Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrijeme je za...
22-11-2010, 01:40 PM
Vrijeme je za...
Tako nekako se zvao jedan od prvih filmova o ratu u hr. zapravo se zvao "vrijeme za" ek se ne varam.

No ono što sam htio reći da smatram kako je došlo vrijeme da se unovči hr web prostor. kad sam ja počinjao zarađivati na internetu hr web prostor je bio tako mali da je to bilo bolno a sad imamo preko milion ljudi samo na fejsu!
Evo do prije 3 tjedna sam radio u jednoj ljevaoni i ekipa na gablecu je samo mlatila o frigin' farmvilu! Hysterical
Stvarno, koliko vas živi od domaćih web stranica?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-11-2010, 03:20 PM
RE: Vrijeme je za...
Mislim da ima par ljudi ovdje koji su samo bazirani na domaće tj ex-yu područje.
Neki dan je netko u jednoj temi spomenuo da je ove godine kroz carinu prošlo 35 000 paketa naručenih iz inozemstva, vjerojatno nije sve naručeno preko Interneta, ali sigurno je da ima toga sve više.

Jbg, 2010, skoro 2011. je, vrijeme je da uhvatimo korak sa vremenom.
Btw, razmišljaš li još o onim zajedničkim projektima? Ono je bio velik blow-off, no možda je sve bila stvar samo boljeg organiziranja.

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
22-11-2010, 03:33 PM
Pa pazi, jako zanimljiva tema.
Nemam puno vremena pa ću napisati u kratkim crtama.

Upravo je sada ono najbolje vreme da se "rastura" domaće tržište, još uvek je jako jako slaba konkurencija za 99% ključnih reči. Ono gde je konkurencija već polako zasićena su reči "internet zarada" , "računari" , "smešne slike i snimci" , i u tom fazonu su preplavili. A za skoro sve ostale je konkurencija neverovatno slaba.
Tako da ako se sada krene može se kroz godinu dana stvoriti fin projekat.
I sam sam počeo sa jednim velikim projektom pa ti pričam iz iskustva.
Još jedna stvar koja nama koji smo bazirani na domaće tržište da kažem ide u prilog je to što su ljudi na našim prostorima po defaultu vrlo lenji, brzo odustaju, i ako nije zarada preko noći (što je jako teško naći i nije poetna u tome jer je to kratkog veka) - onda većina njih to batali pre nego što su zaista i počeli.

I naravno da se može zaraditi, sjajan spoj je: FB stranice + jak sajt ili više njih i uživanje.
Treba dosta raditi u početku (kao što ja npr još uvek radim, ali već sve manjim intenzitetom), a kasnije se može lepo živeti od toga što si svojim rukama stvorio, uz mnogo truda, učenja itd. Winking

U startu je samo najbitnije dobro istražiti ključne reči koje želiš dominirati na našem tržištu i biti jako uporan, istrajan i da veruješ u to što radiš da će ti se posle isplatiti. Ja sam tako sebi postavio neki period od 3-4 meseca da ne razmišljam u pravcu love već u pravcu kvaliteta sajta i marketinga. A kasnije će doći na red da se uživa u plodovima rada Winking
Find all posts by this user
23-11-2010, 08:48 PM
Zapravo,nakon kraćeg istraživanja stvari, to siromaštvo našeg weba može predstavljati i problem: kako raditi link building ako nemaš ono što imaš na eng webu!

Evo sad upravo testiram linkanje na forumima pa da vidim kako će to proći za hr web
23-11-2010, 09:47 PM
Pa od "standardnih" metoda jedino i imaš forume i blogove, čak i blogova fali po nekom mom površnom mišljenju.

Nisam se ozbiljnije bacio na domaće tržište osim pukog površnog researche-a, ali i ja mislim da bi bilo pametno započet nešto i za koju godinu pristojnu paru kupit.
Za početak, ozbiljno razmišljam napisat kratki report o zaradi preko neta (skupio sam zadnjih mjeseci sve živo od squeeze,sales page-ova, skripta, profi dizajnerskih mini alata za "korice" knjiga itd), skupit ljude na listu i onda kasnije prodavat knjige, uglavnom svoje, možda i neke mini launcheve radit. Ne bih baš htio prodavat maglu i puste snove, ali ipak je raja u nas nekih 10-ak godina iza Zapada što se tiče dubljeg znanja o Internetu kao novom obliku poslovanja pa je i lakše prodat "get rich overnight" spike.

Ako može Sanjin zašto ne bih mogao i ja Biggrin. Jedina će razlika bit to što je on propali riječki student a ja ću po svoj prilici bit splitski.

Problem je jedino što smo još uvijek mali. Teško je ciljat iti jednu nišu isključivo kada je nivo pretraga i općenito interesa sto, ma tisuću puta manji nego za sajtove na Engleskom.

Nadam se nekom čudu pa da bude brzo neki "bejbi bum". Smile

CERTIFIED HOSTING - Stabilan i siguran hosting
Airsoft Field
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)