Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dali je ovo GOLDMINE?
16-11-2011, 07:23 AM
Dali je ovo GOLDMINE?
Pozdrav. Nisam nova u online marketingu ali neznam kako raditi velike uspješne email kampanje.Ja želim slati 20 000emailova dnevno. Promoviram clickbank proizvode. Znam da mogu dnevno poslati 500emailova s gmaila.Ali tada nemogu niti jedan u idučih 48sati. Ali me zanima što ako imam recimo 10gmaila ili 20.Mogu li onda slati po računu svakome 500emailova u 48sati sa istoga kompjutera i istog IP-adrese. Dolazim do toga da što ako imam recimo 1000yahoo računa? Vani ima za kupiti za par dolara 1000 email računa. Unaprjed zahvaljujem na informacijama i savjetima cjenjenih članova ove ne tako velike ali korisne zajednice Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-11-2011, 08:06 AM
RE: Dali je ovo GOLDMINE?
Zar to nije spam? Mislim, slanje ogromnog broja emailova na kupljene email adrese.

I am your visitor, be nice to me!

16-11-2011, 11:55 AM
Ne bih se igrao s tim. Ako se ne varam, u Americi se za spam dobijaju opasne zatvorske kazne.

Drugo je kad skupis svoju listu ljudi koji su pristali na primanje povremenih mejlova.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
16-11-2011, 11:59 AM
Ako saljes na 20 000 mailova koji se nisu prijavili na tvoju listu dobrovoljno onda je to spam tj. krsenje zakona tj. krsenje pravila ovog foruma pa je uopce zabranjeno raspravljat o tome. Kao sto rekoh 1000 puta, mi ovdje ne krsimo zakone.

Ako imas 20 000 ili koliko vec na svojoj listi onda bi vjerojatno vec imala neke e-mail programe poput Awebera i slicnih.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): M00nlander
16-11-2011, 01:22 PM (This post was last modified: 16-11-2011 01:28 PM by revealed.)
Slanje emailova na opisani način je u svakom slučaju spam ako se ne šalju sa email responderom poput Awebera. Mnogo je razloga za to. Prvi i glavni, protuzakonito je, drugo, ne samo da ti email mogu blokirati, vrlo brzo će ti i pružatelj internet usluga banirati account. Vide oni to sve. Treće, anti-spam filteri su danas vrlo jaki i više od pola tih poruka će automatski doći nekome u spam folder. Četvrto, za slanje spamova, što naravno ne preporučam, koriste se programi koji sakrivaju takve aktivnosti. Ne znam im imena no masno se plaćaju, a ako plaćate malo, onda i riskirate sve gore navedeno.

Ima još. Spam marketing je zaista vrlo riskantan, rekao bi i skup. Vrlo jednostavno možeš doći do stotine tisuća emailova, možeš i platiti dosta para pa i poslati stotine tisuća spamova. Iza takve kampanje morao bi ostati anoniman, jer će ti se brzo odbiti o glavu ako ćeš se npr potpisivati u emailu ili bilo što slično. Na duge staze email marketing je izuzetno riskantan. Ako već radiš internet marketing probaj nešto što je manje riskantno, npr napravi web stranicu oko tog što reklamiraš u emailu i proguraj je nekako u top 10 na Google za neke ključne riječi.

PS. Većina internet kompanija će ti ugasiti račun ako primjete da si ih reklamirao njihov proizvod ili uslugu putem spama.
16-11-2011, 10:15 PM
Hvala na savjetima.Ali realnost je da je email marketing jako bitan.Netreba spamati.Istina. Nego zasto neodgovorite na pitanje. Ako imam 30 email racuna tad mogu nesmetano slati sa svakoga tipa 200 poruka dnevno ili 100 drzat se ispod radara.
16-11-2011, 11:22 PM (This post was last modified: 16-11-2011 11:23 PM by mindhunter.)
A da malo procitas sta su napisali dbomestar i revealed? Sve ti je vec odgovoreno. To sto ti hoces da radis je klasican spam marketing, drzala se ili ne ispod radara to je i dalje spam i nema veze sa pravim e-mail marketingom, a kao sto vidis protiv pravila foruma je raspravljati o takvim stvarima!
E-mail marketing je jako bitan ali ti ocigledno imas pogresnu koncepciju o tome sta je to e-mail marketing. Pogledaj ovo temu kako se to radi: http://www.internetzarada.org/od-0-do-10...-3255.html

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

Find all posts by this user
17-11-2011, 12:33 AM
A ako i odlučiš da šalješ mailove onda pogledaj nešto što se zove proxy. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
17-11-2011, 12:44 AM
Novi Clan: Ejjjj momci sto imam genijalnu ideju [insert random genijalna ideja]

Momci: Ne moze da uspe/nema tu love/mnogi su pokusali pa propali/nije dozvoljeno

Novi Clan: Ma ja mislim da sigurno moze, video sam na nekom sajtu!

