Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokacije za link building
14-01-2011, 10:53 PM
Lokacije za link building
Sada baš razmišljam koji su sve "kanali" za dobiti free link. Imamo...
Forum link building
Blog comment link building
Article directory link building
Link directory building

Postoji li još koji? znam da sam neki propustio. Hvala!
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
14-01-2011, 11:40 PM
RE: Lokacije za link building
http://www.internetzarada.org/koje-seo-a...-1851.html
http://www.seomoz.org/article/search-ran...k-building

To bi ti moglo pomoci.

Pa vec samo od tih 4 vrste mozes imat poprilicno efekta. Recimo da se i forum link building moze podjelit i na forum komentiranje i na forum profile, ali to mozes prosirit i na profile na raznim stranicama, ne mora biti forum. Recimo linkedin dozvoljava da stavite dofollow link u vas potpis bez anchora ali je svejedno jaki link. Tak da Profile bi odvojio kao zasebnu kategorriju.

Osim Article Direktorija bi spomenuo siri pojam article marketing. Ima dosta servisa koji distribuiraju textove na blogove. Ali uglavnom se placa pretplata. Osim toga ako prosiris potraznju na razne manje popularne i niche article direktorije moze se pronaci jos dosta article dir sajtova. Da ne pricam razni community sajtovi gdje mozes vlastiti blog pokrenut.

Cak i direktorije mozes podjelit na web, blog, niche, local itd.

PADs ili software directories gdje mozes dobit neki link ako uploadas neki softwarre.

Besplatni PR sajtovi.

Social Bookmarking, dosta je oslabio ovaj nacin ali ko trazi taj i nadje.

Guestposting - to je jedan od nacina koji jos nisam usavrsio ali pomalo se ucim.

Link exchange - naravno ne 2 way.

Imas ih jos tipa linkbait, testimonials, embedable sadrzaj ali preskocit cemo to za sad.

Ono s to zelim reci da nema puno free link building metoda. Sve ostalo osim tih par klasicnih nacina trebas ulozit novce. Tako da moj savjet je da se prvo izucis u tim metodama koje imas na raspolaganju i da postanes jako dobar u njima, pod to mislim ponajprije da se bacis u stvaranje dobrih resursa za te metode koje su ti poznate. A onda kasnije kad budes bio "pro" s tim metodama e onda pocnes prosirivat svoj LB portfolio Winking

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (4): Igor Tomić, reflex, drazenbr, Imenik
07-04-2011, 03:16 PM
(14-01-2011 10:53 PM)reflex Wrote:  Sada baš razmišljam koji su sve "kanali" za dobiti free link. Imamo...
Forum link building
Link directory building

E a sta bi bilo: "Article directory link building" ?
Send this user an email Find all posts by this user
21-04-2011, 02:45 AM
Smil42c642f95f382 RE: Lokacije za link building
(07-04-2011 03:16 PM)barufet85 Wrote:  E a sta bi bilo: "Article directory link building" ?

Article Directory link Building - kada submituješ članke u Article direktorije , ispod članka imaš svoj Resurs deo u koji stavljaš 2 anhor linka s ključnim rečima. Jedan vodi na stranu koju promovišeš (Money Site), drugi link ide ka sajtu koji takodje promoviše Money Site (npr. Squidoo, Hub, Wordpres, Blogger...)

(14-01-2011 10:53 PM)reflex Wrote:  Sada baš razmišljam koji su sve "kanali" za dobiti free link. Imamo...
Forum link building
Link directory building

Pa recimo da dodamo i:
- Socijalni sajtovi link building
- RSS feed agregatori link building
- Free subdomain link building (MU, BuddyPress, Blogger...)

Evo primer jedne kombinacije linkovanja
[Image: SEO-link-infozarada-sajt-izrada.jpg]

poz svim forumašima
Dragoslav

Dragoslav Infozarada --> Stručnjak za internet biznis od 2005, Skype kontakt: dragoslave
02-05-2011, 10:43 AM
(21-04-2011 02:45 AM)Dragoslav Infozarada Wrote:  
(07-04-2011 03:16 PM)barufet85 Wrote:  E a sta bi bilo: "Article directory link building" ?

Article Directory link Building - kada submituješ članke u Article direktorije , ispod članka imaš svoj Resurs deo u koji stavljaš 2 anhor linka s ključnim rečima. Jedan vodi na stranu koju promovišeš (Money Site), drugi link ide ka sajtu koji takodje promoviše Money Site (npr. Squidoo, Hub, Wordpres, Blogger...)

Forum link building
Link directory building

Pa recimo da dodamo i:

poz svim forumašima
Dragoslav

Vidim da koristiš SEnukeX Wub odličan alat
Ja sam ga nedavno nabavio i još ga proučavam pogotovo modul link sheme
23-05-2011, 03:39 AM
(02-05-2011 10:43 AM)Kitoglaw Wrote:  Vidim da koristiš SEnukeX Wub odličan alat

Svaka čast, tebi ništa ne može da promakne Smile I dokle si stigao s proučavanjem?

