Post Reply 

Thread Rating:
  • 6 Votes - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Affiliate zarada putem besplatnih izvestaja
» ... za pocetnike a i za one iskusne :)
27-09-2010, 02:05 AM (This post was last modified: 09-12-2010 11:12 PM by Black Dragon.)
Smil42c642f95f382 Affiliate zarada putem besplatnih izvestaja
Pre nekoliko dana napisao sam tutorijal oko dobijanja visoko kvalitetne/ciljane posete
ali posle ponovnog citanja sam ga obrisao i resio da to malo bolje tj. detaljnije objasnim.

Uglavnom napravicu ovo kao step by step tutorijal kako za pocetnike tako i za one malo
naprednije. Jedino sto je potrebno je znanje engleskog jezika i malo vremena.

Ukratko : Potrebno je da napisete besplatan izvestaj stavite svoje affiliate linkove ili linkove
ka sajtovima na kojima vam je potrebna ciljana poseta i da promovisete taj izvestaj.

1. Korak : Biranje trzista
2. Korak : Pisanje izvestaja
3. Korak : Trazenje JV partnera
4. Korak : Promovisanje izvestaja

[Image: 1step.png]

- Trazenje profitabilnog trzista - Ovako vecina pocetnika u IM-u pravi jednu veliku gresku :
Prvo naprave proizvod a tek onda traze trziste kome ce ga prodavati. To je veoma pogresno
i u vecini slucajeva se moze zavrsiti neuspehom i odustajanjem od bilo kakvog daljeg posla.
Zbog toga prvo krecemo od biranja profitabiljnog trzista.

Ovo je veoma lak korak i necu ici previse u detalje zbog toga sto mi trazimo veoma profitabilno
trziste sto u vecini slucajeva znaci trziste sa dosta konkurencije a to je ono sto nama treba
(Ovo vam se na prvi pogled moze uciniti kao nesto vrlo glupo jer 90% drugih metoda pokusava
da vam pokaze nacin na koji da nadjete trziste sa sto manje konkurencije da bi se lakse probili
ali pokazacu vam kasnije zbog cega trazimo bas suprotno).

Ovako da bi ste napisali izvestaj nije vam potrebno bilo kakvo znanje iz nise (Niche - nisa) koju
odaberete ali ako imate bilo kakvo znanje bice vam od koristi to je sigurno.

Znaci idite na ClickBank, Amazon i vidite koji proizvodi su hot tj. sta se najvise danas prodaje i
onda mozete da idete i na Google i vidite koliko ima AdWords oglasivaca za trziste koje odaberete
(Sto je vise websajtova koji se oglasavaju putem AdWords-a to znaci da je trziste profitabilno jer
ti ljudi daju dosta para za tu reklamu jer verovatno ocekuju da ce im se pare vratiti putem prodaja
ili nekog drugog nacina monetizacije).

- Trazenje aff. proizvoda za promociju - Kada odaberete profitabilno trziste vreme je da odaberete
affiliate proizvod koji ce te promovisati u vasem besplatnom izvestaju. Ukoliko vec imate proizvod ili
ne zelite da uopste promovisete bilo kakav proizvod (Nije preporucljivo) preskocite ovaj korak.

Ovako treba da trazite proizvod koji ljudi vec kupuju. Znaci idite na ClickBank/Amazon i ukucajte vasu
kljucnu rec (Npr. odabrali ste “weight loss” nisu i logicno kljucna rec bi bila “weight loss”) i u rezultatima
pretrage ce te dobiti najprodavanije proizvode iz vase nise.

Kada birate proizvod koji ce te promovisati obratite paznju na :

1. Da li je proizvod kvalitetan. Ovo mozete utvrditi tako da ili kupite proizvod ili da vidite po internetu
sta drugi ljudi kazu o njemu. Nikada nemojte preporucivati proizvod koji ne bi preporucili najboljem drugu.

2. Pogledajte koliki procenat dobijate od svake prodaje. Preporucujem da izaberete proizvod koji vam
daje vise od 30%. Ali nemojte izabrati proizvod koji vam daje najvise % od svake prodaje jer vam se moze
ciniti da ce te tako najvise zaraditi ali ipak prvobitni utisak u dosta slucajeva moze da prevari.

