Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blog vs site
21-04-2009, 01:21 PM
blog vs site
Mkay...evo dileme.

Želio bih uskoro početi pripremati podlogu za plasiranje svog e-proizvoda. Kada bide gotov, napravit ću jednostavnu 'prodajnu' stranicu koja će samo služiti za prodaju tog proizvoda.

Znači, nekoliko stranica sales tekstova i linkovi za narudžbu.

Želio bih otvoriti stranicu koja će biti posvećena temi koja se obrađuje u mom e-proizvodu. Ta stranica će biti 'glavna' - na nju bi vodili linkovi u forum sigovima, e-articleima, fb ili čemu ću se već posvetiti na početku.

Ta stranica bi davala korisne informacije mojim kupcima, članke, rezencije, linkove, video i sl. A ona bi bila glavni promotor samog e-proizvoda. Stavio bih tamo bannaer i linkove na 'prodajnu' stranicu, tu i tamo pisao članke o svom e-proizvodu, kako može pomoći mojim čitateljima i tako.

Ne znam koliko sam jasno ovo opisao...ako treba dodatno ću pojasniti.

Pitanje je što bi mi bilo učinkovitije za ovu 'glavnu' stranicu? Blog ili web site?

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-04-2009, 02:22 PM
RE: blog vs site
Po meni je najbolja kombinacija stranica+blog.
U subfolderu /blog napravis svoj blog gdje objavljujes tekstove o svemu tome a glavna stranica je sales copy. Sa blogom ces skupljati posjetu s trazilica i zainteresirati ljude s tekstovima a opet onaj koj dodje na glavnu stranicu je ipak dosao jer ga zanima to sto nudis pa bi tamo trebao to i prodavati. Ako te zanima copywriting onda vjerojatno to znas ali malo ljudi skrenu s pameti. Tebi je jedan jedini cilj da prodas proizvod, ne zelis biti od pomoci ljudima, ne zelis im se svidjeti, samo im zelis prodati proizvod a motiv nije uopce bitno, sto se tebe tice ti mislis da je uberduper najbolji proizvod na svijetu i ko god dodje na stranicu bi trebao kupit taj proizvod ako ne on je na gubitku. To je Mindset tj. nacin razmisljanja kako se treba postavit. Da imas ono proizvod za koji znas da je bas ono najbolji i da ce pomoci ljudima dali bis ga onako sramezljivo reklamirao? Naravno da ne, potrudio bis se maksimalno objasnit ljudima da moraju kupiti taj proizvod. Tako da odmah u startu gledaj da im tutnes pod nos da kupe proizvod, naravno to sve mora izgledat ok a ne ljigavo ali nemoj se sramit ponudit njima to kad si TI uvjeren da ce oni imati koristi od toga. Treba se postavit ko da ti njima pomazes ako oni kupe taj tvoj proizvod. Mislim to je ko sa curama i svime u zivotu. Ako ne pitas neces nikad nis postic zato treba ih pitat da kupe proizvod odmah na pocetnoj Smile

Osim toga mislim da bis trebao ponudit nesto "for free" za graditi mailing listu tj. slozit neke autorespondere svakih par dana da im salje pripremljene mailove kako bi pridobio njihovo povjerenje jer 50% ljudi nece u prvom kontaktu kupiti i zato je dobro imati e-mail listu.

Ja bi ti preporucio da si nabavis ove slijedece proizvode. Frank Kernov Mass Control (to vjerojatno znas ako si na Warrioru), Stompernetov Formula Five. To su video tutovi cisto o poduzetnistu, prodaji i tim stvarima. Mislim da su korisni iako ih ja nisam pogledao, samo djelice ali kad mi bude trebalo cu proucit vise, za sad sam u nekim drugim sferama.
Baci oko na ovaj link http://www.howexpertsbuildempires.com/ac...tsell.html na mailing listu sam dobijao od ove zenske zanimljive stvari, procitaj dio o sales copy that sells.

E da, i ovo je skoro pa moja tajna jer bas nerado djelim stvari koje mislim da su bas ono top notch ali kad te vec sve to zanima trebao bis se registrirati na
http://www.nicheprofitclassroom.com mjesecna pretplata je neznam ja mislim nekih 50 dolara ili tako nes. Dosta ti je samo jedan mjesec da si clan taman da pogledas sve video fileove. Ugl. tu objasnjavaju kako napraviti e-book, kako raditi niche i keyword research kako postavit e-mail autorespondere itd. Ja se za sad ne bavim takvim nacinom promocije ali sam svejedno naso tonu korisnih informacija kod njih. Mislim da su likovi zakon i oko njih nije dignut neki hype vec ono likovi stvarno pruzaju dobre informacije. Tu sam pokupio i naucio zasto je dobro raditi mailing listu i na taj nacin prodavati a i ima jos i miljardu korisnih savjeta. Ugl. odi na stranicu pogledaj svaki video sto nude free, pretplati se na njihovu mailing listu i kroz tjedan do 10 dana ces dobijat pomalo mailove sa linkovima na te kratke besplatne video tutoriale pa ces vidjet da su stvarno ok. Koristan program opcenito ali mislim da bi bio odlicna stvar za to sto ti planiras napravit. Koliko ih hvalim trebao sam stavit neki affiliate link ili nesto haha Biggrin Anyway za njih sam saznao na http://www.jonasblog.com gdje lik govori i nudi usluge outsourcanja na filipine te isto nudi neke korisne savjete. Definitivno na njegovom blogu pogledaj post-video gdje ima interview sa ovima iz NPC-a.

