Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Citiranje postova
15-04-2011, 08:46 PM
Smil4332b7ad99d21 Citiranje postova
Za početak izvinjavam se moderatorima ako sam otvorio temu na pogrešnom mestu ali nisam znao gde da je stavim. Takođe se izvinjavam ako smatrate da je moja tema nepotrebna, pogotovu što sam novi član na forumu.
Primetio sam da mnogi članovi umesto na odgovor na temu idu na citat nečijeg posta. Pa još ako je to više citata onda tek nastaje zbrka. Zašto ne sankcionišete to malo više, pogotovu što je u pravilima zabranjeno nepotrebno citiranje?
Mislim kakve koristi imaju članovi ako na recimo jednoj stranici imate 80 % citiranog sadržaja i 20% novog napisanog (ovo sam dao karikirani prikaz)?
Početnici, među kojima sam i ja, mogu da se izgube u temi jer taman krene da čita neki koristan post a već u sledećem ga citati vraćaju 5-6 postova unazad.
Hvala na izdvojenom vremenu za čitanje teme i još jednom se izvinjavam ako tema nije na mestu ili prikladna.
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (4): LeonMak, Jozo, anarchox, dinkO14
15-04-2011, 09:03 PM
RE: Citiranje postova
(15-04-2011 08:46 PM)Skipper Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Primetio sam da mnogi članovi umesto na odgovor na temu idu na citat nečijeg posta. Pa još ako je to više citata onda tek nastaje zbrka.

I ja smatram da bi bilo mnogo efikasnije i preglednije kad bi se umjesto
citiranja citiranih citata jednostavno samo dao odgovor na konkretno pitanje,
ili ako se vec nesto citira, onda samo ono sto je krucijalno za taj post,
odnosno tek toliko koliko je potrebno, a da se zna na sta se uopste odnosi taj
odgovor, kao u primjeru koji upravo pokusavam ovdje da predstavim...

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): jokara25
15-04-2011, 09:21 PM
Moze i jednostavnije da se napise @pa nick clana na ciji se post odnosi.

"Porazi su samo kratka odmaralista za buduce pobede" - M. Pupin
15-04-2011, 09:45 PM
@ulysses

Moze, ukoliko je u pitanju jedan neciji post kao sto je sad slucaj, ali da li se vodi neka debata,
i imas 10ak postova jednog te istog clana na jednoj stranici...opet je najlakse izdvojit dio citata...

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Thanks given by (1): jokara25
14-07-2011, 03:30 PM
(15-04-2011 09:45 PM)anarchox Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. @ulysses

Moze, ukoliko je u pitanju jedan neciji post kao sto je sad slucaj, ali da li se vodi neka debata,
i imas 10ak postova jednog te istog clana na jednoj stranici...opet je najlakse izdvojit dio citata...

Tek sad videh ovu temu,bravo u pravu si.... trebalo bi ovako odraditi posto nekad pola preskocim od silnog citiranja,tako da to bi bilo dobro resiti..

NUMEROLOGIJA

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)