3. I ClickBank i Amazon uvek poredjaju proizvode po popularnosti (Najprodavanjiji – najpopularniji)
ali ipak malo to bolje istrazite za svaki slucaj.

4. Vidite i koliko cesto ljudi refundiraju svoj novac jer ukoliko je taj broj veliki znaci ili da je proizvod
los ili da su na neki nacin prevareni a takav proizvod sigurno ne bi ste hteli nekome da preporucite.

[Image: 2step.png]

- Biranje teme izvestaja - Kada ste odabrali proizvod mozete preci na sledeci korak : Kreiranje izvestaja.

Kada ste birali proizvod koji ce te promovisati saznali ste sta ljudi u vasoj nisi zele. E vi ce te im dati
isto ono sto ce dobiti u placenom proizvodu samo u skracenom/okrnjenom obliku. Na taj nacin ce te
im otvoriti “apetit” ka placenom proizvodu.

Ovo mozete uraditi na nekoliko nacina :

1.
Napravite izvestaj koji upotpunjuje placeni proizvod. Kod pisanja ovakvog izvestaja morate paziti
da su izvestaj i placeni proizvod strogo povezani. Vas izvestaj mora prirodno voditi citaoca da kupi proizvod.

2. Napravite izvestaj koji je koristan ali nije potpun. Vas izvestaj treba da resi problem citaoca ali ne
treba da ga resi u potpunosti i na taj nacin ce te ga navesti da kupi proizvod da bi u potpunosti resio problem.

Evo nekoliko nacina za pisanje izvestaja pomocu kojih mozete navesti citaoca da kupi “vas” affiliate poizvod :

1. Objasnite im sta da urade ali ne i kako. Ovo najbolje funkcionise ukoliko promoviste knjige i ostale
info proizvode. U ovom slucaju citaocima ce te dati kompletan overview celog procesa ali oni moraju da kupe
proizvod da bi dobili detalje.

2. Dajte im savete i trikove. Na primer : Promovisete neki Copywriting kurs. U izvestaju im dajte
savete i trikove oko pisanja prodajnog pisma i onda im ponudite ceo Copywriting kurs.

3. Recite im samo prvi deo celog procesa. Npr : Promovisete knjigu o farbanju automobila. U izvestaju
im mozete objasniti na koji nacin je najbolje skinuti prethodnu boju a ako zele ostali deo procesa onda ce
morati da kupe vas aff. proizvod.

4. Promovisite im proizvod koji je neophodan da bi se zavrsio proces. Npr. Imate izvestaj na temu
“Kako napraviti web sajt”. Tokom procesa im kazete da moraju da imaju hosting i domenu i onda tu stavite svoj aff. link.

Pomocu ovih gore saveta izaberite temu na koju ce te da pisete vas izvestaj. Ukoliko jos uvek niste sigurni
idite malo na niche forume i sigurno ce te dobiti ideju.

- Planiranje izvestaja - Ovaj korak je cisto radi olaksavanja/ubrzavanja samog procesa pisanja
ali posle nekog vremena kada se stekne iskustvo vise nije potreban.

1. Biranje duzine izvestaja. Generalno izvestaj bi trebalo da bude izmedju 2,500-10,000 reci ali ove brojke
mogu da variranju u zavisnosti od nichea i od tema koje ste planirali da pokrijete u izvestaju.

2. Kreirajte outline tj. plan. To bi ovako trebalo da izgleda :

1. Pocetna strana : Ova strana ide posle naslovne strane. Ovde treba da stavite link od vase email liste
(Squeeze strane). Mozete napisati nesto ovako : “Da naucite vise o monetizaciji web sajta kliknite ovde ”.

2. Uvod : Ovde ce te vasim citaocima da objasnite u vezi cega je vas izvestaj i da im nabrojite nekoliko
najvaznijih stvari koje ce nauciti. Mozete napisati nesto slicno ovome : “Kada zavrsite sa citanjem ovog izvestaja
znacete kako da napravite vas web sajt” isl.