Malo sam zastranio sa offtopicom ali cisto da pomognem u vezi tvog proizvoda jer tesko je u 1 post objasnit sve kako i zasto.
Anyway nemoj razmisljat na klasican nacin blog ili stranicu nego uzmi best of both worlds. Cak ne moras ni imati blog nego stranicu s puno clanaka (znaci skoro isto) blog je ok samo iz razloga jer imas rss feed koji mozes dalje promovirati. Itd. da ne pricam sad sto god pitaj ako te nesto dodatno zanima.

AAAAAAAAAAAAAA.. skoro sam zaboravio.. Ovi iz NPC-a sutra 22-og u 02h po nasem vremenu organiziraju affiliate webinar i gost ce biti Mark Ling nisam siguran ali valjda tvorac Commission Blueprinta ali ugl. neki faca u Af. Marketingu i definitivno SVI zelite to pogledati!!
Link za pogledati uvodni video o tome i registrirat se za seminar mozete pronaci ovdje http://www.nicheprofitclassroom.net/supe...e_webinar/
Gledao sam prosli seminar od NPC-a i nakon toga sam odlucio se regati na njihov proizvod a to znaci da je bio predobar i prekoristan, poznajuci njih vjerojatno nebi zvali ovog lika da ne misle da ce biti full korisno tako da ako ovo ne pogledate ste budale!! Samo se spremite od 02 pa do 5 da cete biti budni jer ce seminar vjerojatno trajati i 2 sata.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
21-04-2009, 06:34 PM
Svaka čast, majstore. Ti nikada ne škrtariš na informacijama.

Otprilike sam ovo imao u planu. Koristiti blog kao 'lijevak' (čini mi se da je na engleskom izraz reference landing page) gdje bi ljudi pronalazili potrebne informacije, savjete i sve vezano za taj niche, svi moji e-članci, forum sigovi, fejs grupe itd bi bili linkirani na taj blog.

Kada bih lansirao e-slikovnice, počeo bih stavljati linkove u članke na blogu za transactional landing page gdje bi bio sales copy i link za narudžbu.

Na taj način imao bih blog gdje si gradim nekakav autoritet i privlačim ljude zbog kvalitetnih informacija, a web stranica mi je čisto prodajna, nudim sam proizvod koji će opet pomoći mojim korisnicima da zadovolje svoje potrebe.

Kako pojam 'proizvod' shvaćam kao sve što zadovoljava nečije potrebe, ovako onda imam dva proizvoda - blog koji zadovoljava potrebu za infomracijamai savjetima i e-proizvod koji zadovoljava...pa, specifične potrebe o kojima sad ne mogu još pričati Smile
Ovaj pristup mi se učinio zgodnim jer bi mi ovaj prvi proizvod poslužio kao promocija za onaj drugi.

Prednost bi bila i to što bih mi taj blog poslužio i za vježbu - copywriting, SEO, link building, social site promocije i sl., a kada dođe vrijeme, lansiram e-proizvod, imam već dobru platformu za promociju, znanje i praksu da što kvalitetnije monetiziram (kak to vole reći marketeri) e-proizvod.

Ovo za mindset se apsolutno slažem. Free gift sam također već definirao.

Svjestan sam i da ću morati graditi mailing listu. Svi pričaju o tome, kako je to temelj dobrog online biznisa. Jedan od načina bi mi bio pretplata na newsletter od foruma. Ili nekakve mini igrice ili e-knjige kao pokloni za pretplatu i sl.

Na blogu orumu bih isto tako koristio likove iz svojeg e-proizvoda kao maskote, pokušao napraviti brand od toga.

Blog mi se činio kao dobra ideja jer je vjerojatno jednostavniji za izradu (volio bih probati wordpress budući da ga svi hvale). U joomli imam nešto malo iskustva...sad bilo bi možda 'najpametnije' probati i jedno i drugo pa vidjeti što mi je lakše, ali nemam vremena baš za to, pa pitam majstore koji imaju više iskustva.

Blog+web je zanimljiva ideja kada bih istovremeno lansirao i e-proizvod i blog.

