Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sta mislite o ovoj ideji?
10-04-2012, 02:57 PM
Sta mislite o ovoj ideji?
Pozdrav svima !
Imam jednu ideju koji cu pokusati realizirati u skorije vrijeme, dakle, nastojacu da nadjem neki keyword koji je vezan za neki lijek, a da pritom nema prejaku konkurenciju i da ima mjesecno barem 5000 pretraga po Google-u.
Zatim cu uzeti taj neki lijek da promovisem na svome sajtu, dakle bavicu se affilate-om.
I probati SEO-vanjem doci na 1 stranicu google-a za trazeni pojam.
E sada, plan je ovakav : nacicu lijek koji kosta barem 50tak dolara, a da je komisija od prodaje barem 20%, sto znaci 10 dolara meni u dzep po svakoj prodaji, ako od tih 5000 osoba koji mjesecno traze moj keyword, udje barem 4000 ( a hoce ako je u top 3 na googleovoj 1 stranici ), barem 500 njih bi trebalo otici sa moga sajta na sajt za kupnju ( koji ja reklamiram ) i barem 30-50 njih bi trebalo da i kupi taj proizvod.To je mjesecno cirka 300-500 dolara profita.
E sada, ja bi kasnije dizao jos takvih sajtova, ponovio bi proces i nasao novi keyword, novi proizvod, digao novi sajt itd...
Sta vi mislite o ovome?Da li se neko od vas isprobao u ovome i da li je imao uspjeha?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-04-2012, 03:06 PM
RE: Sta mislite o ovoj ideji?
Nista novo to svi rade.Probaj pa ces videti.Ja radim isto to samo sa cb.
10-04-2012, 03:15 PM (This post was last modified: 10-04-2012 03:16 PM by Igor Tomić.)
Ideja je standardna, ali radi. Problem je rangirati stranicu Winking I ne bih racunao na to da ce 10% posetioca da kupi proizvod. U industriji se sve preko 1% gleda kao dobro, a (lupicu) preko 3% odlicno.

Sto se tice posete sa prve pozicije ... prvi na google za odredjenu rec dobija 20% -40% (zavisi koje podatke uzimas, nije to bas nauka, ima vise faktora, pa tako i procenat moze biti veci) posete, ostali progresivno manje. Daleko je to od 90% kako racunas Winking

Ideja svakako ima prodju, no ne ocekuj da ces tek tako poceti da zaradjujes 300 -500$ mesecno.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): anarchox
10-04-2012, 03:23 PM
(10-04-2012 02:57 PM)DarioBL Wrote:  To je mjesecno cirka 300-500 dolara profita.

Teoretski.
Nek' imas i 10x manje profita na stranici tj. $50 - dobro je. Napravi onda 10 takvih stranica (npr za 10 lijekova) i miran si.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Thanks given by (1): Igor Tomić
10-04-2012, 03:24 PM
(10-04-2012 03:15 PM)smilika Wrote:  Ideja je standardna, ali radi. Problem je rangirati stranicu Winking I ne bih racunao na to da ce 10% posetioca da kupi proizvod. U industriji se sve preko 1% gleda kao dobro, a (lupicu) preko 3% odlicno.

Sto se tice posete sa prve pozicije ... prvi na google za odredjenu rec dobija 20% -40% (zavisi koje podatke uzimas, nije to bas nauka, ima vise faktora, pa tako i procenat moze biti veci) posete, ostali progresivno manje. Daleko je to od 90% kako racunas Winking

Ideja svakako ima prodju, no ne ocekuj da ces tek tako poceti da zaradjujes 300 -500$ mesecno.

Pa dobro kako god okrenes ja mislim da se moze izvuci 200 $ zarade po sajtu.Dignem 10 sajtova za pocetak to je 2000 $ mjesecno u prosjeku, sto je extra.Pa kada bi islo i 150 $ po sajtu, sto zaista nije puno, opet 1500 $ mjesecno je dobro.
10-04-2012, 05:02 PM
Zvuči to super na papiru, ali praksa su uvek dokaže kao nešto dosta teže. Ako zaista nema konkurencije kao što kažeš onda ti je posao utoliko i olakšan. Ne bih očekivao glomazne rezultate u početku.

Hello there young padawan :)
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-04-2012, 06:15 PM
(10-04-2012 03:24 PM)DarioBL Wrote:  
(10-04-2012 03:15 PM)smilika Wrote:  Ideja je standardna, ali radi. Problem je rangirati stranicu Winking I ne bih racunao na to da ce 10% posetioca da kupi proizvod. U industriji se sve preko 1% gleda kao dobro, a (lupicu) preko 3% odlicno.

Pa dobro kako god okrenes ja mislim da se moze izvuci 200 $ zarade po sajtu.Dignem 10 sajtova za pocetak to je 2000 $ mjesecno u prosjeku, sto je extra.Pa kada bi islo i 150 $ po sajtu, sto zaista nije puno, opet 1500 $ mjesecno je dobro.

