Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promjena AdSense imena, adrese i države
16-12-2012, 09:05 PM
Promjena AdSense imena, adrese i države
Imam u plani da promjenim ime, adresu i državu svog AdSense računa. Zašto? Zato što taj AdSense želim dati jednom prijatelju, a ja bi sebi otvorio novi AdSense nalog. Sad me zanima, kako je procedura oko promjene imena i adrese?

Promjena imena i adrsese poslije 15. tog u mjesecu se obračunava tek sledeći mjesec ili kako?
I da li oni opet šalju adsense pin na novu adresu ili ostane onaj stari?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-12-2012, 09:29 PM
RE: Promjena AdSense imena, adrese i države
Izvini sto se mesam ,ali zar ti nije jednostavnije da otvoris svom prijatelju novi adsense nalog (ukoliko vec on ne moze) ,a sebi da ostavis svoj .

(16-12-2012 09:05 PM)BenjooJutub Wrote:  Imam u plani da promjenim ime, adresu i državu svog AdSense računa. Zašto? Zato što taj AdSense želim dati jednom prijatelju, a ja bi sebi otvorio novi AdSense nalog. Sad me zanima, kako je procedura oko promjene imena i adrese?

Promjena imena i adrsese poslije 15. tog u mjesecu se obračunava tek sledeći mjesec ili kako?
16-12-2012, 09:38 PM
(16-12-2012 09:29 PM)MadafakaFuark Wrote:  Izvini sto se mesam ,ali zar ti nije jednostavnije da otvoris svom prijatelju novi adsense nalog (ukoliko vec on ne moze) ,a sebi da ostavis svoj .

(16-12-2012 09:05 PM)BenjooJutub Wrote:  Imam u plani da promjenim ime, adresu i državu svog AdSense računa. Zašto? Zato što taj AdSense želim dati jednom prijatelju, a ja bi sebi otvorio novi AdSense nalog. Sad me zanima, kako je procedura oko promjene imena i adrese?

duga priča, ali ne može tako Biggrin

Niko nije mijenjao? Biggrin
18-12-2012, 02:10 PM (This post was last modified: 18-12-2012 02:11 PM by nibs.)
Jednostavno promjeni ime primatelja čeka zajedno s adresom i ostalim stvarima i kraj priče.
Sigurno nećeš moći otvoriti novi račun na staru adresu i ne kakva je to duga priča po pitajnu da taj prijatelj otvori novi račun i stavi svoje jedinice

Izreke i citati
18-12-2012, 03:34 PM
(16-12-2012 09:38 PM)BenjooJutub Wrote:  
Menjao sam ja i nije imalo nikakvih problema.
Pazi na ovo što su ti prenele kolege da više nećeš moći da koristiš tvoju adresu za novi nalog tako da je po meni ipak najbolje rešenje da otvoriš novi nalog na prijateljovo ime. To je bar lako danas uraditi.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Visit this user's website Find all posts by this user
18-12-2012, 04:09 PM
(18-12-2012 03:34 PM)Skipper Wrote:  
(16-12-2012 09:38 PM)BenjooJutub Wrote:  
Menjao sam ja i nije imalo nikakvih problema.
Pazi na ovo što su ti prenele kolege da više nećeš moći da koristiš tvoju adresu za novi nalog tako da je po meni ipak najbolje rešenje da otvoriš novi nalog na prijateljovo ime. To je bar lako danas uraditi.
Bicu iskren.. Prije nekoliko mjeseci sam dobio ban na adsense nalogu, ali sam se žalio i nakon nekog vremena mi je nalog vraćen. Međutim dok sam na tom svom nalogu bio banovan, otovrio sam novi nalog, na jednog rođaka iz Bosne, čisto druga adresa i drugo sve. Imam sad na tom nalogu zarađenog keša, ali mi se ne sviđa procedura sa čekom i takvim načinom isplate, jer ja živim u državi u kojoj je dostupan Western Union način isplate. Eh, sad bi ja taj adsense nalog promjenio na adresu prijatelja koji se nalazi u državi u kojoj i ja živim.. Ja bih tako zadržao oba adsense naloga, jedan sa svojim pravom adresom i pravim imenom, a drugi na adresi od prijatelja i njegovim imenom.
18-12-2012, 07:58 PM
Svaka tebi čast na tvojoj iskrenosti i sve, ali upravo zbog takvih nekakvih prevara i sličnih kršenja googleovih pravila i mi (vjerujem da se bar tako velika većina članova na forumu osjeća) ispaštamo jer ti govorimo kako bi "zaobišao" sustav i ilegalno zarađivao dok se većina nas trudi biti poštena.

vjerujem da je manje ovakvih tipova i sl da bi i općenito CPC za balkan kao i indiju (zemlje koje najviše pokušavaju prevariti google na x načina) bio znatno veći...

