Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kviz ili anketa
» imam ideju! :-)
24-06-2011, 12:59 AM (This post was last modified: 24-06-2011 01:01 AM by LeonMak.)
kviz ili anketa
Imam jednu ideju kako bih mogao povećati broj (postotak) posjetitelja koji će se pretplatiti na newsletter, tj. ispuniti opt-in formu.
Čini mi se da besplatna knjiga baš ne privlači puno pažnje, pa bih umjesto toga stavio neki mini kviz ili anketu a knjigu ponudio kao nagradu. Malo se igram psihologa-amatera, ali nešto mi se čini da bi to moglo biti privlačnije, interesantnije ljudima da nešto "zarade", nego da dobiju iz čistog mira.

Na taj način bih mogao dobiti i više podataka, spol, državu, godine, neke navike i sklonosti, što je dosta bitno kasnije za reklamiranje nekog proizvoda, a na kraju kviza/ankete bi, naravno, bila polja za upis imena i emaila, tj. klasična opt-in forma.

Kad sam malo proguglao, vidio sam da ima dosta wp plugina za tako nešto, pa se čini da ta ideja i nije jako svježa kao što sam mislio u početku :-)

Pišem sve ovo jer:
1) me zanima šta mislite o tome?
2) možda netko već zna neki provjereno dobar plugin za ovo, da ne isprobavam previše?
3) ako je ideja OK, možda još nekome dobro dođe za biznis ;-)

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-10-2011, 12:08 PM
RE: kviz ili anketa
Možda ću dati glup odgovor, ali jedino testiranjem češ otkriti reakciju posjetitelja. Testiranje je nužno i koriste ga i 'veliki' i 'mali' igrači. Ja mislim da ljudi ne vole ispunjavati kviz/ankete.
Voliš li ti? (retoričko pitanje)

Profit Lista Marketing
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): LeonMak
08-10-2011, 02:05 PM
RE: kviz ili anketa
Hm, negdje na forumu je jedan od velikana napisao da je najbolje kada damo vec unaprijed parce kolaca koji
obecavamo, tako da ljudi stvarno i vide da tu ima nesto, i onda ce rado popuniti neki formular da dobiju to nesto.
Mislim, ne samo za subscribere je ovo dobra stvar, vec opcenito funkcionalna metoda i za CPA i slicno...

Dakle uvijek izdvoji iz medija koji nudis ono najbolje i daj unaprijed, a ljudi ce se vec interesovati da dobiju jos,
a to "jos" ne mora ustvari da bude nista posebno, mada lijepo je i da se postigne efekat "šlaga na kraju" Smile

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (2): dubbblin, LeonMak
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)