Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
60 adsense sajtova - savet
09-10-2011, 04:23 PM
60 adsense sajtova - savet
Poz drugari !!

Potreban mi je savet sta raditi... Trenutno imam oko 60 adsense sajtova starih oko 2 godine.Svaki od ovih sajtova ima 10 originalih artikala +- smestenih na 4 hosta.Domeni su svi top level sa searchevima 2-10 k exact ime domena.Artikli sa 300 do 1k searcheva.

Sajtove sam napravio za vreme xfactor " ere " medjutim posto se bavim dizajnom nisam imao vremena samim tim nista nisam radio na polju backlinkovanja.

Interesuje me vase misljenje sta raditi dalje ,da li se ispalti uloziti vreme u ovo , potencijal istih etc .

Svaki odgovor - savet je vise nego dobrodosao !!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-10-2011, 04:34 PM
RE: 60 adsense sajtova - savet
Naravno da se isplati. Reci mi koliko trenutno imas prometa na te sajtove i koliko ti donose u ovom trenutku otprilike? Mislim ako ne zelis odati to, nije problem, pitam cisto da bih imao uvid u tvoje trenutno stanje i da ti bolje kazem sta dalje.
Find all posts by this user
09-10-2011, 04:36 PM (This post was last modified: 09-10-2011 04:46 PM by Jokja.)
(09-10-2011 04:23 PM)predrag Wrote:  Poz drugari !!

Potreban mi je savet sta raditi... Trenutno imam oko 60 adsense sajtova starih oko 2 godine.Svaki od ovih sajtova ima 10 originalih artikala +- smestenih na 4 hosta.Domeni su svi top level sa searchevima 2-10 k exact ime domena.Artikli sa 300 do 1k searcheva.

Sajtove sam napravio za vreme xfactor " ere " medjutim posto se bavim dizajnom nisam imao vremena samim tim nista nisam radio na polju backlinkovanja.

Interesuje me vase misljenje sta raditi dalje ,da li se ispalti uloziti vreme u ovo , potencijal istih etc .

Svaki odgovor - savet je vise nego dobrodosao !!

Eh, da je meni sad 60 blogova starih 2 godine sa unikatnim sadrzajem dobro bi znao sta da radim Smile Radi brate backlinkove, dodaji novi unkatni sadrzaj... Ako bi to razradio daleko bi bolje zaradjivao nego od web dizajna. Naravno pod uslovom da su sajtovi na engleskom. Ako ne znas bas sta da radis prodaj ih meni i DavidVictor-u Smile 30 meni i 30 njemu Smile

Thanks given by (1): DavidVictor
09-10-2011, 06:40 PM
Ovo je jako cudno da imas 60 sajtova i pitas ovakva pitanja. Nigdje veze.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
09-10-2011, 10:23 PM
Hvala svima na odgovorima...

ovako pored dizajna koji se trenutno bavim i zavrsetka fakulteta , moglo bi se reci da mi ovo dodje kao hobi ne cak ni kao hobi , ( jer na ovim sajtovima neradim nista sem updata wp ).

Posle samog pravljenja sajtova zarada se kretala oko 150-200 eura mesecno bez backlinkova (negde sam procitao da kad je sajt nov gugl mu da bolje pozicije na samom startu ?).Trenutno je oko 15-20 eura mesecno.Prosecna cena klika 0.2.Trafik minimalan oko 900 poseta ako se dobro secam kad sam zadnji put gledao.

Ono sto me zanima posto ja nemam puno vremna da posvetim ovome (mozda 2-3 sata dnevno)
da li je vreme dovoljno za "dizanje" ovih sajtova ,kako danas google gleda ove sajtove , koliko bi mi trebalo otprike vremena da ih rangiran za pojedine long tail reci i sam domen ,za koliko novca bi ih mogao prodati etc...

da li mozda ima neko na forumu ko radi trenutno ove adsense niche sajtove da prenese svoja iskustva ?
09-10-2011, 11:06 PM
(09-10-2011 10:23 PM)predrag Wrote:  Hvala svima na odgovorima...

ovako pored dizajna koji se trenutno bavim i zavrsetka fakulteta , moglo bi se reci da mi ovo dodje kao hobi ne cak ni kao hobi , ( jer na ovim sajtovima neradim nista sem updata wp ).

Posle samog pravljenja sajtova zarada se kretala oko 150-200 eura mesecno bez backlinkova (negde sam procitao da kad je sajt nov gugl mu da bolje pozicije na samom startu ?).Trenutno je oko 15-20 eura mesecno.Prosecna cena klika 0.2.Trafik minimalan oko 900 poseta ako se dobro secam kad sam zadnji put gledao.

