Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
affiliate čekovi
11-03-2010, 02:41 PM
RE: affiliate čekovi
(11-03-2010 02:34 PM)Jonas Wrote:  
(11-03-2010 02:17 PM)dbomestar Wrote:  Ja nemam pojma o otvaranju racuna vani ali po nekim informacijama koje sam imao od koju god unazad je bilo da drzavljani Hr nemogu otvarati bankovne racune van Hr i to je krsenje zakona. E sad ako ces krsit zakon onda mozes primat i na žiro pa ne platit porez, u oba slucaja te mogu ulovit pa kaznit.

Istina. Drzavljani RH ne smiju otvarati racune vani (osim uz dozvolu HNB-a zbog skolovanja, rada u inozemstvu itd) ali mogu. Koliko se to kontrolira, ne znam.

znam da hrv.državljani ne smiju otvarati račune vani,ali ih otvaraju.Dakle,hrvatski državljani mogu doći u ausriju ili italiju i otvoriti račun,iako to nije po HNB-u.Što se tiče mogućnosti hvatanja HNB kontrolira žiro račune u rh,ali vjerovatno ne može kontrolirati one u drugim državama.

https://initiativeq.com/invite/H8VRfv_T7
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
11-03-2010, 04:49 PM (This post was last modified: 11-03-2010 04:50 PM by mickey.)
negdje sam pročitao da se zarađeni novac s adsensa može dignut s čekovima ali i nekim elektronskim procesorima... jel to istina? ili je to samo za amere i sl.?
sorry na malom OTu...
Send this user an email Find all posts by this user
11-03-2010, 05:44 PM
Kolko ja znam samo ameri a mozda i ove neke vece europske zemlje.

SaaS SEO Marketing Agency
12-03-2010, 08:05 AM
(11-03-2010 05:44 PM)dbomestar Wrote:  Kolko ja znam samo ameri a mozda i ove neke vece europske zemlje.

Clickbank ima tu opciju.Nakon prva dva papirnata čeka moguće je zataražiti isplatu direktno na račun.

12-03-2010, 10:13 AM
(12-03-2010 08:05 AM)rradomir01 Wrote:  
(11-03-2010 05:44 PM)dbomestar Wrote:  Kolko ja znam samo ameri a mozda i ove neke vece europske zemlje.

Clickbank ima tu opciju.Nakon prva dva papirnata čeka moguće je zataražiti isplatu direktno na račun.

da, ali je za svaku takvu transakciju provizija 30$. ovisno koliki su ti čekovi, možda to i nije puno Smile

lonicera1, ponosan član Internet zarada foruma od Oct 2009.
12-03-2010, 10:22 AM
(12-03-2010 10:13 AM)lonicera1 Wrote:  

da, ali je za svaku takvu transakciju provizija 30$. ovisno koliki su ti čekovi, možda to i nije puno Smile

Može se povećat minimalni iznos za isplatu,recimo na 500 ili 1000 dolara,tako da tih 30$ ne uzme preveliki dio.Nisam probao.Ne znam da li je moguće u hrvatskim bankama uplatit taj iznos na devizni tekući račun.

12-03-2010, 10:40 AM
(11-03-2010 02:17 PM)dbomestar Wrote:  Ja nemam pojma o otvaranju racuna vani ali po nekim informacijama koje sam imao od koju god unazad je bilo da drzavljani Hr nemogu otvarati bankovne racune van Hr i to je krsenje zakona. E sad ako ces krsit zakon onda mozes primat i na žiro pa ne platit porez, u oba slucaja te mogu ulovit pa kaznit.

Istina. Drzavljani RH ne smiju otvarati racune vani (osim uz dozvolu HNB-a zbog skolovanja, rada u inozemstvu itd) ali mogu. Koliko se to kontrolira, ne znam.

Nevjerujem da se previše kontrolira jer ima ljudi koji prodaju stvari na ebayu i imaju u sloveniji otvoren račun i na njeg im sjeda lova sa paypala.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
12-03-2010, 11:09 AM
(12-03-2010 10:40 AM)djetlic Wrote:  

Nevjerujem da se previše kontrolira jer ima ljudi koji prodaju stvari na ebayu i imaju u sloveniji otvoren račun i na njeg im sjeda lova sa paypala.

