Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj Amazon Affiliate Case Study do $1000 mjesečno
» Amazon affiliate case study do $1000 mjesečno
17-11-2013, 09:38 PM
Moj Amazon Affiliate Case Study do $1000 mjesečno
Zdravo drugari,

nisam odavno bio na forumu, ali sam danas pokrenuo na svom blogu svoj Amazon Affilaite Case Study koji možete da pratite ovdje http://www.nemanjakrecelj.net/dugorocna-...ase-study/ cilj mi je u narednih 12 mjeseci da ostvarim $1000 mjesečno zarade samo od Affiliate-a.

Nadam se da će vas biti zainteresovanih da pratite šta radim, trudiću se da često updatujem novim blog postovima i slično. Možete mi pitanja postavljati u komentarima na blogu, e-mail kao i ovdje na forumu, pratiću.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-11-2013, 11:00 PM (This post was last modified: 17-11-2013 11:05 PM by m1l4n.)
RE: Moj Amazon Affiliate Case Study do $1000 mjesečno
Pratiću ovo, nego kako ćeš objavlijati rezultate, svake sedmice/mjeseca?

I da li ćeš pisati šta si radio u tom nekom periodu ili ćeš samo pisati koliko si zaradio?

Smile

EDIT: Tek sada sam pročitao tekst na blogu i vidim da ćeš namjesečnom nivou objavljivati članke ...

Izreke i Citati
Send this user an email Find all posts by this user
17-11-2013, 11:08 PM (This post was last modified: 17-11-2013 11:10 PM by tripz0r.)
(17-11-2013 11:00 PM)m1l4n Wrote:  Pratiću ovo, nego kako ćeš objavlijati rezultate, svake sedmice/mjeseca?

I da li ćeš pisati šta si radio u tom nekom periodu ili ćeš samo pisati koliko si zaradio?

Smile

EDIT: Tek sada sam pročitao tekst na blogu i vidim da ćeš namjesečnom nivou objavljivati članke ...

Rezultate i šta sam uradio ću pisati jednom mjesečno. Mislim da je to skroz ok.
A ovako ću da pišem (za sada imam mnogo toga da napišem na početku, da objasim itd.). A kad to sve završim, kad budu kompletni postovi da svako može da uradi isto, onda ću da vidim u zavisnosti koliko mi vrijeme bude dozvolilo da pišem o nekim novim forama, o stvarima koje testiram, snimacu videose ekrana kako radim neke stvari, predstaviti neke softvare i slično.
17-11-2013, 11:13 PM
Hehe, malopre sam videla da te je Varagić šerovao na FB Smile

I ja moram, izvini Sorry Čitala sam postove i imam jednu sugestijicu. Utisak mi je bio da pišeš uputstvo za početnike, što je sjajno, međutim imam utisak da si, za početnike, malo preleteo kako se to tačno zarađuje, evo na šta tačno mislim:

http://www.nemanjakrecelj.net/amazon-aff...-i-gdje-1/

Dopalo mi se poređenje sa prezentacijama usisivača, samo bi mi, da sam početnik, ostalo nejasno šta to tačno ja treba da radim i kako to da prebacim na sajt. Pa bih tu odmah baš plastično, u par rečenica, iskoristila isti primer, npr: ako isti taj usisivač hoćete da prodajete preko sajta, što vam je mnogo manje cimanje i mnogo jeftinija promocija, napišete nekoliko tekstova o njemu, u tekstove ubacite svoj aff link i završili ste posao - ljudi koji traže usisivače dođu na sajt, pročitaju da je baš taj usisivač kao stvoren za njih, kliknu na link i kupe ga karticom. I tako nekoliko stotina/hiljada puta, a vi ste tekst napisali samo jednom Smile

Ozbiljno, sve pohvale što si rešio da to sve izneseš na blogu kao korak po korak (i moram da naglasim da mi se dopada kako pišeš, meni to bitna stavka Smile), ova sugestija je više zbog toga što mi je vrlo živo sećanje na vreme kad sam ja bila početnik - mnogo mi je važnije bilo da shvatim princip nego tehničke stvari, oko toga sam se nekako snalazila (ili Gugl ili nađem nekoga ko ume).

