• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Job Succes - Upwork.com

Milojko

Član
Tu od
21 Srp 2015
Ljudi ja sam ga bas ugasio, kad mi pao job succes nisam znao kako da ga podignem niko mi nije dao posao 5 meseci, i ja odlucim da napravim novi nalog, i odem da obrisem stari, i nesto mi je pisao jedan saa supporta kao da to ne sme, i ja odlucim da obrisem oba naloga, i napravim 3 i suspenduju mi ga i kao napisali da nikad vise necu mogu da radim na upworku???
da li neko zna resenje ??

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
U redu je biti neupucen, ali ako su ti otkrili taj drugi nalog, jesi razmisljao, na koji nacin su otkrili da je ista osoba pod tvojim glavnim nalogom i tim drugim? Da te nisu trajno suspendovali posle treceg naloga, ti bi tako pravio naloge do beskonacnosti ?

Tu od
22 Kol 2014
Nisam ni ja dobio posao 5 meseci, i prosle nedelje mi se javio stari klijent, pitao da li jos radim, posto vidi da posle njega nisam dobijao mnogo poslova, i da ako sam zainteresovan ima novog posla za mene. Kako nisi znao kako da dignes JS, kada je vec pisano o tome? Ja nisam radio oko 4-5 meseca i JS mi je sa 100% pao na 75%. Posle ponovnog azuriranja vratio se na 100% i sada stoji tako. I ne razumem zasto si hteo da pravis nov nalog, na starom si imao kakav takav JS, a sa novim nalogom bi krenuo od nule. Resenje za tebe je da gledas i ucis drugi nacin internet zarade. Preko jedne te iste IP adrese si pokusao da registrujes vise naloga sto nije dozvoljeno, cak si i pismeno obavesten o tome od strane Upworka. Kod njih se u bazi podataka nalazi IP adresa preko koje si se prvi put registrovao, tako da ako si probao sa drugim email adresama da se registrujes, ne pije vodu uopste.

Milojko

Član
Tu od
21 Srp 2015
freemind kaže:
U redu je biti neupucen, ali ako su ti otkrili taj drugi nalog, jesi razmisljao, na koji nacin su otkrili da je ista osoba pod tvojim glavnim nalogom i tim drugim? Da te nisu trajno suspendovali posle treceg naloga, ti bi tako pravio naloge do beskonacnosti ?

Pa ja sam se javio supportu i rekli su mi da ce mi prebaciti e mail adresu sa starog na taj novi samo da mi ugase prvo stari, i posle toga se javio drugi clan supporta i reko da to ne mze da se radi i ja uzeo ugasio oba naloga i napravio 3 i onda me suspendovali

greedylittlepig kaže:
Nisam ni ja dobio posao 5 meseci, i prosle nedelje mi se javio stari klijent, pitao da li jos radim, posto vidi da posle njega nisam dobijao mnogo poslova, i da ako sam zainteresovan ima novog posla za mene. Kako nisi znao kako da dignes JS, kada je vec pisano o tome? Ja nisam radio oko 4-5 meseca i JS mi je sa 100% pao na 75%. Posle ponovnog azuriranja vratio se na 100% i sada stoji tako. I ne razumem zasto si hteo da pravis nov nalog, na starom si imao kakav takav JS, a sa novim nalogom bi krenuo od nule. Resenje za tebe je da gledas i ucis drugi nacin internet zarade. Preko jedne te iste IP adrese si pokusao da registrujes vise naloga sto nije dozvoljeno, cak si i pismeno obavesten o tome od strane Upworka. Kod njih se u bazi podataka nalazi IP adresa preko koje si se prvi put registrovao, tako da ako si probao sa drugim email adresama da se registrujes, ne pije vodu uopste.

