Thread Closed 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postoji li besplatan "nabavljac" e-mailova
» Da li postoji besplatna skripta/aplikacija koja skuplja e-mailove?
16-01-2011, 11:14 PM
Postoji li besplatan "nabavljac" e-mailova
Dakle,
imam jedno konkretno pitanje:

Da li postoji besplatan tool, skripta, aplikacija, bilo sta,
sto sakuplja emailove korisnika npr na nekoj odredjenoj stranici?

Da budem malo jasniji - naime, vidjao sam svakojake aplikacije tipa
email gather, email grabber, email getter, email bla bla (...),
koje su u stanju da pokupe npr sve emailove fanova odredjene grupe na facebooku!
...Ili bilo kakve webstranice, koja sadrzi hrpu mailova...

Naime, nasao sam na You Tube-u nekolicinu videa koji opisuju rad navedenih alata,
nasao sam gomilu sajtova koji nude trial i slicne verzije bilo kojih od aplikacija,
ali besplatno nisam jos nista nasao... (pa cak ni na BH forumima :s)

Ono, nije moguce da tako nesto ne postoji u javnosti, tako da ako neko mozda ima
takvu jednu alatku ovdje, bio bih mu zahvalan ukoliko je podijeli sa mnom i sa ostalim
clanovima, a ako treba i platicu koji $, ako je bas zapelo...

Ili mozda imate kakav savjet, gdje i kako da nadjem nesto slicno ovome?

Hvala i pozz

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Send this user an email Find all posts by this user
Thank you
17-01-2011, 12:15 AM (This post was last modified: 17-01-2011 12:25 AM by Neosynthesist.)
RE: Postoji li besplatan "nabavljac" e-mailova
Postoji, imaš harvestere za socijalne mreže, classifieds (BHBo sa worldprogramming ima dobar program za CL, CLHARVester), općenito sajtove prema keywordu, ali to je sve nešto što - kao što sam već odgovorio u PM-u jednom članu danas - ne preporučujem onima koji:

1. Nemaju resurse za uložit u izgradnji kvalitetne mass mailing platforme (a zbog inherentno lošeg CR-a kod ovakvih no opt-in lista, bilo što osim masovnog mailinga ni ne može dat neke zadovoljavajuće rezultate), vrijeme, novce, znanje, treba uložit dosta truda i novaca dok se sve to uspostavi, pogotovo ako nemaš konkretnog iskustva u istom području
2. Nemaju adekvatnu zaštitu - ovo je u skoro svakom slučaju protivno CAN-SPAM aktu i kompromitira tvoj status u raznim mrežama, kod payment processora koje koristiš, kao i tvoj legalni status, ovo te vrlo lako može stavit na WANTED listu.
3. Ne žele živjet kao kriminalci - za manje količine spam-a te najvjerovatnije neće dirat niti progonit, ali nema nikakve garancije, kao ni točno definiranih granica poslije kojih rizik postaje prevelik da bi se ikakva zarada koju imaš mogla nazvat isplativom... kompletan život jednog spammera se adaptira tom 'poslu' i načinima zaštite i izbjegavanja neizbježnog.

Postoji permission-based marketing i postoji prisilno bombardiranje komercijalnim porukama, jedno je potpuno legalno i efikasno, drugo je češće ilegalno nego legalno, o marginalnim gradacijama na vrijedi govorit.

Moj savjet, isti kao što sam dao i tom članu na PM danas - neću te previše odgovarat od ovoga, svoje sam rekao, držim da će apsolutno minimalan broj ljudi nešto konkretno zaradit baš od e-mail spammanja, i to samo oni koji to maksimalno izuče uz sve ostale pripreme, a logično nastavljajući od toga, kad već uspostave svo znanje i platformu, sve će krenut prema unsolicited mass mailingu, gdje će imat i neku konkretnu zaradu, ali će rizik bit prevelik da bi ga itko normalan trpio; umjesto toga, zašto se ne bio posvetio izgradnji legitimnih (double) opt-in lista, koje će bit vezane uz jedan niche u kojem se možeš specijalizirat, brandirat, gdje možeš izgradit bazu vjernih subscribera koji će - pod uvjetom da im pružiš neku vrijednost u nekomercijalnim mailovima - nastavit od tebe kupovat još godinama poslije pretplate na listu?

