• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Seo softver za pisanje clanaka

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Planiram da napisem specifikaciju za softver za pisanje clanaka, pa me zanima misljenje onih koji pisu clanke da li ovo vec postoji i da li bi jos nesto ubacili od opcija:
Pre svega zelja mi je da ubrzam gradjenje inlinkova i externih linkova dok pisem nesto.
U softver bi ubacio ili sitemap od sajta, ili bi softver sam pronasao. Dok pisem text softver sam trazi slicne kljucne reci na linkovima. Cilj je da se linkuje kao wikipedija, znaci totalni napad. Sto se tice externih linkova, tu bi ubacili jedno 10-tak sajtova sa pr 8,9,10.
Postojala bi opcija,da sam nadje link na wikipediji na primer, i da linkuje jednu ili dve fraze sa slicnim keywordima. Naravno, program bi imao i druge korisne alate, broj reci, gustina,automatsko ubacivanje slika sa google images i alt...

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
freemind kaže:
Planiram da napisem specifikaciju za softver za pisanje clanaka, pa me zanima misljenje onih koji pisu clanke da li ovo vec postoji i da li bi jos nesto ubacili od opcija:
Pre svega zelja mi je da ubrzam gradjenje inlinkova i externih linkova dok pisem nesto.
U softver bi ubacio ili sitemap od sajta, ili bi softver sam pronasao. Dok pisem text softver sam trazi slicne kljucne reci na linkovima. Cilj je da se linkuje kao wikipedija, znaci totalni napad. Sto se tice externih linkova, tu bi ubacili jedno 10-tak sajtova sa pr 8,9,10.
Postojala bi opcija,da sam nadje link na wikipediji na primer, i da linkuje jednu ili dve fraze sa slicnim keywordima. Naravno, program bi imao i druge korisne alate, broj reci, gustina,automatsko ubacivanje slika sa google images i alt...

Ne znam da li postoji nesto slicno, ali ti ideja nije losa. Samo napred! ;)

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Vjerojatno jesi ali za mali slucaj da nisi, isprobaj WP pluginove koji vec rade te tj. slicne stvari pa mozda tamo dobijes neku dodatnu ideju. Iako moram reci da nijedan od tih pluginova mi nije bio zadovoljavajuci pa smo i mi svojevremeno bili isprogramirali WP plugin iako nije bio dovrsen pa je bilo problema nekih.

Ako u 1 textu imas vise puta spominjano neku frazu onda podesi da ti linkuje samo 1 ili 2 puta a ne ako 10 puta spominjes neku frazu da imas 10 linkova u textu na istu stranicu, to ruzno izgleda. Isto tako, gledaj da ti linkana fraza nije 1-2-3 rijec u textu jer i to izgleda malo bzvz.

Jedan solidan plugin koji sam koristio je imao integrirani "search" tako da je ispod posta kad si unosio u wordpressu ljepo ukucas keyword i onda ti on trazi starije postove vezane uz taj keyword. Naravno sad ovisno o tvojim zeljama ovisi koliko ce search biti sofisticiran tj. dobar, precizan s koliko mogucnosti. U praxi mi se pokazalo to "rucno" rjesenje sa searchem puno bolje nego automatatsko linkanje gdje god se na sajtu spominje neka fraza da stavi link. Jer npr. ako zelis Xbox keyword linkat jednom na 1 post a drugi put na drugi post o Xbox-u onda ako radis automatski da polinka sve postove gubis tu mogucnost jer mozes ili jedan ili drugi.
Kad radis sa searchem sam biras anchor text, ko da stavljas obican link. Duze traje "rucno" ali je kvaliteta interlinkanja po meni puno bolja. Ako smislis i napravis neki hibrid to bi bilo dobro.

Sto se tice externih linkova imas ovo kao simpa stvar pa mozes ukombinirati to.
http://www.zemanta.com/outreach/

Sta seomoz kaze o tome imas ovdje:
http://www.seomoz.org/blog/4-valuable-link-building-services

Svakako zanimljivo jer osobno sam i ja dosta fasciniran wikipediom. Javi kakvi su rezultati kad bude bio gotov plugin/software.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Dbomestar,
Da, wordpress plugine sam probao, i ima nekih koji mogu deo posla da urade i skoro su i dobri, ali zelja mi je da imam jedan all in one softver sa svim potrebnim dodacima , cisto zbog manjeg gubitka vremena. Sto se tice ovog softvera,mozda je bolja tvoja varijanta sa search, kada se napise text, jednostavno da prevucem zeljenu rec ili frazu, tada softver odmah lista dole spisak strana kliknem na nju i stvara se inlink. To isto i sa externim, samo imam dodatni klik da kazem sa kog izvora zelim.Google images ima poseban box, upisem kljucnu rec, visuelno mi izbacuje 10 slika, mogu da kliknem dalje, ili da selektiram sliku, i upisem alt. To isto moze i za youtube.
Pogledacu detaljno linkove koje si mi dao, pa mi mozda padne jos nesto na pamet.

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
rovad kaže:
Znam da tip iza The Best Spinner-a ima neki ebački softver za pisanje članaka, ne sjećam se točnog imena sad, no gledao sam negdje neki video jednom.

Verovatno si mislio na ovaj
Kod:
http://www.instantarticlefactory.net/

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
http://www.4shared.com/file/t3ND_mO-/UrlToAnchor.html

Zavrsena je beta verzija, za kreiranje inlinkova, zaista je milina praviti linkove.
Ubacite sitemap ili txt dokument sa linkovima svog sajta i program kada markirate zeljenu rec ili frazu pronadje relevantne strane, kada kliknete na izabrani link, on automatski ubacuje link u text, a markiranu frazu ili rec pretvara u anchor.
Ostaje jos da testiranja, kako izbacuje redosled izabranih reci u frazi i koja je relevantnost istih....

Uglavnom, ceo program, i sada u beti i kada bude gotov cu podeliti sa forumasima.

webhostplan

Novi član
Tu od
4 Pro 2011
Jesi li probao SEOpressor za wp ? Nije loš i daje ti ocjenu SEO-a artikal kojeg pišeš sa sugestijama šta treba promijeniti.

Na vrh