Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pitanje za seo strucnjake
12-05-2012, 01:57 PM
pitanje za seo strucnjake
evo ovako sajt je star oko 18 meseci dobija uvek oko 1000 inpresija dnevno i oko 100 klika dnevno to sve od google e sad od 8.5.2012 nemam ni jednu impresiju niti klik zato ? nije mi jasno kako od jednom moze da toliko padne kao da je izbrisan ili banovan od strane google. za sajt je radjen seo pre oko godinu dana i nekad kad sufrujem stavim gde vidim da mogu link za njega... znaci nikad nisam prestao naglo sa (SEO) Zanima me zasto se ovo desava ?

Attached File(s) Image(s)

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-05-2012, 02:30 PM
RE: pitanje za seo strucnjake
Sejm situejšn

[Image: KF0KP.png]

U životu je važno imati cilj prema kojem se ide..... Možda ste pogrešili put i sredstvo kojim ste pošli, ali uvek ima i drugih puteva i načina da se do cilja dođe..... Važno je ne odustati...
Find all posts by this user
12-05-2012, 03:38 PM
(12-05-2012 02:30 PM)hajro2 Wrote:  Sejm situejšn

[Image: KF0KP.png]

tebi se na slici vidi da se vraca u normalu ? meni od tog dana palo i ne mrda od nule Busted
12-05-2012, 05:03 PM
Provjeri da nisi baniran ili deindeksiran.
http://www.seomastering.com/google-banned.php

Nije svaki put 100% precizan kao ni većina alata za provjere, ali je dosta pouzdan, ponovi par puta za svaki slučaj.
Kod mene je 5-og i 6-og bio blagi pad, sad je normalno opet, čak i bolje. Vjerujem da su opet neke layout promjene i prilagodbe algoritma, GWT je malo izmjenjen, a bar kod mene je i sve rjeđi crawl stranica.

Besplatna objava članaka - dofollow linkovi | Najbolji domaći hosting
Timski rad je zakon, uvijek možeš okriviti nekog drugog.
Visit this user's website Find all posts by this user
13-05-2012, 04:34 AM
(12-05-2012 05:03 PM)JohnWizzer Wrote:  Provjeri da nisi baniran ili deindeksiran.
http://www.seomastering.com/google-banned.php

Nije svaki put 100% precizan kao ni većina alata za provjere, ali je dosta pouzdan, ponovi par puta za svaki slučaj.
Kod mene je 5-og i 6-og bio blagi pad, sad je normalno opet, čak i bolje. Vjerujem da su opet neke layout promjene i prilagodbe algoritma, GWT je malo izmjenjen, a bar kod mene je i sve rjeđi crawl stranica.

NOT BANNED by Google
Google Indexed Pages: 48 Drinking drugi neki razlog ?
13-05-2012, 12:13 PM
Hm, provjeri si na stranici analytics code da nije blokiran ili izbrisan, robots.txt isto.
Mislim da ti nitko ne može dati odgovor ovako napamet, možda si radio neke izmjene pa slučajno nešto pobrisao ili blokirao, možda neki plugin (ako ga imaš) koči, možda ovo, možda ono...

Besplatna objava članaka - dofollow linkovi | Najbolji domaći hosting
Timski rad je zakon, uvijek možeš okriviti nekog drugog.
14-05-2012, 12:41 AM
(13-05-2012 12:13 PM)JohnWizzer Wrote:  Hm, provjeri si na stranici analytics code da nije blokiran ili izbrisan, robots.txt isto.
Mislim da ti nitko ne može dati odgovor ovako napamet, možda si radio neke izmjene pa slučajno nešto pobrisao ili blokirao, možda neki plugin (ako ga imaš) koči, možda ovo, možda ono...

ma sve je ok sa kodom niti je sta menjano i dodato od pligin-ova. sajt je konstanto dobijao istu sumu poseta ali sad je pao i nista mi nije jasno koji je razlog jedino je dodat gogle +1 dugme pre 10 dana. mada mislim da to dugme nema bas mnogo uticaja...
14-05-2012, 02:11 AM
Jesi li siguran da ti je sve u redu sa tom analitikom? Da li registruje ikakve posjete, barem tebe? Pa samo ti uđeš po 20 puta dnevno na sajt, nemoguće da je posjeta uvijek nula.
14-05-2012, 03:12 AM
ma registruje mene 2 do 5 poseta ali impresije su pale isto a i imao sam 500 gogle+ sad imam 50 ? vidim na forumima da se to desilo ne samo meni nego i drugima
22-06-2012, 01:26 AM
To se i meni desilo prije tjedan dana, ali sad se popravlja. Stavljo sam nekakav plugin za adsense i tvitter, pa možda je zato došlo do promjene koda.