E da, i u tekstu oko KW plannera - ostalo je nejasno na osnovu čega biraš dobre kws. Znam da je tematika užasno obimna i da pokušavaš da pokriješ što više stvari odjednom, baš se vidi da hoćeš da pomogneš ljudima i da ih naučiš Smile Samo probaj da budeš malo sistematičniji, biće lakše i tebi i čitaocima.

Nemoj me pogrešno shvatiti, da ne mislim da stvarno hoćeš nešto korisno da napraviš sa blogom ne bih ni pogledala temu, a raspisala sam se jer cenim da je bolje u startu, dok je tek par postova live, da ti skrenem pažnju na ono što je meni upalo u oči (po principu uzmi šta ti se sviđa, ostalo baci Smile). Blogging mi je baš u užem fokusu u poslednje vreme pa ako sam negde preterala, nije iz loše namere.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (2): Drenova, tripz0r
17-11-2013, 11:30 PM
(17-11-2013 11:13 PM)JelenaM Wrote:  Hehe, malopre sam videla da te je Varagić šerovao na FB Smile

I ja moram, izvini Sorry Čitala sam postove i imam jednu sugestijicu. Utisak mi je bio da pišeš uputstvo za početnike, što je sjajno, međutim imam utisak da si, za početnike, malo preleteo kako se to tačno zarađuje, evo na šta tačno mislim:

http://www.nemanjakrecelj.net/amazon-aff...-i-gdje-1/

Dopalo mi se poređenje sa prezentacijama usisivača, samo bi mi, da sam početnik, ostalo nejasno šta to tačno ja treba da radim i kako to da prebacim na sajt. Pa bih tu odmah baš plastično, u par rečenica, iskoristila isti primer, npr: ako isti taj usisivač hoćete da prodajete preko sajta, što vam je mnogo manje cimanje i mnogo jeftinija promocija, napišete nekoliko tekstova o njemu, u tekstove ubacite svoj aff link i završili ste posao - ljudi koji traže usisivače dođu na sajt, pročitaju da je baš taj usisivač kao stvoren za njih, kliknu na link i kupe ga karticom. I tako nekoliko stotina/hiljada puta, a vi ste tekst napisali samo jednom Smile

Ozbiljno, sve pohvale što si rešio da to sve izneseš na blogu kao korak po korak (i moram da naglasim da mi se dopada kako pišeš, meni to bitna stavka Smile), ova sugestija je više zbog toga što mi je vrlo živo sećanje na vreme kad sam ja bila početnik - mnogo mi je važnije bilo da shvatim princip nego tehničke stvari, oko toga sam se nekako snalazila (ili Gugl ili nađem nekoga ko ume).

E da, i u tekstu oko KW plannera - ostalo je nejasno na osnovu čega biraš dobre kws. Znam da je tematika užasno obimna i da pokušavaš da pokriješ što više stvari odjednom, baš se vidi da hoćeš da pomogneš ljudima i da ih naučiš Smile Samo probaj da budeš malo sistematičniji, biće lakše i tebi i čitaocima.

Nemoj me pogrešno shvatiti, da ne mislim da stvarno hoćeš nešto korisno da napraviš sa blogom ne bih ni pogledala temu, a raspisala sam se jer cenim da je bolje u startu, dok je tek par postova live, da ti skrenem pažnju na ono što je meni upalo u oči (po principu uzmi šta ti se sviđa, ostalo baci Smile). Blogging mi je baš u užem fokusu u poslednje vreme pa ako sam negde preterala, nije iz loše namere.

Hvala Jelena!

Ovo si odlično napisala, znam da imam propusta, i hvala ti što mi pomažeš, možda ne bi bilo loše da si se javila u komentaru u tom tekstu i napisala te prijedloge, jer mi je možda sada malo bezveze da dodajem, ne znam.

Ugl. odlično si to zapazila, i sigurno će se desiti da još negdje ima propusta i da će ih biti, jako slabo imam vremena, pa sam ovo u kratkom vremenskom periodu kuckao, a inače nisma odavno baš pisao ništa. Pa dok se malo ne ufuram sadaSmile

Ugl. hvala ti na primjerima, nadam se da ćeš pratiti šta pišem i očekujem uvijek tvoje komentare.
17-11-2013, 11:42 PM
(17-11-2013 11:30 PM)tripz0r Wrote:  možda ne bi bilo loše da si se javila u komentaru u tom tekstu i napisala te prijedloge, jer mi je možda sada malo bezveze da dodajem, ne znam.

