Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
affiliate čekovi
01-07-2010, 10:25 AM (This post was last modified: 01-07-2010 10:26 AM by Davor85.)
RE: affiliate čekovi
(01-07-2010 12:13 AM)hara91 Wrote:  Takodje i meen zanima gdje je najbolje unovciti cek,ja sam do sada u Raiffasen banci preko deviznog racuna,ali cekam vise od 30 dana kada predam cek plus kad im predam cek trebam uplatiti 20KM provizije i onda opet kada mi novac legne na devizn uzmu mi 20-ak eura provizije.
Da kazem na kraju iz BiH sam pa ako neko ima iz BiH neka kaze ako ima neki bolji nacin i naravno ako ima neka banka u BiH sto odma isplacuje

ps:radi se o adsense cekovima

meni se ništ nije promjenilo u zadnjih godinu dana. ko što sam napisao čekove do 300$ (nekad neke djeltanice neće više do 250$) uspijem u hypo banci unovčiti odma, keš na ruke, a ove veće iznose nosim u PBZ di imam račun i tamo mi stoje 30 dana na inkasu. prilikom slanja na inkaso ispunim onaj papir i zaokružim da je to kao poklon. prvi ček kad sam nosio zaokružio sam to kao neki marketing usluga bla bla, pa mi uplatili lovu na moj žiro kunski račun u PBZ umjesto na devizni...
20kn je trošak PBZ-a za inkaso i još mi onda uredno ček dođe nakon inkasa manji za nekih 23$.

Davor85, ponosan član Internet zarada foruma od Mar 2010.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-07-2010, 12:29 PM
@Davor - cek tebi uplate na obican devizni (ne devizni ziro) kad zaokruzis kao poklon?

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
01-07-2010, 01:40 PM (This post was last modified: 01-07-2010 01:42 PM by Davor85.)
(01-07-2010 12:29 PM)dbomestar Wrote:  @Davor - cek tebi uplate na obican devizni (ne devizni ziro) kad zaokruzis kao poklon?

pa imam samo jedan devizni (kontam obični) i jedan žiro, al taj žiro je kunski. i kad zaokružim ko poklon ide na devizni, kad zaokružim neka djelatnost ide na kunski. to sam samo prvi put zaokružio pa sam se čudio zašto pare nisu sjele na devizni prošlo više od mjesec dana, otišao u banku pitat oni mi rekli pare sjele na kunski odavno, kao jer je to neka djelatnost pa nije moglo na devizni.

02-12-2010, 11:51 AM (This post was last modified: 02-12-2010 11:52 AM by ljanbe.)
Pozdrav svima,

novi sam na forumu, al vidim neke stare probleme Smile

svi imaju probleme sa čekovima i unovčavanjem, ja sam isto u PBZ i sve mi sjeda na devizni bez problema, s tim da je PBZ tu još i najjeftiniji. U RBA naplaćuju 100 kn za inkaso.

Uglavnom, najviše me zanima ovaj dio sa porezom, pa ako mi netko može to objasniti bio bih veoma zahvalan.

Za affiliate marketing ne koristim ništa što je iz Hrvatske, znači domene, softwer i server kupujem/rentam u inozemstvu, a promet i zarada ne dolaze iz Hrvatske. Jedini dio cijelog procesa u Hrvatskoj je što ovdje unovčim ček, pa me zanima da li sam obvezan plaćati porez na takvo poslovanje?

hvala,
02-12-2010, 03:27 PM
(02-12-2010 11:51 AM)ljanbe Wrote:  Pozdrav svima,

novi sam na forumu, al vidim neke stare probleme Smile

svi imaju probleme sa čekovima i unovčavanjem, ja sam isto u PBZ i sve mi sjeda na devizni bez problema, s tim da je PBZ tu još i najjeftiniji. U RBA naplaćuju 100 kn za inkaso.

Uglavnom, najviše me zanima ovaj dio sa porezom, pa ako mi netko može to objasniti bio bih veoma zahvalan.

Za affiliate marketing ne koristim ništa što je iz Hrvatske, znači domene, softwer i server kupujem/rentam u inozemstvu, a promet i zarada ne dolaze iz Hrvatske. Jedini dio cijelog procesa u Hrvatskoj je što ovdje unovčim ček, pa me zanima da li sam obvezan plaćati porez na takvo poslovanje?

hvala,

Naravno da moraš plaćati poraz. Si čuo za frazu "utaja poreza" - uglavnom možeš unovčavati čekove i vršiti poslovanja do iznosa od 10 000 kuna godišnje bez prijave poreza - kada preraste tu kvotu onda postoje mogućnosti da ti porezna pokuca na vrata.

you are reading lies upon lies
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
02-12-2010, 06:41 PM
Ma niko ti neće kucati na vrata, država oporezuje tvoj novac onog trena kada ti sjedne na devizni. To se zove porez na dobit i iznosi 25%. Sad ako hoćeš ti si stavi novac na žiro račun, sa žiro računa država te ne oporezuje. Ovo sve je pod uvjetom da si fizička osoba, za pravne je malo drukčija priča.
Find all posts by this user
02-12-2010, 08:15 PM
(02-12-2010 06:41 PM)mickey mouse Wrote:  Ma niko ti neće kucati na vrata, država oporezuje tvoj novac onog trena kada ti sjedne na devizni. To se zove porez na dobit i iznosi 25%. Sad ako hoćeš ti si stavi novac na žiro račun, sa žiro računa država te ne oporezuje. Ovo sve je pod uvjetom da si fizička osoba, za pravne je malo drukčija priča.

šta pričaš ti????

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sve što vam je potrebno za uspešan Amazon Affiliate Website Igor Tomić 89 28,012 25-07-2018 03:28 PM
Last Post: Zevs91
  Affiliate za kladionice? Ace_ 14 7,216 13-10-2015 06:15 PM
Last Post: djordje_energy
  Saradnja - affiliate kladionice poloki 2 2,605 22-12-2014 11:00 PM
Last Post: poloki
Icon4 problem sa affiliate linkovima DijanaIvis 2 1,673 13-03-2014 01:24 PM
Last Post: DijanaIvis
  The 2012 Affiliate Summit AffStat Report Igor Tomić 1 1,928 12-08-2012 08:22 PM
Last Post: some1special
  Popup affiliate metode - dopušteno ili ne? poc 4 2,710 10-03-2012 07:18 PM
Last Post: ADS
  NPC-ov Super Affiliate webinar Davor Bomestar 23 6,630 25-04-2009 11:55 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)