Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko vrijedi domena sa linkom PR5 na nju.
18-02-2010, 10:02 PM
Koliko vrijedi domena sa linkom PR5 na nju.
Nisam znao gdje staviti ovo pitanje pa sam pretpostavio da je pitanje za ovu kategoriju.
Dakle radi se o slijedećem.

Naišao sam na nekoliko domena koje su nekad bile registrirane te iz tog vremna postoje određeni linkovi prema njima.

U ovom konkretnom slučaju jedna domena ima 2 linka na sebe i to sa stranica PR5 i PR3.
To su stalni dofolow linkovi iz jednog direktorija, za točno određenu poskupinu.
Inače do sad sam kupovao info domene..napravim određen broj stranica, optimiziram ih i sačekam 2-3 mjeseca da vidim kako će se pokazati.
Pa ako se ne pokažu zaboravim na njih i to je to..jebeš 1$, a vremena trenutačno imam viška.

Postavljam ovo pitanje jer mi se čini da zbog ovih linkova vrijede više te
da je veća vjerojatnost da se pokažu uspješnije ako se dobro odradi optimizacija i ostale radnje.A i možda brže dobijem PR i to barem PR3.

Zašto spominjem PR3, jer sam naišao na aktivne domene ali sa samo jednim linkom iz tog direktorija i sve su imale PR3, kad kažem aktivne onda mislim na one glupe reklame od ljudi gdje je stranica smještena.

Znam da je za stranicu bitan čitav niz drugih faktora ali mi se ovo čini kao dobar udarac u dupe kao početak..da li griješim?Waving

Ima svega pa i SEO pojašnjenje
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-02-2010, 12:12 PM
RE: Koliko vrijedi domena sa linkom PR5 na nju.
Pa koliko kosta link sa tog direktorija? Inace, starost domene i sam naziv (da li je kljucna rijec u nazivu) isto dosta znace za vrijednost domene, i vise nego ta dva linka..

ClueGo Escape Rooms Zagreb - Isprobaj novu avanturu!
If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
19-02-2010, 12:28 PM
Sama domena sa pr5, ako nema nikakve posjete i ako nema nikakve zarade ne vrijedi puno, ali backlink sa takve domene sigurno vrijedi puno, pogotovo ako nema puno izlaznih linkova.

Dijeta
Dijeta
19-02-2010, 02:25 PM
da odogovorim na sva pitanje.

1. Domena je postojala i bila izbrisana ali su linkovi ostali u direktoriju.

2. Cijeli direktorij je PR6 a link na ovu domenu koju bi htio kupiti ide sa PR5

3. Ne znam koliko posjeta ima na mjesečnoj razini

4. Ima oko 400 izlaznih linkova iz tog poddirektorija.

5. U imenu domene nema ključnih riječi.

Suština pitanja je u tome da li mi se isplati kupiti domenu koja me košta 10$ bez ključnih pojmova u imenu ali sa linkovima PR5 i PR3 ili da kupim info domenu sa ključnim pojmom u nazivu domene ali bez linkova i za 1$

19-02-2010, 04:10 PM
@Octavia, nema domena u pitanju PR5, nego domena ima link sa direktorija koji je PR5.
@maximum - nisi odgovorio na najbitnije: koliko je cijena na tom direktoriju za uvrstenje novog linka (za domenu sa tvojim kljucnim rijecima)?
Takodjer, jesi pogledao koliko ta domena koju ciljas ima ukupno backlinkova, osim ta dva sa direktorija?

If I could offer you one tip for the future, "use sunscreen" would be it. The benefits of sunscreen have been proved by scientists, whereas the rest of my advice has no basis more reliable than my own meandering experience.
19-02-2010, 04:35 PM
Koji je anchor tekst backlinka, koliko ce taj backlink biti u direktoriju (postoji mogucnost da je kupljen na recimo par mjeseci ili godinu dana pa da to istice ubrzo...).

Ja ne bi dao neku posebnu vaznost tom linku, ali ako biras između te domene i .info, onda uzmi tu domenu. Ali ako kazes da ta domena nema kljucnu rec u sebi, onda je to vjerojatno neki brand (ili pokusaj brandiranja), a to opet nije tvoje, ali ako mislis da mozes nastaviti onda ok...

U svakom slucaju, ja bi izabrao trecu opciju kad bih planirao neki projekt - vlastita nova, nikad prije koristena .com domena.

P.S. malo progooglaj tu domenu, mozda je koristena u neke 'black hat' svrhe ili jednostavno ima sumnjivu proslost..

Izrada Fotografija
Izrada Slika
20-02-2010, 12:43 AM
-anchor tekst je sam naziv domene sa tih direktorija
-direktorij ne naplaćuje uvrštavanje odnosno nije ga naplaćivao..ovo je malo stariji direktorij, jedino je bilo važno da zadovoljiš podkategoriju sa sadržajem na stranici
-domena ima back linkove samo iz ta dva direktorija.

