Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EntroPay Virtuelne Kreditne Kartice
05-02-2013, 05:36 AM
RE: EntroPay Virtuelne Kreditne Kartice
Pozdrav svima, evo još jednog nooba Biggrin
zbog potrebe plaćanja putem PayPal-a odlučio sam da se registrujem na EntroPay sajtu, već urađeno, ali još nisam dopunio karticu a pošto sam noob kao što sam naveo hteo sam još jednom da potvrdim da li sam sve shvatio kako treba, ponajviše oko registracije adresa i verifikacije naloga na pejpalu. Nadam se da me nećete gađati jogurtom ili ako baš mora barem da ne bude flaširan Biggrin LOL

Dakle iz Srbije sam, imam Visa Internet karticu kod Intesa banke, registrovao sam nalog na EntroPay-u i prilikom registracije sam koristio svoje pravo ime, prezime, ulicu broj, mesto, naveo "Srbija" ali koliko vidim u podešavanjima naloga sve to može da se promeni ako bude trebalo.
Dobio sam difoltnu Visa karticu, nisam je još dopunio pa su svi brojevi 0 (piše Top-up to see numbers, tako nešto) probao sam da napravim i dodatnu karticu ali sam dobio pitanje samo kako da je nazovem ništa više, nikakve nove podatke nisu tražili tipa ime, prezime i ostalo, obrisao sam je naravno tako da je ostala smo ona difoltna.
To je što se tiče Entropay-a.
Inače, ovde se pominje da blokiraju račun posle nekog vremena neaktivnosti! moraću onda da požurim, pre 5 dana sam se registrovao tamo...

Paypal
Na PayPal-u sam registrovao nalog na svoje pravo ime, prezime, ulicu i br, pravo mesto i ptt broj, samo sam za državu uneo Bosna i Hercegovina! uneo sam i svoj pravi MTS broj telefona, e sad, da li sam ja možda tu pogrešio što sam koristio prave podatke sve osim zemlje? Koliko vidim na PayPal nalogu ime ne može da se izmeni, adresa može sve osim države, e-mail isto itd...

Jesam li ja tu nešto pogrešio?
Koliko sam skontao sad mi ostaje da prebacim novac na Entropay vizu (kad sam već kod toga ako prebacim npr 30€ oni će mi od toga skinuti 4.95% što je 1,485€ tako da ću zapravo imati raspoloživo 28,515€ ? tako?) onda unesem te brojeve (kad ih dobijem) virtuelne vise na paypal nalogu i kliknem na opciju "Link and confirm my debit or credit card" koja mi je u notifications na paypalu?

A da li postoji neka provizija peypala kad plaćam robu na nekom webšopu? Koliko recimo treba da uplatim ako predmet koji hoću da kupim sa troškovima isporuke košta, lupam, 35€?

Unapred hvala na pojašnjenju i izvinjavam se svima koje sam smorio Tonuge2
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-02-2013, 06:51 PM (This post was last modified: 05-02-2013 07:13 PM by Koperfild.)
OK, uplatio sam danas 38€ na entropay vizu, video sam da proviziju od 4,59% zapravo dodaju na taj iznos a ne da oduzmu od uplaćenog, još bolje/lakše i onda otišao na paypal nalog i tamo uneo broj kartice, skinuli su navodno $1.95 USD za verifikaciju i sad mi kaže da treba da potražim izveštaj o plaćanju sa entropay kartice međutim ja to nigde ne vidim ?
"Check your summary of financial activity provided by your card issuer"... i tu treba da nađem 4-cifarni broj koji unosim na paypal-u!

Problem 2: na entropay-u traže da verifikujem svoju pravu karticu sa koje sam uplatio sredstva (to je prošlo OK) kaže da treba da držim karticu pred web kamericom, najs, a šta za one koji nemaju web kamericu i ne nameravaju da je kupe!!!
Burazer mislim da ima na notbuku kamericu ali ni ja ni on je nikad nismo koristili, čak ni isprobali!!!

Problem 1: proizvod koji sam hteo da kupim košta 36,75€ a na entropay nalogu mi piše:
Actual Balance €38.00
Available Balance €35.50
gde je onih 2,5€ ? Paypal bi trebalo da je skinuo oko 1,403€ !!!
Takođe, na nalogu kartice u banci Intezi piše da imam nedospele obaveze u iznosu od 42,44€ ???
Ako može pomoć!
05-02-2013, 08:55 PM (This post was last modified: 05-02-2013 08:56 PM by mindhunter.)
Pored svake kartice imas opciju View statement i tu gledas.

