samo deo teksta i ostaviti izvor, mislim da je tako sve po pravilima, a ko zeli moze svasta da iskoristi u black svrhe.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
ps3 kaže:
freemind kaže:

Slazem se. Ti vjerovatno uzimas casopise na nasem govornom podrucju, jer stranih slabo ima kod nas. Sto bi znacilo da pises na nasem jeziku sa ovom metodom? Sto se tice moralnosti, pa ti faktiki spasavas te tekstove od zaborava, jer su ti casopisi ugaseni + navodis izvor od kuda je tekst preuzet, sto bi mu bilo isto sto radi pola danasnjih portala.

Da, uzimam domace, ali ima i dosta stranih casopisa.

rappin

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Radio sam i ja ovo pre par godina iz nekih travel brosura koje sam narucivao (free) online. Lak nacin za dobijanje teksta, ali ipak malo teze naci dobre tekstove na engleskom jeziku od pre par godina i da to vec nije negde live online...

Ipak, dobra tehnika vredna testiranja :D

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
Interesantna metoda, ali pretpostavljam da su takve informacije zastarele i prevazidjene, kako resavas to?

Cenim i da je lingo takodje iz nekog drugog vremena.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Djolisimo kaže:
Interesantna metoda, ali pretpostavljam da su takve informacije zastarele i prevazidjene, kako resavas to?

Nikako ne resavam, ono sto meni treba to nije zastarelo.

ps3

Moćan
Tu od
8 Pro 2010
Djolisimo kaže:

Sve zavisi u kojoj si nichi, jer neke stvari nikad ne zastaruju.

Popic

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2011
Samo da pitam jel skener mora biti poseban ili.....
Zanimljiva metoda i mislim da bih je mogao iskoristiti u nekim stvarima...

Popic

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2011
Može preporuka za skener, kolika je rezolucija dovoljna na što paziti da tekst bude dobre kvalitete....
Zahvaljujem na pomoci..

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Popic kaže:
Može preporuka za skener, kolika je rezolucija dovoljna na što paziti da tekst bude dobre kvalitete....
Zahvaljujem na pomoci..

Ja koristim Hewlett-Packard multifunkcijski uređaj OJ 4500 AIO CB867A i mnogo je dobar, cista slika kad skenira ili tekst kao suza, nisam probao za ABBY ali mislim da bi radio posao, testiracu kad nabavim abby 11. Cena je oko 80 evra.

kres0

Aktivni član
Tu od
5 Velj 2012
Ako ti nije žao knjiga i slično ,a imaš novaca preporučio bi ti skener koji uvlači papir olakšat če ti posao a za to vrijeme možeš raditi druge stvari
Popic kaže:
Zahvaljujem na pomoci..

Popic

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2011
A knjige bi bile iz knjižnice pa je šteta uništavati...
Hvala puno na odgovorima upravo tražim skener adekvatan za ovakvu upotrebu...

Popic

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2011
Jel google gleda kao unikatni sadržaj tekst iz knjige što je na archive.org..
Takav tekst se ne pojavljuje u nikakvom obliku pretraživanja....

ativar

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
@freemind,

kako inace podesavas fajl koji zelis da pretvoris u tekst ?

Ja sam probao nekoliko fajlova da konvertujem, medjutim sa engleskog.

Jedan fajl kako je konvertovao, pa to je uzas, neki potpuno drugaciji karakteri, verovatno je do kvaliteta izvora, e sad drugi fajl je bio skroz ok.
Inace sam probao ono image -> word

tryengraved

Iskusan lik
Tu od
8 Stu 2010
Popic kaže:
Zahvaljujem na pomoci..

Mozda mozes naci (nisam gledao) neki stari Heidelberg skener povoljno. Jesu spori ali fotografije ostavlja super jasne sve kanale bez obzira koliko losa slika bila. Kako je ovde vazan jasan tekst a knjige cesto stare i "pohabane" skener je bitna (osnovna) stavka u svemu.

Na vrh