-ne zanima me nikakvo brendiranje na stranici, niti da budem ikakav autoritet..
isključivo me interesira napraviti stranicu sa kojih 20-30 podstranica za određene pojmove, dodati još malo link bildinga i to je to.

Što se tiče naziva domene..naišao sam na dosta stranica koje se zovu npr.
www.plavonebo.com/crveni-bicikl.php i za taj pojam crveni biciklvisoko rangiraju -tako nešto bi i ja napravio.

Postavljajući ovo pitanje procjenjujem da li mi ova dva linka iz direktorija dodaju dovoljno vrijednosti stranici da nju kupim umjesto neke info domene bez linkova iz direktorija tog PR . Ionako radim sve iz početka.

20-02-2010, 01:01 AM
Kao shto ti je rekao master proveri da li je domena koriscena u black hat svrhe, izguglaj malo tu domenu i pitaj vlasnika da li cesh moci koristiti adsense na njoj ili shta vec ti hocesh, u svakom slucaju shto starija domena to bolje i naravno link sa pr-a 5 moze da bude samo plus. pozz

http://programming-logic-controller.blogspot.com WinCC
http://health-fitness-exercises.blogspot.com
Ametist

20-02-2010, 01:51 AM (This post was last modified: 20-02-2010 01:52 AM by maximum.)
pogledao sam..ne postoje nikakve informacije o njoj za bilo kakva sranja.

Domena je izbrisana i treba je ponovo registrirati istekla je još 2006 ali linkovi i dalje vode na nju.

20-02-2010, 02:02 AM
Ako je situacija takva, onda uzmi bez razmisljanja.

Izrada Fotografija
Izrada Slika
20-02-2010, 12:00 PM
(20-02-2010 01:51 AM)maximum Wrote:  pogledao sam..ne postoje nikakve informacije o njoj za bilo kakva sranja.
Domena je izbrisana i treba je ponovo registrirati istekla je još 2006 ali linkovi i dalje vode na nju.

Znaci to je bar 5 godina stara domena? Ako je tako, uzmi, za $10 neces pogrijesiti!

(20-02-2010 01:51 AM)maximum Wrote:  Što se tiče naziva domene..naišao sam na dosta stranica koje se zovu npr.
http://www.plavonebo.com/crveni-bicikl.php i za taj pojam crveni biciklvisoko rangiraju -tako nešto bi i ja napravio.

Preporucio bih slijedece: napravi poddomenu na nacin crvenibicikl.plavonebo.com. Na taj nacin ti je kljucna rijec (crveni bicikl) u nazivu domene, sto ti daje prednost.
I onda naravno mozes raditi stranice za ostale kljucne rijeci:
crvenibicikl.plavonebo.com/crveni-bicikl.php
crvenibicikl.plavonebo.com/crveni-bicikli.php
crvenibicikl.plavonebo.com/najljepsi-crveni-bicikl.php
itd.

20-02-2010, 08:16 PM (This post was last modified: 20-02-2010 08:16 PM by Lord.)
Sto se tice linka sa direktorijuma, mozes slobodno da racunas da ima minimalnu vrednost.
Ako ta PR5 stranica ima mnogo external links pogledaj koliko "poena" se prenose na svaki link:
[Image: PageRank_flow.jpg]
A link direktorijum je prepun linkova.

GoDaddy Promo Code and all others Domain Promo Codes at one place
21-02-2010, 10:12 PM
hm..ne znam kolika je vrijednost ali sa jedne druge stranice imam isto određen broj linkova Winking, stavio sam je praznu, samo sa osnovnim kategorijama bez ičega u njoj, na podstranicam sam stavio par linkova na postojeće stranice.
Tu stranicu nisam nigdje prijavio niti sam je dodao u google webmaster tools..uglavnom na ovim drugim stranicam linkovi sa te su se pojavili u par dana...Taunt

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Koliko traziti od potencijalnih oglasivaca za 1000 prikaza njihovih reklama na sajtu flex202 8 2,920 15-10-2015 04:39 PM
Last Post: flex202
  Sponsorads vrijedi uopce pokusati? 9lajk.com 0 1,392 11-03-2015 04:38 PM
Last Post: 9lajk.com
  Koliko bi dali novca dragan.25 8 3,578 01-08-2014 04:24 PM
Last Post: joker123
  program za otkrivanje domena ZeroNoob 6 2,880 04-05-2014 02:38 PM
Last Post: ZeroNoob
  Koliko naplatiti oglasavanje na sajtu putem banera? dragan993 11 6,008 18-04-2014 10:09 PM
Last Post: giggug
  Koliko da tražim za sajt sa zaradom? alencia 10 3,325 04-02-2014 06:08 PM
Last Post: Igor Tomić
  kupovina domena sa PR promoterka1 8 2,669 30-09-2013 11:09 AM
Last Post: adikcija
  Lista TLD domena po državama InFlames20 2 8,014 04-01-2009 11:13 PM
Last Post: InFlames20

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)