Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon - početnička pitanja
04-03-2012, 06:34 PM (This post was last modified: 04-03-2012 06:35 PM by Igor Tomić.)
RE: Amazon - početnička pitanja
Naravno da jeste, osim ako je u pitanju tvoj film/ pesma ili imas odobrenje autora za koriscenje njegovog dela.
(04-03-2012 06:23 PM)pravnik91ns Wrote:  Jel mi moze neko reci ako preko Amazona prodajem dvd, vhs ili muziku i stavim na sajt sa youtuba recimo deo filma ili isecak neke pesme, jel to krsenje autorskih prava?

Naravno da jeste, osim ako je u pitanju tvoj film/ pesma ili imas odobrenje od autora za koriscenje njegovog dela.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-03-2012, 03:06 AM
(04-03-2012 06:34 PM)smilika Wrote:  Naravno da jeste, osim ako je u pitanju tvoj film/ pesma ili imas odobrenje autora za koriscenje njegovog dela.
(04-03-2012 06:23 PM)pravnik91ns Wrote:  Jel mi moze neko reci ako preko Amazona prodajem dvd, vhs ili muziku i stavim na sajt sa youtuba recimo deo filma ili isecak neke pesme, jel to krsenje autorskih prava?

Naravno da jeste, osim ako je u pitanju tvoj film/ pesma ili imas odobrenje od autora za koriscenje njegovog dela.

Ali video sam da na nekim albumima imaju kao pojedinacno pesme da se kupe i da se cuje kao isecak iz pesme, tako da bih ja uradio isto sto i oni manje vise Biggrin
Al aj necu odmah prva metoda da mi bude nelegalna, smislicu nesto drugo. Hvala Smile
Send this user an email Find all posts by this user
30-03-2012, 05:35 PM
Da li smem da napravim sajt za affilate prodaju o proizvodu koji na kraju svog naziva ima slovo "R" uokvireno npr: Fillips®
tj. da li je taj proizvod zasticen kao Trade Mark ™.
Napomena: Ima ga na Amazonu u ponudi. To_clue
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
08-04-2013, 03:33 PM
Da li mogu reklamirati amazon facebooku? Recimo da imam facebook page određenog nichea, i recimo u albumu sa slikama ispod svake slike u opisu ili prvi komentar da bude amazon affiliate ? Da li bi bio blokiran ili bi prošao?
Find all posts by this user
08-04-2013, 04:18 PM
Ljudi, dosao sam ovdje da bi se informisao o necemu, al izgleda da cu ja vas morati informisati... Biggrin

Zamislite da ste i amazon, naravno vama je u cilju da prodate sto vise proizvoda i tu se prica zavrsava... koliko sam ja upoznat, svaki moguci nacin za prodaju preko amazona je dozvoljen (ja se bar nisam susretao sa nekim nacinom koji nije dozvoljen) eh sad bi to trebalo da znaci, da mozete koristiti twitter, facebook, slike na ovaj ili onaj nacin, bit je da dovedes nekog da nesto kupi... tako to funkcionise... mislim da je na pinterestu bilo to jedno vrijeme pravo IN, ubacit sliku, i link ka amazonu, tako da mislim da i na FB ne bi trebao da bude problem...

nazalost nemam bas nekog iskustva, al jednostavnom logikom, bit je dovesti sto vise kupaca, a kako, ja mislim da to ne bi trebalo da bude problem... eh jedino sto mislim da se ne bi smjelo, jesu nedozvoljeni sadrzaj sajtovi, mada ni za to nisam siguran... Biggrin

ako zamislis amazon, kao osiguravajucu kucu, a sebe kao covjeka koji prodaje zivotno osiguranje, onda ce vam biti lakse da svatite nacin na koji bi to trebalo da radi sve... Biggrin

eh da, meni je trebala informacija sta je sa ovim narucenim stvarima za koji nema zarade, nije mi jasno kako se to desilo, u svakom slucaju vidio sam da je dbomestar pisao da se i to desava, al eto ako neko ima iskustva kakva, volio bi da podijeli sa nama... nekako mi je fin iznos trebao da bude na ovu transakciju, pa bi mi bilo krivo da propadne.. Biggrin

eto nadam se da sam uspio bar malo da pomognem ovim koji imaju nedoumice iznad...

