• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osnove CPA

simbak

Legenda
Tu od
3 Lip 2009
Evo kako sam i obecao pokusati cu clanove IZF uvesti u svijet CPA zarade. Pa stoga ova tema ce biti posvecena osnovama CPA. Na samom pocetku zelim napomenuti da bi se tu dalo napisati cijela knjiga, no potruditi cu se obuhvatiti sto veci dio.

Sta je CPA?

CPA je skracenica od Cost Per Action. Znaci CPA mreza vas placa za svaku uspjesno dovrsenu akciju. Ja osobno volim CPA nazvati moderan nacin IM biznisa gdje vam je potrebo puno ideje, maste i znanja da bi dosli do ljepih rezultata.

Ponuda CPA mreza.

Sama ponuda CPA mreza je jako raznolika sve zavisi od mreze do mreze. Neke mreze su se specijalizirale za odredjene oblasti, tako da u njima mozete naci samo odredjenu vrstu ponude. Evo nekih osnovih ponuda koje uglavnom CPA mreze nude:
- PPL ( pay per lead )
- PPC ( pay per click )
- PPD ( pay per download ) – tu se u 99% slucajeva trazi da se i instalira skinuti file
- PPI ( pay per impression )
- Mobile - npr. jako popularan IQ Test
- Purchase - potrebno je ostaviti br. kreditne katrice
- Survey - Ispunjavanje raznih ankete, registracije na sajtove, ....
- itd itd
Vazno je jos istaknuti da su ponude uvjek definirane za koju(e) zemlju(e) vaze. Npr. zasto bi americku osiguravajucu kucu zanimali ljude i hrvatske. Dakle ponuda iz primjera ce vrijediti samo za americko trziste. CPA mreza ce to rijesiti tako da ce recenu ponudu dozviliti samo na IP Range koji pokriva Ameriku. Znaci kada bi netko iz hrvatske otvorio tu ponudu, dobiti ce poruka tipa „Nazalost ponuda ne vazi za vasu zemlju.“. Naravno da se uvjek nadje i pokoja ponuda koja pokriva puno zemalja odjednom, obicno to bude nekakav PPD.

Clanovi CPA mreza mogu biti:

Advertisers ( oglasivac )
Publishers ( izdavac ili promotor )

Evo jedan primjer u kojem cu objasniti Advertiers i Publuchers.
Npr. Osiguravajuca kuca ( Advertiers ) je odlucila odvojiti budjet od 15.000$ na promociju svog osiguranja. Spremna je platiti 1,5$ za svaku osobu koja ce biti upucena njima. CPA ponuda ( u ovom slucaju bi to bilo Survey ) ce vjerojatno izgledati tako da odvede ljude na odredjeni sajt na kojem ce morati ostaviti osobne podatke kako bi ih poslije osiguravajuca kuca mogla kontaktirati. Sama CPA ponuda ce važiti dok se ne potrosi cjelokupni budjet od oglasivaca. Naravno da cijena ponude za izdavace (Publuchers) nece biti punih 1,5$, jer si jedan postotak uzima i CPA. Izdavaci (Publuchers) promoviraju tu ponudu i za svaku uspjesno zavrsenu akciju dobiju cca. 1$ od CPA mreze. Pod „uspjesno zavrseno“ ( Lead )se smatra da netko zadanu radnju dovrsiti do kraja. U ovom primjeru bi to bilo da se ispune svi podaci koji su bili trazeni u ponudi (Survey).

Registracija na CPA mreze

Vjerujem da ce tu vecina imati problema. Bas na prvom koraku :) al jbg to je tako. 90% CPA mreza zahtjeva da im navedete ( osim osobnih podataka ) sajt, i opis na koji nacin ce te promovirati nihove ponude. Tako si oni odmah u startu filtriraju ljude. Znaci vide da li buduci potencionalni clan ima nekog iskustava ili je totalni pocetnik. Puno CPA mreza ne zeli gubiti vrijeme na pocetnicima. Tu vrijedi ono „Vrijeme je novac“. :)
Kada upadnete u neku od CPA mreza dobijete svoga ajmo reci menadjera. Kojem se poslije obracate za sva moguca pitanja i savjete. Ovaj dio vam preporucujem da koristiti sto vise. Naravno ne u smislu „Sta je Survey?“..... :) vec da ih pitate za pomoc oko odabira vrsta ponuda za vas nacin promocije, itd itd.

Promocija CPA ponuda
To ce biti jedna nova tema. :p

Eto toliko o osnovama CPA mreza . Nadam se da sam uspio obuhvatiti sto veci dio i da ste shvatili princip rada CPA mreza.

Toliko od mene za sada :waving
Pozzz

M

mario1989st

Guest
evo malo proucavam internet zaradu, i naletiosam na internet stranicu kod koje dobivas novce po kliku na stranice. tj klikas na stranice koje ti oni ponude i cekas 20 ili 30 sec te dobijes odredeni iznos. Znao sam za to prije al su bile jako male svote cca 0.001 $, ali naletio sam na stranicu koja nudi 3 $ po kliku. Sad neznam radi li se o nekoj prevari ili... Da li se upustat uopce u takvo što??? Unaprijed zahvaljujem

Net Posao

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Vidim da je tema o CPA sajtovima dosta pre poceta ali mislim da nije bilo reci o tome kako je najbolje reklamirati i doci do rezultata.
Da li bi ste mogli da mi kazete kako bi najbolje bilo promovisati ponude na njihovom podrucju ? Ja sam se uclanila u nekoliko mreza i uzela da po stranim grupama na facebooku objavljujem ali za sad vidim samo da ima pregleda ali ne i da je neko ostavio mail, izvrsio akciju koja je u ponudi. Pa me zanima kako rade iskusniji u ovoj objasti ? Da li linkove objavljujete kao google oglase i isplati li se tako, ili kako najvise radite i sta daje rezultate ?

savaman

Novi član
Tu od
28 Lip 2015
Net Posao kaže:
Da li linkove objavljujete kao google oglase i isplati li se tako, ili kako najvise radite i sta daje rezultate ?

