Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sta mislite o ovakvoj gradnji linkova?
15-05-2013, 03:08 PM (This post was last modified: 16-05-2013 05:24 PM by Igor Tomić.)
Sta mislite o ovakvoj gradnji linkova?
Inace, imam ponudu od momka koji se bavi seo optimizacijom da mi izgradi 50 linkova za 3 dana za nekih 20 evra. Linkovi su clanci (spinovani ili totalno razliciti ako ih licno napisem) u direktorijumima. Evo primjera linkova:

thevellore.com/ubersource/node/12437
bebasgaul.com/members/dhnahuntf/activity/74196
noregifting.com/node/318672

Sta mislite o tome? Meni se cini da je ok posto su svi linkovi dofollow sa direktorijuma, mada vidim da ovi sajtovi nemaju nikakav PR..zato me interesuje savjet iskusnijih sa SEO optimizacijom. Slusam vase misljenje.

mod edit: ne moramo baš hyperlink ta čuda.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
15-05-2013, 03:48 PM
RE: Sta mislite o ovakvoj gradnji linkova?
Nećeš imati baš puno koristi od toga
Send this user an email Find all posts by this user
15-05-2013, 03:50 PM (This post was last modified: 15-05-2013 03:51 PM by ignotus.)
(15-05-2013 03:48 PM)kres0 Wrote:  Nećeš imati baš puno koristi od toga

Može li malo obrazloženiji odgovor? Zašto?
15-05-2013, 05:06 PM
Mogao si za 20E naći nekoga da ti napiše 6-7 kvalitetnih tekstova (500+ riječi) naći srodne sajtove iz svoje niše i ponuditi guest post. Tih 6-7 linkova bi vrijedilo više nego ovakvih 50 linkova sa direktorijima. Sto se tiče linkova sa direktorija dobro ih je koristiti kako bi imao više različitih načina gradnje linkova, ali samo na poznatijim direktorijima i sa unikatnim člancima.
16-05-2013, 12:01 AM (This post was last modified: 16-05-2013 12:08 AM by 1kvota1.)
Ovakav način gradnje linkova je poslednjih godina mnogo eksploatisan i zloupotrebljavan tako da je Google mnogo umanjio snagu ovakvih linkova a ako su ti direktorijumi toliko loši da su pr0 kako je navedeno onda ti ne vredi da plaćaš za to 20 E.
Ako je tvoj sajt nov i nemaš druge linkove ovi bi linkovi mogli da ti unište sajt.Linkovi će biti objavljeni pomoću nekog submitera i pojaviće se svi od jednom i svi će ti biti s direktorijuma što je za Google znak da je u pitanju manipulacija .Imaš dosta tema na forumu pročitaj malo o novim metodama i potrudi se da bar za početak gradiš dobre i kvalitetne linkove dok sajt ne stekne neki autoritet.
P.S.
Tek sam kasnije video sajtove koje si naveo ovo nisu direktorijumi ovo je djubre gde svako može kreirati nalog i objaviti šta hoće idi na Create new account registruj se i objavljuj tonu postova možeš psovati vlasnika sajta i sl. ništa se neće desiti ovo su obično zapušteni sajtovi. I pre nekoliko godina linkovi sa njih nisu ništa vredeli a pošto su zapušteni kad im istekne domen nestaće i tvoji linkovi.
Thanks given by (1): mvasic
16-05-2013, 05:29 PM (This post was last modified: 16-05-2013 05:41 PM by Igor Tomić.)
Ja bih platio 20eura da mi ne objave na ovakvim sajtovima link. Smile

Članci su spinovani - prva stvar koju treba izbegavati.
Drugo - Sajtovi su "svaštare", a najbolji su linkovi sa relevantnih sajtova fokusiranih na oblast sajta koji linkuješ.
Treće - Tekstovi pokrivaju sve i svašta i linkaju na sve i svašta, a da ne pričamo o tome da linkaju na đubre (bitno je ka kojim mestima idu linkovi koji okružuju tvoj link, na što autoritativnije i relevatne sajtove linkuju to bolje).

Sve u svemu nikako, po meni. Bar ne ako misliš dugoročno raditi na sajtu koji želiš da linkuješ.

@josip, pa 20e je recimo 25$, za to se može možda dobiti 4 -5 onih klasičnih članaka od ~500 reči koji se mogu naći svugde po netu (mislim manje-više na rewrite sastavljene tako što se rewriteuju manji delovi nekoliko kvalitetnijih članaka), ali koji su napisani solidnim engleskim. Ti članci bi za guest posting uglavnom prošli na sajtovima koji i "žive" od guest postova, a na nekim "pravim" sajtovima malo teže.

