• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako odrediti vrednost domena?

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Posedujem domen koji sam registrovao pre par dana.
Neki poznanici su došli na ideju da rade jedan sajt i kad smo pogledali po netu videli smo da postoji veliki broj sličnih sajtova i da je veliki broj dobrih domena iz te oblasti zauzet. Međutim, ja sam našao jedan domen i registrovao ga. Ti poznanici su u medjuvremenu odustali, a ja sam razmišljao da sam uradim taj sajt kad budem imao vremena. Juče su me na jednom forumu pitali za koliko bih prodao taj domen, a ja nemam pojma koliko se može tražiti za takav domen (tek registovan, nema sajta).

Radi se o domenu mojgodisnjiodmor.com
Nadam se da se moderatori ne ljute sto sam naveo domen. Nije reklama, jer sajt na tom domenu ne postoji. Naveo sam ga samo da bi se znalo o čemu pričam.

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
b82 kaže:
Neki poznanici su došli na ideju da rade jedan sajt i kad smo pogledali po netu videli smo da postoji veliki broj sličnih sajtova i da je veliki broj dobrih domena iz te oblasti zauzet. Međutim, ja sam našao jedan domen i registrovao ga. Ti poznanici su u medjuvremenu odustali, a ja sam razmišljao da sam uradim taj sajt kad budem imao vremena. Juče su me na jednom forumu pitali za koliko bih prodao taj domen, a ja nemam pojma koliko se može tražiti za takav domen (tek registovan, nema sajta).

Nadam se da se moderatori ne ljute sto sam naveo domen. Nije reklama, jer sajt na tom domenu ne postoji. Naveo sam ga samo da bi se znalo o čemu pričam.

Pa pazi, vrednost novog domena je oko 10 $, koji dolar gore dole. Neki koji je vec registrovan neko vreme svakako vec u pocetku ima bar koji dolar gore.
U ovom konkretnom tvom slucaju taj domen bi bio jako privlacan ljudima koji se bave turizmom, ili imaju neke turisticke, wellness/spa programe i slicno. Vrlo ti je zanimljiv i privlacan domen, tako da bi neka moja procena bila da ako uspes da naletis bas na onog ko se bavi tom oblascu (putovanja, turizam, hoteli, smestaj, wellness i spa) da ga mozes prodati i za 50ak eura cak. a takodje domen mozes staviti na Limundo aukciju pa ga prodati za koliko dostigne cenu.

:waving

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
b82 kaže:

Pa probas da lupis neku cenu da vidis kako ce reagovati, ako vidis da im je puno onda smanjis ili napravis sajt za sebe. Postoje slucajevi gde su dobre domene prodate i za nekoliko hiljada evra, a postoje slucajevi gde nisu prodate i za 10 evra. Sve zavisi od potraznje i koliko je taj neko stvarno zaiteresovan da kupi bas taj domen. Moja neka procena je da tesko da ces dobiti vise od 50 evra, a s obzirom da znam nase ljude nije iskljuceno da maksimum bude i 20 evra. Ako hoces da testiras da vidis koliko realno domen vredi stavis ga na aukciju na najminimalniju cenu i pustis ljude da licitiraju.

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Hvala na pomoći.
Dao sam cenu od $50, pa šta bude.

Na vrh