Kako otvoriti paypal iz hrvatske na koji može sjedati lovva?

12-03-2010, 11:36 AM
Možeš ga otvoriti iz Hrvatske, ali ne na Hrvatsku adresu i račun Biggrin

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
12-03-2010, 12:11 PM
(12-03-2010 11:36 AM)djetlic Wrote:  Možeš ga otvoriti iz Hrvatske, ali ne na Hrvatsku adresu i račun Biggrin

onda treba otvoriti račun negdje vani?

12-03-2010, 02:33 PM (This post was last modified: 12-03-2010 02:46 PM by Davor Bomestar.)

Ja sam ipak odgovarao na Mickey-evo pitanje o Adsensu ali sam zaboravio quotat. Isprike Winking
Decki ja shvacam da je to vama vazno ali ipak vec smo ustanovili da je otvaranje bankovnih racuna Hr. gradjanima vani ako nemaju prebivaliste tamo zabranjeno zakonom a nasa pravila jasno glase:

Quote:5.1. - Ilegalne stvari i radnje - Linkovi i attachmenti na crack, nedozvoljeni sadrzaj, hack, virus, ukradene sadržaje, sadržaje koji krše autorska prava vlasnika nekog djela, sajtove s govorom mržnje i ostale ilegalne sajtove i sadržaje strogo su zabranjeni, a zabranjeno je i njihovo spominjanje ili poticanje na ilegalne radnje. Ilegalne (i na Forumu nedozvoljene) one su radnje koje sankcioniraju zakoni Republike Hrvatske.

E sad rasprava o tome sto se to smije i nesmije je ok, ali sada da dajemo upute kako krsiti zakon republike Hrvatske to ne dozvoljavamo. Ako zelite dalje pricat o tim stvarima slobodno se nadjite na msn-u, skypu itd. pa raspravljajte o tim stvarima ali na forumu to nemozemo dozvolit jer ipak mi odgovaramo pred zakonom o tome sta se pise na ovom forumu a mi ne zelimo probleme s zakonom posto je ovo samo hobi i forum je stvoren da bi se pomoglo clanovima unutar zakonskih okvira.

Hvala na razumijevanju Winking

btw: ako netko zeli predlozit kako legalno otvorit bankovni, paypal itd. racun u drugoj drzavi slobodno moze iznijeti ovdje.

12-03-2010, 03:13 PM
(12-03-2010 02:33 PM)dbomestar Wrote:  btw: ako netko zeli predlozit kako legalno otvorit bankovni, paypal itd. racun u drugoj drzavi slobodno moze iznijeti ovdje.

Pa legalno bi bilo da ga otvori uz pomoc i na ime nekog rodjaka/prijatelja koji zivi u inozemstvu...nista drugo mi ne pada napamet.

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
12-03-2010, 03:20 PM
al kako rođaku od 86 godina koju imam u njemačkoj naučiti na paypalLol

12-03-2010, 03:21 PM
Mislim da je otvaranje firme u offshore tax haven lokaciji sa pripadajućim povezanim računom potpuno
legalan način; koliko god da je ovo nikakva i dosta ograničavajuća država, poduzetničke pothvate u
drugim državama nam ne mogu zabranit, tako da za nekih $~600 imate jeftino rješenje za sva vremena.

Ok, malo sam banalizirao stvari ovdje, al ovo je generalni koncept.

A o legalnosti otvaranja individualnog računa... može se uvijek otvorit račun u anonimnoj banci poput
onih u Švicarskoj gdje nitko osim tebe ne može doći do para, a jedan velik broj banaka ne surađuje sa
pravnim institucijama drugih država (ako baš nešto teško zgriješiš, onda će se i lokalni pravni organi
umiješat, i ostat ćeš bez para Biggrin). Ja ću ionako kad poželim otvorit račun bilo gdje, nisam ničiji rob, ako
žele rat, imat će ga, ne vjerujem da su dovoljno inteligentni za predviđanje svih varijabli u evazijskoj strategiji.

Anyway, rješenje pod #1 je vjerovatno najbolje ovdje.

