Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psihologija IM-a malo BS filozofiranja od mene :)
04-01-2009, 08:19 PM
Psihologija IM-a malo BS filozofiranja od mene :)
Eto nema previse postova danas pa da napisem nesto onako malo opcenito u stilu Moonlanderovog threada "Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu".

Osobno smatram da su najveci problemi lijenost, nepovjerljivost i neki cudan "strah" od nepoznatog.

Problem je sto mnogi ljudi osobito na ovim prostorima smatraju da mogu zaradit "nesto" preko interneta. Pa kad zarade to "nesto" onda ce se potrudit da zarade vise. No to tako neide. Ako zelite zaradit nesto nesto onda se morate potrudit dosta u startu jer kao i svugdje pocetak je i u internet zaradi isto najtezi. Znate ono kad kazete u skoli da moras naucit za 5 da bis dobio 2. E pa tako nesto trebate gledati i na ovo. Trebate ciljati na "pobjedu" na peticu, na to da ce te uspijeti no matter what i cak kad radite kompletno sve po krivom opet cete nauciti kako NE treba raditi. Nekima treba mjesec dana da skuze a nekima godinu dana. Ma ja sam siguran da oni koji skuze nakon godinu dana nece odustati kod prve prepreke tako da kljuc u zivotu ali i ovdje je "ne odustajati". Naravno, samo rad bez prosirivanja znanja nece donijeti rezultate, jednostavno se morate pomirit da bi zaradjivali na internetu morate radit PUNO pa cak i vise nego neki drugi standardni posao, te morate radit PAMETNO tj. morate ucit i radit na obrazovanju konstantno. Ne postoje "precice" i "probavanje" ... do it or don't Smile

Kad pricam sa ljudima na nasim prostorima vecina komentara su kako je nemoguce zaradit na internetu, kako su to sve scamovi itd.
No morate svoji mozak koristit da bi razvrstali scamove od pravih stvari.. Ja nekolicini ljudi predao kompletan svoj poslovni plan i oni nisu to znali iskoristit, vec su na svaki detalj nasli neku zamjerku. Nemojte si dozvolit da vas vas predrasude, strahovi sprecavaju u tome da zaradujete na netu. Cim ste dosli na ovaj forum sigurno vas zanima taj segment. I znam da svi vec imate svoje stavove o tome sto je ok a sta ne, no dali su ti "nasi" stavovi uvijek u pravu?

Ja stvarno neznam kako natjerati nekog da si zaradi pare. Ako vam daju metode, ako vam objasne sta i kako, ako dobijete sve na tanjuru a vas je i dalje strah napraviti korak naprijed, onda mozda i niste stvoreni za internet zaradu Smile

Kupite svoj prvi hosting i prvu domenu, hostajte svoj prvi blog ili autoblog, napravite prvu Link Building kampanju.. Napravite svoj prvi free blog, odite na squidoo napravite svoj prvi lens za probu, napravite ga za 1 proizvod pa makar i ako niste jos prijavljeni ni na jednu affiliate mrezu. Vidjet ce te da to uopce nije tako tesko. Ja sam pola godine citao o squidoo lensovima i nikad nisam napravio nis na njima dok nisam jednom onako slucajno probao i pogodite sta.. vuk me nije pojeo Smile

Doduse ako napravite information overload i pretrpate se sa 5000 e-bookova koje morate procitat, 5000 metoda koje morate isprobati opet necete nis postici. Treba se odlucit za 1-2 metode i postati expert u toj metodi. Sve je u vasoj glavi, idite sa stavom da morate postati najbolji u tome sto radite i da poraz nije uopce opcija. Ako se dogodi neuspjeh onda je taj nacin koji smo izabrali krivi ali pravi nacin uvijek postoji, samo ga treba pronaci.

Mene nitko nije tjerao ni poticao a sa drugim IM sam se povezao tek kad sam stekao vec neko znanje i iskustvo. Tako da ako ste na pocetku znajte da s vremenom ce postajati sve laksije i necete ni skuzit ali za godinu dana ce te biti par stepenica vise. A ako niste promjenite i poradite na svom pristupu. Ljudi cesto kukaju kako nemaju srece nemaju mogucnosti itd. E pa ja sam siguran da ljudi koji su imali puno manje srece i puno manje mogucnosti od vas danas lijepo zaraduju.
Ako mozete citati ovo znaci da vec imate uvjete za internet zaradu. Imate komp, imate internet i znate citati Smile I garantirano isprve necete uspijeti ali ako ne odustajete garantirano ce te u svom naumu s vremenom i uspijeti.

A za sve vas koji mislite da oni koji zaraduju 10k/mj. da nebi djelili metode. Postoje ljudi koji zaraduju i vise pa djele svoje metode ali opet djele metode jer znaju da 99% ljudi nece mrdnuti prstem cak i kad procitaju to (vjerojatno jer misle da je to nemoguce da oni to nemogu itd.) a onih 1% je premalo da bi ugrozili poslovanje.