3. Onda ide sam content tj. sadrzaj. Ukoliko je vas izvestaj “how to” tipa onda napisite ceo proces i korake.
Ukoliko je vas izvestaj “tips and tricks” tipa onda napisite to.Npr.
1.korak : kako izabrati nisu. 2. korak : kako instalirati wordpress etc. etc. .Mislim da ste shvatili poentu. Budite
sigurni da stavite link od vase email liste barem jednom u ovom delu.

4. Zakljucak : U ovom delu napisite sazetak celog izvestaja i stavite link ka vasem aff proizvodu.
Npr. “Upravo ste saznali kako da napravite svoj web sajt. Ukoliko zelite da zaradite od tog sajta kliknite
ovde” isl. (Samo je potrebno malo mastovitosti).

- Pisanje izvestaja - Ovo mozete uraditi na dva nacina :

1. Da platite nekome da vam ga napise : Ovo je laksi nacin ali ipak u ovom slucaju morate da ulozite
koji $ (Ovo je pogodno za one koji se slabo snalaze sa eng. jezikom ili koji imaju para za bacanje )

Jednostavno idite na neki freelance sajt (GetAFreelancer.com, Elance.com itd ...) i trazite ghostwritera.
Ali pre nego sto unajmite nekoga dobro proverite njegovu istoriju i vidite kako su ga drugi ljudi ocenili
(Nikada nemojte da sudite po ceni koju vam ponudi !)

Necu vise da objasnjavam ovaj korak posto sam planirao da ovo orijentisem ka onima koji ne bi da ulazu
da bi zaradili tako da prelazim na drugi nacin.

2. Da izvestaj napisete sami : Ovo je za pocetak tezak nacin ali ukoliko postanete dobri u ovome
mozete da pisete izvestaje kao ludi a time ce te logicno dobijati vise $$$ na vas racun u banci.

Ukoliko niste upoznati sa temom vaseg buduceg izvestaja onda morate da uradite research da bi saznali
vise o njoj (Ukoliko ste upoznati odmah krenite sa pisanjem).

O temi vaseg izvestaja morate saznati sto vise i najbolje je da je napadnete iz vise uglova. Idite po svim
authority niche web sajtova i procitajte sve vezano za vasu temu. Dok citate zapisujte najvaznije stvari
na papir jer ce vam to sluziti kao outline posle.Nemojte ste oslanjati na samo jedan izvor informacija.
Gledajte da ih bude sto vise jer ce te zbog toga biti u mogucnosti da vasim citaocima prenesete resenje
za jedan problem iz vise perspektiva.

Kada zavrsite sa citanjem iskljucite vas browser (Zbog toga sto izvestaj morate pisati svojim recima) i krenite da pisete.

- Da bi sadrzaj bio zanimljiviji ubacite kratke savete,trikove,primere itd.
- Gledajte da vam svaki paragraf ne bude duzi od 3-4 recenice.
- Ubacite neku pricu, analogiju, metaforu. To ce biti svakako bolje od suvog info teksta.

Pre sam rekao da treba da stavite 1 link na pocetak, 1 ili 2 u sadrzaju i 1 na kraju izvestaja.
Nikako nemojte stavljati vise linkova !

Kada stavite dosta linkova u izvestaj linkovi ce izgubiti znacaj u ocima citaoca i u vecini slucajeva
on nece kliknuti ni na jedan. Tako da gledajte da stavite 3-4 linka u izvestaj.

Quote:NIKAKO nemojte stavljati direktne aff. linkove u izvestaj. Jer nekada u buducnosti taj aff. proizvod
mozda ne bude vise na prodaju ili iz nekog drugog razloga link prestane da funkcionise i vi ce te
dobiti hiljade izvestaja koji kruze web-om sa neispravnim linkom = 0$.

Najbolje resenje za ovaj problem je da redirektujete aff. link preko vase (kupljene) domene i problem resen.
I ako nekada proizvod prestane da bude u prodaju ili zbog nekog drugog razloga jednostavno mozete promeniti
redikciju na neki drugi aff proizvod. (E za to idite na Google ja da objasnjavam ne mogu).

