Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reklamiranje portala sa vestima
05-08-2011, 05:00 PM (This post was last modified: 05-08-2011 05:06 PM by Igor Tomić.)
reklamiranje portala sa vestima
Pozdrav, kako bi reklamirali web portal sa lokalnim vestima za mali grad, domaci.

SEO se podrazumeva, ali da li ima jos nekih nacina koje vredi koristiti?

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-08-2011, 05:03 PM
RE: reklamiranje portala sa vestima
Youtube,facebook,linkeri ......................

Game World Blog
Find all posts by this user
05-08-2011, 05:21 PM
Po mom misljenju ti je FB ads najkvalitetnija opcija da "poguras" portal u pocetku sa ciljanom publikom.

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Send this user an email Find all posts by this user
13-08-2011, 08:47 PM
Hvala na odgovorima. Nadao sam se da ce biti neko sa slicnim iskustvom, no ipak je to previse za ocekivati na ovako mali broj ljudi Winking

13-08-2011, 09:49 PM
Nedavno sam citao knjigu Internet marketing i online PR i u drugom dijelu knjige koji malo detaljnije opisuje odnose s javnoscu moze se naci mnogo mnogo
kvalitetnih ideja ne samo oko samopromocije (koja je za razliku od bilo kojeg drugog vida reklamiranja besplatna) nego i oko odnosa s javnoscu, konkretno preko medija i slicno, kako se bez i jednog potrosenog centa moze sprovesti dobra promociona kampanja...potrebno je samo malo kreativnosti...

Npr ja da sam na tvom mjestu i zelim promovisati nesto sto je na lokalnom nivou, sigurno da
bih se docepao nekih lokalnih novina u kojim bih pokusao predstaviti neku novost vezanu za
svoj grad, ali u online verziji, nesto na taj fazon..Novinari npr jedva cekaju da se docepaju
friskog sadrzaja, eh sad ako im ti znadnes ponuditi dobru pricu imaces promociju za dzaba..

Mozda ne razmisljamo svi isto, ali ja bih to sigurno tako uradio...U svakom slucaju ti savjetujem
da prelistas malo tu knjigu, naices sigurno da deblo dobrih i kvalitetnih ideja, a ostalo je na tebi...

14-08-2011, 04:22 AM
Hvala ti na knjizi, naravno da cu da je prelistam.

Sto se tice novinara, oni pralelno rade za jednu televiziju, tako da su vesti (ako ih uopse ima) veoma slicne, a plus ima mnostvo neregistrovanih javnih glasila (online news portala) kojo duze vreme postoje i imaju reputaciju. Stoga, novine svakako dolaze u obzir (ove nedelje izaci ce reklama), ali je to za sada samo test responsa ljudi na odredjene medije.

14-08-2011, 04:56 AM
Eto što bi ja napravio ako se radi o malom mjestu i da želim pokrenut site za to područje (pod uvjetom da je to mjesto gdje živim). Izradio bih letke, plakate i kačio bi po autima. U sklopu portala napravio bi fb fan page (on ti ne bi dovodio ljude, ali kad se jednom učlane potaknulo bi ih na konverzaciju). Išao bi po kafićima i sa vlasnicima bi dogovorio da ću na svojoj stranici napisati nešto o lokalu, a za uzvrat da oni stave neki ljepi plakat (ili nešto slično) koji bi reklamirao moju stranicu. Radio bi nagradne igre, uključio lokalni radio u sve to, natjerao djecu u školi da rade neku humanitarnu akciju koju pokreće taj site, itd itd.

Ima puno načina da se ispromovira site, i to ne treba biti nužno skupi oglasi u novinama koje će pročitati ljudi stariji od 50 godina Smile. Ako živiš gdje i ja mogu ti čak i pomoći Waving

Prati moj put do milijunaša u 365 dana

Coinbase - Kupuj Bitcoin i ostale kriptovalute i za uplaćenih 100$ dobiješ dodatnih 10$
Thanks given by (1): Igor Tomić
14-08-2011, 04:59 PM
(14-08-2011 04:56 AM)erik Wrote:  Eto što bi ja napravio ako se radi o malom mjestu i da želim pokrenut site za to područje (pod uvjetom da je to mjesto gdje živim). Izradio bih letke, plakate i kačio bi po autima. U sklopu portala napravio bi fb fan page (on ti ne bi dovodio ljude, ali kad se jednom učlane potaknulo bi ih na konverzaciju). Išao bi po kafićima i sa vlasnicima bi dogovorio da ću na svojoj stranici napisati nešto o lokalu, a za uzvrat da oni stave neki ljepi plakat (ili nešto slično) koji bi reklamirao moju stranicu. Radio bi nagradne igre, uključio lokalni radio u sve to, natjerao djecu u školi da rade neku humanitarnu akciju koju pokreće taj site, itd itd.

DA

Ima puno načina da se ispromovira site, i to ne treba biti nužno skupi oglasi u novinama koje će pročitati ljudi stariji od 50 godina Smile. Ako živiš gdje i ja mogu ti čak i pomoći Waving

NE

Svidja mi se prvi dio posta, to je bas ono sto se spominje u knjizi koju sam gore naveo,
dakle samopromocija koja je uvjetovana sopstvenom kreativnoscu!
Ali treba strogo razluciti dvije stvari - reklama i takozvani odnosi s javnoscu, koji su besplatni.

Naime, ako zelis platiti za reklamu u nekim novinama, to ce te skupo izaci, a efekat je upitan.
Ali, koliko lokalnih portala vec postojala na odredjenu temu, i kolika god konkurencija bila,
ako ponudis novinama nesto novo - nesto o cemu vrijedi pisati (potrebno je malo maste)
dobices besplatno svoj story u novinama i neces platiti za to ni centa, a ljudima ce biti puna usta.

Thanks given by (1): Igor Tomić
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Internet oglašavanje portala Perky 1 2,056 03-12-2015 03:39 PM
Last Post: Deni
Smil42c642f95f382 Besplatno reklamiranje vlastitih stranica slobodanl 9 14,016 21-12-2013 03:59 PM
Last Post: Igor Tomić
  Lista domaćih IT portala? Gogo7 5 2,965 13-12-2013 10:07 AM
Last Post: Macanm
Cool Private message reklamiranje, moguće? danijel99 8 3,443 15-08-2012 09:08 AM
Last Post: danijel99
Smil42c3e9b74e235 Kako naplatiti reklamiranje preko web stranice FacebookAds 15 10,290 25-07-2012 07:37 PM
Last Post: user999
  reklamiranje putem android aplikacija aljosab 2 2,353 13-04-2012 11:47 AM
Last Post: aljosab
  Top 10 social bookmark portala na našim prostorima InFlames20 25 7,678 19-12-2010 01:03 AM
Last Post: erik
Icon2 Reklamiranje muzickih bendova Lucifer 5 4,553 21-06-2010 01:24 PM
Last Post: MoneyMoney

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)