• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Joomla Kako obnoviti administratorsku lozinku za Joomlu

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Zaboraviti lozinku je veoma nezgodno, međutim joomla ima relativno jednostavan sistem kako se to može obnoviti. Da bi se to odradilo potrebno je imati pristup bazi podataka, ja to odradim preko Phpmyadmin.

Tu je potrebno naći bazu podataka i u delu za korisnike (User) je potrebno ići na opciju Edit za Superuser i postaviti neku od vrednosti koje ću ispod navesti.

Kod:
– lozinka = “kriptovana vrednost”
——————————————————
– admin = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
– secret = 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69
– OU812 = 7441de5382cf4fecbaa9a8c538e76783

O ovome sem pisao na mom blogu, ali verujem da će kad se i ovde postavi biti vidljivije za korisnike Joomle. Proverio sam malopre i dobro radi i na Joomli 3.

Realno ovo najviše koristim kad radim u lokalu, pošto lozinke sa neta imam redovno zabeležene sa strane. Međutim kad nešto testiram, nisam baš toliko ažuran da zabeležim sve podatke.

Ukoliko menjare lozinku online, kad uđete u admin deo, promenite lozinke na nešto komplikovanije od onoga što sam neveo iznad.

Na vrh