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
29-06-2012, 07:11 PM
Mozda su mjenjali algoritam (sto rade dosta cesto) pa su nesto sprckali.

Posto znam jos ljudi kojima se to desilo, rekao bi da je nesto sa googlovom bazom indexa bilo

Seks u mislima ...
Najbolji proizvod baziran na Android OS-u ... pretvara svaki TV u Smart TV. Mini Android PC
Nexus
Send this user an email Find all posts by this user
03-07-2012, 06:04 PM
(29-06-2012 07:11 PM)some1special Wrote:  Mozda su mjenjali algoritam (sto rade dosta cesto) pa su nesto sprckali.

Posto znam jos ljudi kojima se to desilo, rekao bi da je nesto sa googlovom bazom indexa bilo

Google je promjenio algoritam 24. travnja 2012. Evo proćitaj ovdje
Code:
http://www.internetsvijet.com/seo-drasticno-mijenja-svoj-pravac-google-pingvin-update/

04-07-2012, 02:01 PM
Google stalno menja svoj algoritam, ja sam pretrpeo veliki pad 24. aprila pa se posle nekih mesec dana poseta vratila.
Pogledajte da li imate linkove na sajtovima koji imaju nekvalitetatn sadrzaj (ili spamerski sajtovi) a nakon toga propusti svoj sajt recimo kroz ahrefs.com i pogledaj gde sve imaš "exact anchor linkove" tj one linkove gde si linkovao tačno prema sebi sa frazom za koju želiš da se dobro plasiraš.

Ajd pa javi.

Online igre - Jos igrica

Ninet Hosting - Najbolji hosting u Srbiji
29-07-2012, 12:40 PM
(04-07-2012 02:01 PM)ivanm Wrote:  Google stalno menja svoj algoritam, ja sam pretrpeo veliki pad 24. aprila pa se posle nekih mesec dana poseta vratila.
Pogledajte da li imate linkove na sajtovima koji imaju nekvalitetatn sadrzaj (ili spamerski sajtovi) a nakon toga propusti svoj sajt recimo kroz ahrefs.com i pogledaj gde sve imaš "exact anchor linkove" tj one linkove gde si linkovao tačno prema sebi sa frazom za koju želiš da se dobro plasiraš.

Ajd pa javi.
Google redovno osvjezava svoj algoritam za pretragu. To moze biti razlog. Na primjer, najnoviji Panda update "ne voli" web sajtove sa starim sadrzajem. Treba ga povrmeno osvjezavati. On je donio dosta pometnje na listama sa rezultatima pretrage.
30-07-2012, 03:04 AM
Nije stvar u SEO-u nit u kakvim bannovima i greskama. To je neka nova politika Googlea koja je unesla cijelu pomutnju tako da mozes naci sajteve bezveze bez ikakvog sadrzaja ili malo sadrzaja bez smisla na prvim mjestima a kvalitetne stvari nize ispod pa ti budi pametan. Najnoviji Panda smrdi na daleko al eto, google je to i treba se prilagoditi. Ja sam isto imao problema sa mojim sajtovima no kvalitetnim bokmarkom i laganim osvjezenjem sajtova doveo sve ponovo u normalu no ne za sve sajtove a imam ih 25 trenutno no radim na tome. Ne sekirajte se ako danas pronadjete vas sajt na prvom mjestu a sutra niti u prvih 300...

[AK ELITE] - Internet marketing više nije isti kao prije...
13-11-2012, 10:13 PM
Sada samo prolazi kvalitetan i unikatan sadržaj. I ne jako pretjerani SEO.
Stranica treba biti prilagođena čitatelju, a ne isključivo googlu.

13-11-2012, 11:01 PM
pogodio te google pingvin sigurnno
17-12-2012, 11:47 PM
Slažem se da je updejtovanih algoritama Penguine&Panda, koliko sam primetio desio ti se pad upravo posle Penguin update 1, kakvo je stanje danas, dali se sve sredilo ?
18-12-2012, 01:03 AM
Meni je dobro stanje na stranicama na kojima imam unikatan sadržaj, a na stranicama na kojima sam imao kopirani sadržaj morao sam obrisati te članke i napisati nove unikatne i stanje se popravlja.

Kupujem unikatne članke i sve je OK!

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)