Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako naplatiti reklamiranje preko web stranice
22-02-2011, 04:40 PM
Smil42c3e9b74e235 Kako naplatiti reklamiranje preko web stranice
Zanima me kako da naplatim reklame na svom sajtu. Radi se o reklamiranju putem bannera... Da li je potrebno da se otvori firma, npr d.o.o. ili agencija. Koje je sve uslove potrebno ispuniti? Winking

✺✺✺ Sunce je novo svaki dan! ✺✺✺
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-02-2011, 07:27 PM
RE: Kako naplatiti reklamiranje preko web stranice
Vidim nitko ne odgovara, e pa necu ni ja (jer ne znam) Crazy_grin ali cu usput nesto slicno priupitati...

Dakle, htio bih recimo na nekom tuđem sajtu staviti baner nekog svog sajta i lijepo sa vlasnikom sve dogovorim (cijena, koliko dugo ce se baner vrtiti, gdje...)

Kako mogu biti siguran da me nece zeznut, npr dogovorimo se na mjesec dana i ja platim a makne me nakon recimo 10-ak dana?
Kako mogu biti siguran da ce me uopce staviti na svoju stranicu?

Sto mu ja tu mogu ako me zezne (pitam jer je jedan prijatelj imao slicna iskustva i popusio pare - srecom nije puno)

Hvala unaprijed

P.S. Isto me zanima kod outsourcanja, kako taj postupak ide sa plaćanjem - preuzimanjem "posla". Koliko sam uspio proletit po forumu nisam naisao da pise ista o ovome pa se nadam nekim konkretnim odgovorima od strane iskusnih "paremejkera".

Waving

ANASTASIA - najzabavnije na web-u
Send this user an email Find all posts by this user
22-02-2011, 09:55 PM
(22-02-2011 07:27 PM)ABCDE Wrote:  Vidim nitko ne odgovara, e pa necu ni ja (jer ne znam) Crazy_grin ali cu usput nesto slicno priupitati...

Dakle, htio bih recimo na nekom tuđem sajtu staviti baner nekog svog sajta i lijepo sa vlasnikom sve dogovorim (cijena, koliko dugo ce se baner vrtiti, gdje...)

Kako mogu biti siguran da me nece zeznut, npr dogovorimo se na mjesec dana i ja platim a makne me nakon recimo 10-ak dana?

Sto mu ja tu mogu ako me zezne (pitam jer je jedan prijatelj imao slicna iskustva i popusio pare - srecom nije puno)

Hvala unaprijed

P.S. Isto me zanima kod outsourcanja, kako taj postupak ide sa plaćanjem - preuzimanjem "posla". Koliko sam uspio proletit po forumu nisam naisao da pise ista o ovome pa se nadam nekim konkretnim odgovorima od strane iskusnih "paremejkera".

Waving

Decko je otvorio temu sa konkretnim pitanjem, a tebe ako zanima nesto drugo (a ovo ipak jeste drugo iako je slicno) ti otvori novu temu.
22-02-2011, 11:36 PM
Ma nisam htio otvarat novu temu posto je ovo "donekle slicno" i jos da nitko nista ne odgovori, a gdje sam onda Crazy_grin

Ako tko hoce neka odgovori ako ne...pisem minus u biljeznicu...

Salim se naravno, dajte ljudi neki answer pravi ovo me stvarno "kolje". Ako se tko od moderatora javi otvaram pod "novu temu" iste sekunde iako smatram da stvarno nema potrebe (kako sad stvari stoje neće nitko ni na origigi pitanje da odgovori (a nemoguce da nitko nista ne zna) a za ovo moje cemo vidjeti jos.

Waving pozdrav svima Waving

23-02-2011, 01:07 AM (This post was last modified: 23-02-2011 01:10 AM by DavidVictor.)
Evo ja ću ti odgovoriti Smile

(22-02-2011 07:27 PM)ABCDE Wrote:  Dakle, htio bih recimo na nekom tuđem sajtu staviti baner nekog svog sajta i lijepo sa vlasnikom sve dogovorim (cijena, koliko dugo ce se baner vrtiti, gdje...)

