• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Freelancer.com, jel ima netko svjeza iskustva?

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Ulogirao sam se na freelancer.com onako nakon dosta godina da vidim, pa sam se pomalo zainteresirao da ga opet isprobam. Naime, na Upworku mi ide ok ali razmisljam da dodatno diversificiram kanale.

Dali netko ima svjeza iskustva da je u zadnje vrijeme radio ili da vec duze vremena radi na freelancer.com sajtu? Ako da, kakva su iskustva?

Citao sam malo reviewe i ekipa je masovno popljuvala freelancer.com. Ali isto tako, proucavam neke jake jace profile iz moje industrije i imaju preko 2000 reviewa i poslova pa mi se cini da mozda ima potencijala.

Kakva su neka novija iskustva?

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Freelancer.com je isti kao Upwork, sa tim sto su sve negativnosti sa Upworka tamo 100x vece. Veci broj nekvalitetnih poslodavaca, radnika, poslova . Potrebno je vise vremena za filterisanje i vise vremena da se pronadje dobar posao.

Ono sto je najbitnije , to je da dobijes status nesto kao sto je top rated, jer bez toga, tebi Freelancer odbija odmah proviziju, cim prihvatis posao, ali to ne znaci da ces dobiti pare od klijenta. Znaci nema ozbiljnog bidovanja dok ne dobijes taj zasticeni status , jer ako dobijes posao od 1000$, tebi se skida odmah 100$, a klijent moze da napusti sve, i niko mu nista ne moze, a tebi su pare skinute. 99% hejta na Freelancer je zbog ovoga.

I pre i sada je isto stanje na Freelancer-u, nista se ne menja. Ali ako pogledas bolje, da li postoji razlika ako na Upworku biduje 20 indijaca, a na Freelanceru 60 ? Jesu ti oni konkurencija ?

Freelancer recimo ima neke prednosti imas opcije kod bidovanja, da svoj bid oznacis i istaknes ga...

Ali ti na Upworku mozes da kupis dodatne bidove, nemas ogranicenja, i meni Upwork je nekako drazi, samo zato sto mi treba manje vremena da pronadjem dobar posao i klijenta, a Freelancer mi je neki bekap , sto se kaze zlu ne trebalo . Nesto kao dobra alternativa .

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Hvala puno na odgovoru. Extremno korisne informacije!

Shvacam za negativnosti tj. manji broj kvalitetnih poslova, ali upravo na Freelancer gledam kao backup tj. eventualno mogucnost da se kroz duze vrijeme nadje nekakav kvalitetniji projekt. Svjestan sam da moram vise filtrirat.

Ono sto me brine jest taj status posebni sto si spomenuo i naplacivanje bez obzira dali je projekt odradjen. To mi djeluje kao kljucna prepreka. Jel znas mozda kako se to zove, mozda ovaj "Preferred Freelancer" ili nije to?

Mislim stvarno djeluje problematican koncept koji nikako nema smisla.

Dali kad Bidujem, ako osoba zeli radit samnom samo prihvati taj posao i to je to, ili ima nekakav "offer" slicno koji prvo moze poslat kao kod Upworka? Jer ako to postoji onda bi ih u komunikaciji prvo provjerio dobro prije nego prihvatim offer. Ali ako je dovoljno da on prihvati "bid" i da smo vec u "poslu" pa da mi vec tada skidaju proviziju, onda se ne smjem ni javljat na oglase.

Sto se tice indijaca. Da ja njih uopce ne gledam kao konkurenciju tako da mi je svejedno dali ih je 20-60 ili 100. Ako rjesim problem sa tim "statusom" i nekako dobijem reviewe sto bi isto mogao biti problem, onda mi indijci nece biti prepreka.

Na Upworku kupujem dodatne connectove ali isto tako htio bi diversificirat pa zato me zanima freelancer i eventualno neki slicni, da imam dodatne kanale. Nekad mi je i Upwork bio nepoznanica pa eto sada gradim firmu na tome, tako da zelim vidjet ako ima potencijala da i Freelancer pomogne u tome.