Smile blesav
Pobogu, zašto bezveze, dala sam ti i primer i sugestiju da iskoristiš ako hoćeš (drago mi je što ne misliš da guram nosinu gde ne treba... raznih nas ima). Nije mi problem da iskomentarišem ali biće odvojeno od toka teksta. Što se mene tiče, slobodno c/p (mada nije baš najjasnije ni tako, i ja sam pisala "primera radi na primer") ili modifikuj ili kako god. A mogu i da iskomentarišem, ako ti je baš toliko bezveze... ali nije Smile

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (1): tripz0r
17-11-2013, 11:47 PM
(17-11-2013 11:42 PM)JelenaM Wrote:  
(17-11-2013 11:30 PM)tripz0r Wrote:  možda ne bi bilo loše da si se javila u komentaru u tom tekstu i napisala te prijedloge, jer mi je možda sada malo bezveze da dodajem, ne znam.

Smile blesav
Pobogu, zašto bezveze, dala sam ti i primer i sugestiju da iskoristiš ako hoćeš (drago mi je što ne misliš da guram nosinu gde ne treba... raznih nas ima). Nije mi problem da iskomentarišem ali biće odvojeno od toka teksta. Što se mene tiče, slobodno c/p (mada nije baš najjasnije ni tako, i ja sam pisala "primera radi na primer") ili modifikuj ili kako god. A mogu i da iskomentarišem, ako ti je baš toliko bezveze... ali nije Smile

Oh pa šta ti je, ja rado primim svaku sugestiju, nisi ništa loše rekla, ne bih se javio niti radio ovo kad bih se ljutio jer mi je neko rekao šta bih mogao da dodamSmile otvoreno skroz!Smile

Ok hvala ti, sada ću ja to malo doradim sam ondaSmile
18-11-2013, 12:33 PM
pratim i nadam se da ces postici cilj

Igrice oblacenja
VR6
fishing games
Max 3 linka dozvoljeno je u potpisu. :)
Thanks given by (1): tripz0r
18-11-2013, 02:23 PM (This post was last modified: 18-11-2013 02:23 PM by tripz0r.)
(18-11-2013 12:33 PM)Moskwa Wrote:  pratim i nadam se da ces postici cilj

Hvala!

Update: novi post: Kako odabrati domenu za vaš Affiliate projekat - http://www.nemanjakrecelj.net/kako-odabr...-projekat/
20-11-2013, 10:14 AM
Novi tekst na temu "Kreiranje affiliate sajta u WordPress-u (Domen, Hosting, WooCommerce)" http://www.nemanjakrecelj.net/kreiranje-...ocommerce/
Thanks given by (1): Clairvoyance
20-11-2013, 01:19 PM
(20-11-2013 10:14 AM)tripz0r Wrote:  Novi tekst na temu "Kreiranje affiliate sajta u WordPress-u (Domen, Hosting, WooCommerce)" http://www.nemanjakrecelj.net/kreiranje-...ocommerce/

Odličan tekst Nemanja,ja sam apsolutni početnik i također pravim svoje Case Study i sada ću da pregledam sve što ima o WooCommerce,ranije nisam čuo za to a pravim affiliate site. Pratim te do kraja.
20-11-2013, 01:24 PM
(20-11-2013 01:19 PM)Clairvoyance Wrote:  
(20-11-2013 10:14 AM)tripz0r Wrote:  Novi tekst na temu "Kreiranje affiliate sajta u WordPress-u (Domen, Hosting, WooCommerce)" http://www.nemanjakrecelj.net/kreiranje-...ocommerce/

Odličan tekst Nemanja,ja sam apsolutni početnik i također pravim svoje Case Study i sada ću da pregledam sve što ima o WooCommerce,ranije nisam čuo za to a pravim affiliate site. Pratim te do kraja.

Hvala Clairvoyance! Drago mi je da će ti moji tekstovi biti od pomoći i da si već nešto vidio što bi moglo biti interesantno za tebe! Prati i dalje, biće još dosta fora. Za sada je malo za početnike idem u skorije vrijeme sa malo više savjeta za affiliate sajtove da budu što kvalitetniji i sve što ide uz to.

Srećno s tvojim affiliate sajtom!
13-12-2013, 12:17 AM
Pošto nisam stigao u poslednje vrijeme da updatujem blog s novim postovima, previse obaveza na poslu, ali nadam se da ću uskoro s novim tekstovima.

