Thread Closed 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poslovna etika (Neki cijenjeni clanovi naseg foruma)
12-09-2012, 06:49 PM
RE: Poslovna etika (Neki cijenjeni clanovi naseg foruma)
(12-09-2012 06:22 PM)Jokja Wrote:  Ako ni to ne pomogne imas Davidov clanak gde je lepo objasnjeno kako se postupa u tim situacijama, ako ni to ne pomogne prijavis ga Google i onda je zavrsio.
Primijeti li iko ironiju ovdje, no nebitno.

Te stvari funkcionisu ako trzas te ljude koji su ti uzeli sadrzaj i onda objave link na vec uzeti sadrzaj. Malo njih sami to urade od sebe, a dosta je onih koji nikad nece odgovoriti na bilo kakav email.
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
12-09-2012, 07:11 PM
(12-09-2012 06:49 PM)hendrixja83 Wrote:  
(12-09-2012 06:22 PM)Jokja Wrote:  Ako ni to ne pomogne imas Davidov clanak gde je lepo objasnjeno kako se postupa u tim situacijama, ako ni to ne pomogne prijavis ga Google i onda je zavrsio.
Primijeti li iko ironiju ovdje, no nebitno.

Te stvari funkcionisu ako trzas te ljude koji su ti uzeli sadrzaj i onda objave link na vec uzeti sadrzaj. Malo njih sami to urade od sebe, a dosta je onih koji nikad nece odgovoriti na bilo kakav email.

Kakvu ironiju molim te? Hoces da kazes da sam ja ironican? Ako mislis da drzim stranu Davidu varas se. Naravno da nemam nista protiv Davida, covek radi, trudi se, ima dosta znanja, ali neke stvari se jednostavno moraju razdvojiti. U ovom slucaju David sasvim sigurno nije u pravu, i svakako nije uopste lepo to sto je uradi.

Mislim neko se trudi pise satima i satima, i ti dodjes na gotovo iskopiras tudji sadrzaj. Ja da se pitam takvi bi bili zakonski gonjeni. I sam ulazem sate i sate vremena u pisanje sadrzaja, placam ljude da pisu, ulazem ogromne sume novca u kvalitetan sadrzaj, i sad neko da dodje na gotovo da to sve iskopira i postavi kod sebe? Pa naravno da cu da ga gonim i nas sudu ako treba.

Ja sam ovaj problem resio tako sto sam onemogucio kopiranje sadrzaja. Za mene ta opcija radi, naravno ne kazem da je sto posto sigurno, ali svakako ima veoma veliki efekat. Naravno da mi ne pada na pamet da pisem nekome pretece meilove i ostale budalastine, i na taj nacin samo kidam sebi zivce.

Ono sto ti ja savetujem je da onemogucis kopiranje na sajtu, dodas slicnu poruku kao na kakopediji, i ako se slucajno desi da ti neko opet kopira sadrzaj, samo ga prijavis Google i resio si posao.

Thank you
12-09-2012, 07:16 PM
Siguran sam da je mislio na parodiju od Davidovih postova gore pomenutih, na temu "kako se krade i sta uciniti"
Thank you
12-09-2012, 07:25 PM
(12-09-2012 07:16 PM)tryengraved Wrote:  Siguran sam da je mislio na parodiju od Davidovih postova gore pomenutih, na temu "kako se krade i sta uciniti"

Ah to je problem sto ovdje slabo ko cita od pocetka do kraja tekst. Znam da imam taj Davidov tekst on me je podsjetio da napisem ovdje ovo iako znam da od svega ovoga nema vajde, cak sam ga i linkovao u prvom postu. Znam sve te metode, ali one ne funkcionisu jednostavno. Ironija se odnosila na to sto David Viktor pise o tome kako on proganja ljude i tehnike kojima se treba sluziti, a sam to radi isto. Njegov problem je sto on ne razumije da ono sto je unikatno za google nije unikatno za covjeka i lako se prepoznaje plagijat.

Dakle, ne bih da ovo sve usmjerim na Davida Viktora, nego da nekako skrenem paznju i ostalima da te stvari ne prolaze ne opazeno. Neko zna vase ime i prezime i svakako ovakve stvari ostavljaju ljagu na imenu i na profesionalnoj vizit karti.

