Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stvaranje sajta -hostgator
» pomoc oko hostgatora
14-03-2012, 10:27 PM
stvaranje sajta -hostgator
epa pozdrav svima,ja sam nov na forumu i drago mi sto vidim da postoji nesto slicno ovome na balkanu,s obzirom da je internet jedan od nacina da udjemo u svet zarade koliko to primitivnim ljudimo nestvarno bilo. Smile.
ovu temu sam otvorio da bi video vase savete i iskustva.
posto nikad nisam pravio stranicu,zato sto sam imao druge nacine zarade preko neta..
citajuci forum video sam da vecina vas hvali hostgator.otisao sam na njihov website i chatovao sa supportom.koliko god su me ostali suport agenti na drugim stranicama zbunili toliko mi je ovaj sve objasni...
po njegovom ako kupim kod njih server mogu da koristim njihov software joomla i tako napravim sajt.
mene interesuje..da li je moguce podici sajt preko hostgatora i tog joomla software bez znanja html-a .da li je moguce podici sve opcije koje su mi potrebne.posto sam objasnio operateru da meni treba stranica koja bi bila multimedijalna i omugicila ljudima da uploaduju slike sa postovima koji mogu da se lajkuju i komentarisu, da prave svoje profile a da to ne bude forum..meni je receno da je sve to moguce preko joomle...
nestrpljivo ocekujem vase misljenje Smile..
e da ...takodje me zanima najbolji nacin placanja hostgatoru..da li je to western union kod nas u srbiji...posto nemamo paypal...ili postoji mogucnost da otvorim paypal i preko njega platim nekako..
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
14-03-2012, 10:32 PM
RE: stvaranje sajta -hostgator
Za hostgator imaš moju preporuku. Dugo sam koristion BlueHost i HostMonster, ali mi se čini da je usluga slabija u poslednje vreme i zato sam prešao na HostGator i moram reći da us za klasu bolji.

Joomla je CMS, koji je besplatan i možeš ga instalirati na bilo koji host koji podržava php i mysql. Sad koje su tačno tvoje potrebe i šta sve može da se odradi sa joomlom neka ti objasni neko ko ima više iskustva sa tim. Mislim da može sve to što je tebi neophodno. Ne, ne treba ti da znaš html, ali bi bilo od velike koristi.

Najbolje je da platiš karticom.

StableHost.com
Visit this user's website Find all posts by this user
14-03-2012, 10:45 PM (This post was last modified: 14-03-2012 10:46 PM by kres0.)
joomla je cms (vidi značenje na wikipediji),
a za ovo što ti hočeš moraš znati php
ili nađi na internetu ima dosta php skripti pa potraži možda će ti neka odgovarati.
Ima puno besplatnih, a neke se plaćaju
Thanks given by (1): sexton
14-03-2012, 11:24 PM
Dobrodošao na ovaj forum.
Što se tiče hosta verovatno nećeš pogrešiti.
Što se tiče joomle preporuka je da se prvo malo edukuješ o samom cms sistemu i da možda probaš na nekom free hostu sam da podigneš sajt i da se malo vežbaš pa tek onda kreni sa komercijalnim hostom.
I obavezno napravi plan i ima da uspeš.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors
14-03-2012, 11:24 PM (This post was last modified: 14-03-2012 11:29 PM by nesim.)
ja ti ne preporucujem da to pravis. Iako se radi o cms-u, opet nije toliko jednostavno da bi ti koji nemas nikakvog iskustva mogao napraviti nesto. To je nesto slicno kao kad bi nekom ko nema osnovnog poznavanja na racunaru rekao da ti posalje mail a on ne zna sta je internet Biggrin
15-03-2012, 12:33 AM
hmm hvala svima na odgovorima..
plan vec imam tako da to nije problem,u toliko imam cak i pripremljen materijal za pocetak izrade.

Skiper,ako napravim na joomle free host website,da li posle mogu da prebacim taj website u komercijalni host?

sto se tice kartice, da li si mislio na kreditnu b82?

Nesim,tvoj post nije bio od velike pomoci ali hvala ti na savetu",mada nisam tip koji odustaje...sto se tice iskustva,ono se gradi vezbom i upoznavanjem sa novim stvarima.Niko nije odmah znao cms" svako je morao da ceslja net dok nije ukapirao...ili je kojim slucajem imao mentora u tom smeru.Sto se mene tice ja cu da furam koliko mogu,makar youtube i forumi mogu dosta da pomognu,zato sto svakim danom ima vise tutoriala.

inace da li postoji neki program koji je laksi od joomle?npr weebly a da nemoram da im placam mesecno -.-...

hvala svima Smile
15-03-2012, 12:48 AM (This post was last modified: 15-03-2012 12:50 AM by kres0.)
Ako ne želiš ućiti onda plati nekom da ti to napravi.
Ako "hočeš multimedijalna i omugicila ljudima da uploaduju slike sa postovima koji mogu da se lajkuju i komentarisu"
onda nađi neku php skriptu evo imaš ih ovdje http://www.hotscripts.com
ako ti se ni jedna ne sviđa onda moraš napraviti svoju.
15-03-2012, 02:17 AM (This post was last modified: 15-03-2012 02:25 AM by sexton.)
pa fora je i ako platim nekom, ja cu i dalje morati da update-ujem sajt sa novim informacijama,slikama ,desavanjima...tako da u svakom slucaju moram da naucim,posto ovo nece da bude jednokratno,planiram da guram ovaj sajt koliko mogu .ne gledam da ga zbrzam, nego polako,pa koliko god trebalo...

