Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nextmark.com - prodaja mailing lista
» kako oni smiju prodavati liste?
04-02-2011, 03:07 PM
Nextmark.com - prodaja mailing lista
Čitam dosta ovdje o tome kako je slanje spama zabranjeno, kažnjivo itd, a onda naletim na ovo: nextmark.com ili lists.nextmark.com
Kako je sad to moguće, firma prodaje ogromne liste emailova, poštanskih adresa, telefona i to ne neke bezvezne liste, nego liste kupaca - znači ljudi koji su već kupovali stvari iz neke niche, pa pretplatnika na razne časopise itd. Sve je fino rasvrstano prema nichama, pa ti još ako hoćeš razvrstaju po spolu, prebivalištu, i što god ti već treba.
Istina, puno košta, oko 85-100$/1000, ali čini mi se kao dobar ulog onome tko ima te novce za uložiti.

Ipak, ostaje mi nejasno kako oni to smiju raditi? Liste su većinom potvrđene kroz double opt-in, ali nisu ih tebi potvrdili - ako čak i kupiš listu legalno, slanje mailova tim ljudima je opet spam. Ili ja nešt nisam dobro skužio?

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-03-2011, 03:03 AM
RE: Nextmark.com - prodaja mailing lista
Nakon usvajanja zakona, Can Spam akta 2003. u USA samo je malo usporena spam bransa a to ih je samo nateralo da budu oprezni i pazljiviji.. Slanje spam mailova mozda jeste kaznjivo ali je pravda po tom pitanju jos uvek nedostizna. Naravno, potrebno je samo izbegavati slanje sa USA based servera a moze i sa njih ako znas sta radis.

Sto se tice ostatka sveta, uz dobar mailing program i dedicated server taj zakon kao i da ne postoji. Dnevno dobijem bar 20 mailova spam karaktera a mislim da nisam jedini.

Davidian, ponosan član Internet zarada foruma od Oct 2009.
Find all posts by this user
13-03-2011, 04:15 AM
Ma to je jasno, piraterije ce biti uvijek, ali ova firma LEGALNO prodaje te podatke, a mislim da nije jedina.
Ne mislim, naravno, kupovati te liste, nego me onako, nacelno, zanima kako to smiju. A dosao sam do toga slusajuci nekog lika koji objasnjava kako je pomocu tih lista okrenuo ogromne novce.

Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

13-03-2011, 04:42 AM
Obrnuti ogromnu lovu kroz bulk mailing je moguce ako imas dobro targetiranu listu i mogucnost da saljes par miliona mailova dnevno. Postoji i sajt koji prodaje oko 900 miliona mail adresa a da li i kako mogu? Pa zasto ne bi smeli? Ne salju oni mailove, zar ne?
Zamisli da ti tuzis kompaniju koja je dala da se odstampa telefonski imenik koji sadrzi tvoj broj telefona? I mail i broj telefona su samo podaci.
Na jednom torent sajtu sam video kad je covek pustio u promet podatke svih korisnika sa Fejsbuka koji su bili dostupni. Tolika se frka digla da je sajt dospeo i na CNN, valjda. Ali ti podaci su dostupni i niko nikakav prekrsaj nije napravio da bi dosao do tih podataka. Tako je i sa mailovima. To su sve dostupne informacije.

13-03-2011, 12:04 PM
Nekako se ne razumijemo, čini mi se, ili nisi otvorio one linkove, nego pričaš napamet.
Ove liste nisu dobivene nekim BH metodama i targetirane su da targetiranije ne mogu biti, jer se radi o listama ljudi koji su već kupovali proizvode iz neke niše. Negdje sam pročitao podatak da kada iz neke široke liste s vremenom dobiješ listu kupaca, statistički je šansa oko 60% da će ti ljudi poovo kupiti proizvod iz te niše! Tako da takva lista od 100 ljudi vrijedi više od polutargetirane liste od 1000 ljudi koji su, recimo, samo pokazali neki interes ili ti ostavili email da bi uzeli besplatni poklon.

Ali ovo s telefonskim imenikom ti je "good point". Ni oni ne štampaju tvoje podatke bez dopuštenja, nego si dopuštenje već dao kad si potpisao njihov TOS. Tako da pretpostavljam da se i ovdje radi o sličnoj stvari, tj. da su ti ljudi, vjerojatno ni ne znajući, dali dopuštenje za daljnju distibuciju svog emala i ostalih podataka.

13-03-2011, 02:53 PM
Za taj nextmark znam od ranije pa ga samo zbog toga nisam sad ni gledao. Kad budes video koliko ima takvih sajtova zaprepastices se tek onda, veruj mi. Tako da uopste ne treba da cudi zasto nam je svaki dan pun junk folder.

13-03-2011, 02:59 PM
Koliko sam ja shvatio, ti u biti ne kupuješ listu kontakata nego je samo iznajmljuješ. Neka me ispravi netko tko je siguran da nisam u pravu, no čini mi se da je to to.
Za ovo bi trebalo imat nešto više početnog kapitala, ali na veće količine se definitivno isplati.

Mislim da znam gdje si pokupio informaciju o ovome Winking

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Send this user an email Find all posts by this user
13-03-2011, 03:06 PM
Pa sad, da li je iznajmljujes ili kupujes, u svakom slucaju placas. Validnost i kvalitet liste je vec druga prica.

Slobodno pitaj ako te interesuje. Tu sam da podelim iskustvo sa forumasima.Winking

13-03-2011, 05:07 PM
(13-03-2011 03:06 PM)Davidian Wrote:  Pa sad, da li je iznajmljujes ili kupujes, u svakom slucaju placas. Validnost i kvalitet liste je vec druga prica.

Slobodno pitaj ako te interesuje. Tu sam da podelim iskustvo sa forumasima.Winking

Trebalo je pisat "unajmljuješ" umjesto "iznajmljuješ", nisam pazio.

Nije isto utoliko što kada kupuješ listu, dobiješ je cijelu, a kada unajmljuješ, dobiješ svega nekoliko posto od ukupne veličine liste. No često je i tih nekoliko posto bolje nego cijela lista jer barem znaš da su to adrese koje se još koriste.

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Send this user an email Find all posts by this user
13-03-2011, 05:19 PM
Dzabe ti svaka lista ako ti ne znas sta ces sa njom i nemas nacin ili ne znas kako da je unovcis. Te liste su 99% spamovane do koske i totalno izraubovane. Ali ako neko ima ideju vrlo lako moze da je iskoristi. Ali naravno, tu vec zalazimo u ilegalne vode...

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Rolleyes kako najpametnije iskoristiti veliku mailing listu kresovani 29 16,319 29-09-2015 04:14 PM
Last Post: Igor Tomić
  Kakvu božićnu čestitku poslati mailing listi? Septimus 2 4,946 28-09-2015 02:27 PM
Last Post: cwvps
  Konsultacije mailing lista mishop 5 5,693 06-02-2014 09:23 PM
Last Post: mishop
  Koliko bi vrijedila lista some1special 3 5,921 24-12-2012 01:21 AM
Last Post: noname123
  mailing lista dubbblin 21 18,116 28-06-2012 05:22 PM
Last Post: Igor Tomić
  iskoristivost mailing liste Tolkien11 2 5,176 25-06-2012 01:50 PM
Last Post: sema
  Legalnost mailing liste ? Avitra 2 5,981 10-10-2011 11:24 AM
Last Post: Avitra
Rolleyes Kako graditi mailing listu? Prohibitor 31 21,574 07-04-2010 02:56 PM
Last Post: rradomir01

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)