Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodaja svoje knjige u Clickbank ili 2Checkout
» i banka za naplatu
24-06-2011, 01:20 PM
Prodaja svoje knjige u Clickbank ili 2Checkout
Pozdrav svima i pohvale za forum!! Krecem kroz nekoliko dana sa prodajom svoje knjige koju sam preveo na engleski jezik. Posto je knjiga u digitalnom izdanju trebam koristiti i neku banku koja ce procesuirati naplatu. Izbor sam sveo na Clickbank i na 2Checkout, ali sam uvidio slijedece stvari:

Clickbank naplacuje vecu proviziju i uglavnom ga koriste prodavaci zbog dobrog affiliate sustava, a ja ne zelim koristiti affiliate najmanje do 10 ili 11 mjeseca. Velika prednost clickbana je sto je placanje vrlo jednostavno,tj ima samo jedan korak.

2Checkout naplacuje manju proviziju ali su vrlo zakomplicirali proces placanja koji se sastoji od 5 koraka, i tu sigurno neki ljudi izgube zivce, sto znaci da je manja konverzija.

Druge banke poput Paypala i Alertpaya zahtjevaju registraciju i to je opcija koja jos dodatno smanjuje konverziju tako da ju ne zelim.

Moje pitanje glasi dali mogu sljedecih par mjeseci koristiti 2checkout i onda preci na clickbank, te mozda koristiti skupa na istom sajtu? Dali je moguce da mi te banke isplacuju na moju visa ili maestro karticu kao sto to radi paypal? Vidio sam na ovome forumu da refferalima isplacuje tako da vam posalju cek. Ima li mozda koja treca, alternativna opcija za naplacivanje?
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
24-06-2011, 04:34 PM
RE: Prodaja svoje knjige u Clickbank ili 2Checkout
Mislim da je najbolja opcija PayPal ili MoneyBookers ako imas svoj sajt sa kojeg prodajes proizvod ni clickbank vjerovatno nije los ako je zelis prodavati preko affiliate vecina ljudi na zapadu koristi PayPal mnogi koriste MB a na njih se kace sve moguce kartice sto je prednost i sa njih lako stize novac na tvoju karticu ili devizni racun.

Arabic Alphabet
Arapska slova
Send this user an email Find all posts by this user
24-06-2011, 04:45 PM
Hvala na odgovoru! Trebam provjeriti koliki postotak ljudi stvarno koristi paypal jer ne zelim ljudima dodatno komplicirati postupak i tako izgubiti dio zainteresiranih. Prednosti Clickbanka i 2Checkouta su te da se i iz njih moze platiti sa paypalom, ali i sa kreditnim karticama bez registracije!

Takodjer me zanima ako tko zna, dali navedeni servisi dopustaju mjenjanje cijena, kako bi mogao ustanoviti kolika cijena knjige mi se najvise isplati! Posto je knjiga o snjeznim sportovima a sada je zima u Novom Zelandu i Australiji, onda mislim targirati kampanje preko ljeta na njih, tako da budem maksimalno pripremljen za nadolazecu sezonu u US i CA!
24-06-2011, 05:38 PM (This post was last modified: 24-06-2011 05:39 PM by LeonMak.)
Kupac ne mora biti korisnik paypala da bi preko paypala kupio. Kad nesto kupujes, u startu dobijes opciju da ukucas paypal email i pass, ili ako nemas njihov account, da platis karticom.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
24-06-2011, 08:11 PM
(24-06-2011 05:38 PM)LeonMak Wrote:  Kupac ne mora biti korisnik paypala da bi preko paypala kupio. Kad nesto kupujes, u startu dobijes opciju da ukucas paypal email i pass, ili ako nemas njihov account, da platis karticom.

Dakle možeš platiti jednostavno i bez registracije? Gdje god sam vidio opciju placanja putem paypalla nudi mi stranicu za login ili za registraciju, nisam nigdje vidio onaj jednostavni nacin placanja kao sto ima clickbank!!

