Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autorska prava, kopiranje i Adsense
17-08-2011, 03:41 PM
Autorska prava, kopiranje i Adsense
Pozdrav,

nigdje na forumu nisam pronašao konkretan odgovor pa ću postavit pitanje.

Npr. pravim sajt o automobilima.

- Slike skidam s google-a i pazim da na njima ne piše copyright ili neki sličan tekst. Može li me Google izbaciti iz Adsensa zbog toga ako me netko tuži da imam njegovu sliku ili slično?

- Također isto i za tekst i postove. Mislio sam kopirati tekst ali ne sa interneta već iz raznih časopisa. Ako npr. iz autoblic magazina ili nekih knjiga kopiram/prepišem tekst i navedem izvor mogu li imati problema s autorskim pravima? (A ako se desi da je taj tekst netko prije mene prepisao i naveo da je on autor teksta - što onda?)

- I na kraju ako se odlučim za oglasnik o prodaju auta, kršim li kakva pravila ako s neke stranice di su oglasi automobila prekopiram oglas na svoju stranicu?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-08-2011, 04:48 PM
RE: Autorska prava, kopiranje i Adsense
Na fotografiji ne mora pisati copyright da bi bila zaštićena. To se stavlja da se odvrati ove manje upućene.
Skoro svaki časopis ima negdje napisano da je zabranjeno kopiranje i prenošenje sadržaja bez dozvole izdavača.
Čak i ako navedeš izvor opet nisi siguran. Ukratko, moraš imat dozvolu za sve, ako ćeš radit sve legano i mirno spavat.
Find all posts by this user
17-08-2011, 05:00 PM
Koliko vidim ti bi da budes cist k'o suza Biggrin
Onda ti je najbolje da kontaktiras sam casopis i da probas nesto da im predlozis za uzvrat. Mozes da im ponudis neku naknadu u zamenu za dozvolu kopiranja njihovog sadrzaja. Winking

Adscendmedia - Vodeca CPA mreza!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-08-2011, 05:41 PM
(17-08-2011 05:00 PM)AleksaS Wrote:  Koliko vidim ti bi da budes cist k'o suza Biggrin
Onda ti je najbolje da kontaktiras sam casopis i da probas nesto da im predlozis za uzvrat. Mozes da im ponudis neku naknadu u zamenu za dozvolu kopiranja njihovog sadrzaja. Winking

Ma nebi ja bio čist ko suza, zaboli me ratkapa za njima, zanima me samo hoće li me AdSense izbaciti zbog takvih stvari tj. kolike su šanse da me izbace?
17-08-2011, 05:45 PM
(17-08-2011 05:41 PM)Tonini Wrote:  
(17-08-2011 05:00 PM)AleksaS Wrote:  Koliko vidim ti bi da budes cist k'o suza Biggrin

Ma nebi ja bio čist ko suza, zaboli me ratkapa za njima, zanima me samo hoće li me AdSense izbaciti zbog takvih stvari tj. kolike su šanse da me izbace?

Evo reci cu ti samo ovo da sam ja na jednom sajtu imao 100% copy paste clanke i dobio sam dve isplate od adsense-a + to je bio website nije bilo prepisivano iz novina. Najmanje sanse da te provale bi bile da imas sajt na nekom stranom jeziku i dok ga prevedes sa naseg jezika na strani niko nece ni provaliti da nije tvoj Winking Smile

17-08-2011, 05:52 PM
(17-08-2011 05:45 PM)AleksaS Wrote:  Evo reci cu ti samo ovo da sam ja na jednom sajtu imao 100% copy paste clanke i dobio sam dve isplate od adsense-a + to je bio website nije bilo prepisivano iz novina. Najmanje sanse da te provale bi bile da imas sajt na nekom stranom jeziku i dok ga prevedes sa naseg jezika na strani niko nece ni provaliti da nije tvoj Winking Smile

I šta je na kraju bilo s tim tvojim sajtom? Smile Ja sam našo nekih knjiga iz 80-ih i 90-ih pa tako da ne vjerujem da itko više i to prati...
17-08-2011, 06:11 PM
(17-08-2011 05:52 PM)Tonini Wrote:  
(17-08-2011 05:45 PM)AleksaS Wrote:  Evo reci cu ti samo ovo da sam ja na jednom sajtu imao 100% copy paste clanke i dobio sam dve isplate od adsense-a + to je bio website nije bilo prepisivano iz novina. Najmanje sanse da te provale bi bile da imas sajt na nekom stranom jeziku i dok ga prevedes sa naseg jezika na strani niko nece ni provaliti da nije tvoj Winking Smile

I šta je na kraju bilo s tim tvojim sajtom? Smile Ja sam našo nekih knjiga iz 80-ih i 90-ih pa tako da ne vjerujem da itko više i to prati...

I dalje je online samo sto ne radim na njemu Smile Winking

Thanks given by (1): Tonini
18-08-2011, 01:19 AM
(17-08-2011 05:45 PM)AleksaS Wrote:  Najmanje sanse da te provale bi bile da imas sajt na nekom stranom jeziku i dok ga prevedes sa naseg jezika na strani niko nece ni provaliti da nije tvoj Winking Smile
Osim ako članak na našem jeziku već nije preveden sa stranog. A vjeruj mi, ima toga dosta. Winking
Zato prije nego izgubiš vrijeme ili daš nekome novce za prevođenje (kao npr. ja), provuci kroz G.translate. Ako si odmah dobio odličan prijevod, preko 90% točan, onda je skoro sigurno da si ga samo preveo natrag na original i imaš neupotrebljiv text.
Znači preporuka iz iskustva Smile - prvo kroz G.translate, pa kroz Copyscape. Ako prolazi, tek onda ga prevedi kako treba. Waving

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Autorska prava Aleksanda117 2 1,522 27-07-2017 06:43 PM
Last Post: Aleksanda117
  Krsenje autorskih prava koriscenjem slika? dragan993 8 3,707 04-04-2016 01:50 PM
Last Post: kaja94
  Povreda autorskih prava costanza 4 2,319 03-02-2013 11:07 PM
Last Post: dev_masta
  Kopiranje online textova i zaštita od istih DavidVictor 11 6,417 27-12-2010 09:21 AM
Last Post: Neosynthesist

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)