Pa sam odlučio čisto mali update sa Amazona, trenutno (11 dana) imam $86.62 zarade, i čekam još 5 proizovda da se pošalju (ukupna im je cijena oko $600, biće negdje između $30-$40 zarade na njima).

Ovo mi je do sada najbolji mjesec što se tiče Amazona, i vjerujem da će preko $150 da ide do kraja mjeseca.
10-01-2014, 10:36 AM (This post was last modified: 10-01-2014 10:37 AM by tripz0r.)
Dva nova teksta na blogu:

Amazon Affiliate Case Study – Izvještaj za Decembar 2013 - http://www.nemanjakrecelj.net/amazon-aff...mbar-2013/

Kako pisati tekstove za vaše affiliate sajtove - http://www.nemanjakrecelj.net/kako-pisat...e-sajtove/
Thanks given by (2): JelenaM, Igor Tomić
06-02-2014, 12:14 PM
Moj Amazon affiliate izvještaj za Januar 2014. http://www.nemanjakrecelj.net/amazon-aff...nuar-2014/
06-02-2014, 06:31 PM
Definitivno ću pratit blog.

Ja tek poćeo i imam dva affiliate sajta. Nažalost jako malo posjeta dnevno a tako i klikova. Samo jedan proizvod preko mog linka kupljen pa sam za to dobio 0.7$.

Ali bude valjda bolje. Imam u planu još affiliate sajtova kao i puno drugih ideja.
Find all posts by this user
07-02-2014, 01:20 AM
(06-02-2014 06:31 PM)AmazingHulk Wrote:  Definitivno ću pratit blog.

Ja tek poćeo i imam dva affiliate sajta. Nažalost jako malo posjeta dnevno a tako i klikova. Samo jedan proizvod preko mog linka kupljen pa sam za to dobio 0.7$.

Ali bude valjda bolje. Imam u planu još affiliate sajtova kao i puno drugih ideja.

Samo prati, ova fora o kojoj pišem, to i radim, i za mene prolazi, samo bi trebalo još raditi dosta više na tim sajtovima, ali ja nemam baš toliko vremena da se posvetim, siguran sam kad bih bar 3h dnevno radio svaki dan na njima da bih mogoa na $500 mj.

Ali pošto nemam zato guram lagano, i pravim nove sajtove, pa što više to bolje.

Ali definitivno kad skontam neku zanimljivu mi nišu, pravić uneki authority sajt, ali za to mi i treba poveći budžet, trebaće mi puno tekstova, par komada dnevno...

Ugl. radi samo, može se napraviti svašta, ali treba se posvetiti tome.
13-02-2014, 01:22 AM
Imam 2 pitanja:

1) Koliko je maksimum proizvoda na koje mozete da linkate sa svojim affilite linkom ( ako ima ogranicenje da znam ).
2) Moze li negde da se prati broj proizvoda za koje ste uzeli affilite link i da se po potrebi ukloni ili zameni s drugim.

Ovo pod 2 me zanima kada odredjeni proizvod nestane sa lagera da ne drzim dzabe link ka njemu. I posto sam odlucio da idem samo sa linkovima ( bez slike ili widgeta ), da li je dozvoljeno da se poveca font slova u kodu?

Posto je ono minijaturno ja sam stavio font 5-6 nadam se da nije protiv pravila. Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trixxs trazi iskusne affiliate i pocetnike,procitajte korijenko 0 1,243 03-10-2018 12:06 AM
Last Post: korijenko
Icon4 trazimo affiliate,obavezno pogledajte korijenko 0 883 09-08-2018 01:33 PM
Last Post: korijenko
Icon4 Tražimo ljude! Affiliate marketing posao! žžžž 0 938 08-08-2018 12:04 PM
Last Post: žžžž
  Affiliate programi - pomoc ca$hflow 7 2,022 11-06-2018 12:32 PM
Last Post: ca$hflow
  Amazon porez na zaradu? IMEmperor 51 24,209 16-12-2017 09:54 AM
Last Post: flex202
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,714 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
  Kako napraviti online affiliate proizvod? revealed 2 10,027 28-09-2017 12:25 AM
Last Post: qqlele
Biggrin Amazon linkovi rdamorei 0 1,027 15-09-2017 02:52 PM
Last Post: rdamorei

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)