- Ulepsavanje izvestaja - Kada zavrsite sa pisanjem izvestaja, vreme je da ga malo ulepsate i da ga mu dodate
malo prof. izgleda.Prvo se mozete posluziti jednim vrlo lakim Copywriting pravilom a to
je "24h pravilo".

Jednostavno kada napisete izvestaj ostavite ga da stoji 24h. Sutradan ga opet procitajte
"svezim ocima" i 100% ce te naci nekoliko ili gramatickih ili nekih drugih gresaka (Ili mozda
dobijete neku bolju ideju za neki paragraf itd itd ...)

Naravno, mozete naci i nekog freelancer-a da ovaj posao uradi umesto vas ali zasto bi
dzabe bacali novac.

Onda sledece je da uradite dizajn samog izvestaja. Ovo mozete uraditi na 3 nacina :

1. Da ga dizajnirate sami : Ukoliko ste upoznati sa ovim onda odmah preskocite ovaj korak.

2. Da date nekom freelanceru da vam uradi dizajn : Ovo je mozda najbolja opcija jer
na ovaj nacin mozete da dobijete orginalan PDF ebook template koji mozete i posle da
koristite ali ova opcija zahteva nekoliko desetina $.

3. Opcija je da kupite neki PDF ebook template. Znaci ukoliko ste koristili Microsoft Word
za pisanje izvestaja idite na Google i kucajte : "Microsoft Word design templates" isl. (Ukoliko ste
koristili neki drugi softver za pisanje proces nalazenja templejtova je isti).

Ukoliko vam je potrebna neka slika/grafika za izvestaj NIKAKO nemojte otici na Google i
uzeti sliku koja vam se svidi jer to nije po zakonu pa posle toga mozete zestoko da se zaj***te.
Imate dva nacina da legalno dobijete sliku : 1. Da posaljete email vlasniku i da mu trazite dozvolu
za koriscenje njegove slike ili 2.Idite na neki image stock sajt i kupite sliku (Skoro svaka slika
standardne velicine je >1$)(http://www.shutterstock.com , http://www.istockphoto.com itd ...)

Onda treba da konvertujete vas izvestaj u PDF format. Ukoliko koristite OpenOffice ovu opciju
imate ugradjenu ali ukoliko koristite neki drugi word procesor mozete koristiti PDFPrinter.com (free)
ili Adobe Acrobat.

- Omogucite rebranding izvestaja - Sledece je da omogucite svakome ko to zeli da preuzme vas
izvestaj sa dozvolom da ga preimenuje i da promeni neke od linkova u izvestaju. Na ovaj nacin
vas izvestaj moze da se rasiri vrlo brzo po cenu malo manje zarade. Posto imam malo slabije
intelektualne sposobnosti moracu da vam ovo objasnim na jednom primeru : Ovako imate izvestaj
i u njemu 5 vasih aff. linkova. Onda ja dodjem i preuzmem vas izvestaj koji ja mogu da preimenujem
i da promenim neke od tih 5 aff linkova (Da stavim svoje linkove). Kada to uradim onda cu taj izvestaj
da promovisem kao da sam ga ja napravio i tim putem cu ja da zaradim ali i vi jer jos uvek ima i vasih
linkova u izvestaju. Na ovaj nacin dajete drugim ljudima mogucnost da zarade a u isto vreme zaradjujete
i vi (Citaj : Nikako ne mozete da budete u gubitku vec samo u plusu). Nadam se da je sada jasno
ako nije slobodno pitajte .

Za ovaj korak imate video tutorijale na ovom sajtu gde se i prodaje taj program koji vam je potreban
(Mislim da je 27$ prava sitnica u odnosu na mogucu zaradu ovim putem).

Quote:http://www.viralpdf.com/

Tutorijali da bi shvatili kako ovo sve funkcionise :

Quote:http://www.videotips.com/ViralPDF/Classi...df_01.html
http://www.videotips.com/ViralPDF/Classi...df_02.html
http://www.videotips.com/ViralPDF/Classi...df_03.html

NIKAKO nemojte preskakati ovaj korak. Ovo je bukvalno srz ove metode !