Ja sam verifikovao nalog pre par 3-4 godine pa se vise i ne secam kako ide, ali znam da su mi trazili skenirani pasos ili licnu kartu i skeniranu viza karticu i zadnji izvod iz banke(za ovo sam im rekao da ne dobijam i nije bilo problema). Kazi da nemas kameru i pitaj da li mozes da skeniras.

Ne znam kako je za BIH ali kad se registrujes na Hrvatsku, skida ti direktno sa kartice, znaci ne stavljas novac na paypal pa onda sa tim placas, vec ide direktno tako da ne postoji mogucnost da paypal zamrzne novac jer novac nije kod njih.

I zadnje i veoma bitno, kad kupujes digitalni proizvod tu nemas sta da brines, medjutim ako kupujes preko paypala materijalni proizvod, obavezno pogledaj na tom webshopu da li mozes da promenis shipping address, tj da platis sa jednom a da saljes na drugu adresu.

This is Your Life And It's Ending One Minute At A Time

05-02-2013, 09:07 PM (This post was last modified: 05-02-2013 09:09 PM by Koperfild.)
1. Hvala na odgovoru,

pogledao sam u View statement i tu nema ništa od pej pala (na samom pej palu piše da su skinuli iznos od 1,95 dolara ili nešto slično da bi proverili karticu, ja treba da upišem kod transakcije koji bi treba da se vidi na entropay-u a onda će nakon 24h vratiti taj novac na moj paypal nalog, bar tako tvrde!).

Verifikaciju entropay virtual vize sam probao sa drugarevog notbuka koji ima kamericu, jedva naterah da proradi, instalacija silnih fleševa, java i šta sve ne, međutim kaže "drži karticu ispred kamere" ja držim kako je predviđeno, jednostavno je, međutim ne prepoznaje je a pride kartica je na ekranu prikazana naopačke umesto da se čita s leva na desno text je s desna na levo o.O uglavnom to nije uspelo, kaže da pokušam sa drugom karticom (kao da ih imam 10...)

Što se billing i shipping adresa tiče to mi je poznato, znam da neki takođe traže da se adresa slanja poklapa sa paypal adresom ali većini to nije bitno...

Pozdrav
P.S. evo sad pišem podržci entropay-a... a ja mislio da ću za par minuta od uplate na virtuelnu vizu moći preko paypala da platim... za srbiju izgleda ništa nije jednostavno :/
05-02-2013, 09:23 PM
Dobices u toku 24h verovatno, ne dobije se statement odmah koliko se secam.

Kontakriaj ih i reci im da imas problem sa verifikacijom i objasni i pitaj da li moze sken ili sta vec ima od opcija sad, odgovorice ti brzo.

05-02-2013, 09:37 PM
Ok, hvala,
nov sam u ovome pa verovatno deluje kao da sam paranoičan Biggrin mada ipak ne bi da izgubim ni tih 40ta evra, preživeo bi ali ipak nije baš malo.
Poslao poruku podršci, sad čekam da odgovore Biggrin lol ovo me podseća na onu situaciju kad po prvi put poručuješ s neta, dobiješ broj za praćenje i odma ga uneseš na recimo 17track.net da vidiš šta piše iako će tek za par dana da se vidi Biggrin i onda svaki dan, par puta gledanje aaaahahaha.

Inače, i do sad sam naručivao preko paypala ali preko posrednika (kako je on otvorio nalog na pp to je strogo čuvana tajna) koji je tu uslugu naplaćivao ~20%
05-02-2013, 09:48 PM
Entropay te nece sigruno prevariti, ozbiljna je to kompanija, ja licno nikada nisam imao probelma sa njima a koristim ih vec 5 godina. Jedini rizik u koji svesno ulazis je paypal ali i sa njima nikada nisam imao problema. Budi strpljiv, kad jednom verifikujes posle ide sve lako.

Thanks given by (1): Koperfild
05-02-2013, 09:51 PM
pa, pare su na entropay kartici tako da još nije čupavo Tonuge2
Javljam šta sam uradio, čim bude nekih promena.

