• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program za snimanje

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
Ćao svima,

počinjem da snimam neke tutorijale za Youtube pa mi treba dobar program za snimanje desktopa... Bandicam se čini dobar ali ne može duže od 10 minuta a tutorijali su mi duži od 10 minuta, ako znate neki krekovan bandicam PP me :D A ukoliko imate neki bolji program za to napišite ovde :D Takođe u kom programu mogu da obradim video, da je program jednostavan i lak za korišćenje(ne volim sony vegas)...

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Camtasia Studio će ti odlično poslužiti, u njemu možeš i obrađivati snimljeni video, jako praktičan i funkcionalan. Jedini "problem" je što se plaća.

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Camtasia je odlicna za to, 90% ljudi na youtube koristi nju. Nemas brige ni oko trazenja odes na torrent i ukucas ime to je sva mudorost. :)

Ali ti se ne isplati ima previse ljudi koji to rade (odlicno) i jos vise oni koji to rade lose za ovako malo ciljanje publike kod nas. :)

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Rasprava je u redu sve dok se ne počnu davati krekovi.

I ja koristim Camtasia Studio 8. Odličan je.

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
Predradnik kaže:
Kad spominješ kre-kre programe (što je na ovom forumu zabranjeno) onda znam da si na Win OS-u. Probaj ovo:

http://camstudio.org/

Program za snimanje je taj, nije loš probaću ga.

@Davor
Šta misliš da mi se ne isplati, snimanje tutorijala ili?

Predradnik

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2014
Dodajem za Linuxaše:
Program RecordMyDesktop. Snima ekran i zvuk s izvora koji navedete u samoj komandi. Svaka distra ga ima u repo-u.

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
SpawneR kaže:
@Davor

Upravo to, osim ako nemas u planu da se samo zezas s tim kao hobi vec planiras neko partnerstvo, adsense itd nemoj da se cimas s tim posto kraj ovih jakih tesko da ces uspeti. Ima ih nenormalno mnogo sto to rade za ovako malo podrucje balkana, na zalost samo se za 2-3 moze reci da su uspesni. :)

Opet kazem probaj Camtasia prvo (imas tut na youtube) s njom mozes sve od snimanja i editovanja videa i zvuka, dodavanje efekta, HD kvaliet ma najbolja po meni. :)

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
Davor kaže:
SpawneR kaže:
@Davor

Upravo to, osim ako nemas u planu da se samo zezas s tim kao hobi vec planiras neko partnerstvo, adsense itd nemoj da se cimas s tim posto kraj ovih jakih tesko da ces uspeti. Ima ih nenormalno mnogo sto to rade za ovako malo podrucje balkana, na zalost samo se za 2-3 moze reci da su uspesni. :)

Opet kazem probaj Camtasia prvo (imas tut na youtube) s njom mozes sve od snimanja i editovanja videa i zvuka, dodavanje efekta, HD kvaliet ma najbolja po meni. :)

Tutorijale koje ću ja da snimam nisam do sada video(kvalitetne) a i kada ih nađem uglavnom su "out of date". Ne bih da pričam šta ću da snimam zato što je sve u pripremi pa da neko ne uzme ideju, uz Youtube nalog ide i blog koji pokrećem. Područje za internet zaradu i poslovanje se proširuje svakodnevno na našim prostorima a moj novi blog će da bude usko povezan sa tim(videćete) tako da mislim da ću da uspem da uzmem neku kintu. A stavimo prihode za početak sa strane, pre svega mi je bitan kvalitet i feedback...

OT:

Camtasia mi se skida, probaću nekoliko pa ću videti, vi možete ovde da ostavite koji vaš komentar o tim programima kako šta :)

sale89ns

Član
Tu od
10 Kol 2014
Ako imas dovoljno ram-a i veliki hard disk fraps je ok :)
a za editovanje i smanjivanje velicine fajla bez gubitka na kvalitetu koristi AVS Video Editor - odlican program!

FreeTime

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Iz dosadašnjeg iskustva fraps se pokazao najbolji.
Bandicam također nije loš. Fajl je male veličine i može se uploadovati bez kompresovanja.

Na vrh