Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Private message reklamiranje, moguće?
» na forumima
10-08-2012, 09:35 PM
Cool Private message reklamiranje, moguće?
Mislio sam malo da tražim kupce za svoje proizvode preko privatnih poruka na forumima.
Na ovom forumu je to zabranjeno. Kako je kod ostalih?

Nebih ni ja volio da mi svaki dan stižu reklame u inbox, pa me intresuje kako se to tretira.

Dali forumi imaju neku zaštitu protiv toga da pošalješ recimo dvadeset sličnih ili istih poruka dnevno za dvadeset usera?

Dali admini i moderatori mogu da vide sadržaje privatnih poruka na forumima? Pogotovo na vbulletin? Dali su možda obaviješteni kada se tako nešto desi?

Konkretno ja bih recimo slao po desetak dvadeset dnevno gdje bih mislio da bi ljudima proizvodi bili privlačni. Dali posotiji neki način da se to uradi a da sve bude ok, legalno i legitimno?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-08-2012, 09:53 PM
RE: Private message reklamiranje, moguće?
To je spam kao i slanje nezeljenih poruka emailom.

Po kom kriterijumu mislis da bi proizvod ljudima bio interesantan? Ja bas ne mogu da zamislim da bi ovde veci broj ljudi zanimao isti PM.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): danijel99
10-08-2012, 10:51 PM
Vecina foruma ima "Buy and Sell" podforum. Zasto ne pokusas tamo promovirati proizvod.

Admini i modovi nebi trebali da vide sadrzaj poruka, ali budi siguran da ce te netko prijaviti za spam i ban je neminovan. Ti mozes nakon sto ti banuju acc napraviti novi, i tako u krug. Ali ovo je bec black hat, pa necemo puno o tome.
10-08-2012, 10:58 PM
A sto ti lijepo ne nabavis listu aktivnih mejlova jedno 5 do 10 000 i posaljes svima i zavrsis posao.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-08-2012, 11:40 PM
Koliko je meni poznato, na većini foruma je to što pitaš zabranjeno pravilima i na prvu prijavu ćeš vjerovatno "popiti" ban.
Na vbulletinu admini imaju opciju uvida u privatne poruke, vjerovatno i na ostalima postoji mogućnost. U vb-u tu opciju ime super admin (obično vlasnik), kao i opciju da dozvoli ili ne ostalim adminima i modovima pregled.

Besplatna objava članaka - dofollow linkovi | Najbolji domaći hosting
Timski rad je zakon, uvijek možeš okriviti nekog drugog.
11-08-2012, 04:12 AM
(10-08-2012 10:58 PM)Sceko Wrote:  A sto ti lijepo ne nabavis listu aktivnih mejlova jedno 5 do 10 000 i posaljes svima i zavrsis posao.

Slazem se da je email marketing ne samo manje annoying, nego je i ozbiljniji a time se povecava i broj potencijalnih kupaca.
Ali svakako i u tom slucaju se moras pridrzavati nekih osnovnih crta o pravilima i zakonima, pa da ne prelazi u ilegalno.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
13-08-2012, 09:06 PM (This post was last modified: 13-08-2012 09:08 PM by danijel99.)
Po hvala svima

(10-08-2012 09:53 PM)smilika Wrote:  To je spam kao i slanje nezeljenih poruka emailom.

Po kom kriterijumu mislis da bi proizvod ljudima bio interesantan? Ja bas ne mogu da zamislim da bi ovde veci broj ljudi zanimao isti PM.

Primjera radi- na ovom forumu da ponudim neki e-book o e mail marketingu ili slično na istoimenom podforumu.

Pošto se je bavim proizvodima za zdravlj,e tražim forume gdje su bolesni i onda gdje vidim da nekom mogu da pomognem- šaljem poruke. Recimo dvadesetak poruka. To kad pomnožiš sa recimo 20 foruma je već cifra, s obzirom da se radi o proizvodima koji se koriste u kontinuitetu. Proizvodi su super tako da je to sa etičke strane ok. Za nedelju dana nove poruke novim ljudima i tako

(11-08-2012 04:12 AM)anarchox Wrote:  
(10-08-2012 10:58 PM)Sceko Wrote:  A sto ti lijepo ne nabavis listu aktivnih mejlova jedno 5 do 10 000 i posaljes svima i zavrsis posao.

Slazem se da je email marketing ne samo manje annoying, nego je i ozbiljniji a time se povecava i broj potencijalnih kupaca.
Ali svakako i u tom slucaju se moras pridrzavati nekih osnovnih crta o pravilima i zakonima, pa da ne prelazi u ilegalno.