Pa hteo sam zato sto nisam mogao da dobijem ni jedan posao, pa lepo da uzmem ispocetka sve da krenem ali nisam znao da je takvo pravilo da se to ne sme radi, necu da ucim drugi nacin zato sto mi graficki dizajn super ide a i vec imam kolko tolko iskustva.. hvala u svakom slucaju na predlogu

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Malo motivacije za Upwork .

Klijent postavio posao za 500$, a u opisu pise da mu trebaju botovi za 20 sajtova .
Kada sam pogledao oglas nasmesio sam se kiselo , i u ponudi napisao 3000$, i to je malo, ali posto mi je poznata materija, tih 20 botova bi trebao da uradim brze.

Posle slanja ponude, stize mi posle 20 sekundi, odgovor klijenta , gde mi on kaze:

- oh, 3000$ prevazilazi nas budzet za jedan sajt

Prvo sam se zbunio, pa mu odgovorio

- to je ako ne radim sve, ako radim sve, imate popust od 50% .

- da, da sve radite

:)

Ispalo je da je to velika britanska firma koja se bavi auto oglasima, trebaju im svi oglasi od konkurencije.

- na Upworku se nalaze vrhunske firme , visoko platezni klijenti
- to sto je klijent napisao cenu, to ne znaci da je to bozije slovo, lako je promenljivo
- mnogo znaci ako se javite sto pre, ovo ne vazi ako napisete lose propratno pismo, ali dobro propratno pismo i slanje poruka kada je menadzer ili poslodavac na sajtu, mnogo pomaze .

Ovo mi je do sada najveci posao na Upworku .

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
freemind, zanimljiva prica. Slazem se, moze se naci i vecih klijenata na Upworku. Samo treba puno energije u filtriranje ovih losih poslova.

Iako, nisam bas sve shvatio. Ti si dao cijenu ukupnu od $3000 za 20 botova/sajtova, a oni su kukali kako im je preskupo $3000 po sajtu/botu?

p.s. isto se slazem za cijenu da to ništa ne znaci. Klijenti nemaju pojma koliko nešto košta. Ako svi stavljaju da je nešto $500 onda ce i onaj dobar klijent mislit da je to realna cijena. Ali ako ih educiramo i objasnimo razliku onda ce shvatit zasto je nesto skuplje.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Davor Bomestar kaže:
Ti si dao cijenu ukupnu od $3000 za 20 botova/sajtova, a oni su kukali kako im je preskupo $3000 po sajtu/botu?

Da, ja sam mislio da su oni napisali prvobitno 500$ za sve , tako je i delovalo, u opisu je stajalo da im treba ukupno 20 botova za 20 auto sajtova .

Ima jos jedan bitan detalj . Pre mene su za isti posao unajmili neku indijsku firmu, opekli se, i skoro uvek klijenti posle indijaca postaju raskalasniji, sada im je bitno samo da posao bude kvalitetno i na vreme uradjen. Zato stalno govorim da indijci nisu konkurencija, oni su pomoc .

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
freemind kaže:
Ima jos jedan bitan detalj . Pre mene su za isti posao unajmili neku indijsku firmu, opekli se, i skoro uvek klijenti posle indijaca postaju raskalasniji, sada im je bitno samo da posao bude kvalitetno i na vreme uradjen. Zato stalno govorim da indijci nisu konkurencija, oni su pomoc .

Da to se isto slazem. Meni je isto to glavna "fora" da se ja gledam isticati od Indijaca tj. onih koji loše rade SEO posao. Iako vjerujem da kod programiranja je potreban period da se opeku puno kraci ali situacija je slicna. Dosta mojih klijenata je prije imalo nekakve jeftine SEO providere iz Indije i slicno. Tu su koristeci te spammy metode vidjele neke brze pomake, ali onda su lupili platfon a s vremenom mnogi izgubili i rankinge na trazilicama. Zbog toga sto su se opekli sa lošim SEO providerima upravo vide nas kao dobro riješenje i lakše prihvacaju dugotrajnost "white hat" SEO-a, content marketinga itd.