Za 25$ bi mogao dobiti jedan prilično solidan članak Smile.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Aleksandar92
16-05-2013, 08:25 PM
(16-05-2013 05:29 PM)Igor Tomić Wrote:  @josip, pa 20e je recimo 25$, za to se može možda dobiti 4 -5 onih klasičnih članaka od ~500 reči koji se mogu naći svugde po netu (mislim manje-više na rewrite sastavljene tako što se rewriteuju manji delovi nekoliko kvalitetnijih članaka), ali koji su napisani solidnim engleskim. Ti članci bi za guest posting uglavnom prošli na sajtovima koji i "žive" od guest postova, a na nekim "pravim" sajtovima malo teže.

Našao sam par indijaca koji za 5$ napišu unikatne članke (možda ne 100% unikatne, ali članke koji su gramatički točno napisani i nisu dosadni, nisu pisani za mašinu nego za korisnike, zbog toga ih ljudi prihvaćaju ) koji mogu proći na manjim stranicama ili bogovima iz moje niše. To nisu toliko autoritativni sajtovi ali svaki je pr 1-3, nema hrpu spammy izlaznih linkova i odgovara mojoj niši. Sad može se raspravljati o tome je li bolje naći 4-5 takvih slabijih sajtova ili jedan koji je autoritet u niši. Ali opet pitanje je želi li vlasnik na takav sajt objaviti članak koji vodi prema tvom sajtu koji je nov i nije još stekao autoritet u niši. Zbog toga je meni lakše u početku pronaći ovakve manje sajtove, a kasnije kada sajt stekne neki autoritet u niši, kada na njemu bude 300-400 kvalitenih članaka onda tražiti neke kvalitetnije sajtove za guest posting (da se odmah razumijemo do ovoga drugog jos nisam došao )
17-05-2013, 12:03 AM
(16-05-2013 08:25 PM)josip150 Wrote:  
(16-05-2013 05:29 PM)Igor Tomić Wrote:  @josip, pa 20e je recimo 25$, za to se može možda dobiti 4 -5 onih klasičnih članaka od ~500 reči koji se mogu naći svugde po netu (mislim manje-više na rewrite sastavljene tako što se rewriteuju manji delovi nekoliko kvalitetnijih članaka), ali koji su napisani solidnim engleskim. Ti članci bi za guest posting uglavnom prošli na sajtovima koji i "žive" od guest postova, a na nekim "pravim" sajtovima malo teže.

Našao sam par indijaca koji za 5$ napišu unikatne članke (možda ne 100% unikatne, ali članke koji su gramatički točno napisani i nisu dosadni, nisu pisani za mašinu nego za korisnike, zbog toga ih ljudi prihvaćaju ) koji mogu proći na manjim stranicama ili bogovima iz moje niše. To nisu toliko autoritativni sajtovi ali svaki je pr 1-3, nema hrpu spammy izlaznih linkova i odgovara mojoj niši. Sad može se raspravljati o tome je li bolje naći 4-5 takvih slabijih sajtova ili jedan koji je autoritet u niši. Ali opet pitanje je želi li vlasnik na takav sajt objaviti članak koji vodi prema tvom sajtu koji je nov i nije još stekao autoritet u niši. Zbog toga je meni lakše u početku pronaći ovakve manje sajtove, a kasnije kada sajt stekne neki autoritet u niši, kada na njemu bude 300-400 kvalitenih članaka onda tražiti neke kvalitetnije sajtove za guest posting (da se odmah razumijemo do ovoga drugog jos nisam došao )

Moraju biti 100% unikatni članci, u smislu da copyscape ne nađe duplikat na netu. Da, na takve sam članke i ja mislio kada sam rekao da se mogu dobiti za 5$.

Generalno, slažemo se Winking.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
17-05-2013, 10:58 PM
Korisnici tvog sajta vole kad imas linkove sa takvih sajtova prema tvom sajtu. Samo naprijed.
18-05-2013, 01:39 AM
Hvala vam svima na odgovorima. Otvorili ste mi oci koliko toliko. Definitivno ne vrijedi ni centa
Thanks given by (1): VWolf
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Razmjena linkova s bosanskim stranicama SteelMaiden 3 3,380 29-04-2020 11:38 PM
Last Post: filip3ff
  Vrijednost razmjene linkova alecmreza 1 4,203 08-01-2019 07:07 PM
Last Post: cipek1981
  izgradnja linkova - forum webphp 8 6,200 10-07-2014 06:50 PM
Last Post: mico
  izgradnja linkova na ex-yu vlasta 9 6,481 27-02-2014 01:46 PM
Last Post: Virtu4L
  nacin izgradnje linkova daca 6 5,620 30-10-2013 10:58 PM
Last Post: vlasta
  Pomoc u gradnji linkova ignotus 8 6,653 05-06-2013 11:52 PM
Last Post: ignotus
  Znacaj linkova sa YouTube pevoje 2 3,516 27-04-2013 12:32 AM
Last Post: Center
  Brzina indeksiranja Web 2.0 linkova aleksej 7 3,393 27-01-2013 08:58 AM
Last Post: aleksej

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)