Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako istraziti trziste?
21-06-2009, 11:12 AM
Kako istraziti trziste?
Cao svima,

Posto sam pitao u nekom drugom threadu kako istrazujete trziste, pa mi je Black odgovorio da radi nesto preko AdWords-a, da ne bih sad tamo offtopicovao, otvorio sam novi thread, pa da podelim neke nacine.

Ranije sam koristio Google Trends - on funkcionise tako sto ukucate neku kljucnu rec, pa vam on statisticki samo prikaze linijom koliko se nesto trazi - ali vam ne prikaze tacan broj. Kad onda ukucate dve kljucne reci, on vam uporedi njih dve i onda vidite sta se vise trazi. E sad, na osnovu tog Google Trends-a, jedan covek je napravio program po kome moze otprilike manje vise tacno da se izracuna koliko se nesto trazi i kolika je konkurencija. Sto je jako bitno, jer je poenta da u nekom trzistu postoji potraznja - i ima sto manja konkurencija.

E sad, taj koji je napravio Wordtracker - Mike Mindel se valjda zove, za vise informacija pogledajte 30 Day Challenge, je recimo prvi na Googlu za "male yeast infection" i dobija tacno odredjen broj poseta, tako da na osnovu toga moze da uporedi kad ukuca drugi keyword. Valjda je ovo bilo jasno Smile

Evo link za wordtracker. http://freekeywords.wordtracker.com/gtrends/

Ovde ukucate kljucnu rec - i on vam izbaci jos 100 najvise trazenih kombinacija za tu rec, recimo ako ukucate "red" on vam izbaci red car, red ovo red ono i tako dalje vam daje ideje. Kad sa strane kliknete na one statistike koje se nalaze desno od kljucne reci - iskoci vam jedna tabelica gde vam kaze koliko ljudi klikne na broj 1 na Googlu za taj keyword - i kolika je konkurencija.

Trziste je navodno dobro ako je potraznja veca od 100 a konkurencija manja od 30 000.

Druga metoda za pretragu je daleko preciznija i bolja - a to je Samurai Market, ranije su ga zvali Keyword Samurai ili tako nesto. Moze da se skine trial verzija, pogledajte u Googlu za sajt, program je izvanredan i poprilicno precizan iz mog iskustva, svima preporucujem.

Jos jedan nacin da vidite kolicinu konkurencije je samo da ukucate glavnu kljucnu rec u googlu i vidite gore koliko ima rezultata, sto manje to bolje. Uglavnom, najbitnije je da neko uopste trazi to sto nudite, jer se cesto desava da ljudi pisu o necemu sto niko ne trazi, ili sto ima previse konkurencije, pa je to jedan od razloga sto odustanu, jer su lose uradili proveru trzista.

Kako vi to radite?

Pozdrav,
Jack

Jack, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2009.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-06-2009, 02:12 PM
RE: Kako istraziti trziste?
Da Samurai Market je dobar program ali i on dio podataka vuce iz Google Adwords Keyword alata tako da recimo te neke stvari mozete i sami "rucno" raditi. Osim Samurai-a ima jos cijeli niz dobrih alata poput Micro Niche Finder, Keywordspy, Keyword Country, Keyword Elite, Traffic Travis itd. Ja osobno radim rucno putem Google Keyword Alata koristim i wordtracker dodatno. Ponekad kombiniram sa jos neki programima ali vecina posla je u Google Keyword Alatu.

Jos bi dodao da nema smisla da pisem sad ovdje kompletno sta i kako radim posto imam u pripremi polu zavrseni post o keyword pretrazi.. valjda nece proc jos drugo dok ga zavrsim i objavim ovdje na forumu Smile

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
21-06-2009, 04:58 PM
RE: Kako istraziti trziste?
Koristim kao i mestar G-ov tool u kombinaciji sa pretraživačem. On mi je i objasnio jednostavnu tehniku koja mi se čini ok i koju će vjerojatno detaljno objasniti u nadolazećem postu, ali princip je jednostavan. Napravite listu od minimalno 20 LTKP, svaku suporedite na keyword toolu i google pretraživaču sa exact rezultatima. Zatim iz te liste izračunate koliki bi vam bio ukupni promet i napravite neku procjenu konverzije...i onda počnete sa outsorsom =)

Neću previše ulaziti u detalje, ionako će Kralj Mestar napisati sve u nadolazećoj mini noveli Winking

OFFTOPIC:
Jbg, jučer sam baš počeo skupljati listu za yeast infection...i sad saznam da se neki guru već nakenjao u nišu =)

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodaja proizvoda za procenat, za domace trziste asix 3 3,949 11-04-2014 02:53 PM
Last Post: Ace_

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)