Sve si dobro zamislio sad samo sprovedi u djelo u vidi da li fercera. 'chox i smilka su te dobro uputili a ovdje ćeš naći dosta materijala za početnike. U ostalom dobro je što imaš ideja ali pazi se šerovanja ideja po forumima. Da si se ti ovog prvi sjetio sad bi ti neko ko je bolji SEO majstor uzeo ideju i bio ti konkurencija na google. Winking

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
10-04-2012, 06:15 PM (This post was last modified: 10-04-2012 06:16 PM by Igor Tomić.)
(10-04-2012 03:24 PM)DarioBL Wrote:  

Bilo bi mi jako drago da ti to tako uspe kako si zamislio. Mada po tvojim postovima mi deluje kao da mislis da mozes sve to automatski uraditi. Istaliras program, on radi dok ti gledas film ... 10 sajtova za pocetak? Uh, ok, jos jednom, ne znam tvoje kapacitete, ali znam da je meni samo jedan sajt bio veliko opterecenje kada sam pocinjao (a deluje mi kao da si ti na pocetku).

http://igortomic.net
10-04-2012, 07:02 PM
(10-04-2012 06:15 PM)smilika Wrote:  
(10-04-2012 03:24 PM)DarioBL Wrote:  Pa dobro kako god okrenes ja mislim da se moze izvuci 200 $ zarade po sajtu.Dignem 10 sajtova za pocetak to je 2000 $ mjesecno u prosjeku, sto je extra.Pa kada bi islo i 150 $ po sajtu, sto zaista nije puno, opet 1500 $ mjesecno je dobro.

Bilo bi mi jako drago da ti to tako uspe kako si zamislio. Mada po tvojim postovima mi deluje kao da mislis da mozes sve to automatski uraditi. Istaliras program, on radi dok ti gledas film ... 10 sajtova za pocetak? Uh, ok, jos jednom, ne znam tvoje kapacitete, ali znam da je meni samo jedan sajt bio veliko opterecenje kada sam pocinjao (a deluje mi kao da si ti na pocetku).

Uzimajuci u obzir da sam web dizajner, sama izrada sajta i on site seo mi nije nikakav problem, 10 sajtova napravim za 2 dana laganog rada.
E sada, vec nekoliko keyword-a sam nasao, trebam ih jos naci, analiziram konkurente.
Jedino me, eto malo, brine SEO, znam sta trebam raditi, ali da li ce to biti dovoljno to je upitno.
10-04-2012, 10:49 PM
Postaj ovdje komplet izvještaj, google adwords i ostalo pa da ti drpimo ideju. Biggrin

Kad bude hljeba od toga onda se javi. pozz

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
16-04-2012, 12:21 PM
Vidim da je "otvarač" teme baniran ali da napišem post možda nekome pomogne jer je ova tema može odvuć čitatelja u dva smjera.

Kad se govori o biznisu sa ljekovima na netu, postoje dva nichea.
Obično se za jedan govori kao "health niche", a za drugi "pharmacy niche" (u nastavku ph niche da google ne poveže ovu stranicu sa tim pojmom).
Razlika je u tome što pod "health niche" spadaju svi ljekovi i medicinski pripravci koje slobodno možete kupiti offline, pa tako i online bez recepta vašeg doktora. Pod "ph niche" spadaju ljekovi za koje morate imati recept vašeg doktora.

Oba nichea su jako traženi i profitabilni, pri čemu je health niche legalan (uz odgovorno reklamiranje), dok ph niche nije. Zbog toga je u health nicheu konkurencija maksimalna, dok je u ph nicheu minimalna.
U health niche spadaju raznorazne kreme, pripravci za mršavljenje, njega lica itd, znači sve što možete kupiti i u najbližem dm-u.
U ph nichu spadaju ozbiljni ljekovi za mršavljenje, antidepresivi, ljekovi protiv raka itd. Te lijekove u stvarnom svijetu ne možete dobiti bez recepta liječnika, te se samo reklamiranje tih proizvoda kao aff smatra krivičnim djelom. Upravo zbog toga u ph nichi je relativno mala konkurencija (čak i za najpoznatije lijekove tipa prozac, da ne spominjem neke nepoznate) i relativno je lako doći na prve stranice.

Danas ph niche drže još uglavnom IM-eri iz kine, rusije ali i kanade (gdje je ovaj niche dozvoljen) + pojedini avanturisti iz zapadnih zemalja. Kazne koje su svojedobno dobili ph affiliate-i su bile drakonske (najdrastičnija koliko znam je bila 30 godina). Malo firmi će uopće držati ph domene i stranice na njihovom serveru. Također niti jedna normalna stanica neće prihvatiti ph backlink, jedino ostaje čisti BH.
Health niche je s druge strane legalan ali treba paziti na način kako se reklamira, jer sudeći prema nedavnim kaznama u ovom nicheu, najslabija točka su izmišljena svjedočanstva.

Znači da završim, u health niche oprezno, a u ph niche nikako.
Thanks given by (3): Drenova, anarchox, JohnWizzer
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)