Imaš rovadov primjer tu negdje na forumu, on je išao tim putem i to je sve radio u nešto malo slobodnog vremena koliko mu ostaje od fakulteta, pijančenja i svih ostalih aktivnosti, definitivno se sve to može postići i za razliku od one nelegalne alternative od ovoga se može izgradit legalan, visokoprofitabilan business, dosta infopreneura je baziralo cijelo svoje carstvo na kvalitetnim EMM listama.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thank you
Thanks given by (3): mindhunter, rovad, anarchox
17-01-2011, 01:49 AM
Neo, idolu...Hvala Winking
Mada priznaj da si malo otisao u off sa postom, jer sam ja trazio samo besplatan program,
koji bi za mene brao ove mailove po stranicama koje imaju iole odredjen niche,
tipa stranicma nekih konkretnih i manjih kompanija na facebooku...
Znam da postoje alati koji su u stanju da to rade, ali se oni placaju, a ni sama cijena
nije problem, ali nisam navikao da placam za bilo sta ukoliko se to moze naci za djaba
negdje drugo, ili ako neko od kolega ovdje mozda posjeduje takve alatke...

(17-01-2011 12:15 AM)Neosynthesist Wrote:  Postoji, imaš harvestere za socijalne mreže, classifieds (BHBo sa worldprogramming ima dobar program za CL, CLHARVester), općenito sajtove prema keywordu, ali to je sve nešto što - kao što sam već odgovorio u PM-u jednom članu danas - ne preporučujem onima koji:

(uglavnom, googlacu malo ove pojmove, zvuci obecavajuce, samo sto me strah
da nastavim citati ovo dole...)

1. Nemaju resurse za uložit u izgradnji kvalitetne mass mailing platforme (a zbog inherentno lošeg CR-a kod ovakvih no opt-in lista, bilo što osim masovnog mailinga ni ne može dat neke zadovoljavajuće rezultate), vrijeme, novce, znanje, treba uložit dosta truda i novaca dok se sve to uspostavi, pogotovo ako nemaš konkretnog iskustva u istom području

(gdje me nadje...)

2. Nemaju adekvatnu zaštitu - ovo je u skoro svakom slučaju protivno CAN-SPAM aktu i kompromitira tvoj status u raznim mrežama, kod payment processora koje koristiš, kao i tvoj legalni status, ovo te vrlo lako može stavit na WANTED listu.

(onda sto dalje od toga...)

3. Ne žele živjet kao kriminalci - za manje količine spam-a te najvjerovatnije neće dirat niti progonit, ali nema nikakve garancije, kao ni točno definiranih granica poslije kojih rizik postaje prevelik da bi se ikakva zarada koju imaš mogla nazvat isplativom... kompletan život jednog spammera se adaptira tom 'poslu' i načinima zaštite i izbjegavanja neizbježnog.

(dakle, po tom pitanju, nemoguc je kompromis izmedju slobodnog i (mozda) bogatog zivota...vec postoje samo krajnosti)

Postoji permission-based marketing i postoji prisilno bombardiranje komercijalnim porukama, jedno je potpuno legalno i efikasno, drugo je češće ilegalno nego legalno, o marginalnim gradacijama na vrijedi govorit.

Moj savjet, isti kao što sam dao i tom članu na PM danas - neću te previše odgovarat od ovoga, svoje sam rekao, držim da će apsolutno minimalan broj ljudi nešto konkretno zaradit baš od e-mail spammanja, i to samo oni koji to maksimalno izuče uz sve ostale pripreme, a logično nastavljajući od toga, kad već uspostave svo znanje i platformu, sve će krenut prema unsolicited mass mailingu, gdje će imat i neku konkretnu zaradu, ali će rizik bit prevelik da bi ga itko normalan trpio; umjesto toga, zašto se ne bio posvetio izgradnji legitimnih (double) opt-in lista, koje će bit vezane uz jedan niche u kojem se možeš specijalizirat, brandirat, gdje možeš izgradit bazu vjernih subscribera koji će - pod uvjetom da im pružiš neku vrijednost u nekomercijalnim mailovima - nastavit od tebe kupovat još godinama poslije pretplate na listu?

(Hm, zasto ne...ja i ne zagovaram ovdje ideju mass mailinga,
te sam iz istog razloga i postavio pitanje kako se docepati toola koji
ce da kupi mailove od ciljanih grupica ljudi...)

Imaš rovadov primjer tu negdje na forumu, on je išao tim putem i to je sve radio u nešto malo slobodnog vremena koliko mu ostaje od fakulteta, pijančenja i svih ostalih aktivnosti, definitivno se sve to može postići i za razliku od one nelegalne alternative od ovoga se može izgradit legalan, visokoprofitabilan business, dosta infopreneura je baziralo cijelo svoje carstvo na kvalitetnim EMM listama.

Da, upoznat sam sa "Rovadovom temom", samo ja sam trazio nesto sto radi na vise
automatiziranom principu od ovog "rucnog"...