Najbolje i najjeftinije usluge u Dexterovoj SEO Laboratoriji

Thank you
12-09-2012, 07:30 PM
Ne želim nikoga ni braniti ni osuđivati jer nitko od nas nije čuo drugu stranu, a ne volim forumske ratove jer sam ih se nagledao dovoljno na drugim mjestima.
Relativno sam novi ovdje, Davida znam kao OK dečka i člana ovdje, a koliko vidim u vrhu je i po reputacijama i zahvalama tu ako to išta znači. Po mom sskromnom mišljenju trebao si to prvo rješiti privatno s njim, vjerujem da ga nije problem kontaktirati na PM, mail i sl. prije "javnog vješanja".
Uzmimo npr. da možda plaća čovjeka koji mu piše članke, ima možda i ovlasti da ih objavljuje. E sad, taj majstor štanca "unikatne" članke, objavljuje i uzima lovu, vlasnik ne provjerava jer ima povjerenja u tipa, ima hrpu drugih stranica i obaveza, na putu je, blabla i evo sr***a dragi gledaoci!

Ne tvrdim ništa, sve je moguće, ali ako se to ne može rješiti s njim direktno lako je napraviti prijavu na Google i stvar gotova.

Besplatna objava članaka - dofollow linkovi | Najbolji domaći hosting
Timski rad je zakon, uvijek možeš okriviti nekog drugog.
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
12-09-2012, 07:36 PM
(12-09-2012 07:30 PM)JohnWizzer Wrote:  Ne želim nikoga ni braniti ni osuđivati jer nitko od nas nije čuo drugu stranu, a ne volim forumske ratove jer sam ih se nagledao dovoljno na drugim mjestima.
Relativno sam novi ovdje, Davida znam kao OK dečka i člana ovdje, a koliko vidim u vrhu je i po reputacijama i zahvalama tu ako to išta znači. Po mom sskromnom mišljenju trebao si to prvo rješiti privatno s njim, vjerujem da ga nije problem kontaktirati na PM, mail i sl. prije "javnog vješanja".
Uzmimo npr. da možda plaća čovjeka koji mu piše članke, ima možda i ovlasti da ih objavljuje. E sad, taj majstor štanca "unikatne" članke, objavljuje i uzima lovu, vlasnik ne provjerava jer ima povjerenja u tipa, ima hrpu drugih stranica i obaveza, na putu je, blabla i evo sr***a dragi gledaoci!

Ne tvrdim ništa, sve je moguće, ali ako se to ne može rješiti s njim direktno lako je napraviti prijavu na Google i stvar gotova.

Ja znam Davida od njegovih pocetaka, cak sam i pisao za njega. Covjek koji mijenja kontakte i skype naloge kao carape. Nisam bez razloga napisao ovo ovdje, a znam da je kompletan sajt imitacija moje stranice to se vidi na prvi pogled, a za samu ideju sajta i kompletnu implementaciju sigurno nije odgovaran pisac...

Necu da ulazim u diskusije o njegovom znanju, reputaciji (koja nije onakva, za kakvu se misli, sjetite se samo takmicenja na novi clanak), vec samo iznosim stvari iz svoje perspektive.

Vi sto imate odlicnu saradnju sa Davidom niko vam ne brani da je i nastavite...

Najbolje i najjeftinije usluge u Dexterovoj SEO Laboratoriji

Thank you
Thanks given by (1): JohnWizzer
12-09-2012, 07:47 PM
Ne ulazim u detalje i ponavljam, niti koga branim niti osuđujem.
Volim čuti obadvije strane iako se klonim rasprava tog tipa po forumima jer se vrlo često pretvore u prave male ratove u koje se onda ubace i oni koji nemaju nikakve veze s tim, zauzimaju se strane i sl. pa na kraju samo posla za modove da sve zadrže u granicama normale i pravila.

NHF just my 2c i povlačim se iz daljnje rasprave.

Besplatna objava članaka - dofollow linkovi | Najbolji domaći hosting
Timski rad je zakon, uvijek možeš okriviti nekog drugog.
Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
12-09-2012, 07:52 PM
Nema svrhe da vise raspravljamo o ovome. Ljudi na forumu su rekli svoje predloge, dalje ostaje na vama dvojici da resite ovaj problem.

Thank you
Thanks given by (2): VWolf, JohnWizzer
13-09-2012, 12:13 PM
DavidVictor je dobio trajan ban. EOD.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
Thread Closed 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Upratih ovaj site,da nije nečiji s ovog foruma? Clairvoyance 13 3,567 09-12-2013 12:00 PM
Last Post: i.m.warrior
  Neki tool dragan.25 14 3,169 29-04-2013 07:00 PM
Last Post: benlinus

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)