• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kratki Tutorial kako upasti u CPA mrezu

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Tony Starks kaže:
Hvala. Sad se spremam da im podnesem aplikaciju, pa da znam da li da očekujem poziv. Nego, šta ste vi stavili pod "company"? Vidim da je to polje obavezno.
Ime svoje firme. Ako nemaš firmu, upiši svoje ime i prezime.

------

Vezano uz temu, napisat ću jednom pravi tutorial za to, bez savjeta o laganju i kojekakvim pokušajima koji mogu upalit kod loših mreža tipa peerfly, cpalead, adscendmedia, i sličnih, ali na ekvivalentima ClickBooth, Hydra, CPAE to će već teže radit, šansa da te prime bez da provjere to što si napisao je minimalna (iako se uvijek može desit).

Najgore je ovo -- što je nekim slučajem i OP ovdje stavio -- kad netko navede da je media buyer, a da nema ni neko osnovno iskustvo u tom području. Kad navedeš da se baviš MB-om, postižeš suprotan efekt -- umjesto da te to propusti kroz filtre i dovede direktno u mrežu, ovo će te kod svake ozbiljnije mreže (znači - svake koja ima kvalitetne isplate, AM support i sve ostalo što se podrazumijeva) označit ili kao kao prevaranta, ili kao soon-to-be produktivnog člana mreže, a oni će se dobro potrudit da ispitaju u koju skupinu spadaš, nakon čega slijedi ili permanentna odbijenica, ili daljnji razgovor sa onima zaduženim za taj segment, najčešće sa AM-om, gdje ćeš dobiti onog koji je specijaliziran za MB (njima je glavno da ti imaš neku orijentaciju i novce za investirat, dalje će te ako treba oni navodit, media buyeri svih profila su im omiljeni igrači, uz vlasnike većih portala i sl, da ne idem dalje u to), koji će te onda profilirat da vidi koliko i šta možeš. I to je dobra stvar, ako si ozbiljan media buyer, u mrežama tipa EWA ćeš dobit eksperta za to područje koji će ti pomoći da na najbolji način investiraš novce, optimiziraš konverzije, itd. Viđao sam ljude da stavljaju da su media buyeri a da ne bi znali ni osnovni IO formular ispunit i dogovorit zakup u konkretnom mediju, bilo da se radi o CPV-u, bilo da se radi o tiskanim ili digitalnim magazinima, to je sigurno dobar način da se započne sa mrežom -- ne samo da im daješ lažne informacije, već to radiš sa stilom. :lol

Istina se može malo uljepšat, ali treba znati granice, ako im (onima koji provjeravaju tvoju prijavu) ne možeš dokazati da si vrijedan članstva u toj mreži, onda ni nisi, ovdje je bitna samo vrijednost koju možeš pružit toj konkretnoj mreži, dokaži im da ćeš im zaradit dovoljno novaca da otplate logističke i druge troškove održavanja tvog računa i još da im nešto ostane, dokaži im da će biti bolji s tobom nego bez tebe, i upao si. Ako traže dodatne podatke, podatke o prometu, načinima integracije njihovih ponuda, tvojem potencijalu općenito -- ako to imaš, lako ćeš im to prikazat. Ako ne -- onda te, najiskrenije, ni ne trebaju. I da upadneš koristeći neke već spominjane trikove, vjerovatno će account stajat neiskorišten, u suprotnom bi -- sa adekvatnim i konvertabilnim medijem za promociju -- rekao konkretno kako i gdje ćeš promovirat njihove ponude, poslije čega će oni provjerit istinitost izrečenog, evaluirat prijavu, i prihvatit te kao novog partnera.