Ono sto me zanima posto ja nemam puno vremna da posvetim ovome (mozda 2-3 sata dnevno)
da li je vreme dovoljno za "dizanje" ovih sajtova ,kako danas google gleda ove sajtove , koliko bi mi trebalo otprike vremena da ih rangiran za pojedine long tail reci i sam domen ,za koliko novca bi ih mogao prodati etc...

da li mozda ima neko na forumu ko radi trenutno ove adsense niche sajtove da prenese svoja iskustva ?
60 sajtova nije mali broj i treba dosta vremena posvetiti da bi imali kakav takav rang. Sa 2-3 sata dnevno jedva da mozes 1 sajt da izguras da ima kakav takav rang, osim ako nisi neki ultra seo eksper pa mozda uspes da guras 2-3 sajta paralelno, ali sve je to dosta tesko izgurati sa tako malo vremena. Sto se prodajte tice mozes da vidis posto ljudi prodaju sajtove tvog tipa na ovom sajtu https://flippa.com

10-10-2011, 01:36 AM
(09-10-2011 11:06 PM)Jokja Wrote:  60 sajtova nije mali broj i treba dosta vremena posvetiti da bi imali kakav takav rang. Sa 2-3 sata dnevno jedva da mozes 1 sajt da izguras da ima kakav takav rang, osim ako nisi neki ultra seo eksper pa mozda uspes da guras 2-3 sajta paralelno, ali sve je to dosta tesko izgurati sa tako malo vremena.

To je točno ako ideš od pretpostavke da sav posao radi sam. Međutim, ako ima nešto para za uložiti u startu, moguće je većinu posla outsorsati, npr. sav linkbuilding, a 2-3 sata dnevno je dovoljno da stavi 1-2 članka na sajtove i sve ostalo koordinira.

Trebao bi vidjeti koliko bi te koštao linkbuilding i staviti malo računicu na papir. Jedino mi nije jasno za koje tržište su sajtovi, 0,2 € se čini malo, pa jedino to može pokvariti računicu.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

10-10-2011, 02:40 AM
pozz..
nzm zar ti nije bilo pametnije raditi na 1,za 2 godine si mogao cudo napraviti,a kad budes imao vremena,ekpu prosiriti..
60 ne da nijemalo,neo je previse..
moj savet..
guraj 1...
10-10-2011, 03:38 AM
To je vec presiroka tema i puno je tu sajtova, sve zavisi kako bi koji mogao da se rangira, kakva je konkurencija potraznja, mogucnost zarade...ali zato ako zelis prodati neki od tih sajtova, posalji mi neke linkove na pm pa se mozemo dogovoriti Smile
10-10-2011, 10:43 AM
(10-10-2011 03:38 AM)DavidVictor Wrote:  To je vec presiroka tema i puno je tu sajtova, sve zavisi kako bi koji mogao da se rangira, kakva je konkurencija potraznja, mogucnost zarade...ali zato ako zelis prodati neki od tih sajtova, posalji mi neke linkove na pm pa se mozemo dogovoriti Smile

Moze i meni isto te koji su za prodaju.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
10-10-2011, 02:48 PM
Ako ti se ne radi prodaj ceo paket, npr. na Flippi. Ili Helasu ili Davidu... Biggrin

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Thanks given by (1): DavidVictor
10-10-2011, 03:44 PM
Nadji partnera medju nasim IZF lumenima tko ima znanja i vremena da radi na tome pa na kraju si podjelite zaradu Winking

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): predrag
10-10-2011, 09:10 PM
Ili prodaj meni.
11-10-2011, 06:32 PM
ja cu kupiti, barem 50 ako ne 60 Smile

Hit me up to chat
11-10-2011, 10:40 PM
Izgleda nista od trgovine. Ovaj tip je izgleda ipak resio da drzi ovih 60 sajtova jos dve godine da skupljaju prasinu. Pitanje da li je to uopste i istila, jer ovako neozbiljno se ne ponasaju vlasnici 60 sajtova. Ljudi se zainteresuju, a on cas ga ima cas ga nema... e moj bato tako se to ne radi... Da je ovo istina logicno je skroz drugacije ponasanje...

Thanks given by (2): wizard, DavidVictor
12-10-2011, 10:52 PM
Resio sam da zadrzim sajtove jos ovu godinu i da poradim malo na njima.Jedan od razloga zasto nisam za prodaju jer tesko da ce neko dati 3k eura ( koliko je ulozeno otprilike u ovo ) za nesto sto zaradjuje trenutno 15-20 eura.

Dbomestarova ideja mi deluje odlicno i ako ne uspem nista sam odraditi ovo ce mi sigurno biti prva opcija za dalji rad...
12-10-2011, 10:57 PM
Prodaja na osnovu potencijala stranica?

kupujem fb subscribere sa prostora ex yu , ponude i nacin na pm
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Spisak web sajtova za sve vrste zarada blumen 6 3,706 25-07-2018 03:33 PM
Last Post: Zevs91
  potreban savet za koncept web prisustva MilosA 4 2,001 02-03-2015 10:23 AM
Last Post: MilosA
  Hitno potreban savet !!! - Easy money or not ! harnemo7007 4 2,233 31-10-2014 10:39 AM
Last Post: Jokja
  Top 100 sajtova po posjećenosti InFlames20 0 3,021 20-10-2009 02:13 PM
Last Post: InFlames20
  TubeMogul - Upload videa na više sajtova odjednom InFlames20 9 3,448 16-10-2008 11:08 PM
Last Post: rendulicivan

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)