[Image: stepp.png]

Sledeci korak je trazenje JV partnera koji ce zajedno sa vama promovisati vas izvestaj.
Evo nekoliko nacina na koje ih mozete pronaci (JV – Joint venture ili zajednicki poduhvat).

1. Vidite na ClickBank-u koji su najpopularniji proizvodi u vasoj nisi. Vecina vlasnika
tih proizvoda imaju svoje email liste/blogove itd ...

2. Idite na Google i ukucajte neke najpopularnije kljucne reci iz vase nise. Pogledajte
web sajtove koji se reklamiraju putem AdWords-a.

3. Posetite niche forume (Ukucajte u Google kljucnu rec vase nise i na to dodajte "forum",
"discussion board" etc ...) i potrazite najjace clanove. Pogledajte da li oni imaju svoje web
sajtove/blogove itd. Svi oni su potencijalni partneri.

4. Idite opet na Google i ukucajte neke najpopularnije kljucne reci iz vase nise i na to
dodajte "blogs".Takodje na tim blogovima pogledajte i u blogroll linkove.

5. Idite na Facebook i Twitter i potrazite ljude sa dosta fanova/followera.

6. Razmislite malo gde bi jos mogli da nadjete potencijalne JV partnere ...

Ukoliko ste nasli potencijalne partnere vreme je da ih kontaktirate. Pokusajte da pre nego sto im
ponudite partnerstvo izgradite neki odnos sa njima (Npr. Uradite nesto za njih besplatno. Recimo
ukoliko neko ima blog ponudite se da im napisete jedan blog post itd ...).Evo nasao sam na netu
jedan lep JV email template koji mozete koristiti (Naravno samo ga izmenite malo da bude u skladu
sa vasom ponudom ) :

Quote:Subject: [First Name], it’s [Your Name]

Alternative subject: [First Name] – here’s a freebie for your
subscribers (and easy commissions for you)

Dear [First Name],

Hi, it’s [Your Name] here from [Your Site]. I’m writing to offer
you a way to make $xx.xx commissions over and over again –
simply by giving away a free report to your subscribers.

Your subscribers, customers and visitors will love this content,
because it [explain how it benefits the potential partner’s
subscribers].

And you’ll love giving this report away, because you can rebrand
it with your affiliate links and make $XX.xx every time one of
your visitors buys something from the report. It’s an easy way
to please your subscribers AND make money – simply by giving
away valuable content!

To download the report, read it and rebrand it with your own
links, just go to:

[download link – this page should also include more info about
how and when you’re launching the report – preferably you should
get partners on a mailing list so you can remind all partners to
release it on the same day]

If you have any questions, let me know!

[Sign off with your name]

P.S. I’m launching the report on [Date], so you get to be one of
the first people to share this report – that means you stand to
make the most commissions.

Sledeci korak je odredjivanje datuma na koji ce te "lansirati" vas izvestaj na internet. Ovo je vazno
jer ce te na ovaj nacin steci mnogo veci viralni efekat jer ce cela vasa nisa pricati o tom izvestaju
(Tako bi barem trebalo da bude). Na ovaj nacin ce te steci i neku vrstu social proof-a jer ce stotine
ljudi preporucivati jedan izvestaj i svako ce nekom logikom skontati da on mora da bude dobar.

Uglavnom treba da uradite 2 stvari :

1. Izaberite datum na koji ce te "lansirati" vas izvestaj. Idealno bi bilo da to bude za nekoliko nedelja (3-4).
Narvno obavestite svoje partnere o tome.Ukoliko imate dosta partnera bilo bi dobro da uzmete neki AR
(AutoResponder(Aweber ili GetResponse)) zbog lakse komunikacije.Zamislite situaciju da imate 60 partnera
i da svima morate da posaljete email u istom trenutku :/

2. Pitajte partnere da vam pomognu da izgradite anticipaciju za vas izvestaj tako sto ce svoje subscribere
obavestiti o izvestaju nekoliko nedelja pre samog lansiranja.