Dakle, ideja mi se javila da napravim neku datoteku (micro)niche-a, na osnovu tih mail lista
koje bih sakupljao putem takvog jednog software-a. Nije mi uopste u cilju kvantitet, tako
da ne bih uopste zalazio u vode mass mailinga ili ti ga spamanja.

Stavise, ni ja ne bih te mail liste koristio u licne svrhe (iako bih imao daleko vecu zaradu
ukoliko bih pokrenuo neki dugorocniji projekat, ali "brze pare" je ono sto me momentano i
inspirisalo da dodjem na ovu ideju, jer --> ), vec bih te mail liste prodavao ili klijentima
koji su zaintresovai za odredjeni niche, ili bih te liste koristio za pozivanje ljudi u neku
grupu koja je u skladu sa njihovim interesima, s obzirom da sam ih i nasao u grupama
vrlo slicnog ili identicnog niche-a.

Moj prethodni klijent placao mi je 1$ po jednom kvalitetnom posjetiocu kojeg dovedem
u njegovu grupu, i napravio je narudzbu od njih ukupno 200. Ono sto sam ja uradio: otisao
sam u grupu koja ima identican niche ovom moga klijenta, i blago receno "prekopirao" sve
ljude iz jedne u drugu grupu...
...poso je dobar, a para la'ka...

Eto, to je ustvari citav koncept ideje, koju sam gore prezentirao, i zato bi mi ovakav jedan
alat bio od koristi, a onda ne vjerujem i da cu biti trazen zbog par stotina mail adresa... Winking

Huh, pozdrav Waving

Samopouzdanje, motivacija, uspjeh, produktivnost
Thank you
17-01-2011, 02:40 AM
(17-01-2011 12:15 AM)Neosynthesist Wrote:  Imaš rovadov primjer tu negdje na forumu, on je išao tim putem i to je sve radio u nešto malo slobodnog vremena koliko mu ostaje od fakulteta, pijančenja i svih ostalih aktivnosti, definitivno se sve to može postići i za razliku od one nelegalne alternative od ovoga se može izgradit legalan, visokoprofitabilan business, dosta infopreneura je baziralo cijelo svoje carstvo na kvalitetnim EMM listama.

Potpisujem

Definitivno ti preporučujem permission based email marketing. Ako imaš vremena, izaberi neki niche gdje postoji stalna potražnja za novim proizvodima i rješenjima (weight loss, bodybuilding, hair loss, stop smoking - ima toga kolko oćeš, malo istraživanja i već ćeš skontat šta treba), istraži malo najveće probleme u tom niche-u na koje ljudi traže rješenje, nađi ta ili neka dovoljno dobra slična rješenja i onda udaraj po popularnim forumima blogovima, facebook-u twitteru itd. Treba malo vremena dok skontaš kako i šta, no vjeruj mi, može se sve potrebno za započet naučit u nekih 5-6 dana - naravno treba konstantno nadograđivat bazu znanja.

Ako nemaš vremena, baci se u "make money online/internet marketing" niche - tu je vrlo lako doć do subscribera - npr znao sam dodat i po 10 dnevno uz 2-3 sata spamanja po Digital point i Warrior forumu te nešto surfanja po safelistama i traffic exchange-ovima, te zaradio nekih 400-injak $.

Što je još bolje da kada dođeš do nekih 100-200 subscribera možeš počet tražit tzv JV partnere koji imaju slične ili malo veće čak liste i onda radit kros promociju - ti promoviraš njegova sranja na svoju listu, ono promovira tvoje na njegovu - sve sam to već isprobao i garantiram ti da šljaka, no da je baš lako i nije, no opet ovisi kako uzmeš...

Ajd idem krmit sad definitivno

PS. @Neo - zašto svi misle da sam ja jebeni pijani razvratnik koji troši pare po kladionicama? Stars Ne ide mi u glavu stvarno...

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Thank you
Thanks given by (2): Neosynthesist, anarchox
13-03-2011, 03:34 AM
Nisam licno probao ali koliko znam mnogo je hvaljen Atomic Mail Hunter a od onih koji ne kostaju nista a necemu vrede probaj Droid Email Seeker.

Davidian, ponosan član Internet zarada foruma od Oct 2009.
Find all posts by this user
Thank you
Thanks given by (2): Srle300, anarchox
Thread Closed 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 MailChimp Upute - Besplatan autoresponder / newsletter servis za slanje e-mailova rovad 47 43,132 10-09-2017 11:00 AM
Last Post: Aleksanda117
Icon4 Baza Ex-Yu e-mailova na prodaju - 6 milijuna InFlames20 19 17,083 18-04-2013 04:41 PM
Last Post: Igor Tomić

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)