Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hosting problem ?
» Leftor Mini paket
06-09-2018, 10:17 PM
Hosting problem ?
Pozdrav svima prije svega.

Zamolio bi vas za pomoć ukoliko neko ima koristan savjet ili rješenje.

Prije manje od mjesec dana sam kupio hosting ( Pro mini paket) i domenu u kompaniji Leftor. Instalirao sam wordpress temu "ColorMag" te nisam imao problema nekih mjesec dana, ili "nisam primjetio" sto ja manje vjerovatno. Poslije mjesec dana stranica koja se ucitala poslije par sekundi je počela da se učitava 10 sekundi i više ( prvo učitavanje ).
Mada kad se jednom učita nema problema po samom kretanju sa posta na post.

Zvao sam tehničku službu i preporučili su mi "kao" da pređem na veći paket jer je ovo njihov najmanji paket. Slozio sam se sa njima pod jednim uvjetom, ali sam im trazio da testitam veći paket prije nego platim. Pustili su mi veći paket čak tri dana ali je problem i dalje bio tu. Zatim sam kroz par dana trazio cijeli restart hostinga kako bi instalirao sve i krenuo ispocetka. Kada su to uradili 2 dana je radilo normalno da bi već treći dan problem bio isti.

Sad me zanima. Momak iz tehničke službe mi je spominjao "Input output database" grafikon u cpanelu koji iz nekog razloga udari u limit da se tako izrazim. Dođe do limita te kad ulazim da provjerim stanje piše mi ovo [Image: ovo.jpg]
Da li je moguće da to stvara problem od ucitavanja cak 10 sekundi.
I imate li neki savjet za mene ?
Stranica sadrzi svega 3 posta. 3 slike ( 70kb max po slici )....

Domena na kojoj imam problem je tuzlak.ba

Hvala unaprijed.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-09-2018, 12:21 PM
RE: Hosting problem ?
UPDATE :

Input output Database limit mi je povećan na 1MB kako ne bi bilo problema. Ispočetka je bilo super nisam primjetio ni jedan prestup preko granice dok nisam legao spavati. Da bi jutros kada sam ustao stanje već bilo drugačije...

Navodno u 4 - 5 - 7 pa čak sad i u 11 do 12 h su prestupi koji prelaze 1mb input output database graf u Cpanelu.
Zna li neko na šta se odnose ti input output podaci ? Da li zahtjevi za otvaranje stranice utiču na to ili je pak kada uplodujem na stranicu ili šta ?
16-09-2018, 09:37 PM
(08-09-2018 12:21 PM)Kusta96 Wrote:  UPDATE :

Input output Database limit mi je povećan na 1MB kako ne bi bilo problema. Ispočetka je bilo super nisam primjetio ni jedan prestup preko granice dok nisam legao spavati. Da bi jutros kada sam ustao stanje već bilo drugačije...

Navodno u 4 - 5 - 7 pa čak sad i u 11 do 12 h su prestupi koji prelaze 1mb input output database graf u Cpanelu.
Zna li neko na šta se odnose ti input output podaci ? Da li zahtjevi za otvaranje stranice utiču na to ili je pak kada uplodujem na stranicu ili šta ?

Gdje to hostas i ako se smije znat po kojoj cijeni ? Mozda ti ja mogu pomoci

Hit me up to chat
16-09-2018, 09:56 PM
Preporucio bih ti da promenis hosting provajdera, predji na neki strani hosting, npr. namecheap.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  godaddy hosting i domen problem MOCY 3 1,248 19-12-2016 08:10 PM
Last Post: MOCY
  Godaddy hosting problem haris026 1 932 09-12-2016 06:59 PM
Last Post: Jeronimo034
  HOSTING PROBLEM ILI? ABCDE 31 4,230 24-11-2014 09:27 PM
Last Post: mrgood
  Hosting problem El Mero 5 1,399 07-07-2013 01:10 AM
Last Post: El Mero
Cool Problem kod prebacivanja na novi hosting Kapetan Bačvica 34 7,359 02-02-2013 01:35 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Hosting problem sasa037 4 1,536 02-06-2012 10:59 PM
Last Post: sax
  Spajanje godaddy i netfirms, hosting i domena problem Zyxzed 7 2,736 02-07-2011 01:56 AM
Last Post: Zyxzed
Smile Problem s hosting ct_army 3 1,414 24-04-2011 12:21 AM
Last Post: Skipper

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)