Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sto misite o placanju za SEO?
28-01-2011, 10:06 PM
Sto misite o placanju za SEO?
Na poznatijim stranim forumima vidim da ljudi reklamiraju SEO usluge i da obecaju sigurnu poziciju na 1 str. Googla u 3-4 mjeseca za nekih 100 do 200 $. Neki od njih su dugo na forumu i imaju dobar rejting. Meni to izgleda kao isplativo ulaganje. Ali, kontam, zasto se ne bave IM kad im vec tako dobro ide. Zasto raditi dosadni SEO.

Sta mislite o ovome?

best buy laptops
integrated amplifiers
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
29-01-2011, 12:29 AM (This post was last modified: 29-01-2011 12:32 AM by Neosynthesist.)
RE: Sto misite o placanju za SEO?
(28-01-2011 10:06 PM)clash Wrote:  Na poznatijim stranim forumima vidim da ljudi reklamiraju SEO usluge i da obecaju sigurnu poziciju na 1 str. Googla u 3-4 mjeseca za nekih 100 do 200 $.
Ali ne vjerujem da su nešto posebno dobri, bar ne toliko da bi išta mogli sigurno garantirat, govorim čisto na bazi empirijske logike, čovjek koji je dobar u tome sigurno neće za te novce vršit sve potrebne optimizacije kroz par mjeseci da sajt u nekom prosječnom nicheu sa prosječnom konkurencijom digne na važnije pozicije na prvim stranicama googlea i drugih SE, većina takvih zna cijenit svoja znanja i vještine da neće prihvatit tako mizerne iznose za to. Postoji diskrepancija u standardima, nekima se i isplati ponudit takvu uslugu za (nama) male novce, ali kvalitetne usluge uvijek imaju svoju posebnu kategoriju u kojoj se natječu.

(28-01-2011 10:06 PM)clash Wrote:  Ali, kontam, zasto se ne bave IM kad im vec tako dobro ide.
Možda se i bave, ali jednako kao što se i ja bavim arhitekturalnim projektiranjem zato što sam nedavno pravio skicu kuće da pokažem arhitektu - to je sve na nekoj limitiranoj bazi, bez znanja i razumijevanja temeljnih koncepata tog područja. Malo ljudi će ostvarit dostatnu zaradu u ovom području, bilo je već par tema ovdje gdje je raspravljano zašto je to tako, razloga ima dosta, ali većini će uvijek biti lakše radit za nekog drugog. IM i SEO jesu i nisu povezana područja, ne mora nigdje postojat linija intersekcije između njih na individualnoj bazi, dosta IM'era ne zna osnovne stvari o SEO, dosta SEO stručnjaka ne zna kvalitetno monetizirat sajt, to je standardno, univerzalni stručnjaci su rijetki i što se više ide prema uskoj specijalizaciji su kao horizontalni mislioci sve rjeđi.

(28-01-2011 10:06 PM)clash Wrote:  Zasto raditi dosadni SEO.
Čekaj da ti dbomestar i hellas ulete pa ćeš ti vidjet za taj 'dosadni SEO'. Crazy_grin

(28-01-2011 10:06 PM)clash Wrote:  Sta mislite o ovome?

SEO je nešto što sam za razliku od većine IM'era od početka zapostavljao, kao infopreneuru mi je bio na puno nižem mjestu na priority/cost/benefit listi, daleko ispod EMM, AM, JV i SMM, poslije sam uzeo od bivšeg JV partnera još jednog pisca koji je uz to imao onsite SEO i linkbuilding iskustva, pa sam ga kombinirao sa nešto znanja o SEO što sam pokupio sa Blue Hat SEO, par usputnih blogova, i nešto sitno iz knjiga o toj temi kolko sam uspio pročitat bez da mi mozak odumre od dosade. Smile

To je malo drugačija forma 'plaćanja za SEO', ovdje sam ja imao neku svoju strategiju optimizacije i samo sam delegirao gruntwork na indijca i par alata, LFE/MS/IBP itd, to je puno bolja opcija ako se sam kužiš u SEO i imaš nešto vremena bar za management radnika (što nije problem ako nađeš razumnog i autonomnog čovjeka, moj - za razliku od stereotipnog indijskog radnika - spada u tu grupu), ja sam daleko od SEO majstora, ali ni SEO mi nije nikad za ove stvari kojima se bavim bio među glavnim izvorima leadova.