Pozdrav
06-02-2013, 02:21 AM
Daklem: javili su se, kao što je već pominjano ovde, traže kopiju nekog identifikacionog dokumenta tipa lična karta, pasoš isl, zatim neki račun za potvrdu adrese i obe strane kartice!
Skenirao pasoš i karticu za adresu sam im ponudio da je vide u pasošu pošto piše puna adresa a ja nemam baš ništa na moje ime tako da su svi računi na kevino ime...
Poslali su mi link gde treba da uploadujem to, probao jedno 10 puta, stranica ne radi!!!
Koliko vidim ovi su na Malti! nije li se Malta pročula po online prevarama pre izvesni niz godina Biggrin hihihihi
06-02-2013, 07:01 PM
E, pa, sredio sam Entropay nalog, poslao im skenirani pasoš, račun za struju i debitnu karticu, ostalo su oni sredili ali i dalje nema ono što je paypal skinuo, samo dve stavke: Opening Balance (0,00€) i ono što su EntroPayci skinuli za dopuni računa (oko 1,88€)...
Valjda će se pojaviti uskoro! Inteza je prenos sredstava na entropay karticu evidentirala u roku od odmah...

poz

P.S. jel treba sad da promenim podatke na entropay nalogu tako da se slažu sa onim što piše na paypal u (treba državu da prebacim sa Srbija na BiH)?
07-02-2013, 12:25 AM (This post was last modified: 07-02-2013 12:29 AM by mindhunter.)
Sacekaj jos malo pa ih kontaktiraj i pitaj, dobija se izvestaj u roku od 24h pod uslovom da je paypal skinuo, bar je bilo tako.
Entropay podatke ne diras, moraju da ti budu pravi podaci, ti mozes da napravis koliko hoces novih entropay kartica na bilo koje ime, ali posto si ti otvorio paypal na tvoje ime i entropay default kartica ti je na tvoje ime, nemas sta da menjas. Jedino ako ponovo otvaras paypal nalog na neko drugo ime, ti na entrropay-u napravis karticu na to ime i prijavis tu karticu na paypal. Znaci menjas samo ime kartice ali ne i tvoje podatke, jer paypal ne moze da zna da si ti registrovan na entropay iz Srbije. Stanovnici vecine evropskih drzava mogu da imaju kartice i racune i drugim drzavama, tako da si ti sada drzavjanin BIH koji ima racun i karticu iz neke banke sa Malte.

07-02-2013, 12:54 AM (This post was last modified: 07-02-2013 01:11 AM by Koperfild.)
Ok, sačekaću još dan-dva pa ako ništa ne bude kontaktiram ih.
Samo jedno malo pojašnjenje, od početka teme se pominje "kreiranje kartice na ime" odnosno:
(07-02-2013 12:25 AM)mindhunter Wrote:  ti mozes da napravis koliko hoces novih entropay kartica na bilo koje ime,
na osnovu toga, ja sam najpre pomislio da kada se kreira kartica treba uneti ime, prezime i slične podatke koje se vezuju za karticu npr adresa tj. sve ono što npr. mogu da vide u prodavnici kad provučete karticu i odštampaju vam račun, tako da mi je bilo čudno kad sam ja pravio karticu pošto me je sistem samo pitao za tzv. "Card friendly name" tj. nešto po čemu bi prepoznavao karticu recimo ako želim samo da je koristim za paypal plaćanje, prigodno ime bi bilo VirtuPal Biggrin slično sam i ja lupio ali izgleda da tu zapravo treba upisati ime i prezime koje će korespondirati imenu i prezimenu sa kojim je otvoren paypal nalog!!! što bi u mom slučaju zapravo bilo moje pravo ime i prezime!!!

Odnosno, ja sam pomislio da je ovako: otvorim nalog na entropay-u sa mojim pravim podacima, onda napravim virtuelnu vizu sa lažnim podacima (ime, prezime, ulica, grad, država....) i sa ovim lažnim podacima registrujem paypal nalog...

Tako d mi je sad čudno da mi na pejpalu piše da sam iz BiH ali sama virtuelna kartica nije vezana za bilo koju državu a cela frka oko paypala je što oni insistiraju na proveri državljanstva!!!

Možda mi se zato i ne vidi ono što je paypal pokušao da skine...
Mislim da je ovo moglo mnooogo jednostavnije da se odradi...

