• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Posao unosa captchi -

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Zavrsavam nekog robota za torente, i integrisem sistem za prepoznavanje i unos captchi, i i na testu, vidim da mi servis vraca cudne rezultate, nemaju veze sa slikom koja je poslata OCR sistemu da je prepozna. Delovalo mi je kao ljudska greska , kao da je neko poslao unos za neku drugu sliku. I onda se setim da sam davno negde procitao da ustvari to i rade ljudi ( mada mi nije delovalo logicno), i posle kratkog istrazivanja nadjem hrpu sajtova , izmedju ostalog i http://trustedcaptchawork.com/

Prvo mi je bilo nelagodno, osecao sam se , neprijatno, da kazem, ne znam koji je napribliznija emocija, bio sam ubedjen da to rade roboti. Neko unosi 1000 captchi za sicu, ako ja placam 1.39 $ . Mozda dolar ili manje, tu je servis, pa posrednik , imaju i affiliate....

Posle kada sam malo izracunao, jeste robovlasnicki sistem, mada neko ko brzo kuca, moze za sat vremena da bude dobar 1$-1,20$ . I recimo da taj posao mozes da radis dnevno 5-6 sati, to je 7,2 $ dnevnica . I ako racunamo 25 radnih dana to je 180$ . Nije bas katastrofa, pogotovo za neke azijske zemlje gde sa 2-3$ dnevno mozes da zivis, mada i na jugu Srbije ljudi rade 8 sati za taj novac. Jos kada sam uporedio sa nekim PTC programima, gde ljudi klikcu po ceo dan i gledaju debilne reklame za pola ili vise od pola od te sume, to i nije tako lose, kako mi je bilo na prvi pogled izgledalo .

kenant

Član
Tu od
10 Ruj 2009
Da li je neko probao ovaj nacin zarade? Ako moze da podijeli iskustva? Da li isplacuju i koliko se moze zaraditi?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Kolko se ja sećam bilo je dva sajta koja integrisali sa većinom (spammy) programima. Zato su ova dva sajta bila korišćena od većine BH i gray hat korisnika.

Ja sam koristio jedan od ta dva - http://deathbycaptcha.com/ , a drugog se na žalost ne sećam (to je bilo pre oko godinu dana, vrlo moguće da se stanje na tržištu promenilo). Mislim da krajnji radnik zarađuje baš bednu kintu i da za nekih 1000 captchi dobije maksimalno 1$, i iskreno ne vidim kako je moguće 5-6 sati konstantno unositi po 1000 captchi na sat.

Npr. na ovom servisu ima i prosečno vreme, trenutno na deathbycaptcha piše da je captcha solve time oko 10 sekundi u proseku. To znači da na sat prosečno ljudi unesu ~350 captchi, što znači da za 2-3 sata zarade 1$ u proseku.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Da, koristim taj servis deathbycaptcha . Ne znam kakav je softver koji koriste, ali pretpostavljam da im je slika uvecana da bi brze i lakse mogli da prepoznaju znakove.Znam ljude koji zaista brzo kucaju naslepo, i njima ne bi bio problem da za 3-4 sekunde salju captche. Pitanje je koliko dugo se moze to raditi u kontinuitetu. Ne zelim da propagiram ovaj posao , samo hocu da kazem da je ovo recimo jedan od naslabijih placenih fizickih poslova na internetu ali na kome mozes da zaradis bar 100$, ili 150 ili mozda i vise dok ne nadjes nesto bolje i lakse . Znam masu ljudi u lokalnom sah klubu recimo, koji mesecima se " grebu" za pivo jer ne mogu da nadju posao, i kojima je fizicki posao ispod casti. Ali to sto ne mogu da plate ni pice to im je normalno jer eto nema se posla . U svakom slucaju mislim da je ovaj posao u domenu "data entry" i da je iznad ptc sajtova i sto se tice zarade i sto se same logike posla , a poznato je da je u Srbiji neobux recimo jedan od najposecenijih sajtova.

Sa druge strane, deluje mi kao dobar poslovni model, recimo neko ko zeli da kreira servis takav. Softver za radnike ne bi trebao da bude iznad 500e, sajt API i integrisano placanje- maximum 1000, sto znaci neko ko nema nekih drugih ideja moze za 2000e da ima kompletan posao, i posle da nudi raznim softverima integraciju . Nije posao na kome mozes da se obogatis, ali moze da "kaplje" na sitno na duze vreme .

The_One

Novi član
Tu od
4 Tra 2014
Da vas odmah razocaram, preko ovog sajta ne moze da se zaradi Ferari za mesec dana, kao na ostalim sajtovima :D

Radi se o unosu CAPTCHI, tj onih "reci" koje traze odredjeni sajtovi prilikom recimo downloada nekih fajlova, kao recimo na ovom sajtu prilikom registracije. Sajt megatypers.com placa 0.50-0.90$ za unos 1000 captchi, u zavisnosti od vremena kada kuckate. Mnogi ce pomisliti kako je to mnogo, ali po meni je ovo mnogo bolje nego ptc sajtovi gde morate da cekate 10-30 sekundi da bi zaradili mizernih 0.001$, da ne pominjem da bez solidnog broja tzv referala nema nikakvih rezultata, pa zatim ograniceni broj reklama za svaki dan. Na ovom sajtu zarada zavisi samo od vas i od vaseg vremena. Ja na poslu uvek imam bar 2 sata kad mogu da kuckam, tako da u proseku zaradim 1.5-3$ dnevno (u zavisnosti od vremena kad kuckam, posto se razlicito placa) pa u proseku zaradim na mesecnom nivou 50-60$, nije mnogo ali svaki dinar (dolar :lol) dobro dodje s obzirom na to u kakvoj zemlji zivimo, mada neko da zaradi mnogo vise ako ima vise slobodnog vremena, kucam brzo, ali u pocetku je teze prepoznati neko slovo, ali posle to postaje rutina.

Na sajtu nije moguce registrovati se bez tzv Invitation code-a. Tu unosite sledeci kod :
8JAT.
Jos jedna vazna NAPOMENA: Dobro razmislite koji cete nacin isplate da odaberete, posto kasnija promena nije moguca. Sajt nudi : Western Union, PayPal, Payza, Perfect Money, Web Money.
Minimalni iznos za isplatu je 3$.
Pozdrav :)

Na vrh