[Image: 3step.png]

Iako imate JV partnere koji ce promovisati vas izvestaj, trebalo bi i vi da se potrudite sto vise
mozete oko promocije da bi dobili veci viralni efekat. Evo nekoliko nacina pomocu kojih i vi mozete
da se ukljucite u promociju vaseg izvestaja :

- Ohrabrite citaoce da dele vas izvestaj - Iako ce vasi JV partneri da odrade veci deo promocije ipak i
citaoci izvestaja mogu da vam pomognu. Jedan od nacina na koji ovo mozete da uradite je da ubacite
napomenu u sam izvestaj koja moze glasiti ovako :

Quote:"Do you know someone else who’d like to [get benefit]? You can help them by giving them this
report – they’ll thank you for it!".
Drugi nacin je da im objasnite da mogu da zarade tako sto ce promovisati vas izvestaj. Mozete dodati
ovo u vas izvestaj kao i link ka sajtu (Vasem) gde ce dobiti vise informacija (Na sajtu im mozete objasniti
kako rebranding funkcionise i sta sve treba da urade da bi poceli da zaradjuju itd) :

Quote:You can make money simply by giving this report away to
your friends! Click here to find out how.

Takodje izvestaj mozete promovisati i na niche forumima. Jednostavno ljudi vole free stvari tako da
vas post nece biti shvacen kao SPAM.

Onda obavestite svoju email listu (Ukoliko je imate) o vasem izvestaju. Ukoliko imate blog napisite post itd
Iskoristite Facebook, Twitter i ostale socijalne mreze.

Jednostavno sada promovisite vas izvestaj sa svim mogucim online i offline metodama.

________________________________________________________________________________​________

Eto to je to Tonuge2 Nadam se da ste sve shvatili i da ce te odmah krenuti sa poslom jer sam se
u suprotnom dzabe trudio. Ukoliko vam nesto nije jasno ili bi hteli nesto da dodate slobodno recite Winking

Pozdrav

Stand next to this and you'll die!
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
27-09-2010, 10:50 AM
RE: Zaradite za samo nekoliko dana ! Tutorijal
Evo nije previse on topic ili koristan komentar ali samo sam htio pohvalit (ne vise tako malog) Blacky-a. Znam koliko vremena i truda treba da se napise ovako veliki i konkretni post tako da svaka cast na trudu. Ljepo napisano i strukturirano, vidi se da postajes bolji u copywritingu Winking

Samo bi preventivno svima koji ovo procitaju savjetovao da se nekako natjeraju da stvarno poslusaju savjete iz ovog posta, da stvarno uloze malo vise vremena u proucavanje tematike pa i kad pisu report da napisu sto kvalitetniji report. Kad sam se bavio web dizajnom cestom sam gledao druge templejtove i sajtove i pokusao izdvojit sebi u glavi koji djelovi mi se svidaju, zbog cega mi je ovaj sajt tako ljep, kako bi ja mogao takve stvari napravit na svom sajtu. Isto tako savjetujem da kad procitate dobar izvjestaj da si zamislite u glavi zasto vam se ovaj izvjestaj svidio, drugim rijecim odvojite vremena da proucite neke "specificne" elemente. Mislim da je "research" veliki dio posla i puno vise cete uspijeha imati ako niste ljeni proucit tematiku koju obradujete. Zasto ovo govorim? Pa jer ne zelim da sad hrpa pocetnika navali na ovo opet misleci da je ovo laka i brza zarada. Pa i nije, ali je opet dosta laka u odnosu na neke stvari i ako se odradi dobro moze donijeti dobre novce.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (3): stefanshee, Black Dragon, liska
27-09-2010, 06:57 PM
Najs!

A sada svi kojima je ovo bilo korisno neka puknu jedan tenk ju na post ili ocijene post sa zvijezdama Smile
Da je ovakvih tekstova više nebi bilo toliko hype-a na forumu.