+ ja sm gledao da za prvi put uplatim što je moguće bliže cifri koju treba da platim za proizvod (36.75€), uplatio sam 38€, sa računa skinuto 39.88€ (zbog usluge što je OK) ali mi sad piše: Available Balance €35.50 što znači da ću biti kratak za plaćanje proizvoda... sajt im je katastrofa, nigde ništa nije objašnjno kako valja, objašnjenja su im jedna prosto-proširena rečenica...
07-02-2013, 01:53 AM (This post was last modified: 07-02-2013 01:56 AM by mindhunter.)
(07-02-2013 12:54 AM)Koperfild Wrote:  Odnosno, ja sam pomislio da je ovako: otvorim nalog na entropay-u sa mojim pravim podacima, onda napravim virtuelnu vizu sa lažnim podacima (ime, prezime, ulica, grad, država....) i sa ovim lažnim podacima registrujem paypal nalog...

Upravo tako se i otvara. Kao sto si i reako, otvaras entropay account na svoje prave podatke, a posle kartice pravis posebno, znaci tu ti entropay ne trazi nikakve podatke za ulicu adresu i broj, samo ubacis to card name i to je to, to za card name je u sustini vise za tebe da se lakse snadjes ako napravis vise kartica mada ja sam za svaki slucaj napravio karticu na isto ime koje mi je i na paypal-u, ali ne verujem da ce ti to biti problem.

Cela frka oko provere drzavljanstva je u tome sto te cimaju tek kada "PRIMIS" novac. A ako bi hteo samo da placas preko paypal da bi se registrovao ovako na paypal neces moci jer nijedna kartica iz Srbije ne funkcionise jer je registrovana u Srbiji pa to paypal prepoznaje, i tome zapravo sluzi ova virtuelna kartica.

Kao sto rekoh ja ovom metodom kupujem preko neta vec godinama i nikada nisam imao problema. Nikada nisam primao novac ovako ali kao sto vidis u temi neki su primili pa im je paypal blokirao account i trazio proveru. Jednom mi se desilo da sam platio neki servis od 150$ pa su morali da mi refunduju, pomislio sam da je gotovo da ce sad da legne novac na paypal pa cu morati da povlacim na karticu i da ce da me blokiraju i traze proveru, medjutim, sreca pa su mi poslali novac direktno na karticu(preko paypala).

Ma sajt su menjali pre dva-tri meseca, pre je bilo sve(meni) mnogo preglednije, ovde se i ja pogubim.

07-02-2013, 05:34 PM (This post was last modified: 07-02-2013 06:26 PM by Koperfild.)
Taman sam ja krenuo da kukam kako nema još ničega a ja očekivao da će sve biti za par sekundi rešeno, kad ono konačno se vidi ono što je paypal skinuo (1,50€)...
Verifikovao sam najzad i tu karticu na paypal-u, kažu biće refundirano na moj PP nalog u toku 24h ali pošto piše da mi je "PayPal balance: $1.98 USD" predpostavljam da su to već odradili.

E sad, pitanje, kako plaćati tj. kakvo ponašanje je dozvoljeno a šta nije, jasno mi je da ne mogu da primam nikakve pare na paypal (ili će to biti da ne mogu da povlačim pare sa paypala na karticu? hmm) recimo ako prodam nešto pa da mi uplate na pp i takođe sam prilično siguran da ne smem da pokrećem pritužbe u slučaju da recimo ne dobijem ono sam kupio jer to vodi vraćanju para na račun što, kao što je rečeno, treba po svaku cenu izbegavati.
Ali, ako se dobro sećam, na prethodnim stranama je pomenuto da postoji opcija prebacivanja para na PP nalog i ond plaćanja sa njega a postoji i varijanta da PP povlači novac sa kartice (entropay)! Stekao sam utisak da je ovo drugo bolja varijanta za nas iz Srbije.
Takođe, ja sad imam na entropay kartici 35.50€ a treba mi 36.75€, da li će ako ja pokušam da kupim dotični proizvod, paypal spojiti iznos od 35.50€ sa računa i onih 1.50€ koje su na paypal nalogu? To bi onda bilo taman to Smile (pod uslovom da ne iskrsne još neki trošak pomenut na strani do koje može da se dođe samo ako ti podrška pošalje direktan link ... i ako na entropayu dozvoljavaju da se kartica isprazni do nule!!!).