Nek ti je sretno...
pozdrav

Izreke i citati
18-12-2012, 08:57 PM
Zbog tvoj posta, Nibs, citam 3. put post od coveka, da vidim sta on to posebno vara ,na cega si toliko kivan,, ali mi ne ide.
Thanks given by (1): sema
18-12-2012, 10:05 PM
@freemind
Kad se prijavljujes na AdSense prvo sto uradis je prihvatiš uvjete i odredbe među kojima pišu jasna i jednostavna pravila, a među njima je i ovo...

"Publishers are only allowed to maintain one AdSense account..."

Nakon toga ti pokušavaš otvorit drugi account i sam ugrožavaš neke svoje prihode.
Vjerojatno Google prati što najčešće posjećuješ itd itd i samim tim te može jednostavno identificirati ako si admin nečega jer dosta vremena tamo provodiš (iako nije nužno)

Nadalje, AdSense omogućava kreiranje preko 500 ads units na računu, dakle čovjek koji ima dvije web stranice s ovim brojem ads unita može zadovoljit svoje potrebe i sve staviti na jedan account koji odabere pri čemu će:
1. i dalje imati zaradu s oba računa na jednom
2. poštivati će pravila
3. stvar će biti znatno jednostavnija

nadam se da sam pojasnio i da ti sad ..... ide

Izreke i citati
18-12-2012, 10:20 PM (This post was last modified: 18-12-2012 10:22 PM by freemind.)
(18-12-2012 10:05 PM)nibs Wrote:  @freemind
Kad se prijavljujes na AdSense prvo sto uradis je prihvatiš uvjete i odredbe među kojima pišu jasna i jednostavna pravila, a među njima je i ovo...

"Publishers are only allowed to maintain one AdSense account..."

Nakon toga ti pokušavaš otvorit drugi account i sam ugrožavaš neke svoje prihode.
Vjerojatno Google prati što najčešće posjećuješ itd itd i samim tim te može jednostavno identificirati ako si admin nečega jer dosta vremena tamo provodiš (iako nije nužno)

Nadalje, AdSense omogućava kreiranje preko 500 ads units na računu, dakle čovjek koji ima dvije web stranice s ovim brojem ads unita može zadovoljit svoje potrebe i sve staviti na jedan account koji odabere pri čemu će:
1. i dalje imati zaradu s oba računa na jednom
2. poštivati će pravila
3. stvar će biti znatno jednostavnija

nadam se da sam pojasnio i da ti sad ..... ide

Dobro hvala na objasnjenju, sada mi je jasna BenjooJutub-ova katastrofalna greska.

p.s. Ja sam otvorio jedno 10 naloga na adsense, za bliske ljude, koji rade, ja im pomazem. Verovatno cu goreti u paklu.
Thanks given by (2): sema, nibs
18-12-2012, 10:33 PM
(18-12-2012 10:20 PM)freemind Wrote:  p.s. Ja sam otvorio jedno 10 naloga na adsense, za bliske ljude, koji rade, ja im pomazem. Verovatno cu goreti u paklu.

Ako postoji možda i hoces Smile

Uglavnom ključna razlika je drugi ljudi... no nebitno

Živio Waving

Izreke i citati
Thanks given by (1): freemind
20-12-2012, 12:06 AM
Ja samo želim da postojeće pare isplatim preko Wester Uniona i nakon toga bi zatvorio nalog i nastavio koristit svoj stari, koji je bio banovan jedno vrijeme Winking
A da li je moguce da zatvorim adsense nalog koji mi je bio banovan i koji mi je vracen nakon zalbe ( na tom nalogu je moje pravo ime i adresa) i da na ovaj sadasnji adsense nalog na kojem imam već dosta zarađenog novca, stavim svoje ime i svoju adresu koja je bila na ovom gore nalogu?
08-01-2013, 11:43 AM
A da li je moguce da zatvorim adsense nalog koji mi je bio banovan i koji mi je vracen nakon zalbe ( na tom nalogu je moje pravo ime i adresa) i da na ovaj sadasnji adsense nalog na kojem imam već dosta zarađenog novca, stavim svoje ime i svoju adresu koja je bila na ovom gore nalogu?

POMOĆ MOŽDA OD NEKOGA? Smile
08-01-2013, 12:12 PM
U teoriji bi trebalo da može ali u praksi može da bude drugačije.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
Visit this user's website Find all posts by this user
12-01-2013, 03:02 AM
Zasto ti rodjak ne "proda sajtove/stalivec", sklonis rodjakove adse i stavis svoje?
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)