Vezano uz ovu zadnju fazu, kod većine mreža postoji i telefonski poziv koji nastupa tokom provjere prijave, kojeg se mnogi iz kojekakvih razloga boje, ali svrha poziva je samo da utvrde identitet, smanje šansu ponovljenim kršiteljima njihovih pravila da se ponovo registriraju, da dodatno provjere da li imaš prava na korištenje medija za promociju koje si odabrao (sajtovi koje si naveo u prijavi, npr), i -- ako za to bude potrebe, ili čisto ako to požele i vide da ni ti nemaš ništa protiv toga -- još će s tobom porazgovarat o tome kako misliš promovirat njihove ponude, i kako ti u tome mogu pomoći.

Neko posebno znanje engleskog nije potrebno, znamo svi koji je glavni i univerzalni jezik u poslovanju, s tim da uz novce veliku ulogu igra i kredibilitet, i to su upravo ključne stvari koje se dokazuju ovom kompletnom procedurom provjere; dokaži im da im možeš povećat profit, i dokaži im da ti mogu vjerovat, i svi će imat koristi od toga, i merchant, i CPA mreža kao arbitražer, a na kraju -- i ti, kao njihov affiliate.

Ako si kvalitetan social media marketer, a nemaš sajt, slobodno stavi i facebook.com kao sajt, shvatit će oni što to simbolizira (jednako kao kad netko stavi email.com, uz sve implikacije toga), ali im uz to i ostavi vrijeme (pretvori u njihovu vremensku zonu, just for convenience) u koje te mogu nazvat na broj koji si im ostavio, čisto da ih uvjeriš u to koliko si utjecajan na tom istom mediju i koliko će oni imat koristi od toga. Iako bi se -- za maksimalnu šansu za upad -- valjalo aktivirat i nazvat ih odmah nakon slanja prijave, tako će se -- analogno klasičnom modelu prodaje -- raščistit objekcije i prije nego što stupe na snagu, i to što nije naveden neki kredibilan sajt u tvojem vlasništvu će ostati samo minorna i neizrečena zamjerka čovjeka sa druge strane, fokus će biti na onome kako možeš medij koji si naveo iskoristit na najbolji način u svrhe promocije njihovih ponuda.

------

Da rezimiram, prije slanja prijave na CPA mrežu, bitno je:
1. Imat izvor potencijalnih leadova, znači, izvor traffica
2. Biti spreman to dokazat onome tko je zadužen za provjeru novih partnera, pa makar morao i utipkat njihov broj i nazvat ih

Daljnji proces je jednostavan:
1. Ispuni prijavu za mrežu, pod sajt navedi sajt gdje ćeš vodit primarnu i/ili aktualnu kampanju
2. Ovisno o mreži, ako imaju pitanja o posjeti, stavi broj ljudi koji će vidjet oglas, gdje god da se on nalazio, na sajtu ili na FB-u za one koji to koriste kao primarni i jedini medij
3. Ako pitaju za način promocije, napišite o čemu se radi; ako koristite BH taktike (npr. bilo kakvo kršenje FB TOS-a u nekoj većoj mjeri), onda napišite onaj 'WH' dio, a ako toga nema, onda se ni nemojte prijavljivat dok ne budete imali WH kampanju spremnu za tu konkretnu mrežu, ovo radite sa low quality mrežama tipa cpalead ili xy7, svoj status u boljim mrežama ne vrijedi kompromitirat zbog neke kratkoročne siće od spammanja.
4. Provjeri vrijeme kad primaju pozive, i nazovi ih, odmah nakon slanja prijave ako je moguće, to će između ostalog dokazat da si action taker, kojemu trebaju te iste ponude u nekom skorom roku, i koji ih je spreman nazvati (što je većini iz nekog razloga problem, čak i ako imaju natprosječno znanje engleskog jezika) i objasnit kako planira promovirat njihove ponude, zašto govori istinu, i kako se to može provjerit.