U biti polako si već odgovaram na pitanje Smile

Svaka čast još jednom na hrpi korisnih informacija, definitivno me zanimaju nekakvi seminari, možda čak i mentorstva, tako da ću probati nešto od ovoga što si naveo.

I veselim se uvođenjem mentorstva na ovom forumu...ako sam dobro pročitao negdje, planira se sa uvođenjem toga ovdje jel?

21-04-2009, 08:02 PM
Na kojem jeziku to mislis radit? Eng ili domaci?

Svakako ti preporucam da se registriras na NPC jer dosta ovih stvari sto ja govorim su tamo objasnjene pa mi je bzvz da objasnjavam kad oni to tako lijepo objasne. Ali samo zelim objasnit neke stvari. Svaki sajt da bi dobio posjetu mora imat stranice. Nije bitno dali su to postovi, stranice na sajtu, podstranice, kategorije ili sta vec. Nije bitno kako nazovemo, sve sto ima svoj path/url je stranice. U principu za SEO da bis dobio posjetu ti trebas da ti teme i naslovi svakog posta ili (pod)stranice cilja jednu keyword frazu. Naravno ta kljucna rijec/keyword phrase ili kako vec nazovemo mora biti unaprijed odredjena keyword researchem. Znaci imas recimo 20-50 keyoword phrasa koje zelis ciljati sa svojim stranicama ti bis trebao napravit 20-50 postova/clanaka koji ti ciljaju tu phrasu. Ono sto ti mozes napravit jest napravit slijedecu kombinaciju.. Pocetnu kao sales page a sa postovima ciljas kljucne rijeci ili pocetnu kao sales page, klasicne podstaranice da ciljaju keyowrde + postove gdje ces pisat o toj temi ali ne ciljajuci keyworde. Sto bi u principu bila kombinacije sales (home)page + subpages + posts a svaki ima svoju svrhu. Ali moras shvatit da pisanje tekstova na blogu ce ti oduzeti puno vremena. Ja ne volim blog spike jer tu moras pisat za ljude a i ne stignes ispromovirati taj post sa linkovima jer vec moras pisati novi post. Ljudi su se u zadnje vrijeme previse orijentirali na te blogove ko da su zaboravili da postoje i obicne web stranice.
Moras vidjet koja strategija promocije ce ti biti primarna. Ako ti je SEO onda mislim da moras radit podstranice s tekstovima tj. clancima ako ti je primarno postati autorithy onda moras blog a ako zelis oboje onda ukombiniras sve to. Ja sam uvijek za SEO of korsz Biggrin Jer sam lijen u nedogled pisati postove i vise volim system set it and forget it Smile

Ja koristim Wordpress za sve. Sajtove, blogove, sve sve.. tako da moja preporuka ide za to. WP ne mora biti samo za bloganje.
Spomenuo si i forum? Znaci blog, forum, promocija svega toga i jos radis day job. IMHO lijepo sto si ambicijozan ali nema sanse da ces sve to stizati. Radje si zacrtaj za sad neke malo skromnije ciljeve jer stvarno samo bloganje i forum ako ces radit kako treba ce ti pojest svo vrijeme a da ne pricam da za promociju i link building mozes izgubit puno vremena pa cak i ako outsourcas/automatiziras jer treba sve to pripremit a da ne pricam o tome ako ces sam radit link building.

Voljeli bi neke VIP spike uvesti gdje bi stavljali samo naj vrijedniji sadrzaj ali to je jos daleko.. Svi smo pomalo zauzeti pa nemozemo realizirat sve sta zelimo.
Ja bi jos dosta toga htio slozit i objasnit ekipi ali bas sam ono zauzet stalno jer cim mi se oslobodi vremena ja si budala zadam jos posla itd. Smile

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
21-04-2009, 08:49 PM (This post was last modified: 21-04-2009 09:01 PM by i.m.warrior.)
Sve je na engleskom, slikovnice, i buduci site, of kors.

Ovo je dugoročni projekt. Ovome bih se želio posvetiti bar sljedećih 5-6 godina. Znam da ima poduzetnika koji rade po SIFI sistemu, ali to mi ovdje ne igra. Stvar je u tome da ovaj posao želim jednog dana proširiti i na off line biznis...a u biti ne bih baš previše pričao o tome jer je stvar dosta ambiciozna, a ja radije šutim i radim.

Koraci su mi sićušni još, ali postajat će sve veći Winking

E da, forum sam možda negdje krivo napisao u postu, odnosno stavio forum a mislio blog...nema šanse da stignem administrirati forum. Interakcija sa kupcima mi je bitna, ali bih onda radije komunicirao na druge načine, preko postova na blogu, ili nešto drugo.