Prijavu doslovno pocinjem sa time što nas cini drugacijim od drugih SEO providera, kako se SEO industrija promjenila. Dajem neke edukativne informacije o SEO-u, ubacujem scarcity (Google penalty) a to je sve priprema za ostatak prijave gdje objašnjavam naš "bolji" SEO proces.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Klijenti u globalu ne vole korporacije, firme . Ja sam otvorio agenciju, samo da bih imao dodatnih 80 zetona . Kod svakog posla vidi se dole sta su klijentove zelje, i kod svakog drugog primetim da je stavio onu opciju " samo frilenseri" . Izbrisao sam agenciju, i poceo dobijati 3x vise pozivnica . Ti mozes da se prijavis na posao iako je klijent svoje zelje ogranicio, ali on to vidi . Takodje u pretrazi sam primetio pomak , u odnosu na vreme kada sam bio vlasnik agencije.

Upwork je sajt za frilensere, i cim je klijent tamo, znaci da zeli da saradjuje samo sa fizickim licem, jer misli da dobija jeftiniju uslugu nego da radi sa firmom. Klijent koji zeli da radi sa agencijom, on ce pre guglati ili traziti pouzdane firme na drugi nacin.
Tako da, ako imate agenciju samo radi fore ili zbog vise zetona, savet je da je ugasite .

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Da u principu lakse je dobit posao kao freelancer. Ali isto tako, ja bas guram maximalno moguce to da smo firma. Oglas mi je slozen na nacin da ga dajem u ime firme tj. kao "We" a ne kao "I", profil isto a i sva komunikacija.

Ovako odbijam dio klijenata ali isto tako vjerujem da oni koji sklope suradnju su isto tako oziljniji klijenti. Barem je takav moj dojam bio. Problem je sto ja nisam freelancer, i samim time "custom" poslovi mi ne odgovaraju. Kada se postavljas kao freelancer onda ekipa više trazi custom rad, jer kao da trazi radnika. Kad se postavim kao agencija sa jasno definiranim nacinom rada tj. "paketom" onda mi je posao manje custom, klijent ocekuje manje custom posla, vise prepusta nama. To je bitno jer je onda i scalabilniji posao. Ako radim custom onda ne mogu scalat.

Tako da oni koji stvarno jesu freelanceri svakako je bolje personalni pristup, kao freelancer, bez agencije ali postoje situacije kada to jest korisno.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Da, naravno, ne da postoje takve situacije nego ih ima dosta, gde je klijentima bolje da imaju agenciju iza svog projekta. Ali , sto se tice ozbiljnosti i zelje da se nadje ozbiljan klijent to zavisi samo od frilensera kako se postavi . Ti custom poslovi cesto prerastu u dugorocne odlicne projekte, i neretko mi se desavalo da bidujem na posao od 100$ i gde objasnim zasto je taj posao skuplji, i na kraju ispadne neka dugorocna saradnja od po 500$ mesecno . Ti ne moras uvek vijati najvece poslove, nekad je i dobro imati mnogo vise manjih, a sigurnih nego par velikih, manji je pad ako neko odustane .
Ti kao frilenser mozes imati firmu iza sebe, mozes autsorsovati posao ili imati asistenta(e), ali generalno ne treba uzimati firmu samo zbog zetona i ozbiljnosti. Samo za juce 4 pozivinice, a toliko sam pre imao za nedelju dana . Firma je najkorisnija, ako ti trebaju pravdanja zbog poreza i ako zaista imas dosta radnika na Upworku.

Milojko

Član
Tu od
21 Srp 2015
EJ ljudi ulazim danas na my stats i vidim juce mi se promenio job succes od 73% na 79%, bukvalno nisam imo nijedan poso nista, samo sam redovno ulazio na profil i promenio ga malo i to, ne znam kako se promenio al super haha :D

ekibum

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2010
Mozda je neko ovo i spomenuo u prethodnim postovima ali nije na odmet da se ponovi

Contracts without activity can lower your job success score on Upwork:
"Sometimes contracts start, but due to the client or freelancer, no activity takes place. After a reasonable period of time, these contracts impact your score. Ending these contracts quickly or requesting the client close the contract as soon as possible can prevent this situation.