Dragoslav Infozarada --> Stručnjak za internet biznis od 2005, Skype kontakt: dragoslave
23-05-2011, 12:07 PM
NukeX je dobar alat al nebi se smjelo oslanjat samo na njega
Ja ga gledam kao 5u1 proizvod,osim toga kao i svaki alat iziskuje dosta vremena za učenje
17-06-2011, 05:29 PM
Mozda je ovo vec bilo negde, ali ne mogu da nadjem pa bih pitao:
Zanima me da li vam je link building za home page razlicit od link buildinga za ostale stranice vaseg sajta? I da li uopste radite ostale stranice ili samo home page?

I am your visitor, be nice to me!

19-06-2011, 04:10 AM
(17-06-2011 05:29 PM)visitor Wrote:  Mozda je ovo vec bilo negde, ali ne mogu da nadjem pa bih pitao:
Zanima me da li vam je link building za home page razlicit od link buildinga za ostale stranice vaseg sajta? I da li uopste radite ostale stranice ili samo home page?

Ukoliko želiš da rangiraš za neke ključne reči, ne samo sa home page već i sa ostalim stranicama, naravno da ćeš i za njih raditi link building. I u principu je isto kao i za home page.

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti

Travnjaci
Find all posts by this user
19-06-2011, 12:57 PM (This post was last modified: 19-06-2011 12:58 PM by Davor Bomestar.)
Trebalo bi radit SEO za sve stranice a ne samo homepage jer je to puno prirodnije, sad koliko ko to radi u praxi to je vec upitno. Homepage je obicno najaca stranica pa vecina linkova treba ici na pocetnu ali treba uzet u obzir da Google sve vise gleda snagu domene a ne samo pojedine stranice tako da stvarno nije lose radit linkove i prema podstranicama.

Link building je donekle razlicit ali to ovisi vise o metodi nego o nama. Razne vrste Direktoriji poput free, paid, niche, local, softver dozvoljavaju linkove samo na pocetnu, uz izuzetak deep link direktorija. Ako izuzmemo forume mnogi web 2.0 profili gdje mozete staviti link podrzava samo stavljanje linka na pocetnu. Isto tako ako negdje prezentirate svoju firmu tj. web stranicu necete staviti link na podstranicu nego na pocetnu.

S druge strane neke metode poput stavljanja linka u potpis na forume nije ograniceno gdje linkate. Article directories vecina dozvoljavan linkanje na bilo koju stranicu. Guest blogging/Guest posting ovisi o tome kako se dogovorite sa vlasnikom bloga. Mnogi nece dozvolit link u clanku pa cete morati napisat mali uvod o piscu koji ide na pocetak ili kraj texta, slicno kao i bio/resource box kod article directories a tu je malo teze dobit zeljeni link jer ipak blogovi su puno vise moderiraniji nego article directories pa ce vam malo teze dozvolit linkanje na neki subpage gdje prodajete neki proizvod. Tako da sa guest postingom je moguce dobit link na podstranicu ali vecina boljih blogova ce preferirat da linkate na pocetnu.

Vec sam bio dosta spominjao ali nije lose spomenut. Nemojte forsirat "komercialne" anchor textove. Znaci kod vecine jakih sajtova od jakih brandova oni imaju 80-90% anchor textova koji su URL, brandname i slicne varijacije. Npr. gap.com od 8,100 linking domena ima ove anchor textove:
gap sa 3288 domena
www,gap.com sa 886 domena (stavio sam zarez poslije www iako dodje tocka, jer mi IZ forum automatski pretvara u link i prikazuje sa http)
the gap sa 672 domena
gap.com sa 650 domena
no anchor text sa 356 domena
http://www.gap.com sa 299 domena
http://www.gap.com/ sa 169 domena
sliku sa alt tagom sa 132 domene
gap inc sa 116 domena
gap online sa 57 domena
shop clothes for women men maternity baby and kids gap sa 56 domena (prvi komercialni zastupljeniji anchor text je tek sa 56 sajtova od 8,100)
onda slijete website, visit website, visit us, gap website, baby gap itd.

Prvi slijedeci komercijalni anchor text im je "clothing" sa kojeg imaju na dolaznim linkovima sa tek 11 domena. Kad usporedite sa brojem Linking domena postotak komercialnih keyworda u anchor textova je strasno mali. To pokazuje da grade autoritet website-a u cijelini putem linkova a ne da guraju rankinge nabijanjem anchor textova. Kao sto rekoh puno puta, anchor text je samo jedan faktor sto utjece na rangiranje i ako vam o anchor textovima ovisi cijela strategija onda se necete dobro provesti. Trebate tezit da rangirate sto bolje sa sto manje anchor textova ali naravno za to treba puno kvalitetnih linkova, jer ako se oslonite samo na direktorije, forum profile i social bookmarking onda sve ovo nema smisla.

