Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako osnovati firmu u Srbiji ( korisne informacije)
» Hajde da kažemo "Uputstvo"
19-11-2013, 10:46 PM (This post was last modified: 19-11-2013 10:57 PM by Drenova.)
Kako osnovati firmu u Srbiji ( korisne informacije)
Naleteh na ove jako korisne tekstove za sve one koji nameravaju da otvore "firmu" u Srbiji, odnose se na registraciju Preduzetnika i DOO:

Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Tu je i ovaj sajt sa dobro prikazanom strukturom, stavka po stavka, na šta treba obratiti pažnju:

Takodje preporučujem i posetu sajta Agencije za privredne registre gde možete naći sve potrebne obrasce, aktuelne propise i sl.:

Napomena: Vremenom pojedine informacije zastare, obavezno sve proverite kod nadležne institucije i sa knjigovođom.

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (4): ekibum, Jokja, VWolf, JelenaM
19-11-2013, 11:15 PM
RE: Kako osnovati firmu u Srbiji ( korisne informacije)
Imam jedno pitanje ako si upoznat s tim pošto sam bar ja dobio takvu informaciju a i u banci su mi to rekli. Kažu da u Srbiji ne moraš da otvaraš obrt/firmu ako tvoja primanja ne prelaze 2 miliona dinara godišnje, a u banci su mi rekli da uopšte nema potrebe da idem i prijavljujem bilo šta u poresko pošto nije u pitanju neka velika zarada.

Sad ja znam da Srbija jos nema zakone povodom tih internet primanja i nemam nikakvu nameru da bilo šta prijavljujem ali me čisto zanima ako znaš da li je ta informacija tačna? Smile
Send this user an email Find all posts by this user
19-11-2013, 11:26 PM
Nov sam u ovome i još uvek istražujem. Na takvu informaciju još uvek nisam naišao.

Što ne znači da nije tačno.

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti
10-03-2017, 09:27 AM
(19-11-2013 11:15 PM)Davor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Imam jedno pitanje ako si upoznat s tim pošto sam bar ja dobio takvu informaciju a i u banci su mi to rekli. Kažu da u Srbiji ne moraš da otvaraš obrt/firmu ako tvoja primanja ne prelaze 2 miliona dinara godišnje, a u banci su mi rekli da uopšte nema potrebe da idem i prijavljujem bilo šta u poresko pošto nije u pitanju neka velika zarada.

Sad ja znam da Srbija jos nema zakone povodom tih internet primanja i nemam nikakvu nameru da bilo šta prijavljujem ali me čisto zanima ako znaš da li je ta informacija tačna? Smile

Tako su i neke moje kolege razmisljale...pa ostajali bez tablica na vozilima i navukli poresku inspekciju na vrat
10-03-2017, 05:50 PM
(19-11-2013 11:15 PM)Davor Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Imam jedno pitanje ako si upoznat s tim pošto sam bar ja dobio takvu informaciju a i u banci su mi to rekli. Kažu da u Srbiji ne moraš da otvaraš obrt/firmu ako tvoja primanja ne prelaze 2 miliona dinara godišnje, a u banci su mi rekli da uopšte nema potrebe da idem i prijavljujem bilo šta u poresko pošto nije u pitanju neka velika zarada.

To izađe nekih 15-16k eura godišnje? Pa po tome nebi bilo petina registrovanih djelatnosti... Kakva je to banka koja savjetuje da kršiš zakon Sigh

U suštini ti možeš raditi i da imaš 15k eura mjesečno, ali ipak je bolje registrovati neku djelatnost i plaćati porez i penzijsko-invalidsko osiguranje.

Ja živim u RS-u i registrovao sam informaciono-uslužnu djelatnost, porez je 2% do ~25 500 eura godišnje. Preko tog iznosa, porez je 10%. S obzirom da se radi o uslužnim djelatnostima za inostrane klijente, oslobođen sam fiskalizacije, znači ne moram imati fiskalnu kasu i izdavati račune. Takođe sam trajno oslobođen, odnosno ne ulazim u sistem PDV-a jer se radi o "izvoznim" uslugama. Ako razmišljaš o registraciji, provjeri da li tako nešto može u Srbiji. Mislim da tih 2% odnosno 10% nije vrijedno zezancije sa zakonom, jer prije ili kasnije će inspekcija početi raditi svoj posao...
11-03-2017, 04:15 PM
Kod nas u Srbiji vazi da banka ne prijavljuje primanja poreskoj i generalno ako ne prelazis 2 miliona godisnje neces imati problema, a ako predjes tu sumu regirstrujes se kao preduzetnik pausalac i resis sve eventualne komplikacije, a ako opet uspes da predjes tih 6 miliona u pausalu, ulazis u PDV sto ti je u principu svejedno jer za INO uplate PDV od 20% svakako ne placas, tako da imas fixni deo od 10% plus troskovi za tvoje doprinose, knjigovodju itd ...
Thanks given by (1): faroALI
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Ime za firmu novii 13 29,755 30-07-2017 03:16 AM
Last Post: freeall
Smil42c642f95f382 Osnivanje firme u Srbiji novii 0 2,226 08-06-2012 02:07 PM
Last Post: novii
  Kako voditi firmu u propast M00nlander 8 4,447 16-03-2012 07:10 PM
Last Post: Markos
  Otvaranje agencije u Bosni i Srbiji ! asteroid 0 2,249 09-09-2011 10:35 AM
Last Post: asteroid

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)