Pohvale!

you are reading lies upon lies
Thanks given by (2): s00ky, Black Dragon
29-09-2010, 01:47 PM
Evo najzad sam zavrsio tutorijal Tonuge2 Malo sam ga uredio zbog lakseg snalazenja i tako.
Ukoliko imate bilo kakvo pitanje slobodno recite. I hvala na pohvalama Biggrin

29-09-2010, 02:13 PM (This post was last modified: 29-09-2010 02:34 PM by Davor Bomestar.)
Moji prijedlozi:

- prepravit malo naslov da ukljucuje i naziv "metode" tj. da se zna o cemu se radi bar otprilike
- stavit kao sticky ovaj thread i boldati sticky-e da budu uocljiviji pocetnicima (vise o ovome sam napisao u "prijedlozi" djelu foruma)

SaaS SEO Marketing Agency
04-11-2010, 10:02 PM (This post was last modified: 04-11-2010 10:03 PM by Black Dragon.)
RE: Affiliate zarada putem besplatnih izvestaja
Upravo sam nasao jedan odlican template za free izvestaje koji vam veoma mnogo mozes pomoci u izradi istog.
Link za download je u attachmentu (U PDF i Microsoft Word formatu).

Pozdrav i puno $$$

Attached File(s)
template.doc
File Type: .doc
Downloaded: 292 times
Size: 124 KB

template.pdf
File Type: .pdf
Downloaded: 319 times
Size: 114.15 KB

04-11-2010, 10:44 PM
Hehe Dragon, da, ali treba smislit tekst, pa onda ga posložit je već lakše. Mislim da je najbolje platit nekome da napiše takve reportse.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
04-11-2010, 11:04 PM (This post was last modified: 04-11-2010 11:08 PM by Black Dragon.)
(04-11-2010 10:44 PM)InFlames20 Wrote:  Hehe Dragon, da, ali treba smislit tekst, pa onda ga posložit je već lakše. Mislim da je najbolje platit nekome da napiše takve reportse.

Pa nije mnogo tesko napisati sve to. Naprotiv vrlo je jednostavno :

Prvo napravis mali research cisto da se upoznas sa nisom i najcescim problemima u njoj
(Forumi su po mom misljenju najbolji alat za to.) Onda odaberes nekoliko najvecih problema i krenes ...

Recimo da je headline reporta "7 gresaka koje prave pocetnici u IM-u". Na papiru napises tih 7 gresaka
i onda krenes jedan po jedan. Ukucas ime problema u google i onda ides po sajtovima i informises se o
tome (sto vise to bolje). Nakon toga krenes da pises ... Ukoliko mozak prestane da funkcionise, slobodno
se mozes vratiti na one sajtove i procitati sve to ponovo.

Treba gledati da das sto kvalitetnije i korisnije informacije. Bolje pisati kvalitetan report 10 dana, nego sve
to uraditi za 2-3h i dobiti gomilu teksta koji ni na koji nacin ne moze pomoci citaocu (Koji ce ako mu se svidi
izvestaj kupiti tvoj aff. proizvod i prijaviti se na tvoj newsletter).

04-11-2010, 11:11 PM
Da, tebi je možda jednostavno, ali nisu svi kvalitetni pisci, nemaju svi vremena radit research i napisati stvari koje će privući korisnike/kupce. Ako ne znate / nemate vremena nađite nekoga tko zna.

04-11-2010, 11:36 PM (This post was last modified: 04-11-2010 11:37 PM by Black Dragon.)
(04-11-2010 11:11 PM)InFlames20 Wrote:  Da, tebi je možda jednostavno, ali nisu svi kvalitetni pisci, nemaju svi vremena radit research i napisati stvari koje će privući korisnike/kupce. Ako ne znate / nemate vremena nađite nekoga tko zna.

Pa ovo je tutorijal najvise orijentisan onima koji ne zele da ulazu mnogo para za pocetak
i koji zele da uce. Ako ces tako, onda mozes da das nekome da ti i uradi research i napise
izvestaj i da uradi promociju. Nikome nece skoditi da nauce lepo i kvalitetno da pise, a to
se postize pisanjem. To ce im trebati i u IM-u i u zivotu i svugde. I proces pisanja izvestaja
ne traje mesecima. Evo naprimer ja mogu da napisem vrlo dobar izvestaj za samo nekoliko
sati a nisam ni blizu nekom kvalitetnom piscu. Fora u ovome je da svaki chapter pises kao
jedan poseban clanak. Ne treba mnogo povezivati jedan deo sa drugim, drugi sa trecim itd.
(Ajde reci mi ko jos ne zna da napise clanak od 300-400 reci ?). Jednostavno, imas sve informacije
i treba samo da ih napises svojim recima. Npr. ti bi sigurno mogao da napises izvestaj od
10-15 strana za 2-3h o dog training problemima iako nemas pojma ni sta ta rec znaci
(Ovo cisto dajem kao primer - ukoliko stvarno ne znas onda ne znam sta da ti kazem Crazy_grin ).