Uzmi mu broj mobilnog telefona, adresu stanovanja, broj lične karte, matični broj i po mogućstvu brojeve telefone sve bliže rodbine Biggrin
Pa šta ti misliš u ovom današnjem vremenu lopovluka gde skoro svako gleda da te prevari i utekne na brzaka, kako da budeš siguran u nešto? NIKAKO. Jednostavno radiš po principu bolje sprečiti nego lečiti, odnosno dobro se raspitaš o sajtu i čoveku kod koga bi zakupio baner. Ako nema loših kritika, možeš razmisliti o dealu.

(22-02-2011 07:27 PM)ABCDE Wrote:  Sto mu ja tu mogu ako me zezne (pitam jer je jedan prijatelj imao slicna iskustva i popusio pare - srecom nije puno)

Tuži ga policiji Biggrin
Jbg, moram se malo šaliti kad postavljaš takva pitanja...moraš znati da živimo na Balkanu gde kad ne treba da postoji zakon onda ga nema, a kada nekome zatreba, lako će ga napraviti po svojim potrebama i željama Smile
Na sve to, znaj da još uvek dosta stvari u vezi internet sajtova nije jasno definisano pa tako ćeš teško izgurati bilo šta ako je u pitanju cifra ispod 100 eura jer niko neće hteti da se cima i pokreće bilo šta za te pare, a i tebi se ne isplati dok poplaćaš advokate itd.

Znači samo sistem, ko koga zna, poverenje kontakti itd.

Za početak možeš zakupiti baner kod mene, i obećavam ti da te neću zaebati Taunt
23-02-2011, 11:37 AM
A hebi ga sad, pa i mislio sam da je nesto "tipa to" tj. da nema nikave pravne zastite od strane naseg "pandurskog aparata" Crazy_grin

Ali negdje sam procitao da se moze npr. slat "nesto" nekom od elektronskih procesora preko kojih se uplata vrsila pa da oni to nekako mozda mogu srediti (to sam cuo kad sam se sa PTC-om zezao, neznam dali to jos uvijek vrijedi)...

23-02-2011, 02:19 PM (This post was last modified: 23-02-2011 02:20 PM by DavidVictor.)
(23-02-2011 11:37 AM)ABCDE Wrote:  A hebi ga sad, pa i mislio sam da je nesto "tipa to" tj. da nema nikave pravne zastite od strane naseg "pandurskog aparata" Crazy_grin

Ali negdje sam procitao da se moze npr. slat "nesto" nekom od elektronskih procesora preko kojih se uplata vrsila pa da oni to nekako mozda mogu srediti (to sam cuo kad sam se sa PTC-om zezao, neznam dali to jos uvijek vrijedi)...

A pa to da, Dexilon (sa foruma) je imao skoro slican problem, neki lik ga prevario, on mu platio a ovaj mu uvalio neispravne passworde za neku igricu valjda, nebitno to, u svakom slucaju uplata je isla preko Alert Paya i uspeo je vratiti novac.
Tako da ako uplata ide preko tih elektronskih banki a ne nekim drugim putem, onda da, tada uz malo cimacine mozes vratiti novac ako si prevaren Winking

Waving
23-02-2011, 06:05 PM
nzm za firmu..ali napravis kao svi veliki sajtvi..cenovnik..i ko ti se prijavi prvo da daju pare..pa ih onda reklamiras Smile ..nego koji sajt imas?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
24-02-2011, 02:53 AM
Evo ovako to ide, bar kod mene....