Nemojte da vas je strah probati nesto. Nemojte razbijat glavu sa glupim mislim u stilu a sta ako se netko naljuti, a sta ako se nekome ne svidim, a sta ako me bannaju, a sta ako sam lose napravio... f... that s...t Smile
Ako vas ne bannaju, ako vas ne popljuju, ako ne dobijete negativne kritike znaci da niste dovoljno jako i agresivno radili promociju Smile Jednostavno nemozete se svima sviditi zato nemojte ni pokusavati. Ako imate ljude na svojoj mailing listi onda im saljite ponude sto cesce! Ali im saljite ok ponude.. idite sa stavom ili ce kupit nesto ili ce se unsubscribat sa liste. Sta ce vam ljudi od kojih nemate zarade? Ne radite ovaj posao da se svidite nekome nego da zaradite. Kao sto proizvodjaci ne rade aute da budu ljepi nego da se prodaju, kao sto trgovci ih ne prodaju da im stoje u salonu nego da zarade tako i vi, radite ovo da zaradite i to je jedan jedini cilj. Oni mladji mozda jos uvijek mogu imati lufta jer zive sa starcima itd. no ovi stariji znaju da ako nema zarade nema kruha.. I u takvoj situaciji vas jedini cilj je da zaradite stoga nema mjesta za strahove, nesigurnosti i razmisljanja o ranim glupostima zasto nesto NE uciniti.

Unistite konkurenciju, budite debolokozci i nemojte se opterecivat sa "what if" spikama. Just do it...

p.s. mozete mislit da je ovo BS post bez smisla ali siguran sam da ce ga netko smatrati korisnim i dok vi mislite kako je BS nekog drugog ce motivirati da zaradajuje.. dali ste vi medju njima?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
05-01-2009, 02:33 PM
RE: Psihologija IM-a malo BS filozofiranja od mene :)
Lijepo napisano. Da sad ovdje napišem točno kako šta treba napravit da bi se zaradilo, a da iziskuje malo više rada i vremena, recimo 3h dnevno slijedećih 30 dana, kladim se nitko ne bi ni mrdnuo prstom Biggrin

Ali bitno je krenuti, s čim god da krenete dobro. Pa kad dodju prvi rezultati odmah postane veći gušt i dobijete motivaciju za dalje Smile
Ali istina je što kaže dbomestar, nije ovo lak posao, ali može biti jako isplativ ako se potrudite Winking

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
04-02-2009, 01:53 PM (This post was last modified: 04-02-2009 01:54 PM by M00nlander.)
Formula je jednostavna: Planiraj unaprijed (razradi dnevni raspored), fokusiraj se na ono što radiš (nemoj imati otvoren msn, facebook i osatli picaboce koje zbilja ne pomažu jer onda misliš da radiš, a ne postižeš ništa) i zadnja stavka ona glavna je TAKE ACTION - bez motike nema kruha Biggrin

you are reading lies upon lies
10-04-2009, 02:25 AM
ja bih dodao samo moje mišljenje...

evo na ovom forumu sam možda mesec dana...pre toga sam jakooo malo znao o net zaradi...
za ovih mesec dana sam se stvarno trudio, čitao (čak i na poslu), probavao, tražio, pitao za pomoć...jednostavno imao sam neverovatnu motivaciju da radim sve ovo, ali iskren da budem ne znam odkale mi motivacija, a iskren da budem i ne zanima me. važno mi je da dokažem sebi da sam se trudio, pa ako uspem, bilo bi lepo Smile

jedan primer: danas mi je jedan momak koji se duže vreme bavi net zaradom prokementarisao moj blog, i rekao mi da je čist amaterski i da nema ništa posebno na njemu da se vidi...nebih da ulazim u to da li je bio u pravu ili ne, samo hoću da kažem da sam posle njegovog komentara dobio još veću motivaciju da uspem...pa videćemo dokle ću dogurati Smile

i slažem se sa m00nlanderom, pre sam stalno visio na FB, MSN-u, MySpace-u...ali video sam da je to čisto gubljenje vremena, i sad stalno visim na ovom forumu...mislim da dnevno provodim više vremena od admina ili moderatora Biggrin Tonuge2

hteo bih još da napomenem da radim dva posla, studiram i da nalazim vremena za internet biznis Smile

Easy-LinkBuilding.com Get Easy BackLinks + high PageRank + Trafick

Easy Link Building na srpskom
10-04-2009, 02:50 AM
Borise nedaj da te takvi komentari pokolebaju. Blog je nov i ti si nov u svemu ovome. Kod mene u glavi vazi ona sto te ne ubije to te ojaca tako da samo ti nastavi da radis.

DBomestar stvarno mi izvlacis recenice iz mozga, svaka cast za post. Moram priznati da pola tvojih postova nisam procitao jer ih ima mnogo, ali ono sto sam procitao je imalo smisla i verujem pomoglo mnogima.

ServInt Hosting - VPS & Dedicated

Visit this user's website Find all posts by this user
25-11-2011, 04:33 PM

Odlicno predavanje na temu "Kako ne odustati, a ne poludeti" Biggrin
Ivan Minic vlasnik Burek foruma Winking

Yuhuuuuuu, ponosan član Internet zarada foruma od Dec 2009.
Thanks given by (5): wizard, Ace_, ps3, Igor Tomić, DavidVictor
29-04-2018, 02:33 AM
Hvala za članak Davore, posebno pošto ga je napisao, ako dobro shvatam, vlasnik ovog foruma. Tako da imaš pokriće za to što pišeš.

I Yuhuuuuuu hvala za video Ivana Minića, nisam do sada to video, a ekstra je Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Digitalni nomadi IZF - Tajland 2014/2015 - malo motivacije Igor Tomić 87 23,972 01-07-2018 10:02 AM
Last Post: Igor Tomić

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)