Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Banka traži vraćanje para dobijenih od Google AdSense čeka
06-06-2013, 01:30 PM
Banka traži vraćanje para dobijenih od Google AdSense čeka
Pozdrav,

Početkom prošlog meseca samo dobio ček od googla i odneo ga u Komercijalnu banku.
Rekli su mi da zovem za 20 dana da proverim da li je leglo.
U međuvremenu Google mi je blokirao adsense nalog.
Pre par dana sam zvao banku i rekli su mi da su pare raspolozive i da mogu da ih podignem.
Otisao sam u Komercijalnu banku i isplatili mi ček.
Dva dana nakon toga su me zvali iz banke da vratim pare jer je Google stornirao uplatu.
Proviziju ne dobijam nazad već moram i da platim nešto dodatno a još su mi rekli da moram i nekih 50 evra da platim nekome...

Da li je neko imao sličnih iskustva i da li oni pravno gledano mogu meni da traže taj novac nazad obzrom da smatram da je njihova greška to što su mi isplatili novac pre nego što su primili pokriće? Ja definitvno nisam kriv za ovo što se desilo a ispada da ću ja da nagrabusim...
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
06-06-2013, 01:34 PM
RE: Banka traži vraćanje para dobijenih od Google AdSense čeka
Kako nisi kriv? Pa kome je blokiran nalog nego tebi? Uvijek se moze desit da te netko trazi povrat novaca.

Ne vidim da mozes bilo sta osim vratit te novce i to je to. Google je stornirao uplatu, banka nema nacina da naplati novce koje je tebi isplatila.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
06-06-2013, 01:54 PM
(06-06-2013 01:34 PM)dbomestar Wrote:  Kako nisi kriv? Pa kome je blokiran nalog nego tebi? Uvijek se moze desit da te netko trazi povrat novaca.

Ne vidim da mozes bilo sta osim vratit te novce i to je to. Google je stornirao uplatu, banka nema nacina da naplati novce koje je tebi isplatila.

Ali zar banka ne bi trebalo da sačeka sa isplatom novca dok im sredstva ne budu prethodno uplaćena od strane Googla? Meni ovo deluje da je banka isplatila bez pokrića a kada im je stiglo od googla da je ček storniran sada traže nazad pare i plus neku odštetu nekoj posredničkoj banci. Šta sam ja kriv kad je proces već bio na pola puta kada su mi ovi blokirali nalog.
06-06-2013, 04:15 PM
Zato čekovi i idu na inkaso da se vidi jel ima pokrića, i zato se i toliko čeka do isplate. Po mom mišljenju ovo je greška banke. U najgorem slučaju se može desiti da moraš vratiti podignuto, ali bez naknada. To je najrealnije.

Inače, ako si nešto "smuljao" i Google traži povrat uplaćenoga onda je to isto kao da je netko greškom uplatio novac na tvoj račun i da si ti to podigao. Tada bi po zakonu to morao vratiti.

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): dusmanija
06-06-2013, 06:12 PM
ja sam imao takav slučaj prije 6-7 godina, dobio ček i otišao u banku (pbz)
i isplatili mi isti tren novce, jer je riječ o googlu i nisu imali nikad problema.

pa su me zvali nakon mjesec dana da moram vratit novce. Novce sam vratio
nakon mjesec dana od poziva jer nisam bio u HR. vratio sam koliko sam i dobio.
možda je išlo po tečaju pa ako se mjenjalo onda je bila sitna razlika, ne sjećam se točno.

inače tada je bila aktivna ona hitzilla, možda netko zna za to pa su me radi toga bannali Smile

potpis.
Visit this user's website Find all posts by this user
06-06-2013, 07:38 PM
Zaista sraman postupak banke... Pa oni treba da provjere validnost/pokriće čeka, pa tek onda da isplate.
Find all posts by this user
06-06-2013, 08:25 PM
Svašta. Ovo je prvi put da čitam ovako nešto. Razlog više da se ne pokuša prevariti Google i ne baviti nelegalnim metodama za dobijanje klikova.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
06-06-2013, 08:40 PM
Banka u kojoj unovčavaš ček ima trošak od ~50€ prema Citibank ako ti ček ne prođe i zato ti naplaćuje i taj iznos. Mislim da ćeš morati svakako da ga platiš jer će te ganjati koliko god treba za te pare.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
07-06-2013, 01:17 PM
Ja sam imao ovaj slučaj, iako nisam varao Google nego kad mi je došao ček koji sam dao unovčiti u tom nekom periodu provjere čeka su mi bannali račun - koji su opet kasnije vratili, ali je ček bio u vrijeme bannanog računa na provjeri i vraćen je nazad pa sam morao platiti iznos provjere + poštarinu koja je bila oko 20€, a nakon odbannanog računa svu zaradu su mi prebacili na idući ček

Izreke i citati
07-06-2013, 03:22 PM
Ja vam se kunem da od mene te pare ne bi gledali, iako bi me sudski troškovi koštali 3 x više.
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Komercijalna banka Srbija - provizija? rigor04 1 1,477 15-04-2014 10:29 PM
Last Post: The_One
  AdSense, google, Ban! Teoretsko pitanje! Wilko 13 4,467 24-11-2012 05:56 PM
Last Post: user999
  Google Adsense webinari InFlames20 0 1,718 10-09-2009 05:09 PM
Last Post: InFlames20

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)