I worship stupidity, and you are my new god. —Q
Thanks given by (1): rradomir01
12-03-2010, 03:37 PM
I ja razmišljam o tome sa offshore tvrtkom.Ako iznosi postanu značajniji.

12-03-2010, 04:13 PM
(12-03-2010 03:21 PM)Neosynthesist Wrote:  Mislim da je otvaranje firme u offshore tax haven lokaciji sa pripadajućim povezanim računom potpuno
legalan način; koliko god da je ovo nikakva i dosta ograničavajuća država, poduzetničke pothvate u
drugim državama nam ne mogu zabranit, tako da za nekih $~600 imate jeftino rješenje za sva vremena.

Ok, malo sam banalizirao stvari ovdje, al ovo je generalni koncept.

A o legalnosti otvaranja individualnog računa... može se uvijek otvorit račun u anonimnoj banci poput
onih u Švicarskoj gdje nitko osim tebe ne može doći do para, a jedan velik broj banaka ne surađuje sa
pravnim institucijama drugih država (ako baš nešto teško zgriješiš, onda će se i lokalni pravni organi
umiješat, i ostat ćeš bez para Biggrin). Ja ću ionako kad poželim otvorit račun bilo gdje, nisam ničiji rob, ako
žele rat, imat će ga, ne vjerujem da su dovoljno inteligentni za predviđanje svih varijabli u evazijskoj strategiji.

Anyway, rješenje pod #1 je vjerovatno najbolje ovdje.

Off shore je zanimljivo rjesenje, ali mozda i tu postoji problem: znam recimo da ako otvoris off shore kompaniju u Delawareu (americka drzava, jedno od najboljih off shore centara) ne placas porez (tj placas nesto sitno) ukoliko ta kompanija ne posluje na americkom tlu (jer inace je obavezna placati porez).
E sad, sta ako ti tj. tvoja off shore firma prodaje proizvode ili usluge preko interneta i prodaje(s) ih amerikancima. To se onda gleda kako poslovanje na americkom tlu, i obavezan si placat porez. Ako netko zna kako ovo legalno izbjeci, neka objasni...

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
12-03-2010, 04:49 PM
Dosta je komplicirana situacija s otvaranjem firme u US-u osobito u delawareu. U principu ako imas firmu u Delawareu ne placas porez na dobit ako ne poslujes unutar delaware države. Znaci mozes poslovati u ostalim državama i neces placati porez u delawareu. E sad je problem te ostale države jer svaka ima svoje zakone. Recimo država New York ako si firma iz Delawer-a i preko interneta (recimo online trgovina) imas prometa sa klijentima iz države New York vise od iznosa 1000 dolara (ili 10 000 nisam siguran u cifru) onda moras platit porez državi New York. Osim toga ako ti se vecina poslova obavlja u New Yorku onda opet se moras registrirat kao "foreign company" u državi New York i placati porez u NY + franšizni porez u Delawaru. Sve u svemu nije bas jednostavno kako reklamiraju te firme koje obavljaju registraciju LLC-ova za strance. Oni iznesu samo prednosti ali ne i nedostatke. Neke americke države idu jos stroze u krajnost pa recimo oporezuju affiliate zaradu pa je zato Amazon izbacio par tih americkih drzava iz svog affiliate programa Smile
Osim toga situacija nije kao kod nas da otvoris firmu i gotova prica. Recimo da je tamo "otvorit" firmu najlaksi dio price, tek onda slijede problemi. Recimo da ces onda morat otvorit bankovni racun od firme da bis uopce mogao poslova a to je sad malo komplicirano jer za otvorit bankovni racun moras zatraziti EIN broj od porezne uprave tj. famozne IRS. Da bis mogao dobit EIN broj moras imati ili SSN (social security number) tj. znaci moras biti amerikanac ili moras imati ITIN (za osobe koje nemogu dobit SSN) ali trenutacno IRS je uveo moratoriji na izdavanje ITIN-a do petog mjeseca pa je i to malo teze dobit. Tek kad dobijes ITIN mozes zatrazit EIN i onda sa EIN-om otvorit racun u banci. E sad kako otvorit racun u americkoj banci nemam pojma jer mislim da u pravilu trebas dodji fizicki tamo pa otvorit racun (iako sam cuo za neke izuzetke ali nisam informiran). U tom slucaju bis morao nac i platit agenta, firmu ili nekog da to ucini za tebe. I kad sve to obavis onda tek pocinje jos kompliciranije prica sa placanjem poreza itd. a moram napomenut da te informacije nije lako nabavit jer u americi se tuzakaju za svaki k... pa ti nitko ne zeli dati porezni savjet pa za to moras angažirati odvjetnika a odvjetnici naplacuju 300-400 dolara na sat. Uglavnom veseli proces. Ne kazem da je nemoguce ali je dosta komplicirano pa nebi racunao na to ako bas nemate love, vremena i strpljenja zaj... se sa time.