Dopunsko pitanje: u kojoj valuti PP drži sredstva? Pošto za paypal balance piše iznos u dolarima a ispod toga u listi nedavnih aktivnosti su €, znam da se sva plaćanja sa Viza kartica obračunavaju u evrima.
Poz

P.S. He he, većeg smarača ovde niste imali Tonuge2 nakon što mi prođe ova prva kupovina preko PP-a ima da napišem knjigu-tutorijal kako se otvaraju svi potrebni računi Biggrin
08-02-2013, 02:05 AM
Sto se tice tih 1.98 USD ne znam sta bih ti rekao, meni je registrovana kartica na Hrvatsku i dobio sam novac nazad na entropay karticu.

Kao sto je vec receno ako u bilo kojoj varijanti primis novac rizikujes blokadu.

Ne znam da li ce ti spojiti paypal taj iznos kod njih, ali oni uzimaju proviziju za svaku transakciju.

08-02-2013, 02:19 AM
(08-02-2013 02:05 AM)mindhunter Wrote:  Ne znam da li ce ti spojiti paypal taj iznos kod njih, ali oni uzimaju proviziju za svaku transakciju.
Crap, ja sam bio ubeđen da je online kupovina besplatna, dole na stranici paypala kad se klikne na fees za plaćanje (Pay) kaže da je free!!!

Ništa, ja ću probati da platim ono pa ako prođe super ako ne, bemliga, valjda neće ništa da bude ako zaključi da nemam dovoljno sredstava !!!
Inače da sam znao da je bolje otvoriti pp na Hrvatsku tako bi i uradio, ma možda registrujem još jedan nalo na tetku Biggrin napravim i njoj entropay karticu pa nek kupuje na netu Tonuge2
08-02-2013, 02:44 AM
Moja greska, u pravu si, nema fees za kupovinu, sad sam bas proveravao. Ne znam da li je bolje na Hrvatsku ali meni odgovara sto skida direktno sa kartice. Dok sam imao na UK, morao sam prvo na paypal pa tek onda da kupim. Ne znam kako ide sa BIH.

08-02-2013, 03:02 AM (This post was last modified: 08-02-2013 03:27 AM by Koperfild.)
E, bemliga, probao i nije prošlo, kaže:
Funding Options
You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

da su bar napisali nešto tipa insufficient funds ili tako nešto da znam jel zbog toga ili nešto treće...
a i ovi se entropay-a, minimum uplata 15€ koje ja nemam na računu... da bar može 2-3 da se doda...
Prvo iskustvo sa paypalom = bolje da ga nisam ni otvarao...

P.S. ja nigde na pp nalogu ne vidim pociju da prebacim sredstva sa entropay na pp? možda zato što mi je nalog takav da mogu samo da plaćam ("As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.") ne vidim logičku vezu ali ajde...
08-02-2013, 06:55 PM
Ovo će biti interesantno...
Jučerašnji pokušaj nije uspeo definitivno zbog nedovoljno sredstava na entropay računu, danas sam dopunio karticu sa 15€ i plaćanje je prošlo ALI, da kao i uvek ono "ali" se mora negde pojaviti, sajt sa kojeg sam naručio (sarađujem s njima već 7-8 meseci) ima opciju unosa adrese plaćanja i adrese isporuke što sam ja naravno popunio tako da adresa plaćanja bude istak kao na paypalu a adresa isporuke logično u Srbiji, ali u poslednjoj fazi plaćanja, onoj koja se odvija na paypal-u isti je kao shipping address naveo BiH!!!
Poslao sam mail liku iz dotične prodavnice da proveri i potvrdi mi ovo za adresu međutim nisam očekivao da će posle par sati paket već biti poslat a on mi nije odgovorio.
Eh, kakav sam maler otići će za bosnu :/
09-02-2013, 08:22 PM
U redu je, neće otići za Bosnu Biggrin

Jedno pitanje, da li može direktno da se plaća EntroPay karticom?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Porebna pomoc oko kartice Fullest 1 988 18-03-2018 05:26 PM
Last Post: liquid
  Blokirene platne kartice :O Woltez 4 3,183 28-12-2011 08:29 PM
Last Post: tryengraved
Icon4 kreditne kartice Srbija bata 0 1,696 23-12-2011 10:19 AM
Last Post: bata
  VISA GIFT kartica ERSTE BANKE - za sve one kojima je hitno da dodju do kartice rigor04 7 12,560 30-05-2011 10:47 PM
Last Post: rigor04

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)