Osim toga, na Upworku se javljam na svaki posao u zadnje vrijeme koji mi djeluje ok, ali sam u jednu ruku dosta izbirljiv a u drugu ruku dosta mi varira u periodu. Jedan period imam ludnicu da ne stignem odgovorit svim zainteresiranima koji mi se javljaju, npr. sklopio sam 2 solidan dugorocna projekta u 1 tjednu, a onda nakon toga bude period kad se nitko ni ne javlja, a sve isto radim.

freemind kaže:
Freelancer.com je isti kao Upwork, sa tim sto su sve negativnosti sa Upworka tamo 100x vece. Veci broj nekvalitetnih poslodavaca, radnika, poslova . Potrebno je vise vremena za filterisanje i vise vremena da se pronadje dobar posao.

Ono sto je najbitnije , to je da dobijes status nesto kao sto je top rated, jer bez toga, tebi Freelancer odbija odmah proviziju, cim prihvatis posao, ali to ne znaci da ces dobiti pare od klijenta. Znaci nema ozbiljnog bidovanja dok ne dobijes taj zasticeni status , jer ako dobijes posao od 1000$, tebi se skida odmah 100$, a klijent moze da napusti sve, i niko mu nista ne moze, a tebi su pare skinute. 99% hejta na Freelancer je zbog ovoga.

I pre i sada je isto stanje na Freelancer-u, nista se ne menja. Ali ako pogledas bolje, da li postoji razlika ako na Upworku biduje 20 indijaca, a na Freelanceru 60 ? Jesu ti oni konkurencija ?

Freelancer recimo ima neke prednosti imas opcije kod bidovanja, da svoj bid oznacis i istaknes ga...

Ali ti na Upworku mozes da kupis dodatne bidove, nemas ogranicenja, i meni Upwork je nekako drazi, samo zato sto mi treba manje vremena da pronadjem dobar posao i klijenta, a Freelancer mi je neki bekap , sto se kaze zlu ne trebalo . Nesto kao dobra alternativa .

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Davor Bomestar kaže:
. Jel znas mozda kako se to zove, mozda ovaj "Preferred Freelancer" ili nije to?

Dali kad Bidujem, ako osoba zeli radit samnom samo prihvati taj posao i to je to, ili ima nekakav "offer" slicno koji prvo moze poslat kao kod Upworka? Jer ako to postoji onda bi ih u komunikaciji prvo provjerio dobro prije nego prihvatim offer. Ali ako je dovoljno da on prihvati "bid" i da smo vec u "poslu" pa da mi vec tada skidaju proviziju, onda se ne smjem ni javljat na oglase.
Da, zove se Preferred Freelancer .

Da, imas opciju da potvrdis posao, ali dogovor sa njim opet nije nikakva garancija. Nije problem rizikovati kada su sitni poslovi u pitanju, ali po meni zaista nema smisla raditi i ugovarati ozbiljne poslove bez tog zasticenog statusa.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Ima jos jedna dobra opcija, ako se javis prvi na posao, automatski klijent dobija chat poruku od tebe, ta chat poruka je automatska i definisana je sa njihove strane.
Zanimljivo,kada sam kao klijent postavljao poslove, nekad sam dobijao te poruke, nekad nisam. Pitao sam podrsku, o pravilima i gde moze da se procita nesto o tome, rekli su mi da o tome nema nista u pravilima.
Takodje, chat poruke od prvog bidera dobijao sam 1 sekundu posle objave posla, ne znam uopste kako je to moguce ( ta brzina i za externog bota je isto suvise brza osim ako nije integrisana u sam php kod sajta, cak i da bot bas osvezi stranu kod izlaska novog posla, njemu treba akcija da klikne 3 puta, da saceka rifresh unosa i upise ponudu...) , ali uglavnom ta opcija, ako je moguca zaista realnim radnicima koji nisu nikako povezani sa sajtom, moze da bude jako korisna.

Na vrh