(p.s ja uzimam tekstualne linkove, i pravim posebno slike za proizvod koji prodajem, nekako izgleda uvjerljivije nego li amazon widget... Biggrin )

- Alternative medicine and health benefits from Ginkgo biloba
- Persian rug - best home improvement
08-04-2013, 07:04 PM (This post was last modified: 08-04-2013 07:10 PM by Igor Tomić.)
(08-04-2013 04:18 PM)omma987 Wrote:  Ljudi, dosao sam ovdje da bi se informisao o necemu, al izgleda da cu ja vas morati informisati... Biggrin

Zamislite da ste i amazon, naravno vama je u cilju da prodate sto vise proizvoda i tu se prica zavrsava... koliko sam ja upoznat, svaki moguci nacin za prodaju preko amazona je dozvoljen (ja se bar nisam susretao sa nekim nacinom koji nije dozvoljen) eh sad bi to trebalo da znaci, da mozete koristiti twitter, facebook, slike na ovaj ili onaj nacin, bit je da dovedes nekog da nesto kupi... tako to funkcionise... mislim da je na pinterestu bilo to jedno vrijeme pravo IN, ubacit sliku, i link ka amazonu, tako da mislim da i na FB ne bi trebao da bude problem...

nazalost nemam bas nekog iskustva, al jednostavnom logikom, bit je dovesti sto vise kupaca, a kako, ja mislim da to ne bi trebalo da bude problem... eh jedino sto mislim da se ne bi smjelo, jesu nedozvoljeni sadrzaj sajtovi, mada ni za to nisam siguran... Biggrin

ako zamislis amazon, kao osiguravajucu kucu, a sebe kao covjeka koji prodaje zivotno osiguranje, onda ce vam biti lakse da svatite nacin na koji bi to trebalo da radi sve... Biggrin

Hvala što pokušavaš pomoći ali nemoj baš da širiš dezinformacije.

Istina, svakome je cilj da zaradi što više, pa tako i Amazonu, ali npr. ne smeš da se reklamiraš tako da koristiš domen ili ključne reči na PPC platformama koje u sebi sadrže reči Amazon, Kindle ili brendove vezane za Amazon, niti pogrešno spelovanje tih reči (npr Amazzon).

Ne smeš nikome da nudiš nešto a da on za uzvrat kupi proizvod preko tvog linka itd ...

Za FB sam konkretno na nekom forumu pročitao da Amazon dozvoljava promociju na FB pages koje su u vašem vlasništvu. Ovo nije proverena informacija, sami se informišite da li je način na koji želite nešto da promovišete dozvoljen.

Sve je to lepo napisano i treba pročitati ako se bavite promocijom Amazon proizvoda. Ne vidim smisao rečenice "mislim da je to ovako i ovako", kada sve lepo piše crno na belo i ne ostavlja mesta nedoumicama i tumačenju. Sad, druga stvar je da li će progledati kroz prste ukoliko reklamiraš stvari malo mimo pravila ...

Samo, ako nekoga mrzi da pročita uslove pod kojima se može promovisati proizvod sa Amazona, zašto bi taj neko mislio da drugog ne mrzi da mu sve te informacije sažvače.

Btw...
Code:
This page describes requirements and restrictions applicable to you as a Program participant:
https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/help/operating/participation/

http://igortomic.net
28-04-2013, 10:09 AM
Registrovao sam se na amazon, verifikovao nalog itd... Ubacio sam neki bzv blog...na koji uopšte neću stavljati linkove.
Mogu li ja odmah početi sa prodajom, mislim na to da odmah plasiram linkove, tj. počinjem sa prodajom, ili da sačekam od njih da mi jave da li sam primljen u program?
07-09-2013, 06:24 PM
Dobio sam Amazon gift card u vrednosti od 50$
A čak ni nemam nalog na njemu.
Da li giftcard moze da se iskoristi za kupovinu ili licitaciju bez ulaganja?
16-09-2013, 06:58 PM
Pitanje-kada te nazovu na telefon i traže da ubaciš kod koji si dobio prilikom prijave na njihov partnerski program,kako da taj kod verifikujem ili šta već treba,da bih završio registraciju?

Dobre vibracije
05-10-2013, 01:37 PM (This post was last modified: 05-10-2013 01:38 PM by djetlic.)
Danas sam otvorio account, potvrdio telefonom, dali je to to ili ide još neka verifikacija?