Jeff Chen
Vice President of trust & safety at Upwork"

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Mislim da je informacija koju je ekibum postavio vrlo važna. Takođe i projekti na kojima je bilo neke aktivnosti, to jest koji su započeti, a koji nakon toga miruju takođe negativno utiču na JS. Za ovo nisam našao neku zvaničnu informaciju, ali jesam na Upwork forumu. Mislim da nakon dva meseca neaktivnosti ti projekti imaju negativan uticaj, tako da gledajte da zatvorite i te projekte.

Takođe je vrlo bitno da se naglasi da je bolje da klijenti zatvore projekat, a ne vi.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Ovo je isto diskutabilno, mozda je klijent umro, mozda mu je firma propala i vise se ne pojavljuje na Upworku, trebali bi frilenseri da se vise bune kod takvih nerazumnih stvari.
Takodje, ako posao nije ocenjen, totalno je neprirodno da ti dobijas losiji JS zbog toga, moras da molis klijenta da te oceni.... Los fidbek - to je u redu naravno za los JS, ali neutralan odnos nema nikakvog smisla, isto kao i poslovi koji dugo stoje otvoreni.

Moj savet je da svi vi koji ovde vidite nepravilnost da to isto pisete na zvanicnom forumu, da saljete kod opcije "feedback" isto to, kao i tikete podrsci. Kada ih svi zatrpamo, mozda ce ipak nesto promeniti.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Kada neki posao nije ocenjen to se ne uzima automatski "za zlo" od strane Upworka, već samo ukoliko procenat takvih projekata pređe neku granicu koja je tajna.

Milojko

Član
Tu od
21 Srp 2015
LJudi posle jebenih 6 meseci mucenja muke sa job succesom i stajanju na ipod 75% i imao sam samo 2-3 posla mozda od po 10tak dolara haha, evo juce prekljuce sam dobio klijenta i povezao 3 posla za njega odma, i taman doso update tad i ponov sam se vratio na preko 90% sta da kazem, nikad ne odustajte :D

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Juče mi se desila jedna čudna situacija na Upworku, pa ne znam da li je u pitanju neki bug ili mogućnost koju Upwork nudi. Naime, aplicirao sam za jedan posao i kada sam nakon nekoliko sati ušao u poruke video sam da je bila otvorena soba za poruke sa tim klijentom, iako klijent nije odgovorio na moj Proposal, niti sam sa njim ikada pre komunicirao. Poslao sam mu poruku u kojoj sam mu dodatno pojasnio moju ponudu, čisto da vidim šta će da se desi. Klijent mi je odgovorio i sada normalno komuniciramo :)

Interesantno je i da mi ovaj projekat i dalje stoji u Proposal kao i svaki drugi, a ne u deo Active Candidacies što se uvek desi kada mi klijent pošalje poruku i kada uđemo u komunikaciju. Od pre par nedelja sam Top Rated, pa ne znam da li je ovo nešto što se nudi Top Rated freelancerima, da se za neke random projekte automatski otvori soba za chat ili je nešto drugo u pitanju. Nisam našao nikakv info o ovome, pa sam totalno zbunjen :) Da li je neko od vas imao sličnu situaciju?

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Da, cudna situacija, cesto oni izbace neki update, i tek posle na forumu objasne .Moguce da je bug, a moguce i da je neka novost, bilo bi dobro da posaljes tiket, pa da nam javis , obicno se odmah zapocinje chat ako ti posalje pozivnicu, za regularan bid ovo je novost.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Iskren da budem ne otvara mi se tiket za ovo, jer ako je u pitanju bug ne bih voleo da ga isprave :D

Na vrh