Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anonimno slanje e-maila (IP adresa)
24-04-2013, 08:23 PM
Anonimno slanje e-maila (IP adresa)
Ne znam gdje bih smjestio temu, pa sam stavio ovdje. Ako nisam pogodio slobodno premjestite Winking

Zanima me email i IP adresa. Da li je moguće odrediti IP adresu na temelju poslanog e-maila? I što zapravo govori IP adresa? Da li se po njoj može odrediti točna adresa vlasnika, zajedno sa kućnim brojem? Možda su glupa pitanja, ali mi ove "tehničke" stvari na Internetu nisu najjasnije Smile

Unaprijed hvala

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-04-2013, 08:50 PM (This post was last modified: 25-04-2013 08:51 PM by james.)
RE: Anonimno slanje e-maila (IP adresa)
Mislim da u detaljima mejla mozes videti IP. Sto se tice adrese ti kao fizicko lice ne mozes da saznas tacnu adresu vlasnika. Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): nickname-zg
25-04-2013, 08:59 PM
U mailu možeš vidjeti IP adresu onoga tko ti šalje mail, ali samo ako ne koristi proxy. To se nalazi u "source" poruke. Lokaciju ne možeš otkriti, a pogotovo ne adresu. Čak i gradovi mogu biti udaljeni po par stotina kilometara. Jedino ISP ima sve te podatke, ali ti ih neće dati bez sudskog naloga. I to naju samo policiji.
Find all posts by this user
Thanks given by (1): nickname-zg
27-04-2013, 11:55 PM
A web stranica koja je na napravljena na nekom website builderu? Jel se može saznati IP adresa vlasnika stranice?

Našao sam source code, hvala. A ako je gmail IP adresa uvijek ispada u U.S. Jel se može detaljnije vidjeti, odnosno saznati prava IP adresa iako netko šalje s gmaila email?

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
28-04-2013, 12:53 AM
I da saznaš ip adresu nemožeš nište s njom
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Servis za slanje newsletter-a..preporuku molim maximum 8 3,791 01-02-2013 12:39 AM
Last Post: Igor Tomić
  Besplatno slanje SMS-a Vendetta 6 3,322 10-04-2012 05:01 AM
Last Post: Popic

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)