I koji je rezultat ovog načina? Imaš CPA račune koje koristiš i koje možeš odmah iskoristit, u mrežama koje su na temelju podataka navedenih tokom postupka validacije, kao i podataka o tvojim rezultatima u istoj mreži uvidjele da si netko tko može iskoristit potencijal njihove mreže u sveopću korist, a ne netko tko će im godinu i više dana stajat na listi partnera bez da ostvari ijednu konverziju, rasti će ti kredibilitet i status u tim mrežama, sa svim povlasticama koje to nosi.

Najgore je što velik dio ljudi izgleda krivo shvaća redoslijed stvari ovdje, prvo se prijavljuju u CPA mreže, pa onda idu pripremat medij kojim bi promovirali njihove ponude. I to bi sve bilo ok, čak je i bilo jedno vrijeme, ali ono što je uslijedilo i što je na kraju blokiralo tu opciju -- na većini mreža, za skoro svakog novog prospekta -- je, naravno, čitav niz aktivnosti koji najčešće imaju nazivnik ponavljane prijevare i eksploatacije, od rane classifieds BH ere pa do Rob Cravenovog sistema eksploatacije CPA mreža na BH mystery shopper bazi, i to je ono što je trajno zakompliciralo ulazak u mrežu i onima koji su legitimni marketeri koji mogu nešto konkretno ponudit toj mreži (ali to i nije problem, lako se dokaže koliko vrijediš).

I ne negiram ja ovime ono što velik dio ljudi po raznim forumima piše u vezi prijave na CPA mreže, može se slobodno lagati, ali samo na nekim -- najčešće lošijim -- mrežama, koje često neće ni provjeravat istinost tvrdnji, ali ako se prijavljujete u mrežu u kojoj članstvo nešto vrijedi, budite spremni da vas dobro izmjere, ovo se radi na korist svih -- oglašivača, mreže, pa i tebe kao potencijalnog publishera; shaving, scrubbing, česte kontrole i sl. postoje najviše zbog parazita u mreži koji samo pokušavaju eksploatirat platformu i zaradit varanjem oglašivača, i isti procesi oštećuju sve uključene članove da bi namirili tu štetu, i ako se takve (kao i one koji djeluju kao takvi, to je neizbježno) na vrijeme spriječi da uđu u mrežu, svi imaju koristi od toga.

Eto, par crtica o tome zasad, skupa sa realnim argumentima za i protiv kod svake stavke, i mojim -- ne predugačkim, ali sigurno produktivnim -- iskustvom da to potvrdi. Sad koliko će me ljudi poslušat, to je već druga stvar, ali eto, ja sam svoj dio obavio, ako želite upast u -- bit ću slobodan da to kažem -- svaku mrežu, proces je opisan tamo gore.

Anabel

Novi član
Tu od
11 Tra 2011
Nisam imala trenutno vremena procitati sve do kraja, ali trenutno ovo nema sanse da uplai. Radila sam u stranoj affiliate network kompaniji, zaista bih se samo slatko nasmejala kad bih dobila ovakav feedback. Da li neko od vas zna da li na nasim prostorima postoji jaka affiliate mreza (domaca ili strana) i ako da, koja? Potrebna mi je ova info asap !!! Hvala vam i pozdrav!

ovaj tekst stavite u opis ili u kratak komentar (zavisi od mreze do mreze)
am in internet marketing for about 2 years, so far i worked with Neverblue and Azoogle(navesti neke 2,3 popularne mreze) my niche is Always dating(stavite niche koji bi ste radili),Natural organic traffic (Search Engine Optimization) plus media buys, i will just start off low to test your conversions and your payments (no offence but I am an experienced marketer and I have learned many lessons. I need to be paid before opening the traffic flood doors)

nadam se da sam bar malo pomogao nekima
[/quote]

Pročitao sam ovo na jednoj temi na MMD forumu. Ne pali više tako lako jer je jako veliki broj ljudi koristio ovu priču. Ali može se ovo malo izmjeniti, nešto dodati, nešto izbaciti. I ja sam koristio sličan način za upad na jednu mrežu i naravno odobren mi je nalog.

[/quote]

Na vrh