21-04-2009, 09:29 PM (This post was last modified: 21-04-2009 09:31 PM by jokara25.)
Forum je ogromna potrosnja dragocenog vremena. Ali sa druge strane na taj nacin se stice poverenje posetilaca/kupaca ukoliko radis posteno. Sto se tice toga tu postoje i druge opcije kao sto su live chat ili ticket sistem koje mozes naci na netu skoro dzabe. Komunikacija sa kupcima jeste bitna ali to mozes uraditi i na jedan drugi nacin ako budes imao forum. Recimo video sam jedan forum vezan za sajt koji se bavi prodajom skripti za flash igrice (arcade games script) i taj administrator foruma ima ogroman broj dobro upucenih moderatora koji su neverovatan support musterijama. Fora je sto su ti moderatori takodje kupili tu skriptu i i maju svoje sajtove sa igricama a administrator im kao nagradu za rad na forumu daje dozivotni besplatni update skripte. Kad god izadje nova verzija oni je dobiju dzabe. Ovo je samo primer ali ako budes imao forum dobro bi bilo da smislis nesto slicno kako ne bi trosio mnogo vremena na to.

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

21-04-2009, 11:56 PM
Ovo je dobra ideja. Sad si malo razmišljam...s obzirom da sam planirao prije ili kasnije napraviti si neku mrežu affiliate suradnika, mogao bih uže surađivati s njima, davati im besplatne primjere mojih proizvoda, pomagati im u presalesu, možda čak i nekakve extra bonuse za dobru prodaju, a za uzvrat mi oni administriraju forum...daleko mi je o tome za planirati, ali sad kada si spomenuo...zanimljiva suradnja.

20-06-2009, 06:05 PM (This post was last modified: 20-06-2009 06:06 PM by Jack.)
(21-04-2009 01:21 PM)i.m.warrior Wrote:  Mkay...evo dileme.

Želio bih uskoro početi pripremati podlogu za plasiranje svog e-proizvoda. Kada bide gotov, napravit ću jednostavnu 'prodajnu' stranicu koja će samo služiti za prodaju tog proizvoda.

Znači, nekoliko stranica sales tekstova i linkovi za narudžbu.

Želio bih otvoriti stranicu koja će biti posvećena temi koja se obrađuje u mom e-proizvodu. Ta stranica će biti 'glavna' - na nju bi vodili linkovi u forum sigovima, e-articleima, fb ili čemu ću se već posvetiti na početku.

Ta stranica bi davala korisne informacije mojim kupcima, članke, rezencije, linkove, video i sl. A ona bi bila glavni promotor samog e-proizvoda. Stavio bih tamo bannaer i linkove na 'prodajnu' stranicu, tu i tamo pisao članke o svom e-proizvodu, kako može pomoći mojim čitateljima i tako.

Ne znam koliko sam jasno ovo opisao...ako treba dodatno ću pojasniti.

Pitanje je što bi mi bilo učinkovitije za ovu 'glavnu' stranicu? Blog ili web site?

Pa gledaj - ako ces na toj stranici cesto da obnavljas sadrzaj - onda ti je mnogo lakse da imas blog, drugo blogovi se inace bolje rangiraju na pocetku kada se redovno apdejtuju nego sajtovi.

Ono sto mi nije skroz jasno je sta tacno pravis - zar ti nece vec sve o proizvodu pisati na sales page-u? Mozes ti da napravis blog koji ce dobro da se rangira pa posete odatle da saljes na sales page - to bi onda bi kao neki squeeze page - to je super, pogotovu ako napravis neki newsletter.

Ali gledaj, uvek mozes da trazis lepo affiliate-e pa nek ti oni reklamiraju proizvod. Mnogo je lakse tako.
Ili jednostavno skupi neke pare pa plati lepo AdWords.

Jack, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2009.
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako dovesti posjetitelje na ovakav site? Da nastavim po starom ili...? sivricmarijan 3 2,555 26-04-2016 11:57 AM
Last Post: Madoxx
  Alternativa Adsense-u nakon blokiranog site-a amedic 22 7,457 19-10-2015 01:29 PM
Last Post: amedic
  Novi site - Posjete webphp 10 4,029 14-08-2014 01:16 AM
Last Post: Peking123
  Upratih ovaj site,da nije nečiji s ovog foruma? Clairvoyance 13 3,818 09-12-2013 12:00 PM
Last Post: i.m.warrior
Rolleyes adsence + blog bagljivko 3 2,017 07-01-2013 12:23 PM
Last Post: student_zarada
  Review site zarada mr_black 4 3,534 23-09-2012 11:53 AM
Last Post: Gonzo
  "no one may hyperlink this site" JelenaM 4 3,577 06-09-2012 06:39 PM
Last Post: BlueBerry
  Auto Blog Samurai shonez 1 2,400 06-01-2012 11:06 AM
Last Post: dollarmaker

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)