Momci: ...

Sto kaze narodna izreka: Novi Dan - Novi Clan Tonuge2
Thanks given by (1): mindhunter
17-11-2011, 12:54 AM
(17-11-2011 12:43 AM)adsenseamater Wrote:  
(17-11-2011 12:33 AM)Vatra Wolf Wrote:  A ako i odlučiš da šalješ mailove onda pogledaj nešto što se zove proxy. Smile

Neće biti od pomoci u ovom slucaju.

A ako smijem da pitam za bolje objašnjenje? Mislio sam da se šalju mailovi preko proxy . Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
17-11-2011, 06:28 AM
E ljudi moji. Baš zato što svi šute i drže se kakti pravila cjela zemlja i propada. Uopče nismo složni.Vremena su teška bit još i gora. Mi pojedinci koji pokušavamo živjeti od interneta trebali bi da budemo složni i da koristimo sve metode za uspjeh. Pa nije spam pljacka ili ubojstvo.Pa naravno da nije uredu iz dana u dan nekome slati svoje ponude.Ali jednom mesečno mislim da je sasvim uredu.Naravno ako nam osoba odgovori da joj nešaljemo ponudu,onda je prekrižimo s liste. Pa danas svi kao stručnjaci trube jedno te iste stvari. Ako hoćeš biti dobar marketar uzmi ppc.Uzmi facebook ads,google adsens,exhume,e-target.Napravio dobar seo.pa ako imaš novaca oglasi se na indexu ako nemš za index.hr onda na net hr ako nemaš za tamo onda kreni s nekim manjim portalom.Ljudi moji to sve košta puno novaca a nejamči uspjeh. Što je najbolje postoji alternativa koja sve zamjenjuje za gotovo 95%manje novaca. Necu sad više pisati jer nema smisla.Nikad napred ljudi moji ako ćete raditi sam seo web page i čekat da se prijavi netko na vaš aweber i slično.Žalosno da ljudi toliko šute u ovoj zemlji. Mogu osobno navesti 5 foruma strana di pričaju o svemu otvoreno.Čemu strah.
17-11-2011, 07:10 AM (This post was last modified: 17-11-2011 07:21 AM by visitor.)
Ovo je citav jedan anti-spam podforum, na velikom elitesecurity.org forumu, gde se ljudi bore protiv spama:
http://www.elitesecurity.org/f66

Imamo recimo ovakav scenario: Ja radim linkbuilding i naprimer prijavim svoj sajt na nekom direktorijumu gde ostavim neku svoju email adresu. Ako je vlasnik tog direktorijuma neki pokvaren tip, prodace tebi moju email adresu zajedno sa jos hiljadu drugih adresa. I ti mi onda saljes spam?! I zar treba jos da ti pomazem u tome kako da me spamujes? E, taj fim neces gledati. Ja mislim da ova tema nije za ovaj forum i da treba da se brise.

I am your visitor, be nice to me!

17-11-2011, 10:43 AM
Teoretski treba ti offshore dedicated server (neki koji te nece ukinuti za slanje spama), dovoljan broj domena i dovoljan broj IP adresa.

Nakon odredjenog broja poslanog spama IP adresa ce ti zavrsiti na svim blacklist spam listama, sto ce znaciti sav tvoj spam nece stizati na ciljanu adresu ili ce biti blokiran ili ce zavrsavati u spam filterima velikih servisa.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
17-11-2011, 01:25 PM
(17-11-2011 06:28 AM)HrvatskaUSrcu Wrote:  E ljudi moji. Baš zato što svi šute i drže se kakti pravila cjela zemlja i propada. Uopče nismo složni.Vremena su teška bit još i gora. Mi pojedinci koji pokušavamo živjeti od interneta trebali bi da budemo složni i da koristimo sve metode za uspjeh. Pa nije spam pljacka ili ubojstvo.Pa naravno da nije uredu iz dana u dan nekome slati svoje ponude.Ali jednom mesečno mislim da je sasvim uredu.Naravno ako nam osoba odgovori da joj nešaljemo ponudu,onda je prekrižimo s liste. Pa danas svi kao stručnjaci trube jedno te iste stvari. Ako hoćeš biti dobar marketar uzmi ppc.Uzmi facebook ads,google adsens,exhume,e-target.Napravio dobar seo.pa ako imaš novaca oglasi se na indexu ako nemš za index.hr onda na net hr ako nemaš za tamo onda kreni s nekim manjim portalom.Ljudi moji to sve košta puno novaca a nejamči uspjeh. Što je najbolje postoji alternativa koja sve zamjenjuje za gotovo 95%manje novaca. Necu sad više pisati jer nema smisla.Nikad napred ljudi moji ako ćete raditi sam seo web page i čekat da se prijavi netko na vaš aweber i slično.Žalosno da ljudi toliko šute u ovoj zemlji. Mogu osobno navesti 5 foruma strana di pričaju o svemu otvoreno.Čemu strah.