Kao i uvijek, ovo je samo moje osobno misljenje, svatko ima svoja iskustva pa tako i pravo na svoje drugacije misljenje.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (4): visitor, djetlic, Drenova, LeonMak
14-08-2011, 06:09 PM
Jel isplativ SEnukeX?
14-08-2011, 06:27 PM
(14-08-2011 06:09 PM)hiren28 Wrote:  Jel isplativ SEnukeX?

Sve zavisi. Na primer ako imas 100 sajtova sigurno da ce ti se isplatiti, evo jedne racunice. Imate 100 blogova i na svakom blogu ste pre par dana dodali po 1 clanak i sad zelite da radite deep link building, zelite da prijavite na 100 bookmarking sajtova. Da placate Indijce to da rade treba vam po 5$ za 100 submit-ova, sve ukupno biste potrosili 100*5=500$, a ovo platiti oko 140$ pa vi vidite + imate jos mnostvo mogucnosti....

Adscendmedia - Vodeca CPA mreza!
06-10-2011, 12:10 PM
Besplatni PR sajtovi.

Ima negdje popis domaćih i stranih besplatnih PR sajtova, ili da se može barem jedan tekst
besplatno ubaciti ?

Undiscovered Croatia
22-12-2014, 06:41 PM (This post was last modified: 22-12-2014 06:42 PM by Moskwa.)
(02-05-2011 10:43 AM)Kitoglaw Wrote:  
(21-04-2011 02:45 AM)Dragoslav Infozarada Wrote:  Article Directory link Building - kada submituješ članke u Article direktorije , ispod članka imaš svoj Resurs deo u koji stavljaš 2 anhor linka s ključnim rečima. Jedan vodi na stranu koju promovišeš (Money Site), drugi link ide ka sajtu koji takodje promoviše Money Site (npr. Squidoo, Hub, Wordpres, Blogger...)

Pa recimo da dodamo i:

poz svim forumašima
Dragoslav

Vidim da koristiš SEnukeX Wub odličan alat

SEnukeX je dobar na kratke staze,moze da poboljsa ranking na brzinu ali na duze staze vise skode takvi linkovi tvom sajtu nego sto ga poboljsavaju.Ne mozes da zeznes google,sve provaljuju pre ili kasnije.Sve sto brzo dodje brzo i ode.Izgradnja prirodnih linkova sa dobrim anchor tekstom je najboja.Postavljanje svog linka na razne link direktorijume je jedan od dobrih nacina izgradnje prirodnih linkova.

Igrice oblacenja
VR6
fishing games
Max 3 linka dozvoljeno je u potpisu. :)
22-12-2014, 07:09 PM
(22-12-2014 06:41 PM)Moskwa Wrote:  
(02-05-2011 10:43 AM)Kitoglaw Wrote:  Vidim da koristiš SEnukeX Wub odličan alat

SEnukeX je dobar na kratke staze,moze da poboljsa ranking na brzinu ali na duze staze vise skode takvi linkovi tvom sajtu nego sto ga poboljsavaju.Ne mozes da zeznes google,sve provaljuju pre ili kasnije.Sve sto brzo dodje brzo i ode.Izgradnja prirodnih linkova sa dobrim anchor tekstom je najboja.Postavljanje svog linka na razne link direktorijume je jedan od dobrih nacina izgradnje prirodnih linkova.

SEO nuke je samo alat (vredan preko $120 mesečno kolko se sećam da je bio) koji ima svoje prednosti i mane.

Čovek je iza tog alata i on pravi izbor: dobar ili loš. Kao i tastaturom i mišem: da napišeš dobar linkovan Tier1 članak ili neko spamersko njesra.

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  New Link Building Method tiffanyharrisca 0 2,536 14-06-2018 10:57 AM
Last Post: tiffanyharrisca
  SEO - Link Building Direktorijima Davor Bomestar 51 33,756 24-09-2016 10:12 AM
Last Post: krleee
  Link building sa blog postovima Lakisa94 10 5,720 08-06-2016 01:45 PM
Last Post: kres0
  Link Building Taktike koje savjetuje Neil Patel Davor Bomestar 4 5,699 07-09-2015 06:19 PM
Last Post: ekibum
  SEO - Link Building Forumima Davor Bomestar 40 29,434 02-09-2015 02:16 PM
Last Post: cwvps
  SEO - Link Building Blog Komentiranjem Davor Bomestar 31 27,290 02-09-2015 01:20 PM
Last Post: cwvps
Rolleyes SEO Link building Manuel16 9 5,402 13-08-2015 11:33 AM
Last Post: shulk
Star Besplatan Link Building alecmreza 29 14,366 06-05-2015 01:25 AM
Last Post: Igor Tomić

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)