Stani, stani, ja sam mislio da je sve to spam

Zar postoji fora da pošaljem 1000 mailova a da se to ne tretira kao spam i nelegalno??? Možda ima neki thread na kom se to diskutovalo?
Pod aktivnim mailovima mislite na obične mail adrese koje ljudi koriste jel tako? Nemoram imati njihov pristanak da im pošaljem poruku?

Hvala
13-08-2012, 09:19 PM (This post was last modified: 14-08-2012 01:53 AM by Igor Tomić.)
(13-08-2012 09:06 PM)danijel99 Wrote:  Po hvala svima

Primjera radi- na ovom forumu da ponudim neki e-book o e mail marketingu ili slično na istoimenom podforumu.

Pošto se je bavim proizvodima za zdravlj,e tražim forume gdje su bolesni i onda gdje vidim da nekom mogu da pomognem- šaljem poruke. Recimo dvadesetak poruka. To kad pomnožiš sa recimo 20 foruma je već cifra, s obzirom da se radi o proizvodima koji se koriste u kontinuitetu. Proizvodi su super tako da je to sa etičke strane ok. Za nedelju dana nove poruke novim ljudima i tako

Treba razgraniciti da li bi ti proizvod reklamirao u podforumu namenjenom za reklame (koji imamo, i to je jedino mesto na forumu gde je to ok), i slanja (nezeljenih) privatnih poruka clanovima sto je jednako email spamu.

Ovo sto ti zelis konkretno jeste spam.

(13-08-2012 09:06 PM)danijel99 Wrote:  Stani, stani, ja sam mislio da je sve to spam

Zar postoji fora da pošaljem 1000 mailova a da se to ne tretira kao spam i nelegalno??? Možda ima neki thread na kom se to diskutovalo?
Pod aktivnim mailovima mislite na obične mail adrese koje ljudi koriste jel tako? Nemoram imati njihov pristanak da im pošaljem poruku?

Hvala

Kada dobijes email adresu nekoga ko se dobrovoljno prijavi da prima promotivne emailove od tebe, tada i jedino tada nije spam.

Naci npr. moju adresu u profilu ovog foruma, u "kontakt" odeljku bloga ili na slican i slanje neke promidzbene poruke na tu adresu je spam, osim ako nije eksplicitno naznaceno da smes da saljes promotivnu poruku.

Nacin na koji mozes doci do email adresa je npr. putem sajta na kome nudis nesto besplatno (ebook na primer), a da bi korisnici to preuzeli moraju da se prijave na tvoju email listu, i tada im mozes slati poruke kakve god zelis, dok god se oni mogu sa liste unsubscribeovati kada god zele.

Da li je eticki prodavati tvoj proizvod zato sto mislis da je stvarno dobar? Jeste, na legalne nacine. Spamom to svakako nije eticki.
Npr. jako ekstreman slucaj: da li bi bilo eticki da prodas nekome svoj proizvod tako sto mu drzis pistolj nad glavom i kazes mu da mora da ga uzme Smile Jeste proizvod mozda najbolji na svetu, ali siguran sam da ces se sloziti sa mnom da to svakako nije eticki nacin prodaje.

Da razgranicim dva pojma za koje mi se cini da ne prepoznajes razliku: email spam i email marketing. Crno i belo Smile Dakle ono sto tebe zanima jeste email marketing.

EDIT: za vise detalja oko email marketinga preporucujem ova 2 topica:

http://www.internetzarada.org/email-mark...-5653.html
http://www.internetzarada.org/kako-pocet...-3605.html

http://igortomic.net
Thanks given by (2): danijel99, JohnWizzer
15-08-2012, 09:08 AM (This post was last modified: 15-08-2012 09:09 AM by danijel99.)
Hvala puno smilika! Na pojašnjenju i savjetima Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Besplatno reklamiranje vlastitih stranica slobodanl 9 13,909 21-12-2013 03:59 PM
Last Post: Igor Tomić
Smil42c3e9b74e235 Kako naplatiti reklamiranje preko web stranice FacebookAds 15 10,119 25-07-2012 07:37 PM
Last Post: user999
  reklamiranje putem android aplikacija aljosab 2 2,313 13-04-2012 11:47 AM
Last Post: aljosab
  reklamiranje portala sa vestima Igor Tomić 7 3,378 14-08-2011 04:59 PM
Last Post: anarchox
Icon2 Reklamiranje muzickih bendova Lucifer 5 4,477 21-06-2010 01:24 PM
Last Post: MoneyMoney

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)