Razumem ja sta ti hoces da kazes ali ipak hocu da uputim one sa malo manje znanja/iskustva da
probaju sami da urade ovo, nije to tako strasno kao sto se cini na prvi pogled.

05-11-2010, 12:20 AM
Da, da, svakako, nemojte me krivo shvatit, podržavam svaki oblik edukacije i poticanje drugih da krenu i naprave nešto. Pogotovo kad se radi o početnicima.

24-02-2011, 04:03 PM
Juce mi bilo dosadno, i sklopih neki free report od 4 strane, stavio 2 Amazon aff linka i okacio na Scribd. Danas report vec ima oko 150 pregleda i dve prodaje (oko $15 profita). Tako da eto, moze se videti da uz samo malo truda mogu da se zarade pare na ovaj nacin (Sta da sam pratio sve gore navedene korake?)

Thanks given by (1): blinky
15-07-2011, 11:19 AM
Bravo Black Dragon! Da li je bilo posle, jos nekog prodatog proizvoda? Da li si samo postao na scribd ili si kontaktirao neke likove, kako bi ti promovisali report? Ili si cisto onako (ofrlje) Winking odradio da vidis samo sta ce biti? Inace post je i vise nego doooooobar! Samo tako nastavi!...

blinky, ponosan član Internet zarada foruma od Dec 2009.
Send this user an email Find all posts by this user
15-07-2011, 12:10 PM
Bila je jos jedna prodaja pre nego sto su mi obrisali report jer sam ga nacinio copy/paste metodom (inace vrlo popularna metoda medju lenjim marketarima).

PS. Da. Stavio sam ga samo na Scribd.

15-07-2011, 03:30 PM
Sad vidim ovo pa ste me zainteresirali. Čini se kao zgodna i brza metoda za utržiti nešto. Imam nekoliko PLR knjiga nakrcanih s aff. linkovima, pretpostavljam da bi također dobro radilo. Jel probao netko?

Potražio sam još sličnih servisa... evo mali spisak, pa ako netko ima još prijedloga ili iskustva sa sličnim servisima, nek javi.

Code:
www.docstoc.com/
www.gazhoo.com/
www.edocr.com/
www.docs.thinkfree.com/
www.share.zoho.com/homepage  
www.issuu.com/
www.calameo.com
www.slideshare.net/
www.smashwords.com

Payoneer kartica i US Payment Service
Ovo je affiliate link. Registracijom preko njega, nakon zarađenih 100$ Payoneer obojici poklanja po 25$ na račun.

Thanks given by (3): qade, Drenova, Igor Tomić
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trixxs trazi iskusne affiliate i pocetnike,procitajte korijenko 0 1,240 03-10-2018 12:06 AM
Last Post: korijenko
Icon4 trazimo affiliate,obavezno pogledajte korijenko 0 883 09-08-2018 01:33 PM
Last Post: korijenko
Icon4 Tražimo ljude! Affiliate marketing posao! žžžž 0 937 08-08-2018 12:04 PM
Last Post: žžžž
  Affiliate programi - pomoc ca$hflow 7 2,021 11-06-2018 12:32 PM
Last Post: ca$hflow
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,714 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
  Kako napraviti online affiliate proizvod? revealed 2 10,026 28-09-2017 12:25 AM
Last Post: qqlele
Smile Zetaniche - Affiliate network / program Stacy90 2 1,657 08-09-2017 12:46 PM
Last Post: Stacy90
  SFI affiliate program seastar78 4 5,943 16-04-2017 09:02 PM
Last Post: Loxo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)