1) razmjena bannera ti njemu banner on tebi banner dok drzi on, drzis i ti, kad skine on skines i ti

2) racun. ja za banner oglasavanja izdajem legalne racune na kojima jasno pise npr: 728*90 banner vrijeme: 1.3-1.4 i to je racun koji klijent dobije. u slucaju da ja zajebem on ima racun na kojem sve pise i moze s tim sta hoce. vrijedi i obrnuto kad sam ja klijent

3) placanje bez racuna: u vecini slucajeva svaki portal koji vridi nesto i na kojem se isplati reklamirat je negdje nekako registriran i trazis racun. ako ti bas puno znaci da se reklamiras na njemu a on nije registriran, onda kako ti je David rekao prvo provjeri sve po netu ima li di sta su ljudi pisali iskustva. u slucaju da te prevari i izgubis novce, posveti 2h dnevno svog zivota da ga ARGUMENTIRANO blatis na "svakom centrimetru" interneta i on ce izgubit puno vise nesto sta je dobio sta je tebe prevario... to ti je jedina zastita

Sve vrste web usluga - napravi-stranicu.com
Thanks given by (2): DavidVictor, adsenseamater
01-03-2011, 02:07 PM
Da se ja pitam, napravio bih Portal, naravno, jako posecen Portal pa onda sve ide lakse. Tebi placaju za postavljanje banera. Jedini problem je napraviti takav Portal.
01-03-2011, 07:19 PM
Ja bih kupio sajt koji je ok, i razradio.Naravno ako nije previse skup.
01-03-2011, 07:41 PM
(01-03-2011 07:19 PM)romantik_bg Wrote:  Ja bih kupio sajt koji je ok, i razradio.Naravno ako nije previse skup.

Cenim tvoju želju, ali kakve to veze ima sa temom tj pitanjem oko naplate reklamnog prostora?
Thanks given by (2): drazenbr, Neosynthesist
02-06-2011, 12:52 PM
Naravno CNN ovu uslugu naplaćuje, no postoje ljudi koji će platiti da bi Dakle razvoj Interneta omogućio je reklamiranje putem web stranica.
11-02-2012, 12:48 AM
(02-06-2011 12:52 PM)maklinbarbossa Wrote:  Naravno CNN ovu uslugu naplaćuje, no postoje ljudi koji će platiti da bi Dakle razvoj Interneta omogućio je reklamiranje putem web stranica.

Društvo, ja Vam nudim sajt koji Vi trebate administrirat dnevno, pa na njega postavite svoje banere, i koje god druge želite da se financirate.

Tko je zainteresiran, neka mi se javi na PM ili na mail
11-02-2012, 01:42 AM
Quote:Društvo, ja Vam nudim sajt koji Vi trebate administrirat dnevno, pa na njega postavite svoje banere, i koje god druge želite da se financirate.

Tko je zainteresiran, neka mi se javi na PM ili na mail

koliko sam te razumeo..ti imas sajt..na kojem bi neko da radi..u zamenu za reklamu na istom..hmm..o cemu je sajt?

25-07-2012, 07:37 PM
(22-02-2011 04:40 PM)FacebookAds Wrote:  Da li je potrebno da se otvori firma, npr d.o.o. ili agencija.

Nije. Zašto bi otvarao firmu ako zarađuješ par stotina € mjesečno? To je sitnica.
Ako pak možeš naplatiti bannere u rangu €1.000, ondak ok. Obrt.

Poslovi na kruzerima
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Cool Kartične uplate preko weba- bitcoin *Queen* 1 1,589 27-05-2017 08:08 PM
Last Post: Loxo
  Otvaranje firme u Srbiji za rad preko Interneta harnemo7007 2 3,644 06-12-2014 01:32 AM
Last Post: snisson
  Koliko naplatiti oglasavanje na sajtu putem banera? dragan993 11 6,007 18-04-2014 10:09 PM
Last Post: giggug
  Mjesecna posjeta preko 300 000, kome ponuditi reklamu ? Moskwa 18 7,029 18-04-2014 10:05 PM
Last Post: giggug
  Kako zaradjivati 500e mesecno preko adsense-a? freemind 198 93,905 25-02-2014 11:27 PM
Last Post: Igor Tomić
Smil42c642f95f382 Besplatno reklamiranje vlastitih stranica slobodanl 9 14,001 21-12-2013 03:59 PM
Last Post: Igor Tomić
  Oglašavanje preko SMS marketinga VIC 4 1,993 19-11-2013 11:22 AM
Last Post: VIC
  Kako iskoristiti facebook stranice mucacos 11 5,696 07-05-2013 02:23 AM
Last Post: Gogo7

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)