Razumijem tvoje nezadovoljstvo, i slažem se sa jednim dijelom tvog tumačenja gdje smatraš kako bi trebali biti više otvoreni jedni prema drugima. Ipak, stvar je takva da mi zaista želimo pomoći, no pomoć većine nas će i dalje od tebe tražiti veliku količinu rada, to je osnova uspjeha, i tko tvrdi da je lagano zarađivati online - prodaje maglu. Lakše je kad naučiš kako, no dok si na početku je vrlo teško.

Stvar je u tome da u svakom slučaju moraš uložiti svoj rad i novac, no ti imaš izbor. Možeš raditi bolje i lošije stvari sa svojim vremenom, nemaš ga neograničeno mnogo. Zašto si spremna toliko rada uložiti u lošijem smjeru, i ako vidiš da ti više ljudi ukaže na nedostatke spama, ti i dalje ostaješ pri tome da je to dobar način.

Netko ti je pokazao ovu tehniku i uvjerio te kako je dobra zarada u ovakvom načinu rada, no osobno sumnjam. Spam je vrlo vrlo slabo isplativ i proporcionalno vrlo riskantan. Zašto toliko riskirati?

Uopće nije jednostavno slati spam. Onoliko vremena i novca koliko ti treba da naučiš anonimno slati spam, toliko ti treba i da postaviš neku svoju web stranicu. Bio sam u kontaktu sa stotinama spamera još prije 10 godina kada je to bilo zlatno doba, kada nije bilo toliko spam-filera i emailovi su bili u otvorenim imenicima, no još dan danas ti ljudi strahuju zbog svojih djela. Zar se i ti želiš bojati svojih aktivnosti nakon par godina?

Btw, metode internet marketinga koje si navela - potpuno se slažem, većina ih je neupotrebljiva za prosječnog internet poduzetnika. Oglašavanje na portalima, Google Ads i slične stvari su preskupe da se samo ozbiljno uđe u to. No za plaćeno oglašavanje, kao i za spam marketing također je potrebno iskustvo!

Nećeš se odmah oglašavati na portalima, niti ulagati 50$ ili 100$ na dan u oglašavanje jer nemaš tog novca, a nemaš niti za plaćanje reklama na portalima. No možeš učiti, možeš ulagati po malo, recimo 1$ na dan, svakog dana i za godinu dana biti ćeš vrlo iskusna u plaćenom oglašavanju, a imati ćeš i neke rezultate. Tek onda se možeš skuplje oglašavati.

Dobar SEO može biti potpuno besplatan. Web stranica je vrlo jeftina za održavanje. Facebook je potpuno besplatan. To su neke metode oko kojih bi se trebala interesirati ako te zanima besplatan marketing. Oko spam marketinga, članovi ovog foruma jednostavno ti neće moći pomoći mnogo, jer malo tko to radi, iako svi znaju za to.
Thanks given by (2): Davor Bomestar
17-11-2011, 01:56 PM
(17-11-2011 06:28 AM)HrvatskaUSrcu Wrote:  E ljudi moji. Baš zato što svi šute i drže se kakti pravila cjela zemlja i propada. Uopče nismo složni.Vremena su teška bit još i gora. Mi pojedinci koji pokušavamo živjeti od interneta trebali bi da budemo složni i da koristimo sve metode za uspjeh. Pa nije spam pljacka ili ubojstvo.Pa naravno da nije uredu iz dana u dan nekome slati svoje ponude.Ali jednom mesečno mislim da je sasvim uredu.Naravno ako nam osoba odgovori da joj nešaljemo ponudu,onda je prekrižimo s liste. Pa danas svi kao stručnjaci trube jedno te iste stvari. Ako hoćeš biti dobar marketar uzmi ppc.Uzmi facebook ads,google adsens,exhume,e-target.Napravio dobar seo.pa ako imaš novaca oglasi se na indexu ako nemš za index.hr onda na net hr ako nemaš za tamo onda kreni s nekim manjim portalom.Ljudi moji to sve košta puno novaca a nejamči uspjeh. Što je najbolje postoji alternativa koja sve zamjenjuje za gotovo 95%manje novaca. Necu sad više pisati jer nema smisla.Nikad napred ljudi moji ako ćete raditi sam seo web page i čekat da se prijavi netko na vaš aweber i slično.Žalosno da ljudi toliko šute u ovoj zemlji. Mogu osobno navesti 5 foruma strana di pričaju o svemu otvoreno.Čemu strah.

Sa ovim se potpuno slazem i ocekujem da ostanes pri svojoj reci.
Thanks given by (1): VWolf
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)