inace sto se tice tih skripti..ja ih adujem preko joomle na svoj sajt? ili pokrenem skriptu kao ceo sajt?i da li je moguce adovati te skripte na jos free website na joomle?
15-03-2012, 02:47 AM
samo guraj..jos jednom razmisli sta i kako ces..stavi na papir..i cepaj..mozda ti je bolji wp..i laksi...
skripte ne mozes da adujes dzumli..mozes module i koponente..mislim da je najbolje ..ako imas lovu naravno..nadjes lepu wp ili dzumla temu...i sajt ti je uradjen....ili nadjes lepu temu free u wpu..dodas par plugina..i cepas..

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
15-03-2012, 03:02 AM (This post was last modified: 15-03-2012 03:04 AM by sexton.)
auf suvise informacija za jedan dan Smile ali hvala svima...inace nasao sam php scriptu ..sajt...koji bi mi odgovarala...nzm samo kako da je iskoristim :/ moracu da istrazim...
inace hvala rakicko ,probacu i tvoj savet, mozda nadjem nesto zanimljivo a free Tonuge2
15-03-2012, 03:11 AM
opet kazem..laksi ti wp..evo ti upustvo imas ovde
http://www.internetzarada.org/all-about-...-5750.html
a za teme probaj ovde

15-03-2012, 03:29 AM
ma ima tu tema ali im uvek nesto fali,a i one koje su free ,imaju svoje usrane addove koje ne zelim,tako da moram da se pomucim malo Smile
15-03-2012, 08:37 AM
@sexton
Mislio sam na kreditnu karticu

StableHost.com
15-03-2012, 01:13 PM
da li je sigurno koristiti kreditnu?
15-03-2012, 03:32 PM
Ja sam uvek plaćao kreditnom karticom. Što se njih tiče sigurno je, e sad ako je tvoj komp zaražen i neko ti ukrade broj kartice onda ćeš imati problema. Milioni ljudi svakodnevno koriste kartice na netu, nekima brojevi budu i ukradeni, ali uglavnom njihovom greškom.

StableHost.com
15-03-2012, 03:50 PM
jel ima neko iskustva sa paypalom? da li je moguce otvoriti ga iz srbije?
Thanks given by (1): oknedar
15-03-2012, 05:00 PM
(15-03-2012 03:50 PM)sexton Wrote:  jel ima neko iskustva sa paypalom? da li je moguce otvoriti ga iz srbije?

Sto se tice kreditne sto si gore pitao, mozes kupovati kreditnom, ali iskljucivo sa svog racunara, i naravno ako si siguran da ti je cist od virusa i ostalih stvari.

A paypal nije jos uveden u Srbiji, mozes ga koristiti samo ako ti neko u inostranstvu otvori racun pa ti da na koriscenje. Al posto verovatno to neces uspeti da izvedes, pokusaj sa mooneybookers, dosta sajtova podrzava taj nacin placanja.
15-03-2012, 05:27 PM
imam ljude u inostranstvu ,verovatno cu to da probam
15-03-2012, 05:56 PM
Ja placam karticom visa na hostgator i nisam imao problema evo skoro 2 godine.

15-03-2012, 08:29 PM
9 godina kupujem visa debitnom(vojvodjanske banke) i nikada nisam imao nikakav problem. Ne kapiram cemu taj strah od korsicenja kartice. Na debitnu stavis onoliko koliko hoces da potrosis, ne mozes da udjes tu u neki minus. Mozes i da je zakljucas posle svake transakcije. Pre nego sto su uveli ove debitne kartice, kada sam kupovao preko neta, slao sam kes u koverti a tada su mi cak i vracali kusur u paketu.

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pravljenje sajta - pocetnik volimdaucim 1 1,976 17-09-2017 05:42 PM
Last Post: AdSense
  Par pitanja u vezi sajta plavooki90 6 2,568 04-03-2015 11:55 PM
Last Post: mrcina
  Hosting nemože da uradi backup sajta 1kvota1 17 5,253 29-10-2014 05:19 PM
Last Post: 1kvota1
  Hostgator = Bluehost = Hostgator = .... b82 8 4,609 03-09-2014 07:23 PM
Last Post: flex202
  HOSTGATOR 50 % - popust od 23. - 26.5. Petarcro 19 4,157 24-05-2014 03:27 PM
Last Post: VWolf
Rolleyes Premjestanje sajta sa jednog hostinga na drugi Kimi 6 3,570 14-03-2014 08:45 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  HostGator ili BlueHost doctor_spayder 20 6,239 13-11-2013 12:49 AM
Last Post: VIC
  Opet ja, opet akcija - Hostgator :) wizard 0 1,475 21-10-2013 11:31 PM
Last Post: wizard

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)