Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načini korištenja posjetioca
29-12-2012, 12:48 AM
Načini korištenja posjetioca
Pozdrav,

Pošto sam odlučio da koristim CPA (nakon odgovora na moju prošlu temu) interesuje me još samo par stvari pa da mogu krenuti sa tim.

Ukratko, imam blog http://www.inttips.com

Na njemu imam dnevno cca 1000 posjeta (i svakodnevno raste), i 80% posjeta je na jedan članak, tj. ovaj:

http://inttips.com/best-2012-windows-7-t...r-desktop/

Trenutno nemam nikakvu zaradu na blogu. Stavljao sam Adsense par puta, ali nisam bio zadovoljan rezultatima (<$1 dnevno) tako da sam ga ukinuo, bar trenutno. Razmišljao sam da umjesto što šaljem korisnike na devinatart da skinu temu, da ih šaljem na svoj drugi sajt (http://www.bestwindowsthemes.com) i da taj sajt napunim sa što više reklama/content lockinga. Dakle recimo adfly, chitika, in text reklame, social content locking (like da vidiš link) i onda CPA da bi mogao skinuti temu.

Interesuje me slijedeće, da li će me Google "kazniti" ako promjenim download linkove sa deviantarta na svoju stranicu? Da li je bolje koristiti neke shortlinks, odnosno link maskere, da Google ne primjeti gdje šaljem posjetioce?

Da li imate neki drugi prijedlog za unovčenje bloga, jer "gubim" motivaciju nakon godinu i kusur ako ništa ne zarađujem na blog (iako ima solidno posjetioca).

Hvala

Posjetite Internet tips blog, i naučite nešto novo.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-12-2012, 01:03 AM
RE: Načini korištenja posjetioca
Ne znam da li je do mene (a mislim da nije) ali ovaj ti se sajt jako sporo učitava (probao u par browsera), i to primjetno sporo. MIslim da bi se trebalo poraditi malo na tome, jer blog kojem je takva tematika ne bi nikako smio imati takav problem.

Konkretno što se tiče zarade ja mislim da ti je adsense najbolji izbor. Samo ne razumijem kako s 1000 stranih posjetioca imaš manje od dolara dnevno. Ja na domaćem sajtu imam skoro 1$/1000 posjeta i nisam zadovoljan opet. Ne znam ali trebao si pokušati mijenjati pozicije, veličine oglasa, možda čak i boje. Od mene toliko pameti.Winking

Znaš li šta je najljepše u životu ? - Želja, prijatelju.
29-12-2012, 01:06 AM
Znam da je spor, slao sam mail jučer i danas hostingu, mjenjali su server prošle sedmice i od tada je jako sporo. Ako ne poprave u ovih par dana morat ću mjenjat host, bez obzira da li mi vratili pare (u Decembru sam tek produžio ili ne).

Mjenjao sam reklame i boje Smile Čak sam i sa 3 probao, najveći problem bude cpc koji bude premal (čak ponekad $0.01, dok na domaćem sajtu imam oko $.1 prosjek).

29-12-2012, 03:36 AM
Pa šta ako si imao manje od 1$ dnevno? Nije li to bolje od 0$ dnevno? ...

Englesko ti je govorno područje pa možeš dobiti zarade preko AdSense. Vrati kodove na stranicu pa vidi kako se kreće zarada. Toliko od mene.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
29-12-2012, 01:04 PM
Pa ono, ako ću imati mizernu zaradu (4-5 eura mjesečno), nekako mi draže da ljudima na smetaju reklame.

Uglavnom, da li budem penaliziran od strane Google-a ako promjeni exit linkove na sajtu? Tj. umjesto što ih trenutno šaljem na deviantart, ako promjenim linkove prema svome sajtu (je li bolje normalno ili sa url shortenerom/link maskingom) da li će Google to prepoznati i pogoršati SERP?

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nacini promocije novog sajta webphp 6 2,300 19-09-2014 10:13 AM
Last Post: webphp

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)