Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pitanje za iskusnije..
» Vezano za Seo Competiotion kod Market Samurai
10-05-2012, 01:30 PM (This post was last modified: 10-05-2012 01:32 PM by crnac.)
Pitanje za iskusnije..
U prilogu je slika koja mi nije jasna..

U pitanju su 2 prva rezultata za SEO Competition - Market Samurai ..

Nije mi jasno zasto je sajt 1 na prvom mjestu i po cemo je jaci od drugog sajta?

Meni ocigledno izgleda da sajt na drugom mjestu ima mnogo jace podatke.

Keyword za koji je vrsena ova analiza se sastoji od 2 rijeci..

URL prvog sajta je word1-word2.com

URL drugog sajta je sa word1.com

Pa ako moze neko malo detaljnije da me uputi u cemu je catch..

I naravno vase misljenje da li da napadam poziciju 1 sa svojim sajtom..

Attached File(s) Image(s)

Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-05-2012, 01:37 PM
RE: Pitanje za iskusnije..
Kvalitetniji linkovi, bolje rađen link building...

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-05-2012, 02:03 PM
(10-05-2012 01:37 PM)aleksej Wrote:  Kvalitetniji linkovi, bolje rađen link building...

Hm.. tvoje misljenje je da ove ogromne brojeve backlinkova moze da nadmasi link building, zanimljivo... volio bi da cujem jos koje misljenje
10-05-2012, 02:07 PM
Moje mišljenje je da taj ogroman broj backlinkova može da nadmaši kvalitetan link building.

Thanks given by (2): JelenaM, JohnWizzer
10-05-2012, 02:29 PM
(10-05-2012 02:07 PM)aleksej Wrote:  Moje mišljenje je da taj ogroman broj backlinkova može da nadmaši kvalitetan link building.

Ok.. i sta mislis da li da pucam na poziciju 1?
10-05-2012, 02:32 PM
Ja ne bi. Ali nisi postavio prvih 10 rezultata. U svakom slučaju ovo je jaka konkurencija a ti si napisao ovo

Quote:tvoje misljenje je da ove ogromne brojeve backlinkova moze da nadmasi link building

što me tera da pomislim da ti ne znaš šta je u stvari linkbuidling. Postavio sam malopre jedan članak o traženju keyworda za domen, pogledaj ga, možda nađeš neku ideju pa posle provuci te keyworde kroz MS... Winking

10-05-2012, 02:37 PM
(10-05-2012 02:32 PM)aleksej Wrote:  Ja ne bi. Ali nisi postavio prvih 10 rezultata. U svakom slučaju ovo je jaka konkurencija a ti si napisao ovo

Quote:tvoje misljenje je da ove ogromne brojeve backlinkova moze da nadmasi link building

što me tera da pomislim da ti ne znaš šta je u stvari linkbuidling. Postavio sam malopre jedan članak o traženju keyworda za domen, pogledaj ga, možda nađeš neku ideju pa posle provuci te keyworde kroz MS... Winking

Ok, pogledam.. jesam skoro poceo sa IM... thanks Smile
10-05-2012, 03:41 PM
Tesko da mozes da pobedis prvog za neko kratko vreme. Jeste da mu je domena stara samo dve godine i da ima svega 5 indexsiranih stranica. Istina je da osim URL-a, kljucna rec mu se ne pojavljuje ni u Title tagu ni u Head tagu ali je zato PR4 bas zbog tih 1776 kvalitetnih backlinkova sa 275 jedinstvenih domena.
10-05-2012, 04:51 PM
(10-05-2012 03:41 PM)ekibum Wrote:  Tesko da mozes da pobedis prvog za neko kratko vreme. Jeste da mu je domena stara samo dve godine i da ima svega 5 indexsiranih stranica. Istina je da osim URL-a, kljucna rec mu se ne pojavljuje ni u Title tagu ni u Head tagu ali je zato PR4 bas zbog tih 1776 kvalitetnih backlinkova sa 275 jedinstvenih domena.

Ok, ima logike sve...
Obzirom da me odgovor na ovo pitanje jako interesovao, pogotovo sto je prvi sajt jako jako los u smislu izgleda i organizacije (moj prvi dojam je bio da je radjen prije 5 god, tako da nisam ni za SEO pomislio nista bolje) a drugi url naprotiv, za klasu bolji.

Potrazio sam odgovor i na jos nekoliko izvora, jedan dokazano dobar strucnjak mi je dao odgovor koji smatram da ne bi bilo lose podjeliti ovdje sa vama... nece skoditi nikom sigurno

"This is teaching you a valuable lesson about how ranking works.
Google has said there are something like 200 ranking factors and the guys who run SEO labs have been able to reverse engineer about 150 of them. So in fact, no one outside of Google knows exactly how site ranking really works. That having been said, of the ranking factors we know about, we also know that some count more than others. Also, of the ones we know about, Google will only give us numbers for few of them. One factor that we know counts for a lot is time on site.

The more time people spend on your site, the more respect it gets from Google and that makes perfect sense. Google should give more respect to sites that people like enough to stick around on. But "time on site" is one of those statistics that Google only shares with the site owner via Google Analytics, it's not something that other people can know.
So the answer to your question is that the ranking you see there is possible because ranking factors you can't know are overpowering the ranking factors you can know.

Obviously, this might make you wonder about how effective the Market Samurai Seo Competition module is... the answer is that it's the best we have and some knowledge is better than no knowledge. Mostly what it does is to help us avoid the obvious tough competition and that is something very valuable to know.

"
Thanks given by (3): cfire, VWolf, ekibum
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)