Što se tiče plaćanja za samu SEO uslugu, možda ću jednom prijeći i na tu opciju, iako mi je puno privlačnija ideja da -- kada bude bilo potrebe za tim na nekoj većoj skali -- organiziram in-house SEO team sastavljen od nekog sa znanjem i iskustvom u SEO i SEO outsourcingu da vodi team, i azijatske flote za gruntwork. Biggrin

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): AleksaS
29-01-2011, 01:05 AM
A pa rade jer zive u tzv. zemljama treceg svijeta pa im svaki dolar dobro dodje. Neki se bave i IM-om a neki ne. Neki nisu tako dobri u IM-u kao u SEO-u. Ja sam cisti primjer toga, otkad sam se orijentirao samo na SEO totalno sam prestao zaradjivati putem affiliate zarade. Nemam vremena a izaso sam iz tog djira.

Sto se tice tih ponuda moram reci da nisam bas previse zadovoljan. Bio sam angazirao jednog lika i nakon mjesec i pol dana skoro nis posla nije bilo odradjeno. Malo sam se bio posvadjao i kad sam rekao da necu platit drugu polovicu ($100) onda mi je poslao kao izvjestaje koji su samo dokazali moju tvrdnju da je lik bzvz. Radili su neke totalno spammy linkove, uglavnom nofollow, vecina su ih bili izbrisana itd. Tak da sam se stvarno bio razocarao.

I sam radim SEO usluge za novce, doduse puno vece nego ove o kojima ti pricas tako da bi bilo glupo da kazem da se ne isplati placati za SEO. Ali moram reci da ti ponudjaci sto nude page 1 za 100-200 dolara mi ne odisu bas povjerenjem. Ako se i usudis racunaj da 50% sansi da ce biti patka, al ono mozes probat pa vidjet. Ali vise bi savjetovao da se orijantiras na neke specificne metode, npr. nadjes nekog ko ce ti prijavit na 1500 article direktorija, nekog ko ce ti odradit forum komentare, profile itd.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): Black Dragon
29-01-2011, 05:05 PM
EMM, AM, JV i SMM - btw,sta je ovo? Biggrin

Dakle mislite da bi bilo bolje da platim da mi neko uradi prijavu na 1000 direktorija, napise 1000 forum postova, ubaci par clanaka za article marketing... Kako da to dobro iskombiniram? To mi se vise svidja jer je cak jeftinije.

Jenom sam napravio zamjenu, dao sam link na svom blogu u zamjenu za 1 orginalan clanak objavljena na mislim 150 direktorija. I primjetio sam veliki napredak u SERP-u i pojacanje posjete. Ipak nedovoljno...

Htio sam se posvetiti stvaranju mikro blogova, a kompletan of-page SEO prepustiti outsorcerima...

Isplati li se ovo?

best buy laptops
integrated amplifiers
Find all posts by this user
29-01-2011, 06:11 PM
(29-01-2011 05:05 PM)clash Wrote:  EMM, AM, JV i SMM - btw,sta je ovo? Biggrin

Dakle mislite da bi bilo bolje da platim da mi neko uradi prijavu na 1000 direktorija, napise 1000 forum postova, ubaci par clanaka za article marketing... Kako da to dobro iskombiniram? To mi se vise svidja jer je cak jeftinije.

Jenom sam napravio zamjenu, dao sam link na svom blogu u zamjenu za 1 orginalan clanak objavljena na mislim 150 direktorija. I primjetio sam veliki napredak u SERP-u i pojacanje posjete. Ipak nedovoljno...

Htio sam se posvetiti stvaranju mikro blogova, a kompletan of-page SEO prepustiti outsorcerima...

Isplati li se ovo?

Pri sadasnjem stanju i stvarima koje pale za rangiranje na pretrazivacima, i ako si dobar u keyword researchu, ovo se dugorocno isplati.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
31-01-2011, 04:34 PM
Plaćanje za link building, za svaki link je protiv google-ovih pravila i to se ne radi ako imaš jedan ozbiljan sajt. ako imaš više samo za zaradu onda da ali budi spreman na sve, mislim na okršaj sa googl-om

kosicdamir, ponosan član Internet zarada foruma od Aug 2010.
Send this user an email Find all posts by this user
04-02-2011, 02:36 PM
Ili kupi software koji radi sve to sam.. Smile

Ali naravno ako ces platiti nekoga za seo ili kupiti software nauci prvo kako to napraviti sam rucno... Da znas za sta placas i da znas sta program radi..
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)