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
06-10-2013, 08:25 PM
imam neka pocetnicka pitanja
1.Preko amazona zaradjujes prodajom, koji procenat ide nama ?
2.Kako treba da izgleda web-strana, moze neko neki primer da postavi ?
hvala
06-10-2013, 10:10 PM
(06-10-2013 08:25 PM)casio11 Wrote:  imam neka pocetnicka pitanja
1.Preko amazona zaradjujes prodajom, koji procenat ide nama ?
2.Kako treba da izgleda web-strana, moze neko neki primer da postavi ?
hvala

Kreće se sa 4% pa se postepeno povećava prema broju prodaja.
Kako god ti želiš.
18-11-2013, 05:41 PM
Ja koristim samo 1 widget s lijeve strane i to najbolje ponude dana za odredjenu kategoriju proizvoda. Sljedeci korak mi je dodavanje best seller rss feeda na odredjeni page.
05-12-2013, 12:20 PM
Regao sam se prije 5 dana na amazon i pisalo je da trebaju pogledat site i poslat mi odgovor međutim nisam dobio nikakav mail ali ja se normanlo mogu ulogirati na svoj račun.kolko treba čekati taj odgovor i šta ako me ne prime sa tim sajtom?
06-12-2013, 02:21 PM
Ja sam dobio odgovor nakon 4 dana.
Primili su me,a stranicu sam bio tek počeo razvijat tj. gotovo ništa nije bilo na njoj tako da mislim da ni ti ne bi trebao imat problema.
10-12-2013, 04:41 PM
0 bodova 10 dana i nema nikakvog odgovora, šta sad sa tim accountom jel če ga oni obrisati? i šta ako ja imam drugi sajt da im pokažem da se regam opet?
10-12-2013, 11:47 PM
Evo meni se desila uzasna stvar,dakle prihvatili su me odmah medjutim ja nisam procitao da je to bilo samo "trenutno prihvacanje" i tacno mjesec dana nakon sto su me prihvatili dosao mi je mail da me odbijaju jer sadrzaj nije dovoljno kvalitetan. Naravno napisali su kada promijenim sadrzaj da se ponovo prijavim. Tako nemoj se previse radovat za prvo prihvacanje.
12-12-2013, 06:08 PM
(10-12-2013 11:47 PM)Clairvoyance Wrote:  Evo meni se desila uzasna stvar,dakle prihvatili su me odmah medjutim ja nisam procitao da je to bilo samo "trenutno prihvacanje" i tacno mjesec dana nakon sto su me prihvatili dosao mi je mail da me odbijaju jer sadrzaj nije dovoljno kvalitetan. Naravno napisali su kada promijenim sadrzaj da se ponovo prijavim. Tako nemoj se previse radovat za prvo prihvacanje.

Sad imaš motiva da im pokažeš šta je SADRŽAJ. Smile

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
12-12-2013, 09:18 PM
(12-12-2013 06:08 PM)Vatra Wolf Wrote:  Sad imaš motiva da im pokažeš šta je SADRŽAJ. Smile

Upravo,ne odustajem Smile
Thanks given by (1): VWolf
11-01-2014, 07:53 PM
jel ovo moguče ja nisam dobio nikakav mail a još uvjek se mogu ulogirati na svoj račun koji sam dobio odma nakon registracije a prošlo je podosta vremena.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Amazon porez na zaradu? IMEmperor 51 24,210 16-12-2017 09:54 AM
Last Post: flex202
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,714 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
Biggrin Amazon linkovi rdamorei 0 1,028 15-09-2017 02:52 PM
Last Post: rdamorei
  Amazon Affilate Payment Reports guglastican 4 1,646 02-09-2017 02:47 PM
Last Post: Nikola91
  Amazon Affilate mala zarada guglastican 2 1,625 31-08-2017 11:41 AM
Last Post: guglastican
  Amazon - pratite me od nule do full time zarade m4ster 184 105,899 30-06-2017 12:22 PM
Last Post: Lazar023
  Amazon affiliate problem sa verifikacijom telefona allx2011 5 2,985 12-04-2017 11:24 PM
Last Post: allx2011
  OAXRAY - Amazon Sourcing Tool C0a1209 2 1,479 15-02-2017 06:48 PM
Last Post: C0a1209

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)