Koliko naplatiti oglasavanje na sajtu putem banera?

dragan993

Član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
98
Sceko kaže:
Pocnes povoljno prvo pa vidis kako ce da ide

MA sa koliko da krnem nemam predstavu da li 10E ili 100E ili 1000E znaci nemam predstavu koliko bi vi trazili??

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
1,868
pogledaj kako se kreću cene na buysellads.

Ako ti portal na domaćem jeziku umanji to 5-10 puta ili više. Pa ako možeš da prodaš za tu cenu povećaj je, ako ne možeš smanji...

user999

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
82
Što se tiče tvojega linka:
An error occurred while processing your request.
Reference #50.655c0e17.1387490977.1a5ad93e

A što se tiče cijene koju bi naplaćivao, pitam ja tebe imaš li ti zainteresiranih stranaka?
Ako misliš da imaš nešto vrijedno, postavi svoj banner i linkaj na ponudu oglašavanja za zainteresirane.
Bolje da si postavio post sa pitanjem "Kome vrijedi sajt sa xy posjeta na xy temu?"
Ne znam zašto pitaš koliko bi naplatio kada nemaš predstavu ni kome bi prodavao?

dragan993

Član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
98
user999 kaže:
Što se tiče tvojega linka:
An error occurred while processing your request.
Reference #50.655c0e17.1387490977.1a5ad93e

A što se tiče cijene koju bi naplaćivao, pitam ja tebe imaš li ti zainteresiranih stranaka?
Ako misliš da imaš nešto vrijedno, postavi svoj banner i linkaj na ponudu oglašavanja za zainteresirane.
Bolje da si postavio post sa pitanjem "Kome vrijedi sajt sa xy posjeta na xy temu?"
Ne znam zašto pitaš koliko bi naplatio kada nemaš predstavu ni kome bi prodavao?

Nemam zainteresovanih stranaka ali pitam jer mi sajt raste pa me zanima ukoliko se javi neko da znam kako mogu da pregovaram.

erised

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
20
Mislim da imas jos jednu bitnu stvar (osim broja posjete stranice), a to je page rank stranice, odnosno kakvu mu ocjenu google daje na temelju SEO-a i linkova na tvoju stranicu. Da skratim pricu...sto ti je bolji page ranking to ces imati vise zainteresiranih za stavljanje njihovih bannera na tvoju stranicu, a i moci ces stavljati vecu cijenu. Ako imas recimo page rank 5/10, puno bit ces puno zanimljiviji od nekih manje popularnih stranica koji imaju recimo 2/10. Proguglaj malo po srpskim sajtovima i pronadji stranice slicne tvojoj, odnosno one koje imaju page rank i broj posjeta slicne tvojoj stranici i vidi koliko oni naplacuju. Mislim da ces imati jasniju sliku u glavi nakon toga

msp-2

Novi član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
3
erised kaže:
Mislim da imas jos jednu bitnu stvar (osim broja posjete stranice), a to je page rank stranice, odnosno kakvu mu ocjenu google daje na temelju SEO-a i linkova na tvoju stranicu.

Sta tocno nekoga tko postavlja reklamu zanima koji je page ranke na google-u njemu je bitno koliko ce ljudi vidit tu reklamu i bok, a tebi je bitno kako te googla rangira upravo da bi poveco broj posjetitelja.
Po tvome bi stranica sa 10k posjeta i pr1 trebala dobiti manje novaca za reklamu nego stranica sa 5k posjeta i pr5, zasto?Koja je korist oglasivacu od page ranka? Bude mu pr kupio proizvod ili posjetitelj.

Sto se tice konkretne situacije ja bi pokusao sa affiliate programima za kladjenje. Ne vidim bas oglasivace kojima je stalo do navijacke publike s balkana(pod pretpostavkom).

xaxaxa123

Moćan
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
477
Ja sam evo 2 god posmatrao nesto i testirao i vidio da pr nema nikakve veze vise. Cak mi sajtovi sa manjim pr imaju i do 100x vecu posjetu nego ovi sa pr4 pr5

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Poruka
927
Ma PR je postao totalno nebitan, ljudi. Ja sam sa stranicom koja je imala PR n/a imao jednako posjeta kao i sada sa PR 3 i bio prvi u googleu i sa PR n/a i sa PR 3. A u ovom slucaju je to narocito nebitno, jer kao sto je vec netko naveo, bitan je broj posjeta a ne PR u ovom slucaju.

giggug

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
32
Idi na buysellads i vidi kako se cijene krecu, ako je na engleskom sigurno ces naci nokoga tko ce kupiti to mjesto.

Na vrh