Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veliki community - kako povecati zaradu?
11-08-2010, 03:44 AM (This post was last modified: 11-08-2010 04:15 AM by zerocoolos.)
Veliki community - kako povecati zaradu?
Ovako necu navoditi o kojem se gaming community-u radi, ali najveci je u ovom dijelu europe... imamo veliki broj igraca i sto je najbolje imamo jedan server medju 30 najboljih(nekad cak i 14) na svijetu od svih game servera... imamo osim toga jos 7 game servera, manje ili vise posjecenih...

na web stranici imamo site, 2 foruma zbog razlicitosti igrica...
otprilike statistika: oko 14000 registriranih clanova na forumima, u tjedan dana aktivno bude oko 3000 korisnika, site u 3 mjeseca postojanja ima preko 100,000 posjeta, a veliki broj niti ne otvara site vec odlazi direktno na forume...

E sad, ono sto meni izgleda malo porazavajuce jeste cinjenica da otkako sam stavio adsense reklame na samo jedan forum(onaj sto ima 12000 clanova) i dnevno ga posjeti 400-600 clanova, ne donosi bas neku zaradu...

statistika adsensa:
Pojavljivanja na stranici: 627.688 Zarada: 17,36 €
Ovo je otkako sam postavio oglase, ima mozda jedno 10-ak dana...

Ono sto vas ja zelim pitati da li je to stvarno mala zarada, s obzirom na broj posjetitelja dnevno koji vise podosta dugo na forumu?
Drugo pitanje, ima li mozda jos neki dodatni nacin oglasavanja osim adsensa koji bi mogao donijeti nekakvu zaradu?

Hvala unaprijed!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-08-2010, 12:06 PM
RE: Veliki community - kako povecati zaradu?
Gle, na ovim prostorima na adsensu je jako mala konkurencija kod oglasivaca pa su cijene tj. zarade po kliku grozne. I to je to, nemozes dobit brdo para od toga. Najbolje rijesenje bi ti bilo da si sam nadjes nekog oglasivaca pa im naplatis 50-100 dolara mjesecno za fixni banner.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
11-08-2010, 12:14 PM
Ili to što kaže bomestar, ili da prodaješ neke proizvode (ako postoje) vezane uz tu igricu, preko nekih affiliate programa.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
11-08-2010, 12:17 PM
(11-08-2010 12:14 PM)InFlames20 Wrote:  Ili to što kaže bomestar, ili da prodaješ neke proizvode (ako postoje) vezane uz tu igricu, preko nekih affiliate programa.

e da, sad nisam bas skontao nacin na koji se to radi, mozes mi dati link gdje je tocno objasnjeno sto se tice affiliate programa, dopusta li google pored adsensa takav nacin oglasavanja?
11-08-2010, 12:37 PM (This post was last modified: 11-08-2010 12:44 PM by freemind.)
Kod takvih usluga, idealno je imati neku premium opciju na forumu, nesto sto ce da razdvaja "obicne " korisnike od onih koji plate. Ne mora to da bude nesto posebno, ali razmisli sta je to sto bi mogao da im ponudis.Placanje je najlaksi problem, fortumo sms placanje ti moze integrisati na sajtu prosecan programer za 80e.
edit: fortumo placanje mozes i sam da integrises, ako ces sam menjati sifru, a za premium konekciju, koja bi sama generisala sifru, gde ti ne bi imao nikakvo cimanje, zahteva malo posla za nekog php programera.
11-08-2010, 01:46 PM
(11-08-2010 12:17 PM)zerocoolos Wrote:  
(11-08-2010 12:14 PM)InFlames20 Wrote:  Ili to što kaže bomestar, ili da prodaješ neke proizvode (ako postoje) vezane uz tu igricu, preko nekih affiliate programa.

e da, sad nisam bas skontao nacin na koji se to radi, mozes mi dati link gdje je tocno objasnjeno sto se tice affiliate programa, dopusta li google pored adsensa takav nacin oglasavanja?

Da, Google dopušta affiliate programe uz Adsense.
Pa mislio sam npr. kad se već radi o gaming communityu (neznam koje vrste), ali recimo da su video igrice u pitanju - Nintendo Wii, Play station Xbox i slicno mozes prodavat igrice za te konzole, dodatnu opremu, ugradnju čipova itd. Naravno ti te proizvode nemaš, ali ih ima netko drugi. E onda ti prodaš nečije druge proizvode a oni ti zauzvrat daju postotak od prodaje.

Pošto neznam o kakvom gaming communityu se radi ne mogu ti detaljnije reći, ali razmisli malo, da li ima nešto što gameri kupuju a da je vezano za tu igricu? E to onda nudi na prodaju na svojoj stranici.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
11-08-2010, 02:55 PM
(11-08-2010 03:44 AM)zerocoolos Wrote:  Ovako necu navoditi o kojem se gaming community-u radi, ali najveci je u ovom dijelu europe... imamo veliki broj igraca i sto je najbolje imamo jedan server medju 30 najboljih(nekad cak i 14) na svijetu od svih game servera... imamo osim toga jos 7 game servera, manje ili vise posjecenih...

na web stranici imamo site, 2 foruma zbog razlicitosti igrica...
otprilike statistika: oko 14000 registriranih clanova na forumima, u tjedan dana aktivno bude oko 3000 korisnika, site u 3 mjeseca postojanja ima preko 100,000 posjeta, a veliki broj niti ne otvara site vec odlazi direktno na forume...

E sad, ono sto meni izgleda malo porazavajuce jeste cinjenica da otkako sam stavio adsense reklame na samo jedan forum(onaj sto ima 12000 clanova) i dnevno ga posjeti 400-600 clanova, ne donosi bas neku zaradu...

statistika adsensa:
Pojavljivanja na stranici: 627.688 Zarada: 17,36 €
Ovo je otkako sam postavio oglase, ima mozda jedno 10-ak dana...

Ono sto vas ja zelim pitati da li je to stvarno mala zarada, s obzirom na broj posjetitelja dnevno koji vise podosta dugo na forumu?
Drugo pitanje, ima li mozda jos neki dodatni nacin oglasavanja osim adsensa koji bi mogao donijeti nekakvu zaradu?

Hvala unaprijed!

Evo i ja cu ti reci nesto slicno kao i ostali, adsense je jedan nacin zarađivanja, al ne moras stati na njemu. Malo gledaj sta ti konkurencija (ne samo lokalna, vec i po svijetu) radi tj. kako oni monetiziraju svoje siteove/forume. Dobra ideja je sto je netko spomenuo, da naplacujes neke dodatne usluge SMS-om ili nečim sličnim, prodajes (kao affiliate) neke proizvode, razmislis kome bi bilo korisno se oglasavati na tvom siteu putem bannera i slicno.

Nemoj biti razocaran nakon ovih rezultata sa adsensom, vec malo pogledaj kako drugi rade i malo razmisli kako bi jos mogao povecati zaradu na siteu.

Dom za starije i nemoćne - Vaporizacija.hr - Inox ograde
17-08-2010, 02:58 PM
probaj staviti affiliate banner za prodaju servera

lacky, ponosan član Internet zarada foruma od Jul 2009.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako staviti novac na alertpay za internet zaradu culo2309 1 2,249 16-04-2012 05:12 PM
Last Post: Igor Tomić
  Kako povećati posjetu web stranice Davor Bomestar 0 3,557 08-05-2009 02:25 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Knjige vezane uz marketing / SEO / zaradu InFlames20 2 4,665 16-03-2009 02:05 PM
Last Post: ogiogi

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)