Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrebna pomoc - SEO i promena Hostinga
21-03-2019, 12:42 AM
Potrebna pomoc - SEO i promena Hostinga
Pozdrav dobri ljudi,

koliko vidim forum nija bas aktivan u zadnje vreme bar sto se tice SEO optimizacije sto mi je bas krivo. Pre koju godinu sam ovde nasao dosta informacija i dobio dosta korisnih saveta od strucnih ljudi sto mi je mnogo mnogo pomoglo da pozicioniram svoje sajtove na veoma dobrim pozicijama.

Koliko mi se cini Google se dosta menja u zadnje vreme (1 -2 godine) i bas steta sto nema nekih tema na ovom forumu koje prate i obradjuju te promene kao sto je to bio slucaj ranije.

Upravo zato se javljam da molim za pomoc i savete. Potrebno mi je par saveta oko SEO optimizacije i promene hostinga. Verovatno cu biti dosta opsiran ali imam par dilema i dosta sam googlao ali sam se skroz pogubio i rastrkao i nikako da saberem misli i stvorim koncepciju sta i kako pa racunam ajde da potrazim savet tamo odakle sam i krenuo u SEO pricu upravo na ovom forumu.

Da krenemo...

Za pocetak imam malu porodicnu firmu (skmcompany.com) i kao sto sam napomenuo pre vise godina seo mi je trebao za potrebe promocije nase delatnosti koja je dosta specificna pogotovo za nase trziste i tesko je doci do klijenata. Tekstovi i saveti sa internet zarade su mi dosta pomogli i uspeo sam par godina da drzim 1/1 rank za meni bitne kljucne reci sto mi je donosilo 3,4,5 novih klijenata godisnje. I iskreno proteklih 2 godine nista nisam radio po tom pitanju zbog nekih privatnih stvari.

Sad nailazim na dva problema. Krenuo sam u izradu jednog sajta (aloeveratm.com) za prodaju aloe vera proizvoda. Tema koju sam koristio bila je Avada tu se javlja prvi problem - brzina ucitavanja. Hosting u problemu. Usput se susrecem i sa SSL-om, ... i raznim drugim novotarijama. Usput sam skontao da mi je i sajt od firme skmcompany.com ozbiljno pao za bitne kljucne reci recimo 4 mesto i resavam da doteram sve kako valja.

Menjam hosting samo za ovaj aloe site. Brzina ucitavanja znatno bolja ali .... to je sad vec problem Avade sto sam naknadno skontao. Posto site nije bio gotov skroz i trebalo mi je vremena jer se 1000 stvari menjalo odlucujem se da napravim jos jedan brzinski aloa-vera.com sa Astra temom. Njega takodje selim na isti hosting i pustam da se indeksira. E tu nastaje problem u webmasteru vidim cudne pojave cudne kljucne reci, posle 15 dana 7500 ulaznih linkova sa meni nepoznatih sajtova, ... a u pretrazi me nema nigde. Na kraju se ispostavi da je server lose podesen i da je ocigledno google skontao mene i site koji je na istom ip-u kao celinu. Onda dalje krecem u promenu hostinga i za ove aloe sajtove i za skm sajtove.

Odlucijem se za 4 shared hosting paketa svaki sa dedicated IP adresom (domacom) i da svaki paket nosi po 3-4 sajta. Da pojasnim malo opet ce biti opsirno ali sta da radim.

Sajtovi od firme da ih tako nazovem. Evo ovako do sad sam na Amerinoc provajderu imao reseler hosting i 6 ip-a. Zasto? Pored skmcompany.com posedujem i sledece sajtove koji se ticu firme a to su scenografija.org, termooblikovanje.com, vakumiranje.com, izradascenografije.com, termoformiranje.com svi linkuju ka skmcompany.com i svaki je na zasebnom ip-u.

Sto se tice aloe vera sajtova tu su aloeveratm.com, aloeveratm.rs i aloa-vera.com za sada nisu linkovani medjusobno mozda ce biti.

Trenutna zamisao mi je bila da ih rasporedim na ova 4 nova hosting paketa recimo po sledecem rasporedu:

1. paket
- aloa-vera com
- termoformiranje com
- izrada scenografije com

2. paket
- skmcompany com
- aloeveratm rs

3.paket
- aloeveratm com
- vakumiranje com

4. paket

- scenografija org
- termooblikovanje com

- Moje prvo pitanje i dilema je da li je to ok zbog SEO optimizacije ili ce ih google skontati kao spam obzirom da su na napr 1 paketu - termoformiranje com i izrada scenografije com razlicite tematike ali oba linkuju na skmcompany com koji sadrzi obe tematike?

- Moja druga dilema obzirom da sam do sad imao susreta sa direct admin panelom i da sam za svaki site pravio novog korisnika sta se desava u cpanelu kad se ide na opciju add on domain jer to mi je opcija da dodajem sajtove po paketu? Da li tu ima nekih problema? Koliko vidim on automatski pravi i neke subdomene, kako to sve google vidi? koliko sam citao ok ali ne znam u ovom mom slucaju linkovanja mada nece biti medjusobno linkovani sajtovi na istom paketu?

Ono sto je mozda bitno jeste da su svi hosting paketi na istoj masini isti je i dns ali svaki ima zaseban ip. Da li je to sve ok ili ima i tu neki problem?

Verujem da sam bio veoma veoma opsiran ali trudio sam se da objasnim zbrku u mojoj glavi. Iskreno se nadam da ce neko imati strpljenja i vremena da procita moj referat Stars i podari mi neki konkretan savet i odgovor na moje nedoumice.

Unapred hvala.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Potrebna preporuka za link building vlasta 15 2,987 28-08-2015 10:01 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Potrebna pomoc kolega Slavko Pejovic WBS 26 5,099 04-03-2015 01:35 AM
Last Post: DP83
  Potrebna pomoc kolega Spade1987 6 1,401 19-02-2015 09:36 AM
Last Post: mishop
  Budućnost SEO industrije nakon svih promena algoritma Slavko Pejovic WBS 12 3,424 15-02-2014 09:31 PM
Last Post: novii
  Promena domena, a isti sajt sage 6 2,390 05-09-2013 01:43 PM
Last Post: Deni
  potrebna pomoc oko blogspota i indexiranja micos 4 1,642 24-12-2012 09:02 AM
Last Post: hendrixja83
  Da li promena servera utiče na ranking? aleksej 3 1,404 24-07-2012 02:37 PM
Last Post: aleksej
  Promena teksta na web stranicama aljosab 8 2,229 11-04-2012 03:59 PM
Last Post: AleksaS

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)