(12-03-2010 04:13 PM)Jonas Wrote:  Off shore je zanimljivo rjesenje, ali mozda i tu postoji problem: znam recimo da ako otvoris off shore kompaniju u Delawareu (americka drzava, jedno od najboljih off shore centara) ne placas porez (tj placas nesto sitno) ukoliko ta kompanija ne posluje na americkom tlu (jer inace je obavezna placati porez).
E sad, sta ako ti tj. tvoja off shore firma prodaje proizvode ili usluge preko interneta i prodaje(s) ih amerikancima. To se onda gleda kako poslovanje na americkom tlu, i obavezan si placat porez. Ako netko zna kako ovo legalno izbjeci, neka objasni...

15-03-2010, 09:44 PM
u hypo i splitskoj banci još uspjevam čekove 200-300$ odma unovčit, veće nosim u PBZ tamo imam devizni račun (tekući valjd?) i ostaje na inkasu po 30 dana.
to sve oko poreza, računa bla bla mi baš nije jasno, ne znam jel se trebam šta brinuti.. nisam nigdje našao objašnjeno.
mislim nije da dižem neke masne pare na internetu, al opet.

Davor85, ponosan član Internet zarada foruma od Mar 2010.
30-06-2010, 11:48 PM
Jel se promijenilo nesto u meduvremenu? Kako i gdje je trenutno najbolje unovcit cekove?

Hvala unaprijed na savjetima..
Find all posts by this user
01-07-2010, 12:13 AM (This post was last modified: 01-07-2010 12:16 AM by hara91.)
Takodje i meen zanima gdje je najbolje unovciti cek,ja sam do sada u Raiffasen banci preko deviznog racuna,ali cekam vise od 30 dana kada predam cek plus kad im predam cek trebam uplatiti 20KM provizije i onda opet kada mi novac legne na devizn uzmu mi 20-ak eura provizije.
Da kazem na kraju iz BiH sam pa ako neko ima iz BiH neka kaze ako ima neki bolji nacin i naravno ako ima neka banka u BiH sto odma isplacuje

ps:radi se o adsense cekovima

Nudim usluge fejsbuk marketinga:
-Reklamiranje sajta li nekog prozivoda na preko 4 miliona ljudi.
-Iskupljanje fanova na fan pageu(sve od 1.000-100.000 clanova)
-Za Ostale informacije kontaktirajte me na e-mail: fejsbuk.marketing.hotmail.com
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sve što vam je potrebno za uspešan Amazon Affiliate Website Igor Tomić 89 27,857 25-07-2018 03:28 PM
Last Post: Zevs91
  Affiliate za kladionice? Ace_ 14 7,198 13-10-2015 06:15 PM
Last Post: djordje_energy
  Saradnja - affiliate kladionice poloki 2 2,598 22-12-2014 11:00 PM
Last Post: poloki
Icon4 problem sa affiliate linkovima DijanaIvis 2 1,668 13-03-2014 01:24 PM
Last Post: DijanaIvis
  The 2012 Affiliate Summit AffStat Report Igor Tomić 1 1,922 12-08-2012 08:22 PM
Last Post: some1special
  Popup affiliate metode - dopušteno ili ne? poc 4 2,702 10-03-2012 07:18 PM
Last Post: ADS
  NPC-ov Super Affiliate webinar Davor Bomestar 23 6,612 25-04-2009 11:55 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)