Da li ste dobili neke odgovore i kako se sada snalazite na CPA mrezama. Ja planiram da porobam sa MaxBouty-jem sa placenim oglasima.

cpahero

Novi član
Tu od
20 Kol 2016
Cpalead+cpagrip i instagram ;) Dosta toga ćete pronaći na netu ali svatko ima svoju metodu....Ja sam sam smislio svoju metodu gdje idem po danu od 10-20$. Znam da nije puno ali da krenem raditi još instagram profila dalo bi se to povećati. Ne radite to na peerflyu i maxbountyu jer postoji mogućnost da vas banaju ili oduzmu lovu kao što je meni i frendu peerfly napravio

savaman

Novi član
Tu od
28 Lip 2015
cpahero kaže:
Ne radite to na peerflyu i maxbountyu jer postoji mogućnost da vas banaju ili oduzmu lovu kao što je meni i frendu peerfly napravio

Koju cpa mrezu vi predlazete

cpahero

Novi član
Tu od
20 Kol 2016
savaman kaže:
cpahero kaže:
Ne radite to na peerflyu i maxbountyu jer postoji mogućnost da vas banaju ili oduzmu lovu kao što je meni i frendu peerfly napravio

Kao što sam napisao za početak krenuti sa nečim lakšim cpalead, cpagrip, ako radiš za mobitele yeahmobi ( samo traže dokaz da si napravio na nekim mrežama više od 1000$), YTZ International ako imaš puno posjeta iz različith zemalja, mgcash itd. Kada stekneš neko znanje onda se prebaciti na clickdealer, mundomedia, cb itd. Neznam kakvo je sada stanje sa peerflyem i sa maxbountyem ali znam da su bili postrožili neka pravila i da više ne prihvaćaju tako lako gore početnike + maxbounty je obavezan telefonski intervju di te pitaju što imaš namjeru pokretati i na koji način te jesi li pokretao već offere na kakvim mrežama.

savaman

Novi član
Tu od
28 Lip 2015
cpahero kaže:
savaman kaže:

Neznam kakvo je sada stanje sa peerflyem i sa maxbountyem ali znam da su bili postrožili neka pravila i da više ne prihvaćaju tako lako gore početnike + maxbounty je obavezan telefonski intervju di te pitaju što imaš namjeru pokretati i na koji način te jesi li pokretao već offere na kakvim mrežama.

Ja sam vec clan Maxbouty-ja ali sam jako slab sa engleskim pa nemogu da normalno komuniciram sa svojim menadzerom tako da sam u nedoumici sta smem sta nesmem a najlakse mi je da pokusam da targetiram neko ciljno trziste preko facebook placenih oglasa tako sto napravim jednu stranicu sa malo teksta u vezi ponude i tu stavim baner od ponude i kraj samo neznam da li je to prihvatljivo od strane maxbounty-ja

cpahero

Novi član
Tu od
20 Kol 2016
savaman kaže:
najlakse mi je da pokusam da targetiram neko ciljno trziste preko facebook placenih oglasa tako sto napravim jednu stranicu sa malo teksta u vezi ponude i tu stavim baner od ponude i kraj samo neznam da li je to prihvatljivo od strane maxbounty-ja

Pa sve ovisi ako taj offer dozvoljava da se dovlači promet iz fb-a. Javi se na pm!

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Instagram radite sa OGads. Imaju masu app install offera, to konvertuje dobro sa Instagramom. A imaju nedeljne isplate, nećete čekati pare, a to za početnike dosta znači.

Diza

Član
Tu od
21 Kol 2015
Ovo što je @simbak napisao na početku je mnogo korisno, a nadam se da će nastaviti dalje kako je obećao.
Mene interesuju CPA mreže, ali imam nekih nejasnoća. Kao početnik sa CPA, dobro bi mi došao neki TUT (valjda bi koristilo još nekome ;-)) pogotovo što se tiče offera kod Cpalead + Cpagrip kao kako i za šta se koristi, ali da je prikazano korak po korak sa nekim primjerom. Pokušavala sam naći, ali bezuspješno.
Pogotovo mi je nejasno što je @aleksej napisao oko Instagrama i app install offera.
Mislim da za CPA mnogo znači da se objašnjenja daju kroz primjere ukoliko neko želi pomoći nama početnicima, jer koliko sam primjetila što se tiče CPA, teže se mogu naći objašnjenja. Sve se svodi na ponudu nekih metoda koje su zaključane, a možda i grešim.
Unaprijed se zahvaljujem.

t0ma

Član
Tu od
4 Velj 2012
diza poslao sam ti poruku pa pogledaj :) stavio bih ovdje link za tutorial ali neznam ako je dozvoljeno.

Na vrh