Dali je paypall s novim zakonom uveo da mi mogu zaradu isplacivati na moju visa ili mastercard tu u hrvatskoj? Takodjer dali netko zna dali ClickBank i 2Checkout pruzaju te mogucnosti?? Ako ne, imam ideju da mi isplacuju na racun u irskoj, to bi valjda trebalo biti moguce jer je europska unija... :/
24-06-2011, 10:26 PM
(24-06-2011 08:11 PM)danko Wrote:  Dakle možeš platiti jednostavno i bez registracije? Gdje god sam vidio opciju placanja putem paypalla nudi mi stranicu za login ili za registraciju, nisam nigdje vidio onaj jednostavni nacin placanja kao sto ima clickbank!!

Dali je paypall s novim zakonom uveo da mi mogu zaradu isplacivati na moju visa ili mastercard tu u hrvatskoj? Takodjer dali netko zna dali ClickBank i 2Checkout pruzaju te mogucnosti?? Ako ne, imam ideju da mi isplacuju na racun u irskoj, to bi valjda trebalo biti moguce jer je europska unija... :/
Da, dobiješ polja za login u PayPal i dobiješ ovo:
Don't have a PayPal account?
Use your credit card or bank account (where available).

Ima dosta primjera (slučajan odabir s googla): thewandofscience.net/page4a.html
- stisni paypal i vidi šta dobiješ
ili ovdje npr. adam.fulara.com/buynow

Ovdje (sacred-texts.com/cdshop/index.htm) dobiješ isto to, ali u malo drukčijem obliku: (stisni Buy this new 9.0 DVD now by clicking here ...)
...ili ovdje: tradebit.com
(izbrisao sam http-ove da ne radim rasipam đus :-))

Ipak, treba provjeriti kako to dobiti jer čini se da nemaju baš svi tu mogućnost.
Uostalom, ukucaj u Google npr. "buy ebook paypal" pa pregledaj malo.

PayPal ti u hr isplaćuje samo na Visu, mjesec dana nakon uplate.
Ima neka mogućnost da dobvaš novce i odmah, ali kasnije, kad te priznaju kao "trgovca od povjerenja" :-) ...tako nešto, ne znam detaljno.

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): danko
06-07-2011, 09:01 PM
Super i hvala na savjetima, napokon je knjiga gotova, podesio sam paypal i za dan-dva ce sve biti gotovo do kraja i onda samo marketing...

Dobio sam ideju kako procesuirati knjigu: Kada je netko kupi, prvo ide na stranicu gdje ce biti upis u mailing listu! Tamo ostavi svoje ime i email, a zatim se preusmjeri na stranicu gdje moze downloadati knjigu. Da bi knjigu koliko toliko zastitio trebati ce password kako bi se otvorila, a taj pasword ce kupac dobiti na svoj email!!

Kaj mislite o toj opciji i dali mozda postoji neki bolji nacin za zastititi knjigu!!??
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Prodaja e-knjiga Tommmy 6 3,420 22-01-2016 12:18 PM
Last Post: pluper
  Promocija knjige za decu stefans 7 3,211 18-09-2015 04:54 PM
Last Post: cwvps
  Prodaja proizvoda za procenat, za domace trziste asix 3 3,970 11-04-2014 02:53 PM
Last Post: Ace_
  zeen.com - rezervirajte svoje mjesto OriginalEXE 18 4,086 17-08-2012 07:07 PM
Last Post: vandanic
Rolleyes ClickBank + AdSense + CPALead BadBoy 2 1,920 14-08-2012 03:32 PM
Last Post: simbak
  Izdavanje knjige - osnovna pitanja? Black Dragon 7 3,890 13-06-2012 12:03 AM
Last Post: Black Dragon
  Prodaja oglasnog prostora Raymond 17 8,047 31-07-2011 06:43 PM
Last Post: user999
  Kupnja/prodaja web usluga za marketere InFlames20 7 3,639 30-09-2010 05:27 PM
Last Post: BlueBerry

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)